Princess Cruises

Romantické plavby pre milovníkov exotických destinácií

Americká spoločnosť Princess Cruises začínala v roku 1965 s jedinou loďou, ktorá sa plavila do Mexika. Dnes je to tretia najväčšia lodná spoločnosť, ktorá sa vyznačuje predovšetkým jedinečným servisom, romantickými plavbami a modernými elegantnými loďami.

Okrem kvalitného servisu na palube sa spoločnosť zameriava na zaujímavé trasy, vrátane menej známych destinácií, kde veľké lode kotvia len veľmi zriedka. Ponúka plavby od 3-dňových v Karibiku až po vyše 100-dňové, z ktorých sa podľa filozofie Princess Cruises vrátite domov ako nový človek. Ďalšou špecialitou Princess Cruises sú ich Land & Sea, kombinácie poznávacieho zájazdu a plavby, veľmi obľúbené najmä pre ich výbornú organizáciu a bohatý program.

Na palube jednej z lodí spoločnosti, vtedajšej Pacific Princess, bolo v rokoch 1977 - 1986 natočených 250 dielov veľmi populárneho amerického televízneho seriálu"Love Boat" (Loď lásky).

Situácia COVI-19 / koronavírus a plavby spoločnosti Princess CruisesDestinácie: Lode Princess Cruises navštívia vyše 300 prístavov po celom svete: Karibik (tu má spoločnosť privátny ostrov Palm Island), Havaj, Mexická riviéra, Kalifornia & západné pobrežie USA. Menšie lode sa plavia cez Panamský prieplav a pozdĺž Južnej Ameriky. 
Veľmi populárne sú Aljaška, Kanada & Nové Anglicko, zatiaľ čo klasickou destináciou ostáva Stredomorie, Severná Európa (najmä Baltik), Austrália & Nový Zéland a Ázia, kde sa spoločnosť špecializuje na Japonsko. Špecialitou sú plavby na Tahiti a v Južnom Pacifiku, ale aj plavby okolo sveta. 

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Loď triedy Princess MedallionClass Caribbean Princess 112.894 t1.56920042019
Loď triedy Princess MedallionClass Coral Princess   91.627 t1.00020032019
Loď triedy Princess MedallionClass Crown Princess113.561 t1.53120062018
Loď triedy Princess MedallionClass Diamond Princess115.875 t1.35120042019
Loď triedy Princess MedallionClass Discovery Princess143.700 t -2022 
Loď triedy Princess MedallionClass Emerald Princess113.561 t1.53320072019
Loď triedy Princess MedallionClass Enchanted Princess143.000 t1.834-2021 
Loď triedy Princess MedallionClass Grand Princess107.517 t1.30119982019
Loď triedy Princess MedallionClass Island Princess  92.000 t1.10720032017
Loď triedy Princess MedallionClass Majestic Princess141.000 t1.7802017 
Loď triedy Princess MedallionClass Regal Princess141.000 t1.78020142017
Loď triedy Princess MedallionClass Royal Princess160.000 t1.78020132018
Loď triedy Princess MedallionClass Ruby Princess113.561 t1.53020082018
Loď triedy Princess MedallionClass Sapphire Princess115.875 t1.33920042018
Loď triedy Princess MedallionClass Sky Princess141.000 t1.834-2019 

Lode Princess Medallion Class

Trieda Medallion Class: Princess Cruises je prvou zo spoločností korporácie Carnival Corporation, ktorá na všetkých svojich lodiach od roku 2017 postupne zaviedla Ocean Medallion™, nositeľné zariadenie pre hostí aj lodný personál v podobe elegantného kovového medajlónu, podporované interatívnou technológiou O·C·E·A·N, One Cruise Experience Access Network.  Viac informácií


Ubytovanie: elegantné lode Princess ponúkajú na výber rad komfortných kategórií ubytovania.
K dispozícii pre všetkých cestujúcich, bez ohľadu na kategóriu kajút, patrí aj 24-hodinová kajutová služba, župany (na požiadanie), sušič na vlasy a TV s plochou obrazovkou.

Stravovanie: Stolovanie na palube lodí Princess je radostnou oslavou v tom najpravdivejšom zmysle, keď každé jedlo je čerstvé a pripravené tak, aby potešilo aj tých najnáročnejších ochutnávačov. Od ručne miesenej pizze až po oslnivé viacchodové gurmánske večere, čakajú na vás lákavé možnosti stravovania sa po celý deň, pripravené rovnako láskyplne ako domáce jedlo.
V cene plavby:
Traditional Dining: Doprajte si večeru každý večer s rovnakými stolovníkmi i obsluhujúcimi čašníkmi, na výber je 1. sedenie od 17:00 alebo 2. sedenie od 19:15.*
Anytime Dining: Podobne ako v reštaurácia na pevnine, večerajte s kýmkoľvek podľa vášho priania, kedykoľvek v čase od 17:00 do 22:00.
Club Class Dining: Exkluzívna časť hlavnej reštaurácie vyhradená pre hostí Club Class and Full Suite, s urýchlenou obsluhou. Originálna štýlová dekorácia, príprava jedál priamo pri stole a ďalšie extra!
Casual Dining: Ak sa práve necítite na formality, k dispozícii je široká škála možností. Pizzeria, samoobslužný bufet, zmrzlinový bar
alebo kaviareň otvorená neskoro do noci ...
Za príplatok:
Specialty Dining: Princess ponúka výber z prémiových špeciálnych reštaurácií, ktoré sú ideálne na oslavu každej príležitosti. Tieto sú za príplatok a je nutná rezervácia miest vopred. 
Ultimate Balcony Dining: čerstvý homáru alebo šťavnatý steak, chutné delikatesy a intímna obsluha, to všetko v súkromí a pohodlí na vlastnom balkóne. Takáto bezkonkurenčne luxusná večeru alebo raňajky sú k dispozícii za príplatok.

Každý deň sa podáva aj popoludňajší čaj s ponukou zákuskov a slaných jednohubiek a pre vaše pohodlie je k dispozícii aj bezplatný 24 hodinový kajutový servis.

* Každá loď si zachováva flexibilitu upraviť časy stravovania podľa destinácie, sezóny a demografických požiadaviek hostí na palube.

Nápojové balíčky:  v cene plavby sú zahrnuté nápoje zo samoobslužných automatov v bufetovej reštaurácii (voda, káva, čaj)
Mimo týchto nápojov je možné si predplatiť nasledovné nápojové balíčky:

 • balíček Unlimited Soda & More: neobmedzené množstvo čapovaných nealkoholických nápojov, mocktails (nealkoholické koktajly), ovocné džúsy a horúca čokoláda. Cena $9,95 na osobu a deň + servisná daň.
 • balíček Premier Beverage Package: široký výber koktajlov, víno, pivo, minerálka, kávové nápoje, smoothies, čapované nealkoholické nápoje. Cena $59.99 na osobu a deň / $68.99 na osobu a deň s 15% servisnou daňou zahrnutou v cene).
 • kupónový balíček New Grounds Coffee Card: 15 kávových horúcich alebo studených nápojov a prémiových čajov. Cena $35.65
 • kupónový balíček Canned Soda: 6 nealkoholických nápojov (Coke, Diet Coke, Sprite, Diet Sprite, pomarančová soda,tonik, ginger ale) za cenu 5. Cena $11.50
 • kupónový balíček 5 pivá za cenu 4:  Dos Equis $25,30 / Heineken $25,30 / Budweiser $28,75 / Bud Light $26,45

Hostia: Cestujúci vo vekovej kategórii od 40+ rokov (na dlhších plavbách od 60+); dobre scestovaní, pochádzajúci najmä z anglicky hovoriacich krajín (USA, Kanady, Veľkej Británie, Írska, Južnej Afriky, Austrálie a Nového Zélandu) .

Wellness: Lotus Spa rezort je hodnotené ako jedno z najlepších spa na mori, s bohatou ponukou procedúr, od aroma stone masáží a očisťujúcich zábaľov. Na každej lodi sa nachádza aj The Sanctuary, luxusne vybavená oddychovápaluba vyhradená iba pre dospelých, s exkluzívnou obsluhou. Vstup je za poplatok.

Dresscode - Oblečenie: neformálny štýl počas dňa, niektoré večery sú formálne - sako a kravata pre mužov. 

Fajčenie: na palube nie je dovolené. Povolené je iba vo viditeľne označených priestoroch.

