Princess Cruises

Romantické plavby pre milovníkov exotických destinácií

Americká spoločnosť Princess Cruises začínala v roku 1965 s jedinou loďou, ktorá sa plavila do Mexika. Dnes je to tretia najväčšia lodná spoločnosť, ktorá sa vyznačuje predovšetkým jedinečným servisom, romantickými plavbami a modernými elegantnými loďami.

Okrem kvalitného servisu na palube sa spoločnosť zameriava na zaujímavé trasy, vrátane menej známych destinácií, kde veľké lode kotvia len veľmi zriedka. Ponúka plavby od 3-dňových v Karibiku až po vyše 100-dňové, z ktorých sa podľa filozofie Princess Cruises vrátite domov ako nový človek. Ďalšou špecialitou Princess Cruises sú ich Land & Sea, kombinácie poznávacieho zájazdu a plavby, veľmi obľúbené najmä pre ich výbornú organizáciu a bohatý program.

Na palube jednej z lodí spoločnosti, vtedajšej Pacific Princess, bolo v rokoch 1977 - 1986 natočených 250 dielov veľmi populárneho amerického televízneho seriálu"Love Boat" (Loď lásky).

Destinácie: Lode Princess Cruises navštívia vyše 300 prístavov po celom svete: Karibik (tu má spoločnosť privátny ostrov Palm Island), Havaj, Mexická riviéra, Kalifornia & západné pobrežie USA. Menšie lode sa plavia cez Panamský prieplav a pozdĺž Južnej Ameriky. 
Veľmi populárne sú Aljaška, Kanada & Nové Anglicko, zatiaľ čo klasickou destináciou ostáva Stredomorie, Severná Európa (najmä Baltik), Austrália & Nový Zéland a Ázia, kde sa spoločnosť špecializuje na Japonsko. Špecialitou sú plavby na Tahiti a v Južnom Pacifiku, ale aj plavby okolo sveta. 

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Loď triedy Princess MedallionClass Caribbean Princess 112.894 t1.56920042019
Loď triedy Princess MedallionClass Coral Princess   91.627 t1.00020032019
Loď triedy Princess MedallionClass Crown Princess113.561 t1.53120062018
Loď triedy Princess MedallionClass Diamond Princess115.875 t1.35120042019
Loď triedy Princess MedallionClass Discovery Princess143.700 t -2022 
Loď triedy Princess MedallionClass Emerald Princess113.561 t1.53320072019
Loď triedy Princess MedallionClass Enchanted Princess143.000 t1.834-2021 
Loď triedy Princess MedallionClass Grand Princess107.517 t1.30119982019
Loď triedy Princess MedallionClass Island Princess  92.000 t1.10720032017
Loď triedy Princess MedallionClass Majestic Princess141.000 t1.7802017 
Loď triedy Princess MedallionClass Regal Princess141.000 t1.78020142017
Loď triedy Princess MedallionClass Royal Princess160.000 t1.78020132018
Loď triedy Princess MedallionClass Ruby Princess113.561 t1.53020082018
Loď triedy Princess MedallionClass Sapphire Princess115.875 t1.33920042018
Loď triedy Princess MedallionClass Sky Princess141.000 t1.834-2019 
Loď triedy Princess MedallionClass Sun Princess175.500 t2.150 2024 

Lode Princess Medallion Class

Trieda Medallion Class: Princess Cruises je prvou zo spoločností korporácie Carnival Corporation, ktorá na všetkých svojich lodiach od roku 2017 postupne zaviedla Ocean Medallion™, nositeľné zariadenie pre hostí aj lodný personál v podobe elegantného kovového medajlónu, podporované interatívnou technológiou O·C·E·A·N, One Cruise Experience Access Network.  Viac informácií


Ubytovanie: elegantné lode Princess ponúkajú na výber rad komfortných kategórií ubytovania.
K dispozícii pre všetkých cestujúcich, bez ohľadu na kategóriu kajút, patrí aj 24-hodinová kajutová služba, župany (na požiadanie), sušič na vlasy a TV s plochou obrazovkou.

Stravovanie: Stolovanie na palube lodí Princess je radostnou oslavou v tom najpravdivejšom zmysle, keď každé jedlo je čerstvé a pripravené tak, aby potešilo aj tých najnáročnejších ochutnávačov. Od ručne miesenej pizze až po oslnivé viacchodové gurmánske večere, čakajú na vás lákavé možnosti stravovania sa po celý deň, pripravené rovnako láskyplne ako domáce jedlo.
V cene plavby:
Traditional Dining: Doprajte si večeru každý večer s rovnakými stolovníkmi i obsluhujúcimi čašníkmi, na výber je 1. sedenie od 17:00 alebo 2. sedenie od 19:15.*
Anytime Dining: Podobne ako v reštaurácia na pevnine, večerajte s kýmkoľvek podľa vášho priania, kedykoľvek v čase od 17:00 do 22:00.
Club Class Dining: Exkluzívna časť hlavnej reštaurácie vyhradená pre hostí Club Class and Full Suite, s urýchlenou obsluhou. Originálna štýlová dekorácia, príprava jedál priamo pri stole a ďalšie extra!
Casual Dining: Ak sa práve necítite na formality, k dispozícii je široká škála možností. Pizzeria, samoobslužný bufet, zmrzlinový bar
alebo kaviareň otvorená neskoro do noci ...
Za príplatok:
Specialty Dining: Princess ponúka výber z prémiových špeciálnych reštaurácií, ktoré sú ideálne na oslavu každej príležitosti. Tieto sú za príplatok a je nutná rezervácia miest vopred. 
Ultimate Balcony Dining: čerstvý homáru alebo šťavnatý steak, chutné delikatesy a intímna obsluha, to všetko v súkromí a pohodlí na vlastnom balkóne. Takáto bezkonkurenčne luxusná večeru alebo raňajky sú k dispozícii za príplatok.

Každý deň sa podáva aj popoludňajší čaj s ponukou zákuskov a slaných jednohubiek a pre vaše pohodlie je k dispozícii aj bezplatný 24 hodinový kajutový servis.

* Každá loď si zachováva flexibilitu upraviť časy stravovania podľa destinácie, sezóny a demografických požiadaviek hostí na palube.

Nápojové balíčky:  v cene plavby sú zahrnuté nápoje zo samoobslužných automatov v bufetovej reštaurácii (voda, káva, čaj)
Mimo týchto nápojov je možné si predplatiť nasledovné nápojové balíčky:

 • balíček Classic Soda Package: neobmedzené množstvo čapovaných nealkoholických nápojov, mocktails (nealkoholické koktajly), ovocné džúsy. Cena $9,99 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 • balíček Plus Beverage Package: koktaily, pivá a rozlievané vína, špeciálne kávy, čerstvé ovocné štavy a smoothies v Juice bare počas raňajok a obeda, minerálne vody, mocktaily a koktaily vytvorené mixológom Robom Floydom v hodnote do 15 USD/ nápoj, na výber 50 liehovín, 25 rozlievaných vín, 25 pív, všetky špeciálne kávy a nealkoholické nápoje
  25% zľava na fľaše vína (vrátane vzácnych ročníkov)
  25% zľava na veľké fľaše vody a plechovky sódy
  podmienkou je plavba na 3 noci a dlhšie. Cena od $64.50 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 • balíček Premier Beverage Package:  balíček Plus Beverage Package + špičkové destiláty, archívne rozlievané vína a nové špičkové remeselné koktaily od mixológa Roba Floyda v hodnote do 20 USD/ nápoj, na výber z viac ako 75 liehovín, viac ako 40 rozlievaných vín, viac ako 20 špičkových, remeselne vyrobených koktailov. Prvotriedne vína vrátane Duckhorn, Stag's Leap, Grgich Hills a Cattier Champagne
  Private Woodford Reserve Bourbon Selection vytvorený exkluzívne pre Princess Cruises. Personalizovaná Jack Daniel's Whisky Single Barrel Select.
  25% zľava na fľaše vína (vrátane vzácnych ročníkov)
  25% zľava na veľké fľaše vody a plechovky sódy
  Cena $84.99 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 • balíček Premier Coffee & Soda package: špeciálne kávy a čaje, čapovaná limonáda, ovocné džúsy, horká čoláda, nealkoholické koktajly. Cena $19.99 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 • balíček New Grounds Coffee Card: určitý počet kávových nápojov, horúcej čokolády a prémiových čajov. Počet a cena závisí od dĺžky plavby

Hostia: Cestujúci vo vekovej kategórii od 40+ rokov (na dlhších plavbách od 60+); dobre scestovaní, pochádzajúci najmä z anglicky hovoriacich krajín (USA, Kanady, Veľkej Británie, Írska, Južnej Afriky, Austrálie a Nového Zélandu) .

