Princess Cruises

Romantické plavby pre milovníkov exotických destinácií

Americká spoločnosť Princess Cruises začínala v roku 1965 s jedinou loďou, ktorá sa plavila do Mexika. Dnes je to tretia najväčšia lodná spoločnosť, ktorá sa vyznačuje predovšetkým jedinečným servisom, romantickými plavbami a modernými elegantnými loďami.

Okrem kvalitného servisu na palube sa spoločnosť zameriava na zaujímavé trasy, vrátane menej známych destinácií, kde veľké lode kotvia len veľmi zriedka. Ponúka plavby od 3-dňových v Karibiku až po vyše 100-dňové, z ktorých sa podľa filozofie Princess Cruises vrátite domov ako nový človek. Ďalšou špecialitou Princess Cruises sú ich Land & Sea, kombinácie poznávacieho zájazdu a plavby, veľmi obľúbené najmä pre ich výbornú organizáciu a bohatý program.

Na palube jednej z lodí spoločnosti, vtedajšej Pacific Princess, bolo v rokoch 1977 - 1986 natočených 250 dielov veľmi populárneho amerického televízneho seriálu"Love Boat" (Loď lásky).

Destinácie: Lode Princess Cruises navštívia vyše 300 prístavov po celom svete: Karibik (tu má spoločnosť privátny ostrov Palm Island), Havaj, Mexická riviéra, Kalifornia & západné pobrežie USA. Menšie lode sa plavia cez Panamský prieplav a pozdĺž Južnej Ameriky. 
Veľmi populárne sú Aljaška, Kanada & Nové Anglicko, zatiaľ čo klasickou destináciou ostáva Stredomorie, Severná Európa (najmä Baltik), Austrália & Nový Zéland a Ázia, kde sa spoločnosť špecializuje na Japonsko. Špecialitou sú plavby na Tahiti a v Južnom Pacifiku, ale aj plavby okolo sveta. 

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Loď triedy Princess MedallionClass Caribbean Princess 112.894 t1.56920042019
Loď triedy Princess MedallionClass Coral Princess   91.627 t1.00020032019
Loď triedy Princess MedallionClass Crown Princess113.561 t1.53120062018
Loď triedy Princess MedallionClass Diamond Princess115.875 t1.35120042019
Loď triedy Princess MedallionClass Discovery Princess143.700 t -2022 
Loď triedy Princess MedallionClass Emerald Princess113.561 t1.53320072019
Loď triedy Princess MedallionClass Enchanted Princess143.000 t1.834-2021 
Loď triedy Princess MedallionClass Grand Princess107.517 t1.30119982019
Loď triedy Princess MedallionClass Island Princess  92.000 t1.10720032017
Loď triedy Princess MedallionClass Majestic Princess141.000 t1.7802017 
Loď triedy Princess MedallionClass Regal Princess141.000 t1.78020142017
Loď triedy Princess MedallionClass Royal Princess160.000 t1.78020132018
Loď triedy Princess MedallionClass Ruby Princess113.561 t1.53020082018
Loď triedy Princess MedallionClass Sapphire Princess115.875 t1.33920042018
Loď triedy Princess MedallionClass Sky Princess141.000 t1.834-2019 
Loď triedy Princess MedallionClass Sun Princess175.500 t2.150 2024 

Lode Princess Medallion Class

Trieda Medallion Class: Princess Cruises je prvou zo spoločností korporácie Carnival Corporation, ktorá na všetkých svojich lodiach od roku 2017 postupne zaviedla Ocean Medallion™, nositeľné zariadenie pre hostí aj lodný personál v podobe elegantného kovového medajlónu, podporované interatívnou technológiou O·C·E·A·N, One Cruise Experience Access Network.  Viac informácií


Ubytovanie: elegantné lode Princess ponúkajú na výber rad komfortných kategórií ubytovania.
K dispozícii pre všetkých cestujúcich, bez ohľadu na kategóriu kajút, patrí aj 24-hodinová kajutová služba, župany (na požiadanie), sušič na vlasy a TV s plochou obrazovkou.

Stravovanie: Stolovanie na palube lodí Princess je radostnou oslavou v tom najpravdivejšom zmysle, keď každé jedlo je čerstvé a pripravené tak, aby potešilo aj tých najnáročnejších ochutnávačov. Od ručne miesenej pizze až po oslnivé viacchodové gurmánske večere, čakajú na vás lákavé možnosti stravovania sa po celý deň, pripravené rovnako láskyplne ako domáce jedlo.
V cene plavby:
Traditional Dining: Doprajte si večeru každý večer s rovnakými stolovníkmi i obsluhujúcimi čašníkmi, na výber je 1. sedenie od 17:00 alebo 2. sedenie od 19:15.*
Anytime Dining: Podobne ako v reštaurácia na pevnine, večerajte s kýmkoľvek podľa vášho priania, kedykoľvek v čase od 17:00 do 22:00.
Club Class Dining: Exkluzívna časť hlavnej reštaurácie vyhradená pre hostí Club Class and Full Suite, s urýchlenou obsluhou. Originálna štýlová dekorácia, príprava jedál priamo pri stole a ďalšie extra!
Casual Dining: Ak sa práve necítite na formality, k dispozícii je široká škála možností. Pizzeria, samoobslužný bufet, zmrzlinový bar
alebo kaviareň otvorená neskoro do noci ...
Za príplatok:
Specialty Dining: Princess ponúka výber z prémiových špeciálnych reštaurácií, ktoré sú ideálne na oslavu každej príležitosti. Tieto sú za príplatok a je nutná rezervácia miest vopred. 
Ultimate Balcony Dining: čerstvý homáru alebo šťavnatý steak, chutné delikatesy a intímna obsluha, to všetko v súkromí a pohodlí na vlastnom balkóne. Takáto bezkonkurenčne luxusná večeru alebo raňajky sú k dispozícii za príplatok.

Každý deň sa podáva aj popoludňajší čaj s ponukou zákuskov a slaných jednohubiek a pre vaše pohodlie je k dispozícii aj bezplatný 24 hodinový kajutový servis.

* Každá loď si zachováva flexibilitu upraviť časy stravovania podľa destinácie, sezóny a demografických požiadaviek hostí na palube.

Nápojové balíčky:  v cene plavby sú zahrnuté nápoje zo samoobslužných automatov v bufetovej reštaurácii (voda, káva, čaj)
Mimo týchto nápojov je možné si predplatiť nasledovné nápojové balíčky:

 • balíček Classic Soda Package: neobmedzené množstvo čapovaných nealkoholických nápojov, mocktails (nealkoholické koktajly), ovocné džúsy. Cena $9,99 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 • balíček Premier Beverage Package: široký výber koktajlov, víno, pivo, minerálka, kávové nápoje, smoothies, čapované nealkoholické nápoje. Cena $59.99 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 • balíček Premier Coffee & Soda package: špeciálne kávy a čaje, čapovaná limonáda, ovocné džúsy, horká čoláda, nealkoholické koktajly. Cena $19.99 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 • balíček New Grounds Coffee Card: určitý počet kávových nápojov, horúcej čokolády a prémiových čajov. Počet a cena závisí od dĺžky plavby
 • špeciálny balíček Princess Plus obsahuje: prémiový nápojový balíček vrátane servisného poplatku (vychutnajte si všetko od koktailov, piva a vína až po špeciálne kávy, čerstvé ovocné štavy a smoothies v Juice bare počas raňajok a obed, minerálne vody,  v hodnote do 15 USD/ nápoj), 2 prémiové dezerty na osobu/ deň v Gelateria, Swirls or Coffee & Cones, 2 hodiny vo Fitness Center / nutná registrácia vopred,  neobmedzené Wi-Fi pripojenie a prepitné.  Balíček je aplikovateľný pre všetky kategórie kajút,  všetky destinácie, platí pre celú dobu plavby, podmienkou je plavba na 3noci a dlhšie. Cena od $60.00 na osobu a deň + 15% servisná daň

   

Hostia: Cestujúci vo vekovej kategórii od 40+ rokov (na dlhších plavbách od 60+); dobre scestovaní, pochádzajúci najmä z anglicky hovoriacich krajín (USA, Kanady, Veľkej Británie, Írska, Južnej Afriky, Austrálie a Nového Zélandu) .

Wellness: Lotus Spa rezort je hodnotené ako jedno z najlepších spa na mori, s bohatou ponukou procedúr, od aroma stone masáží a očisťujúcich zábaľov. Na každej lodi sa nachádza aj The Sanctuary, luxusne vybavená oddychovápaluba vyhradená iba pre dospelých, s exkluzívnou obsluhou. Vstup je za poplatok.

Dresscode - Oblečenie: neformálny štýl počas dňa, niektoré večery sú formálne - sako a kravata pre mužov. 

Fajčenie: na palube nie je dovolené. Povolené je iba vo viditeľne označených priestoroch.

Oficiálna valuta: americký dolár. Na palube je zavedený bezhotovostný systém - všetky nákupy a služby na palube, okrem kasína, budú zaúčtované na váš palubný účet.

Prepitné: Je určené pre obslužný personál lode. Automaticky sa prirátava na kajutový účet alebo sa dá predplatiť vopred, pri rezervácii. Výška prepitného na osobu a noc plavby: 16,00 USD vo vnútorných, vonkajších a balkónových kajutách; 17,00 USD pre hostí ubytovaných v kategóriách Minisuite a Club Class; 18,00 USD v apartmánoch Suite.
Servisný poplatok 18% sa aplikuje na všetky na palube zakúpené nápoje a na služby v Lotus spa.