Oficiálna valuta: americký dolár. Na palube je zavedený bezhotovostný systém - všetky nákupy a služby na palube, okrem kasína, budú zaúčtované na váš palubný účet.

Prepitné: Je určené pre obslužný personál lode. Automaticky sa prirátava na kajutový účet alebo sa dá predplatiť vopred, pri rezervácii. Výška prepitného na osobu a noc plavby: 14,50 USD vo vnútorných, vonkajších a balkónových kajutách; 15,50 USD pre hostí ubytovaných v kategóriách Minisuite a Club Class; 16,50 USD v apartmánoch Suite.
Servisný poplatok 18% sa aplikuje na všetky na palube zakúpené nápoje a na služby v Lotus spa.

Pred plavbou: TU nájdete praktický zoznam (checklist ) všetkých potrebných úkonov a odporúčaných tipov pred Vašou plavbou 

Cruise Personaliser®  = stránka pre hostí s potvrdenou rezerváciou: https://book.princess.com/cruisepersonalizer/index.page
Tu nájdete aj link na Imigračný formulár Passenger Immigration Form (PIF) - každý hosť je povinný kompletne ho vyplniť a online preposlať spoločnosti do 45 dní pred začiatkom plavby (resp.  hneď po potvrdení rezervácie)

Princess@Sea - Aplikácia pre mobil: Bližšie informácie TU  

Cena plavby zahŕňa:

 • Ubytovanie vo vybranej kajute
 • Plná penzia
 • Káva, čaj, pitná voda, ice tea počas celého dňa zo samoobslužných automatov v bufetovej reštaurácii
 • Účasť na uvítacom večierku na večierku Captain's Welcome Aboard Party s vodopádom šampanského
 • 24h Room service
 • Účasť na aktivitách Discovery At Sea
 • Zábavný program, poobedné hry, tanečné lekcie; nočné tematické párty, bingo, karaoke; premietanie filmov, diskotéta, nočné kluby
 • Predstavenia v divadle, živá hudba
 • Knižnica a účasť na literárnych diskusiách Princess Book Club
 • Vstup do fitness centra, lekcie Zumby
 • Bazény a vírivky; používanie lehátok a plážových osušiek
 • Starostlivosť o deti od 3 do 17 rokov
 • Prístavné poplatky
 • Kategórie Suite: ďalšie výhody, ako napr. služby práčovne a vstup do Lotus Spa Thermal Suite 

Cena nezahŕňa:

 • Nápoje a minibar (je možné zakúpiť si nápojové balíčky)
 • Prepitné a service charges
 • Doprava a fakultatívne výlety v navštívených prístavoch - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie 
 • Jedlo v "speciality" reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute… )
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Princess Cruises


Plavby princess Cruises a pandemia Covid-19Dôležité upozornenie: 
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Princess Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti Princess Cruises plne zaočkovaní. Ďalšou podmienkou okrem úplného zaočkovania je preukázanie sa pri nalodení negatívnym PCR alebo antigén testom nie starším ako 72 hod.
 

Spoločnosť Princess Cruises spolupracuje s predstaviteľmi verejného zdravotníctva vrátane Centra pre kontrolu chorôb v USA a Svetovej zdravotníckej organizácie, za účelom vypracovania a zavedenia tých najlepších postupov na ochranu zdravia hostí a členov posádky.
To sa týka všetkých postupov, od vylepšeného skríningu pred nalodením až po pridané sanitačné opatrenia na palube. Lode Princess MedallionClass™ obsahujú funkcie TrulyTouchless™ (skutočne bezkontaktné) s vylepšenými spôsobmi na podporu fyzických odstupov a individuálneho prispôsobovania. Ľudia sú vždy na prvom mieste.

Nové rezervácie: V znamení flexibility: Rezervujte s dôverou
Berieme starosti s rezerváciou a uľahčujeme vám zmeny plánov, aby ste si mohli rezervovať s istotou. Storno do 30 dní pred vyplávaním a obdržanie storno poplatkov späť ako kredit na budúcu plavbu.

Opatrenia na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby

Protokoly COVID-19 pre hostí:
Pred potvrdením rezervácie: Všetci hostia by si mali starostlivo prečítať aktuálne rady týkajúce sa zdravia vydané Americkými centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) a lodnou spoločnosťou.

Sprísnená zdravotná kontrola pri nalodení
Povinné sprísnené zdravotné prehliadky pre všetkých hostí pred nalodením, vrátane testovania na COVID-19, bezdotykovej kontroly telesnej teploty a zdravotných dotazníkov v súlade s najnovšími pokynmi
Každý, u koho sú potvrdené príznaky na COVID-19, alebo u koho je identifikované riziko, podstúpi ďalšie lekárske vyšetrenie predtým, než mu je umožnené nastúpiť na loď
V prípade potreby může byř požadované podstúpenie ďalšej kontroly počas plavby
Sledovanie kontaktov medzi osobami na lodi je plánované pre každú plavbu

Zodpovedné sociálne odstupy
Udržiavanie požadovaných odstupov je uľahčené vhodným časovaním, určovania veľkosti a pohybu skupín vo verejných priestoroch a pri palubných aktivitách. Zábavné programy a reštaurácie sú zorganizované s účelom zvýšenia spoločenských odstupov.
Počas registrácie a nalodenia sa bude udržiavať fyzický dištanc, rovnako sa bude vyžadovať v termináloch, na palubách lodí, na súkromných ostrovoch a počas výletov po pobreží.

Rúška
Kde nie je možné dodržiavať fyzické odstupy alebo ak to nariadia príslušné orgány verejného zdravotníctva, na palube, na súkromných ostrovoch a počas výletov po pobreží sa budú vyžadovať rúška. Počas nastupovania a vystupovania musia mať všetci rúška nasadené na tvári.

Osobná hygiena
Hostia budú vyzvaní, aby používali umývadlá na ruky a dávkovače dezinfekčných prostriedkov na ruky pri vchodoch do miest konania a v oblastiach s vysokou premávkou po celej lodi.
Hostia budú požiadaní, aby sledovali zdravotné informácie o spôsoboch, ako zostať zdraví na palube a na pobreží, prostredníctvom denných novín, lodných informačných systémov, oznámení, literatúry v salóne a cez aplikáciu spoločnosti.
Samoobsluha pri jedle nebude k dispozícii. Porciu vám naložia priamo zamestnanci.

Bezpečné zážitky na pobreží
Princess Cruises polupracuje s miestnymi orgánmi, cieľovými destináciami a tour operátormi, aby sa vylepšené zdravotné a bezpečnostné opatrenia na palube udržali aj počas výletov na pobreží.
Počas zastávok sa budú všetci riadiť miestnymi zdravotnými protokolmi platnými pre každý navštívený prístav.
Môže dôjsť k zníženiu kapacity výletných a turistických vozidiel.
Povolené budú iba exkurzie, ktoré sú v súlade s lodnými protokolmi, pričom sa vyžaduje prísne dodržiavanie zo strany všetkých hostí.
 V prípade nedodržiavania protokolov môže byť hosťovi návrat na loď zamietnutý.

Zo strany spoločnosti


Vylepšená sanitácia životného prostredia
Verejné priestory a kajuty budú dôkladne a častejšie čistené pomocou bezpečného dezinfekčného prostriedku, ktorý účinne a preukázateľne ničí koronavírusy.

Byť pripravení
Odborne vyškolený zdravotnícky personál na palube lodí zahŕňa lekárov a zdravotné sestry schopných postarať sa o široké spektrum zdravotných stavov, vrátane liečby pacientov s ochorením COVID-19.
Lekárske centrá budú vybavené príslušnými testovacími a liečebnými kapacitami na COVID-19.
Všetci členovia tímu budú povinní používať ochranu na tvár v súlade s protokolmi spoločnosti.

Vetranie
Lode sú vybavené vylepšenou filtráciou vzduchu s inovovanými systémami HVAC. Tieto systémy sú navrhnuté tak, aby každých päť až šesť minút nahrádzali vzduch vo verejných priestoroch a v kajutách. V kľúčových oblastiach, ako sú lekárske strediská a špeciálne izolačné miestnosti, sa budú používať filtre HEPA , ako ďalšie zabezpečenie.

Rozdiel MedallionClass®

Bezdotykové zážitky sú k dispozícii v celej flotile lodí Princess MedallionClass®. I keď prvotne bol program MedallionClass vytvorený, aby hosťom zjednodušil ich život na mori, uľahčuje teraz aj zvládanie súčasných výziev a umožňuje spoločnosti dynamicky reagovať na neustále sa vyvíjajúcu situáciu. Viac informácií

Nalodenie TrulyTouchless™
Ak pred nalodením získate status OceanReady® (pripravený na oceán), budete mať rýchlejší bezkontaktný nástup na palubu. Stiahnite si aplikáciu Medallion® ešte pred odchodom z domu a pomocou nej vyplňte dotazník o zdraví pred plavbou.
Následne si budete môcť zvoliť (podľa aktuálnej dostupnosti) požadovaný čas vášho príchodu do prístavu.
Počas registrácie a nalodenia sa bude udržiavať fyzický dištanc. Keď sa priblížite ku svojej kajute, bezkontaktný systém vás bezpečne rozpozná a dvere kajuty sa pre vás ako zázrakom odomknú samé.

Inovatívny prístup k bezpečnosti lodí
Tradičné bezpečnostné cvičenie bolo zjednodušené, za účelom pohodlia a bezpečnosti. Hostia sú požiadaní pozrieť si bezpečnostné video kedykoľvek v deň nalodenia a kdekoľvek na palube, a to jednoducho, prostredníctvom stiahnutej mobilnej aplikácie MedallionClass alebo na televíznej obrazovke vo svojeje kajute. V určenom časovom rozmedzí pred vyplávaním sa dostavte na svoju zhromažďovaciu stanicu a tam zaregistrujte svoj Medallion® u člena posádky - takto bude každý presne vedieť, kam sa dostaviť v prípade núdze.

Život na palube bez námahy
Nákupy na palube bez manipulácie s hotovosťou či s platobnými kartami, pomocou bezdotykovej technológie, prostredníctvom MedallionPay™.
Vďaka funkcii OceanNow® si môžete objednať jedlo, nápoje či predmety z lodných butikov kdekoľvek na palube a člen posádky objednané dobroty či veci doručí priamo do rúk, a to i v prípade, ak sa medzitým premiestnite.
Aplikácia MedallionClass taktiež ponúka prístup k zábavným programom a hrám v kasíne.

Fyzické odstupy
Vďaka MedallionClass môžu hostia získať prehľad o obsadenosti salónov, divadiel a iných verejných priestorov v reálnom čase.
Aktivity, ktorých sa chcete zúčastniť si môžete označiť, pričom sú vždy určené limity účasti.

Katalógy a informatívne materiály:

Katalógy podľa destinácií:

Pred plavbou:

Plavby spoločnosti Princess Cruises
 • Majestic Princess

  Majestic Princess

  Kalifornia a Mexiko
  Z prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 23. 10. 2021
  789 € vnútorné
  1 112 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 789 €
 • Grand Princess

  Grand Princess

  '80S THEMED WEST COAST GETAWAY
  Z prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 23. 10. 2021
  335 € vnútorné
  361 € vonkajšie
  548 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 335 €
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Západná Európa
  Z prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo - Do prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo
  Dátum odchodu: 23. 10. 2021
  607 € vnútorné
  1 091 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 607 €
 • Grand Princess

  Grand Princess

  Kalifornia a Mexiko
  Z prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 27. 10. 2021
  455 € vnútorné
  487 € vonkajšie
  583 € s balkónom
  Dĺžka: 5 nocí
  Cena od: 455 €
 • Majestic Princess

  Majestic Princess

  Kalifornia a Mexiko
  Z prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 30. 10. 2021
  640 € vnútorné
  742 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 640 €
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Metropoly Severnej Európy
  Z prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo - Do prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo
  Dátum odchodu: 30. 10. 2021
  752 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 752 €
 • Ruby Princess

  Ruby Princess

  Kalifornia a Mexiko
  Z prístavu: San Francisco / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: San Francisco / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 31. 10. 2021
  879 € vnútorné
  947 € vonkajšie
  1 151 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 879 €
 • Grand Princess

  Grand Princess

  COMEDY THEMED WEST COAST GETAWAY
  Z prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Los Angeles / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 01. 11. 2021
  338 € vnútorné
  364 € vonkajšie
  534 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 338 €
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Západná Európa
  Z prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 03. 11. 2021
  1 244 € vnútorné
  1 592 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 1 244 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti