Rezervácia plavby

Nezáväzná rezervácia, tzv. opcia, je možná iba na niekoľko dni a v niektorých prípadoch nemusí byť k dispozícii. K potvrdeniu rezervácie je potrebné dodať osobné údaje o všetkých účastníkoch, podpísať zmluvu a uhradiť zálohovú platbu vo výške 50 % celkovej sumy. Doplatok je najčastejšie do 40 dní pred odchodom, ale môže to byť aj skôr, podľa podmienok konkrétnej lodnej spoločnosti.
Vo výnimočných prípadoch, najmä ak sa jedná o veľmi špeciálnu akciovú ponuku, môže byť požadované uhradenie 100 % ceny už pri potvrdení rezervácie.

Potrebujem cestovné poistenie?
V CK Oneworld Travel - LuxusnéPlavby jednoznačne odporúčame uzavretie komplexného cestovného poistenia. Pokiaľ máte celoročné poistenie, uistite sa, že platí pre všetky navštívené krajiny a že okrem tradičného zdravotného poistenia zahŕňa aj odškodnenie v prípade zmeškania cesty, straty batožiny a podobne, ale najmä poistenie v prípade storna. Od momentu uzavretia zmluvy platia jasne stanovené storno podmienky a čím viac sa blíži dátum odchodu, tým je prípadné zrušenie cesty drahšie. Cena poistenia závisí od destinácie, dĺžky plavby a od celkovej ceny plavby.
V CK Oneworld Travel - LuxusnéPlavby už viaceré roky využívame služby Európskej cestovnej poisťovne a radi Vám ponúkneme podrobné informácie o možnostiach komplexného poistenia alebo o doplnení Vášho už existujúceho cestovného poistenia.

 ***  Aktualizácia počas pandémie COVID - 19
Aj napriek tomu, že v čase zakúpenia si Vašej plavby, môže byť vycestovanie do daných krajín bezpečné,  lodné spoločnosti požadujú mať dojednané cestovné poistenie, ktoré kryje aj liečebné náklady počas pandémie COVID -19. Niektoré lodné spoločnosti toto poistenie ponúkajú za príplatok, my Vám však poistenie vieme zabezpečiť aj prostredníctvom nášho partnera.

Európska Cestovná Poisťovňa ponúka svojim klientom všetky druhy cestovného poistenia. Poistná ochrana v plnom rozsahu kryje liečebné náklady v súvislosti s ochorením COVID-19 (testy na toto ochorenie môžu byť vyňaté) v krajinách, ktoré sú MZVEZ SR označené ako bezpečné.

 

Možnosti platby
Bankovým prevodom cez Internet banking - Jednoduchý, rýchly, bezpečný a bezplatný spôsob úhrady z pohodlia Vášho domova alebo kancelárie. Ak máte účet v Tatra banke, Vaša platba nám bude pripísaná v priebehu niekoľkých minút. Prevod medzi dvoma rôznymi bankami môže trvať až 2-3 pracovné dni.
Platbou v hotovosti na pobočke Tatra banky - Ak je pre vás pohodlnejšie zaplatiť dovolenku vložením hotovosti na účet našej banky, tu nájdete prehľad pobočiek Tatra banky, kde môžete vložiť platbu priamo na náš účet. Aj v tomto prípade bude prevod uskutočnený v priebehu niekoľkých minút.
Platbou v hotovosti priamo v našej CK - - dočasne pozastavený príjem hotovosti v našej kancelárii.
 

POTVRDENIE REZERVÁCIE-  k osobným údajom lodné spoločnosti požadujú doplnenie údajov ako: emailový a telefonický kontakt aspoň na jednu cestujúcu osobu z rezervácie (uvádza sa najčastejšie cestujúci, ktorý figuruje v zozname ako prvá cestujúca/hlavná osoba, na koho je rezervácia evidovaná), tzv emergency telefónne číslo (kontakt v prípade núdze na pevnine- nie cestujúci).
Na Vašej emailovej adrese alebo telefonickom čísle Vás môže lodná spoločnosť kontaktovať ohľadom doplňujúcich informácií, ktoré sa týkajú Vašej plavby, ako napr. pripomenutie absolvovania testu PCR pred plavbu, ktorým sa musíte pred nalodením preukázať zamestnancovi lodnej spoločnosti a ktorý nesmie byť starší ako 72 hod.pred nalodením.

Možnosť zakúpenia výhodných balíčkov vopred: nápoje, internet, spa, fotografie, fakultatívne výlety. ***  Aktualizácia počas pandémie COVID - 19

Väčšina lodných spoločností ponúka možnosť pred-zakúpenia nápojov, internetového pripojenia, masáží a fakultatívnych výletov. Táto možnosť je takmer vždy cenovo zvýhodnená proti rovnakým produktom zakúpeným priamo na palube.
V prípade nápojov ide buď o tzv. All Inclusive balíčky s cenou na deň a osobu alebo o druhové či tematické balíčky, napr. Vínový, Pivový, Kávový, Soft Drinks či Minerálky... vo forme kupónov, ktoré sa potom vymenia za určené nápoje priamo v reštauráciách či baroch na palube.
Okrem už vyššie spomenutých doplnkových balíčkov a služieb je k dispozícii aj výber fakultatívnych výletov (cca na pol dňa), ktoré sa v tomto období dajú zakúpiť len online a to ešte pred vycestovaním alebo aj počas plavby, pokiaľ sú k dispozícii dostupné miesta. Tie sú vzhľadom na aktuálnu situáciu limitované, dodržujú sa prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia ako počas jazdy dopravným prostriedkom, tak aj počas samotnej návštevy výletného miesta. Skupina počas exkurzie dodržuje pokyny sprievodcu lodnej spoločnosti. Exkurzie je možné si zakúpiť po jednom alebo aj v balíčku po 3 v špeciálnej cene (cca 100 EUR / dospelá osoba na kajute pri 7 nočnej plavbe). Bez zakúpených exkurzí od lodnej spoločnosti sa nebude dať opustiť paluba lode v prístave.

Včasná rezervácia exkurzií však nemusí byť výhodná iba finančne – v prípade niektorých prístavov či určitých tradične vysoko žiadaných výletov sa Vám môže stať, že niektoré exkurzie môžu byť vypredané už pred začiatkom plavby.
Typickým príkladom je destinácia San Petrohrad, kde v cene organizovanej exkurzie máte už aj vstupné vízum do krajiny. Ak ale exkurziu nemáte a chcete vystúpiť z lode, musíte si vízum vybaviť osobitne vopred, pričom jeho vybavenie je náročné na čas i peniaze.
Cena Internetových produktov Vás možno trochu prekvapí – jedná sa o značne vyššie sumy než bežné paušály na pevnine, čo je zapríčinené tým, že spojenie na lodiach je sprostredkované cez satelity.

Vopred sa dajú rezervovať i večere v prémiových reštauráciách alebo špecialne prekvapenia, ako napríklad narodeninové torty, romantické balíčky, kytice do kajuty a pod.

O konkrétnych možnostiach pred-zakúpenia extra služieb pre Vami zvolenú plavbu Vás v CK Oneworld Travel - LuxusnéPlavby ochotne informujeme a radi Vám poradíme s výberom.