Wellness: Lotus Spa rezort je hodnotené ako jedno z najlepších spa na mori, s bohatou ponukou procedúr, od aroma stone masáží a očisťujúcich zábaľov. Na každej lodi sa nachádza aj The Sanctuary, luxusne vybavená oddychovápaluba vyhradená iba pre dospelých, s exkluzívnou obsluhou. Vstup je za poplatok.

Dresscode - Oblečenie: neformálny štýl počas dňa, niektoré večery sú formálne - sako a kravata pre mužov. 

Fajčenie: na palube nie je dovolené. Povolené je iba vo viditeľne označených priestoroch.

Oficiálna valuta: americký dolár. Na palube je zavedený bezhotovostný systém - všetky nákupy a služby na palube, okrem kasína, budú zaúčtované na váš palubný účet.

Prepitné: Je určené pre obslužný personál lode. Automaticky sa prirátava na kajutový účet alebo sa dá predplatiť vopred, pri rezervácii. Výška prepitného na osobu a noc plavby: 16,00 USD vo vnútorných, vonkajších a balkónových kajutách; 17,00 USD pre hostí ubytovaných v kategóriách Minisuite a Club Class; 18,00 USD v apartmánoch Suite.
Servisný poplatok 18% sa aplikuje na všetky na palube zakúpené nápoje a na služby v Lotus spa.

Pred plavbou: TU nájdete praktický zoznam (checklist ) všetkých potrebných úkonov a odporúčaných tipov pred Vašou plavbou 

Cruise Personaliser®  = stránka pre hostí s potvrdenou rezerváciou: https://book.princess.com/cruisepersonalizer/index.page
Tu nájdete aj link na Imigračný formulár Passenger Immigration Form (PIF) - každý hosť je povinný kompletne ho vyplniť a online preposlať spoločnosti do 45 dní pred začiatkom plavby (resp.  hneď po potvrdení rezervácie)

Princess@Sea - Aplikácia pre mobil: Bližšie informácie TU  

Cena plavby zahŕňa:

 • Ubytovanie vo vybranej kajute
 • Plná penzia
 • Káva, čaj, pitná voda, ice tea počas celého dňa zo samoobslužných automatov v bufetovej reštaurácii
 • Účasť na uvítacom večierku na večierku Captain's Welcome Aboard Party s vodopádom šampanského
 • 24h Room service
 • Účasť na aktivitách Discovery At Sea
 • Zábavný program, poobedné hry, tanečné lekcie; nočné tematické párty, bingo, karaoke; premietanie filmov, diskotéta, nočné kluby
 • Predstavenia v divadle, živá hudba
 • Knižnica a účasť na literárnych diskusiách Princess Book Club
 • Vstup do fitness centra, lekcie Zumby
 • Bazény a vírivky; používanie lehátok a plážových osušiek
 • Starostlivosť o deti od 3 do 17 rokov
 • Prístavné poplatky
 • Kategórie Suite: ďalšie výhody, ako napr. služby práčovne a vstup do Lotus Spa Thermal Suite 

Cena nezahŕňa:

 • Nápoje a minibar (je možné zakúpiť si nápojové balíčky)
 • Prepitné a service charges
 • Doprava a fakultatívne výlety v navštívených prístavoch - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie 
 • Jedlo v "speciality" reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute… )
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)

Možnosť dokúpenia špeciálnych balíčkov:

• špeciálny balíček Princess Plus obsahuje:  nápojový balíček Plus Beverage Package, neobmedzený džusový bar, medailón posádky, 2 prémiové dezerty na osobu/ deň v Gelateria, Swirls or Coffee & Cones, 2 neformálne pokrmy na osobu, služba doručenia OceanNow®, donáška kajutovej služby, 2 hodiny vo Fitness Center / nutná registrácia vopred,  neobmedzené Wi-Fi pripojenie/1 zariadenie/1 osoba a prepitné.  Balíček je aplikovateľný pre všetky kategórie kajút,  všetky destinácie, platí pre celú dobu plavby, podmienkou je plavba na 3 noci a dlhšie. Cena od $60.00 na osobu a deň + 15% servisná daň.
• špeciálny balíček Princess Premier obsahuje:  nápojový balíček Premium Beverage Package, neobmedzený džusový bar, medailón posádky, neobmedzené prémiové dezerty v Gelateria, Swirls or Coffee & Cones, 2 neformálne pokrmy na osobu, neobmedzené neformálne stolovanie, služba doručenia OceanNow®, donáška kajutovej služby, neobmedzené hodiny vo Fitness Center / nutná registrácia vopred,  balíček fotografií,  neobmedzené Wi-Fi pripojenie/4 zariadenia/1 osoba, rezervácia divadelného predstavenia ( len preBroadway production show) a prepitné.  Balíček je aplikovateľný pre všetky kategórie kajút,  všetky destinácie, platí pre celú dobu plavby, podmienkou je plavba na 3 noci a dlhšie. Cena od $60.00 na osobu a deň + 15% servisná daň.
 

