Aljaška

Nekonečné prírodné krásy

Hore na severe neexistujú ploty ani ohrady. Divé zvieratá počtom prevyšujú obyvateľov, slnko svieti o polnoci a všade vládne príroda. Život je tu iný.

Za ľadovcovou hradbou ležia zasnežené hory, malebné prístavné mestá, ľadom obalené fjordy a rozsiahle národné parky s bohatou faunou. So svojimi vyše 1.400 míľami zo severu na juh a 2.400 míľami z východu na západ, Aljaška je krajinou epických proporcií.

Okružná plavba je azda tým najlepším spôsobom, ako spoznať to najlepšie, čo Aljaška môže svojim návštevníkom ponúknuť, pretože až 90% štátu je neprístupných autom alebo pešo, vrátane veľkých miest ako Juneau a Anchorage.

Výber exkurzií v tejto destinácii je skutočne rôznorodý. Môžete sa kochať prírodnými krásami, ochutnať aspoň niektoré miestne špeciality z bohatej kulinárskej ponuky, zažiť vzrušujúci let helikoptérou ponad nekonečné biele plochy ľadovcov či pozorovať majestátne veľryby. Pri exkurziách do divočiny určite zahliadnete divú zver, ako napríklad orla bielohlavého, ľadové medvede, horské kozy či medvede grizly, ktoré sú v tomto kraji notoricky známe. V „old-time“ salónoch mesta Skagway sa zoznámite s jeho históriou a s érou zlatej horúčky. Hlavné mesto Juneau vás zase ohúri ľadovcom Mendenhall a fjordom Tracy Arm.

Aljaška je perfektným miestom pre dobrodruhov, skúsených cestovateľov, ale i pre tých, ktorí jednoducho túžia uniknúť z každodenného stereotypu a chcú sa nechať uchvátiť dych-berúcou prírodou.

Prístavy v tejto destinácii: