Karibik a Stredná Amerika

Východný Karibik, Západný Karibik, Južný Karibik, Bahamy, Kuba, Mexiko, Panamský kanál, Bermudy

Ostrovy v Karibiku sa pýšia krištáľovo čistým morom, nádhernými plážami a historickými centrami. Každý z karibských ostrovov je iný a jedinečný. Líšia sa medzi sebou kultúrou aj architektúrou. Nájdete tu i mnohé trhoviská so živou atmosférou, otvorené aj pre turistov, kde máte možnosť ochutnať miestne delikatesy a exotické druhy ovocia.
Ak máte radi dobrodružstvo a adrenalín, plavby po Karibiku prinášajú veľa dobrodružných exkurzií a adrenalínových športov, ktoré sú medzi turistami veľmi obľúbené.
Hostia na plavbách po Karibiku sú zväčša Američania, ale čoraz viac sa táto destinácia stáva vyhľadávanou aj medzi Európanmi. Top sezóna je od októbra až do marca.

Východný Karibik

Patrí medzi najpopulárnejšie regióny okružných plavieb. Ostrovy vo Východnom Karibiku každodenne navštívi viac ako tisíc turistov. Patria sem ostrovy ako napríklad Turk and Caicos Islands, Panenské ostrovy, Dominikánska republika, Puerto Rico a iné.

Okružné plavby po Východnom Karibiku vám ponúkajú možnosť navštíviť tie najkrajšie pláže. Ak ste skôr dobrodružný typ, lodné spoločnosti vám ponúkajú množstvo zaujímavých možností: urobte si selfie v objatí s uškatcom na St. Thomas, spustite sa na lanovke ponad dažďový prales na Barbadose, vychutnajte si krásy pláží Grand Turk z konského chrbta alebo si skúste plachtenie na športovej plachetnici v St. Maarten!

Južný Karibik

Záujem o plavby v Južnom Karibiku je prudko narastajúci. Najznámejšie v tejto oblasti sú ostrovy ABC: Aruba, Bonaire, Curacao, obľúbené vďaka skvelým možnostiam potápania, nakupovania, ale i poznávania pamiatok. No rovnako nádherné a populárne sú aj ostrovy Dominica či Grenada. Pôvodná miestna atmosféra je kuriózne podfarbená vplyvom holandskej kultúry. Známy je taktiež prístav Cartagena v Kolumbii, ktorý vás zaujme charakteristickou španielskou koloniálnou architektúrou.

Banánové plantáže, karibský rum, tropické pláže, exkurzie a výlety po pamiatkach prinášajú skvelú príležitosť nazrieť do pestrofarebného života na týchto ostrovoch. Navštívte unikátnu motýliu farmu na Arube, obdivujte stalaktity a stalagmity v jaskyni Hato na Curaçao, spustite sa kaskádami rieky Balthazar na Grenada alebo šnorchlujte na Dominica, kde bol natáčaný film Piráti z Karibiku.

Západný Karibik

Západný Karibik je perfektnou kombináciou oddychu na krásnych plážach (Cancún a Cozumel) a kultúrneho poznávania na Yucatánskom polostrove. Starobylé pamiatky a kultúra Mayov lákajú mnoho turistov. Najpopulárnejšia exkurzia na Mayské pyramídy Chichen Itza vás určite ohúri. Dobrodruhovia si môžu vyskúšať rybolov v Cozumeli, lanovku ponad džungľu na Belize, plávanie s delfínmi či rafting na divokej vode na Jamajke alebo stúpanie na vrchol známych vodopádov Dunn's River Falls. Kajmanské ostrovy sú zase populárne pre milovníkov potápania a vodných športov, ale aj vďaka svetovo preslávenej Stingray City, kde si môžete zaplávať medzi priateľskými rajami alebo navštíviť korytnačiu farmu, jedinú svojho druhu na svete.

Kuba - Salsa, veterány, rum a cigary

Kuba je najväčší ostrov Antíl a pre svoju formu býva prirovnávaná k „veľkému zelenému krokodílovi“. Unikátna kultúra a nostalgia, ktorú si táto krajina zachovala, ponúka návštevníkom jedinečné zážitky na celý život.

