Stredomorie

Malebné mestečká s bohatou historiou a kultúrou, starobylé architektonické pamiatky, dlhé pieskové pláže a skryté romantické zátoky, mnohorakosť regionálnych kulinárskych kuchýň ... Krajiny Stredomoria sú najobľúbenejšími dovolenkovými destináciami Európy.
Navyše, talianske prístavy Benátky, TerstJanov a Savona patria ku geograficky zo Slovenska najbližším naloďovacím prístavom a aj vďaka tejto skuto díky této dostupnosti jsou plavby ve Středomoří tak velmi oblíbené.

Okružné plavby po Stredomorí 

Stredozemné more s rozlohou 2.600.000 km² je obkolesené pobrežím až 3 kontinentov: južnej Európy, severnej Afriky a juhozápadnej Ázie. Štáty Stredomoria sú silne orientované na cestovný ruch a plavby na výletných lodiach sú dnes už jeho neoddeliteľnou súčasťou. Okrem najvýznamnejších kľúčových prístavov ako BenátkyJanovCivitavecchiaBarcelona a Marseille trasy plavieb zahŕňajú vybrané destinácie s unikátnymi kultúrnymi a prírodnými pozoruhodnosťami, ako aj prakticky všetky ostrovy Stredomoria.

Dĺžka a sezónnosť plavieb

Týždenné plavby sú v Stredomorí najobvyklejšími. Mimo hlavnú letnú sezónu sú k dispozícii aj mnohé krátke, 3- až 5-denné plavby, mimoriadne vhodné pre incentivny turizmus. V tomto období si prídu na svoje aj fanúšikovia dlhších dovoleniek, na 10- až 14-denných trasách cez Gibraltár na Kanárské ostrovy, Azory a Madeiru či naopak východným smerom do Izraela alebo dokonce až do Čierneho mora.

V priebehu letných prázdnin sa lode zaplnia najmä rodinami s deťmi a milovníkmi kúpania a opaľovania. Cestovatelia, ktorí sa zaujímajú najmä o spoznávanie zaujímavých miest, zase ocenia skôr cenovo výhodnejšie ponuky mimo rušnej letnej sezóny. Neposledným lákadlom v zimnom období sú i výrazne príjemnejšie teploty v porovnaní so severnejšími časťami Európy,

Plavby vo východnom Stredomorí

Ak sa zaujímate o umenie a historické pamiatky, plavba po Východnom Stredomorí bude pre vás ideálnou dovolenkou: kombinácie itinerárov pozdĺž pobrežia Jadranu a Dalmácie, grécke ostrovy, Cyprus ... Celá táto oblasť je klenotnicou pre milovníkov histórie. Antické pamiatky, krivolaké uličky malebných mestečiek, rozmanitosť architektúry kostolov, mešít a kláštorov, pestré a hlučné trhoviská ...

Prístavy ako Benátky, Dubrovník či Atény sa hrdia svojou históriou a majú každý vlastnú jedinečnú atmosféru; zatiaľčo ostrovy ako Kréta, Mykonos, Rhodos či Cyprus lákajú turistov najmä krásnou prírodou a nádhernými plážami.

Plavby v západnom Stredomorí

Známe prístavné mestá BarcelonaPalma de Mallorca, Janov, Civitavecchia, MarseilleNeapol, Cannes, Valencia sú vyhľadávanými turistickými destináciami pre svoju bohatú kultúru, umenie a históriu. Na svoje si prídu i gurmáni, milovníci pouličných kaviarní či nakupovania. A na ostrovy Malorka, Sardínia, Sicília, Korzika a Malta lákajú prírodnými krásami, plážami a pitoresknými mestečkami.

Spoznávajte antickou kultúru v Ríme či na Sicílii, nakupujte v elegantných butikoch v mestečkách francúzskej riviery, ochutnajte sardínske syry či španielske tapas. Plavba po západnom Stredomorí prinesie množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre každého.

Plavby do Čierneho mora

Po dlhšej odmlke sa na trasy výletných lodí konečne vracajú i prístavy v Čiernom mori. Určite nejde o masovu záležitosť, a možno práve preto si skúsení skúsení cestovatelia pri návšteve prístavov Odesa, Constanta, Istanbul či Burgas dozaista prídu na svoje.

Plavby v destinácii Stredomorie
 • Symphony of the Seas

  Symphony of the Seas

  Západné Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 05. 10. 2023
  1 998 € vnútorné
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 998 €
 • Costa Favolosa

  Costa Favolosa

  Západné Stredomorie
  Marseille, Francúzsko Marseille, Francúzsko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  369 € vnútorné
  449 € vonkajšie
  509 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 369 €
 • MSC Poesia

  MSC Poesia

  Stredomorie
  Janov (Genova), Taliansko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  549 € vnútorné
  769 € vonkajšie
  989 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 549 €
 • MSC Seashore

  MSC Seashore

  Západné Stredomorie
  Marseille, Francúzsko Marseille, Francúzsko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  2 899 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 2 899 €
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Stredomorie
  Lisabon, Portugalsko Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  11 100 € s balkónom
  Dĺžka: 11 nocí
  Cena od: 11 100 €
 • MSC Seaview

  MSC Seaview

  Stredomorie
  Palma de Mallorca, Španielsko Palma de Mallorca, Španielsko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  2 819 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 2 819 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  789 € vnútorné
  919 € vonkajšie
  1 059 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 789 €
 • Nautica

  Nautica

  Východné Stredomorie
  Ashdod (Aschdod), Izrael Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  3 729 € vnútorné
  4 239 € vonkajšie
  5 439 € s balkónom
  Dĺžka: 11 nocí
  Cena od: 3 729 €
 • Costa Diadema

  Costa Diadema

  Západné Stredomorie
  Valencia, Španielsko Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 06. 10. 2023
  549 € vnútorné
  729 € vonkajšie
  819 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 549 €