Pred plavbou: TU nájdete praktický zoznam (checklist ) všetkých potrebných úkonov a odporúčaných tipov pred Vašou plavbou 

Cruise Personaliser®  = stránka pre hostí s potvrdenou rezerváciou: https://book.princess.com/cruisepersonalizer/index.page
Tu nájdete aj link na Imigračný formulár Passenger Immigration Form (PIF) - každý hosť je povinný kompletne ho vyplniť a online preposlať spoločnosti do 45 dní pred začiatkom plavby (resp.  hneď po potvrdení rezervácie)

Princess@Sea - Aplikácia pre mobil: Bližšie informácie TU  

Cena plavby zahŕňa:

 • Ubytovanie vo vybranej kajute
 • Plná penzia
 • Káva, čaj, pitná voda, ice tea počas celého dňa zo samoobslužných automatov v bufetovej reštaurácii
 • Účasť na uvítacom večierku na večierku Captain's Welcome Aboard Party s vodopádom šampanského
 • 24h Room service
 • Účasť na aktivitách Discovery At Sea
 • Zábavný program, poobedné hry, tanečné lekcie; nočné tematické párty, bingo, karaoke; premietanie filmov, diskotéta, nočné kluby
 • Predstavenia v divadle, živá hudba
 • Knižnica a účasť na literárnych diskusiách Princess Book Club
 • Vstup do fitness centra, lekcie Zumby
 • Bazény a vírivky; používanie lehátok a plážových osušiek
 • Starostlivosť o deti od 3 do 17 rokov
 • Prístavné poplatky
 • Kategórie Suite: ďalšie výhody, ako napr. služby práčovne a vstup do Lotus Spa Thermal Suite 

Cena nezahŕňa:

 • Nápoje a minibar (je možné zakúpiť si nápojové balíčky)
 • Prepitné a service charges
 • Doprava a fakultatívne výlety v navštívených prístavoch - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie 
 • Jedlo v "speciality" reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute… )
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Princess Cruises

Plavby princess Cruises a pandemia Covid-19Dôležité upozornenie:
Informácie o podmienkach a požiadavkách môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. 
Pre presné aktuálne platné informácie odporúčame konzultovať webovú stránku spoločnosti a kontaktovať našu CK Travel mailom alebo telefonicky.

Aktuálne informácie o plavbách s Princess Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

 

Plavby spoločnosti Princess Cruises
 • Grand Princess

  Grand Princess

  Austrália a Nový Zéland
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: Auckland, Nový Zéland
  Dátum odchodu: 31. 03. 2023
  898 € vnútorné
  914 € vonkajšie
  1 734 € s balkónom
  Dĺžka: 8 nocí
  Cena od: 898 €
 • Grand Princess

  Grand Princess

  Tahiti a Južný Pacifik
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: Vancouver, Kanada
  Dátum odchodu: 31. 03. 2023
  3 091 € vnútorné
  3 190 € vonkajšie
  6 273 € s balkónom
  Dĺžka: 32 nocí
  Cena od: 3 091 €
 • Grand Princess

  Grand Princess

  Tahiti a Južný Pacifik
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: San Francisco / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 31. 03. 2023
  2 811 € vnútorné
  2 868 € vonkajšie
  5 845 € s balkónom
  Dĺžka: 29 nocí
  Cena od: 2 811 €
 • Emerald Princess

  Emerald Princess

  Panamský kanál
  Z prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 01. 04. 2023
  1 571 € vnútorné
  1 773 € vonkajšie
  2 615 € s balkónom
  Dĺžka: 15 nocí
  Cena od: 1 571 €
 • Majestic Princess

  Majestic Princess

  Tahiti a Južný Pacifik
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: Vancouver, Kanada
  Dátum odchodu: 04. 04. 2023
  2 618 € vnútorné
  3 772 € s balkónom
  Dĺžka: 32 nocí
  Cena od: 2 618 €
 • Majestic Princess

  Majestic Princess

  Austrália a Nový Zéland
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: Auckland, Nový Zéland
  Dátum odchodu: 04. 04. 2023
  995 € s balkónom
  Dĺžka: 5 nocí
  Cena od: 995 €
 • Majestic Princess

  Majestic Princess

  Tahiti a Južný Pacifik
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 04. 04. 2023
  2 229 € vnútorné
  3 150 € s balkónom
  Dĺžka: 27 nocí
  Cena od: 2 229 €
 • Sapphire Princess

  Sapphire Princess

  Kalifornia a Mexiko
  Z prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Vancouver, Kanada
  Dátum odchodu: 06. 04. 2023
  526 € vnútorné
  569 € vonkajšie
  763 € s balkónom
  Dĺžka: 6 nocí
  Cena od: 526 €
 • Grand Princess

  Grand Princess

  Tahiti a Južný Pacifik
  Z prístavu: Auckland, Nový Zéland - Do prístavu: San Francisco / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 08. 04. 2023
  1 874 € vnútorné
  1 915 € vonkajšie
  4 027 € s balkónom
  Dĺžka: 21 nocí
  Cena od: 1 874 €