V závislosti na vašom itinerári plavby, môžete navštíviť známe mestá – hlavné mesto Havanu, Trinidad alebo Santiago, ktoré sa všetky vyznačujú úchvatnou kombináciou „starého a nového“.

Prejdite sa po rušných kubánskych uličkách, nechajte sa zviesť horúcimi rytmami salsy, kochajte sa pohľadom na dokonale zachovalé a funkčné veterány jazdiace po uliciach, vychutnajte si pohárik rumu v jednom z miestnych barov, prežite deň na nedotknutých kubánskych plážach alebo sa zúčastnite prehliadky vo fabrike na výrobu cigár. To je len pár úžasných momentov, ktoré môžete okúsiť na okružnej plavbe smerujúcej na Kubu.

Bahamy - Dokonalý deň na pláži

Bahamy ponúkajú naozaj všetko, ak túžite po dokonalej dovolenke na ostrove. Krásne pláže s teplým bielym pieskom, príjemné teplé počasie po celý rok, golf alebo poznávanie historických pamiatok a centra hlavného mesta Nassau. Krištáľovo čistá voda navyše ponúka skvelé možnosti pre šnorchlovanie a potápanie.

Väčšina exkurzií na pobreží je zameraná na vodné športy, jazdenie na koni, ničnerobenie na nádherných bahamských plážach alebo návštevy známych hotelov ako Atlantis Resort, ktorý ponúka celodenné vstupy - môžete si tak užiť vodný park, bazény, súkromné pláže alebo obrovské akvárium.

Niektoré lodné spoločnosti dokonca disponujú vlastnými súkromnými ostrovmi, ktoré sú veľmi obľúbené a vybavené všetkým, čo hostia potrebujú pre perfektne strávený deň na pláži. Nájdete tu lehátka, slnečníky, bary, volejbalové ihriská, obchodíky a môžete si vyskúšať rôzne vodné športy, zatiaľ čo sa chystá obrovské barbecue. Väčšina lodných spoločností taktiež zabezpečuje rôzne aktivity a exkurzie pre deti.

Bahamy so svojimi nádhernými plážami poskytujú perfektné útočisko pre odbúranie stresu a únik z každodenného rušného života.

Kalifornia a Mexiko

Otvorené tržnice, lokálne kaviarničky, španielska architektúra, tequila a sombrero. Mexiko charakterizuje nádherná architektúra, živá hudba, tradičné tance a kostýmy.  to všetko dodáva Mexiku naozaj nádhernú atmosféru plnú farieb a hudby, ktorú môžete obdivovať na vašej okružnej plavbe.

Lode plávajúce k západnému pobrežiu Mexika najčastejšie odchádzajú z prístavov v Kalifornii. Dovolenku si tak môžete predĺžiť o ľubovoľný počet dní pred alebo po plavbe a navštíviť obľúbené mestá ako Los Angeles alebo San Francisco. Na plavbe po Tichom oceáne z Kalifornie môžete obdivovať nádherné útesy a pláže a kochať sa impozantným pohľadom na západ slnka z paluby lode.

Z okružných plavieb do Mexika je možné si vybrať z dvoch typov: dlhšie plavby od 7 nocí na Mexickú riviéru – Mazaltán, Cabo san Lucas, Puerto Vallarta, Acapulco; a kratšie plavby v dĺžke 3 – 4 nocí z Long Beach alebo Los Angeles na ostrov Catalina so zástavkou v San Diegu, ktoré sú celoročne veľmi obľúbené, hlavne medzi Američanmi. Z exkurzií si môžete vybrať od športových aktivít ako rybárčenie, plachtenie, potápanie sa, šnorchlovanie, kajaking, jazda na koni a horská turistika alebo si môžete vyskúšať kurzy golfu. V mexickej rivérie si môžete vychutnať zaujímavé pláže v Cabo san Lucas alebo spoznať čaro národného parku Isla Marietas.

Bermudy - Kde sa modrá obloha mieša s morskou hladinou

Bermudské ostrovy sa skladajú zo 181 ostrovov a  ležia v Atlantiku asi 1.050 km od juhovýchodného pobrežia US. Vďaka príjemnej vlhkej subtropickej klíme, v zime podporovanej teplým Golfským prúdom, plážam s ružovým pieskom, bohatej flóre a svetoznámym golfovým ihriskám sú Bermudy populárnou turistickou destináciou nielen počas letných mesiacov.

Plavby na Bermudy sú často tzv. „single-destination“ itinerárom, pretože lode sa tu môžu zastaviť iba pod podmienkou, že tu zakotvia na minimálne 3 dni. Cestujúci tak majú výnimočnú príležitosť tieto ostrovy lepšie spoznať.

Turisti nemôžu na Bermundách šoférovať auto, ale skútre a bicykle sú ľahko dostupné a ponúkajú príležitosť pre nezávislé skúmanie tohto čarovného ostrova. Ostrovy sa pýšia krásnymi plážami, útesmi, botanickou záhradou, starými kostolmi a dokonca aj prírodnými jaskyňami. V okúzľujúcich prístavných mestečkách Hamilton, St. George a King's Wharf nájdete unikátne obchodíky ponúkajúce výrobky z celého sveta, alebo krásne reštaurácie, kde môžete ochutnať miestne špeciality.

Najlepší čas pre navštívenie Bermúd je počas letných mesiacov. Termíny okružných plavieb sú už od začiatku mája do októbra.

 

Plavby v destinácii Karibik a Stredná Amerika
 • Mariner of the Seas

  Mariner of the Seas

  Karibik a Stredná Amerika
  Galveston / TX, USA Galveston / TX, USA
  Dátum odchodu: 18. 07. 2024
  1 131 € vnútorné
  1 334 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 1 131 €
 • Independence of the Seas

  Independence of the Seas

  Karibik a Stredná Amerika
  Miami / FL, USA Miami / FL, USA
  Dátum odchodu: 18. 07. 2024
  936 € vnútorné
  1 104 € vonkajšie
  1 104 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 936 €
 • MSC Seashore

  MSC Seashore

  Karibik a Stredná Amerika
  Port Canaveral / FL, USA Port Canaveral / FL, USA
  Dátum odchodu: 18. 07. 2024
  1 229 € vnútorné
  1 629 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 1 229 €
 • MSC Seashore Akcia

  MSC Seashore

  Karibik a Stredná Amerika
  Port Canaveral / FL, USA Port Canaveral / FL, USA
  Dátum odchodu: 18. 07. 2024
  954 € s balkónom
  Dĺžka: 3 noci
  Cena od: 954 €
 • Utopia of the Seas

  Utopia of the Seas

  Bahamy
  Port Canaveral / FL, USA Port Canaveral / FL, USA
  Dátum odchodu: 19. 07. 2024
  1 469 € vonkajšie
  1 469 € s balkónom
  Dĺžka: 3 noci
  Cena od: 1 469 €
 • Symphony of the Seas

  Symphony of the Seas

  Bahamy
  New York / NY, USA New York / NY, USA
  Dátum odchodu: 19. 07. 2024
  3 290 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 3 290 €
 • Adventure of the Seas

  Adventure of the Seas

  Karibik a Stredná Amerika
  Port Canaveral / FL, USA Port Canaveral / FL, USA
  Dátum odchodu: 19. 07. 2024
  1 514 € vnútorné
  2 088 € vonkajšie
  2 088 € s balkónom
  Dĺžka: 8 nocí
  Cena od: 1 514 €
 • Allure of the Seas

  Allure of the Seas

  Bahamy
  Miami / FL, USA Miami / FL, USA
  Dátum odchodu: 19. 07. 2024
  753 € vnútorné
  886 € vonkajšie
  886 € s balkónom
  Dĺžka: 3 noci
  Cena od: 753 €
 • Norwegian Gem

  Norwegian Gem

  Bermudy
  Boston / ME, USA Boston / ME, USA
  Dátum odchodu: 19. 07. 2024
  895 € vnútorné
  1 324 € vonkajšie
  1 753 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 895 €