Norwegian Cruise Line

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Plavby Freestyle v uvoľnenej atmosfére

Norwegian Cruise Line (NCL) je pôvodne nórska spoločnosť, ktorá sa špecializuje na Freestyle cruising (plavby). Typickým znakom sú originálne pomaľované lode, ktoré už z diaľky pútajú pozornosť. Na palube vládne neformálna atmosféra a džínsy a tričko je povolené nosiť kedykoľvek. Keďže časy ani stoly na večeru nie sú presne určené, je možnosť sa zariadiť každý deň podľa nálady.

Plavby sú určené hlavne pre milovníkov nočného života, párty, karaoke, hazardu, dobrého jedla, zábavy a fitness, rodiny s väčšími deťmi ako aj slobodných cestovateľov.

Destinácie: Táto spoločnosť ponúka nasledujúci výber destinácií: Ázia, Aljaška, Austrália, Nový Zéland, Európa, Bahamy a Florida, Bermudy, Kanada a Nové Anglicko, Karibik, Havaj, Mexická riviéra, Západné pobrežie USA, Panamský kanál, Južná Amerika alebo plavbu cez Atlantický oceán.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Norwegian Bliss167.800t2018 
Norwegian Breakaway146.600 t20132018
Norwegian Dawn  92.250 t20022016
Norwegian Epic155.873 t20102015
Norwegian Escape163.000 t2015 
Norwegian Gem  93.530 t20072015
Norwegian Getaway145.655 t2014 
Norwegian Jade  93.558 t20062017
Norwegian Jewel  93.502 t20052018
Norwegian Joy168.800 t20172019
Norwegian Pearl  93.530 t20062017
Norwegian Sky  77.104 t19992013
Norwegian Spirit  75.338 t19982014
Norwegian Star  91.740 t20012018
Norwegian Sun  78.309 t20012018
Pride of America  80.439 t20052018

 

Ubytovanie: Na výber je z niekoľkých typov kajút a apartmánov. Kajuty: Inside, Oceanview (ich exkluzívne vybavenie: izbová služba, TV, chladnička, trezor a sušič vlasov, posedenie, voliteľné 3. / 4. postele, spodné postele usporiadané ako posteľ typu queen-size), Balcony a Family Balcony: zahŕňajú presklené dvere na balkón, kávovar a varnú kanvicu, a Family verzia je navyše bližšie k detským aktivitám a zahŕňa tiež program pre deti a ubytuje 4 osoby. Mini-Suites, ktoré majú väčší priestor a zahŕňajú tiež presklené dvere na balkón. Sú k dispozícii na vybraných lodiach. Ďalšou variantou sú Spa Balcony kajuty, ktoré zahŕňajú dve nižšie postele, ktoré sa premieňajú na posteľ typu queen, súkromný balkón, luxusnú kúpeľňu, ľahký prístup do kúpeľov Mandara a fitnescentra a bezplatný vstup do termálnych kúpeľov. Spa Mini-Suites zahŕňajú ešte navyše nadrozmernú sprchu s viacerými rozprašovačmi vody a vodopádom. Haven Spa Suite obsahuje súkromnú vírivku s neuveriteľným výhľadom na oceán a plno ďalších výhod. Všetky tri spa kategórie sú k dispozícii na vybraných lodiach. Na výber je rovno osem rôznych typov apartmánov a penthousov, k dispozícii na vybraných lodiach: Family Suites (jedno alebo dvojspálňové), Deluxe Family Suite (dvojspálňové), zadné Penthouse, Penthouse s balkónom, Deluxe Penthouse s balkónom, Owner‘s Suite s balkónom, Deluxe Owner’s Suite s balkónom a Garden Villa.
Na každej lodi je k dispozícii veľa kajút vhodných pre rodiny a v ponuke kategórií kajút nájdete okrem klasických aj Single studio kajuty.

Stravovanie: Všetky lode ponúkajú v cene jedlá v troch hlavných reštauráciách. Samoobslužný bufet (na raňajky, obedy a večere), zahŕňa čerstvé jedlá, á la carte cestoviny, omelety, vafle, zmrzlinu a ďalšie. Pripravené je aj špeciálne menu šéfkuchára vyrobené z najkvalitnejších surovín.
Za príplatok je k dispozícii aj naozaj veľký výber á la carte tématických reštaurácií s mexickou, francúzskou, talianskou, ázijskou či španielskou kuchyňou.
Spoločnosť bola pionierom Freestyle štýlu - na lodiach Norwegian máte úplnú voľnosť a flexibilitu, čo sa týka času či miesta na sedenie. Žiadne predurčené turnusy ani zasadací poriadok, každý deň si môžete vybrať podľa chute a vlastného programu.

Program a hostia:
Dav je rozmanitý - predovšetkým americký - vo veku od mladých rodín po starších ľudí, rovnako ako veľa pasažierov s postihnutím. NCL je zaujímavá pre naozaj širokú škálu cestovateľov, ich lode sú orientované na rodiny aj páry.
Lode majú viacero barov a salónikov. NCL berie zábavu vážne a ponúka bohaté hudobné produkcie (vrátane Broadwayových a menších predstavení), komédie zo Second City, živé kapely, spevákov, piano bary a DJs na diskotékach. Kasína majú dobrú veľkosť a ponúkajú všetky populárne hry. Vybavené knižnice, herne, shuffleboard, ping-pongové stoly, umelecké aukcie, semináre o parfémoch, herné hodiny a rozhovory o prístavoch sú k dispozícii každý deň. Mandara Spas (kúpele) či palubní špecialisti ponúkajú luxusné procedúry za luxusné ceny, vrátane ako bielenia zubov či botoxu alebo akupunktúrneho sedenia. Všetky lode majú fitnes centrá.

Deti: Na palube sú k dispozícii mládežnícke programy pre deti od 6 mesiacov do 17 rokov, ktoré pozostávajú z:
Program Guppies ponúka rodičom mnoho príležitostí na interakciu s ich deťmi a podporuje rast a vývoj detí od 6 mesiacov do 3 rokov. Rozvrh sa líši podľa lode a itinerára. Možnosti v tomto programe sú: 1. Guppies Open Play: priestor pre rodičov a deti na hranie sa spolu s rôznymi hračkami a hrami. 2. Guppy Hosted Activities: Aktivity sú organizované koordinátorom (alebo školiteľmi) pre rodičov a deti. 3. Guppies Nursery/Materská škola: len na Escape, za poplatok, škôlka pre deti vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov. Vyžaduje si registráciu dieťaťa a rezerváciu dostupných časových blokov počas plavby.
Splash Academy je program pre deti vo veku od 3 do 12 rokov, ktoré ponúkajú vysokoenergetické, interaktívne tematické aktivity.
Entourage je program pre dospievajúcich vo veku od 13 do 17 rokov.
V prípade Guppies Nursery, Splash Academy a Entourage sa odporúča, aby rodičia zaregistrovali svoje dieťa hneď po nalodení na loď.
Za príplatok je k dispozícii i babysitting počas neskorej noci (Late Night Fun od 22:30 do 1:30 rána).

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou je americký dolár. Avšak na palube nepotrebujete žiadnu hotovosť – pri check-in si založíte konto so svojou platobnou kartou a naň vám budú účtované všetky extra výdavky na lodi.

Fajčenie: Fajčenie je všeobecne zakázané, je povolené iba v označených zónach, Cigar Bare a v kajutách Garden Villas.

Dresscode: Nie je prísny, avšak v hlavných jedálňach a v špeciálnych reštauráciách nie sú povolené tielka pre mužov, žabky, šiltovky a vyblednuté či potrhané džínsy. Počas plavby sa koná i špeciálny "Dress-up or Not Night" večer. Je to perfektná príležitosť odfotiť sa s kapitánom lode.

Za príplatok je k dispozícii balíček prioritných služieb Norwegian’s Priority Access:
•             Prednostný Check-in a nalodenie
•             Prednosť pri naloďovaní do tenderov (v prístavoch, kde je loď na kotve) 
•             Prednostné vylodenie na konci plavby
•             Štandardný Room Service Menu - raňajky do kajuty
•             Kredit na wellness $50 USD (uplatniteľný v čase zastávok v prístavoch) 
•             Kanapky v kajute na 2. deň plavby

Hostia v kategóriách Haven a Owner Suites, ako aj členovia Latitude úroveň Platinum, Platinum Plus a Ambassador majú tieto služby už zahrnuté v cene plavby.

Príplatok: 69 USD za kajutu na plavby 3- až 5-nočné a 199 USD na 6- a viacnočné. Počet balíčkov na každú plavbu je limitovaný.

Internetové balíčky: oplatia sa zakúpiť ešte pred začiatkom plavby
Unlimited Social Media Wi-Fi:  Prezeranie, sťahovanie a nahrávanie obázkov a videí na rôznych sociálnych médiách (Facebook, Twitter, Instagram a Snapchat). Chatovanie cez aplikácie (Facebook Messenger, Skype Messenger a WhatsApp). Bez možnosti vstupu na maily a navigácie na Internete. Cena pri kúpe balíčka vopred $12.50 na deň; pri kúpe na palube $14.99 na deň.
• Unlimited WiFi:  Zahŕňa Social Media plan ako vyššie, plus možnosť posielať a prijímať maily, a navigáciu na Internete (bez streamingu). 
Cena pri kúpe balíčka vopred $25.50 na deň; pri kúpe na palube $29.99 na deň.
Unlimited Premium WiFi:  Zahŕňa Unlimited WiFi ako vyššie, plus video a audio streaming a VPN prístup. 
Cena pri kúpe balíčka vopred $29.50 na deň; pri kúpe na palube $34.99 na deň.
• Pay As You Go: bez zakúpenia niektorého z balíčkov je cena pripojenia $0.99 za minútu