Na plavbách s termínom nalodenia od 12. augusta 2023, hostia, ktorí majú zakúpený balíček Princess Plus alebo Princess Premier, si môžu vychutnať skvelé pokrmy v reštauráciách na lodi, ako je Vines, Salty Dog Pub, O'Malleys, Ocean Terrace, Planks, Steamers, Alfredo a GiGi. Pridanie nových trojchodových vopred stanovených menu poskytuje hosťom kategórií Plus a Premier viac možností stravovania ako kedykoľvek predtým, a to bez akýchkoľvek príplatkov. Pre tých, ktorí dávajú prednosť plavbe na lodi v tarife Princess Standard, bude večera vo vybraných reštauráciách stáť 14,99 USD/osoba a jednotlivé chody budú aj naďalej za ceny a la carte.

Všetci hostia si môžu aj naďalej užívať špičkové kulinárske možnosti bez ďalších poplatkov. Medzi bezplatné možnosti stravovania pre všetkých hostí patria vynikajúce viacchodové jedlá vo všetkých hlavných reštauráciách, bufetové pochúťky vo World Fresh Market a Horizons Court, vynikajúce lahôdky v International Café, ponuka pri bazéne v Slice, Coffee & Cones a ďalšie, rovnako ako tradičné raňajky v kajutách dostupné pomocou klasických závesných menu.
Viac informácií TU.

Plavby spoločnosti Princess Cruises
 • Emerald Princess

  Emerald Princess

  Kanada a Nové Anglicko
  Boston / ME, USA Boston / ME, USA
  Dátum odchodu: 21. 07. 2024
  1 388 € vnútorné
  1 784 € vonkajšie
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 388 €
 • Sun Princess

  Sun Princess

  Stredomorie
  Piraeus (Atény), Grécko Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 27. 07. 2024
  1 444 € vnútorné
  1 586 € vonkajšie
  1 826 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 444 €
 • Sun Princess

  Sun Princess

  Západné Stredomorie
  Barcelona, Španielsko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 03. 08. 2024
  1 206 € vnútorné
  1 539 € vonkajšie
  1 871 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 206 €
 • Emerald Princess

  Emerald Princess

  Kanada a Nové Anglicko
  Boston / ME, USA Boston / ME, USA
  Dátum odchodu: 04. 08. 2024
  1 511 € vnútorné
  1 948 € vonkajšie
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 511 €
 • Royal Princess

  Royal Princess

  Aljaška
  Vancouver, Kanada Anchorage / AK, USA
  Dátum odchodu: 10. 08. 2024
  969 € vnútorné
  2 147 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 969 €
 • Sun Princess

  Sun Princess

  Východné Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Piraeus (Atény), Grécko
  Dátum odchodu: 10. 08. 2024
  2 543 € vonkajšie
  3 402 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 2 543 €
 • Enchanted Princess

  Enchanted Princess

  Južný Karibik
  Fort Lauderdale / FL, USA New York / NY, USA
  Dátum odchodu: 10. 08. 2024
  1 275 € vnútorné
  1 560 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 1 275 €
 • Emerald Princess

  Emerald Princess

  Kanada a Nové Anglicko
  Boston / ME, USA Boston / ME, USA
  Dátum odchodu: 11. 08. 2024
  3 060 € vonkajšie
  3 868 € s balkónom
  Dĺžka: 17 nocí
  Cena od: 3 060 €
 • Caribbean Princess

  Caribbean Princess

  Island
  Southampton, UK Southampton, UK
  Dátum odchodu: 13. 08. 2024
  1 728 € vnútorné
  Dĺžka: 16 nocí
  Cena od: 1 728 €