Mobilné aplikácie: 
Iba pre plavby na lodi Norwegian Sky a na Bliss) aplikácia Cruise Norwegian
- už pred plavbou je cez ne možné rezervovať vopred niektoré exkurzie a rôzne aktivity na palube; poskytujú prehľad trasy, možností stravovania a zábavných programov. Počas plavby vďaka aplikácii môžete chatovať a posielať správy ostatným hosťom na palube*, sledovať svoj palubný účet atď. 
 Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL

Plavby na ostatných lodiach - aplikácia iConcierge
- počas plavby prehľad trasy, možností stravovania a zábavných programov, možnosť chatovať a posielať správy ostatným hosťom na palube*, sledovať svoj palubný účet atď. 
Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL
* za nominálny poplatok 9,99 USD za jedno zariadenie

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia v hlavných reštauráciách vrátane bufetovej
 • Room service (7,95 USD poplatok za donášku raňajok v čase od 6:30 do 10:00)
 • Účasť na aktivitách a používanie zariadení na lodi
 • Zábavný program pre dospelých i deti
 • Prístavné poplatky

Možnosť dokúpiť si výhodný Upgrade Free at Sea - kombináciu extra služieb (nápoje, internet, exkurzie, stravovanie v prémiových reštauráciách a 3-4. lôžko zadarmo) - Bližšie informácie nájdete TU

Možnosť dokúpiť si balíček Norwegian’s Priority Access - prednostné nalodenie, vylodenie, nástup do tenderov, raňajky do kajuty, 1 x kanapky v kajute.  Bližšie informácie na stránke o spoločnosti
Príplatok: 69 USD za kajutu na plavby 3- až 5-nočné a 199 USD na 6- a viacnočné. Počet balíčkov na každú plavbu je limitovaný.

V cene nie je zahrnuté:

 • Nápoje
 • Prepitné pre personál 15 USD na osobu nad 3 roky a deň*
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava na pobreží
 • Používanie wellness, masáže a procedúry v beauty salónoch
 • Telefón a internet
 • Niektoré aktivity na palube
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch na palube...)
 • Servisný poplatok 20 % k extra zakúpeným na palube
 • Víza (ak sú potrebné)
 • Cestovné poistenie - možnosť zakúpenia v našej CK

* V poplatnosti so španielskou a talianskou daňovou reguláciou na plavbách v Stredomorí, pokiaľ sa loď vyskytuje v talianskych a španielskych výsostných vodách, na všetky extra zakúpené na palube sa k cene aplikuje aj talianska resp. španielska daň.

Katalógy a informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Norwegian Cruise Line
 • Norwegian Epic

  Norwegian Epic

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 02. 06. 2021
  743 € vnútorné
  1 079 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 743 €
 • Norwegian Gem

  Norwegian Gem

  Bermudy
  Z prístavu: Boston / Maine, USA - Do prístavu: Boston / Maine, USA
  Dátum odchodu: 04. 06. 2021
  845 € vnútorné
  1 034 € vonkajšie
  1 517 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 845 €
 • Norwegian Sky

  Norwegian Sky

  Bahamy
  Z prístavu: Miami / Florida, USA - Do prístavu: Miami / Florida, USA
  Dátum odchodu: 04. 06. 2021
  509 € vnútorné
  572 € vonkajšie
  740 € s balkónom
  Dĺžka: 3 noci
  Cena od: 509 €
 • Norwegian Spirit

  Norwegian Spirit

  Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Benátky, Taliansko
  Dátum odchodu: 04. 06. 2021
  1 305 € vnútorné
  1 816 € vonkajšie
  2 236 € s balkónom
  Dĺžka: 11 nocí
  Cena od: 1 305 €
 • Pride of America

  Pride of America

  Havajské ostrovy
  Z prístavu: Honolulu / Havaj, USA - Do prístavu: Honolulu / Havaj, USA
  Dátum odchodu: 05. 06. 2021
  2 126 € vnútorné
  2 350 € vonkajšie
  2 665 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 2 126 €
 • Norwegian Escape

  Norwegian Escape

  Baltik
  Z prístavu: Kodaň, Dánsko - Do prístavu: Kodaň, Dánsko
  Dátum odchodu: 06. 06. 2021
  1 266 € vnútorné
  1 560 € vonkajšie
  1 812 € s balkónom
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 1 266 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti