Afrika

Každá plavba do Afriky vám prinesie struhujúcu prírodnú krásu tohto kontinentu. Oranžové duny, žlté savany, tmavozelené kopce a azúrové moria vytvárajú naozaj autentické živé obrazy. A pred týmito kulisami stoja vibrujúce mestá a dedinky plné života a energie. Ostrovy okolo jej brehov sú tiež nezabudnuteľné, robustné základne plné fascinujúcich príbehov.
Juhoafrická republika a jej pulzujúce veľkomestá ako Durban a Kapské mesto ponúkajú jedinečnú atmosféru prelínajúcich sa kultúr pôvodných kolonizátorov z Holandska či Portugalska. 

Zájazdy do Kapského mesta ponúkajú aj pôvabné návštevy ostrova Robben, výstup na Stolovú horu alebo výlety do známych viníc. Na iných miestach v Južnej Afrike môžete na výjazdoch stretnúť levy, leopardy a slony. Duny a letoviská v Namíbii sú rovnako úchvatné. Nákup striebra, korenín alebo kobercov v krajinách severnej Afriky ponúka neuveriteľný zážitok z plavby.

História Afriky je dlhá a často zložitá. Posledné storočia boli poznačené vojnami, hladom a apartheidom, avšak budúcnosť kontinentu je jasnejšia. Juhoafrická republika sa stala prosperujúcou krajinou s bohatstvom pochádzajúcim z baníctva a poľnohospodárstva. Ostatné africké národy sa rozvíjajú tiež, často s pomocou cestovného ruchu - vďaka tomu, že sme tak ľahko očarení krásou a životom tohto kontinentu.

Pre lepšiu predstavu o rozmanitosti Afriky, odhady naznačujú, že sa v celej Afrike hovorí medzi 1500 až 3000 jazykmi. Afričania sú hrdí na svoje zvyky, takže počas našich plavieb v Afrike očakávajte, že uvidíte nádherné kostýmy, tance, vypočujete si piesne spolu s podmanivou umeleckou tvorbou tradičnými metódami. Každá plavba do Afriky odhaľuje aj obrovský kultúrny význam športu, pričom ragby a kriket sú medzi nimi najpopulárnejšie (hlavne v južnej Afrike).

Rovnako ako samotný kontinent, africká kuchyňa je veľmi rozmanitá. Severná Afrika podlieha stredomorským vplyvom, zatiaľ čo krajiny strednej Afriky ponúkajú chuťovky ako nekvasené chleby a korenené mäso. Juhoafrická kuchyňa je známa svojim eklektickým využívaním rôznych štýlov varenia - prevzatých od jej mnohých návštevníkov.

Afrika je priam dokonalou destináciou pre výlet do safari alebo objavovanie pôvodných kultúr od Blízkeho východu až po Madagaskar. Skočte do džípu a vynadívajte sa na levy, žirafy, slony, nosorožce, zebry a ďalšie voľne žijúce živočíchy v oblasti Serengeti (v Tanzánii) z prvej ruky. Alebo sa prepleťte húštinami dažďového pralesa v Južnej Afrike. Zoznámte sa s históriou a kultúrou ľudí Angoly alebo zakúste dedinskú kultúru v Senegale.

Afrika je obrovský kontinent s úžasnou krajinou a stále je do značnej miery nedotknutá - môžete tu cestovať z púšte do hôr aj do rovín. Môžete preskúmať majestátnu egyptskú civilizáciu s návštevou pyramíd v Gíze a plaviť sa po stopách Kleopatry po Níle.

Viktóriine vodopády (Victoria Falls, dvakrát vyššie ako Niagarské) sú neuveriteľne úchvatným miestom. Môžete dokonca vidieť vrtuľník z vtáčej perspektívy, ktorý preletí hlboko popod vás. Neprehliadnite vinice, ktoré ležia západne od Kapského mesta v mestách ako Stellenbosch a Franschhoek, kde nájdete nekonečné malebné a úhľadné vinice a neodíďte bez ochutnávky výborných oceňovaných vín vyrobených v tomto regióne. Alebo si zasurfujte či len jednoducho užívajte horúce slnečné lúče pozdĺž pobrežia. Na celom kontinente nájdete ohromujúce pláže pozdĺž Indického oceánu, Červeného mora a Atlantického oceánu. Ak ste dobrodružnej povahy, určite skúste aj potápanie v žraločej klietke v Juhoafrickej republike.

Oficiálnu menu má každý štát inú; napríklad v Juhoafrickej republike, Lesothe, Svazijsku a Namíbii je to juhoafrický rand (ZAR).

Niektoré prístavy, v ktorých plavby začínajú: Atény, Cape Town, Durban, Mahe, Mumbai..

Plavby v destinácii Afrika
 • Norwegian Dawn

  Norwegian Dawn

  Afrika
  Barcelona, Španielsko Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 05. 11. 2024
  2 090 € vnútorné
  2 428 € vonkajšie
  3 520 € s balkónom
  Dĺžka: 21 nocí
  Cena od: 2 090 €
 • Seven Seas Voyager® All inclusive

  Seven Seas Voyager®

  Afrika
  Barcelona, Španielsko Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 06. 11. 2024
  14 529 € s balkónom
  Dĺžka: 25 nocí
  Cena od: 14 529 €
 • AIDAstella

  AIDAstella

  Seychely a Maurícius
  Kapské Mesto, Južná Afrika Dubaj, UAE
  Dátum odchodu: 08. 11. 2024
  2 520 € vnútorné
  3 170 € vonkajšie
  4 015 € s balkónom
  Dĺžka: 24 nocí
  Cena od: 2 520 €
 • AIDAstella

  AIDAstella

  Seychely a Maurícius
  Kapské Mesto, Južná Afrika Dubaj, UAE
  Dátum odchodu: 09. 11. 2024
  2 400 € vnútorné
  2 825 € vonkajšie
  3 595 € s balkónom
  Dĺžka: 23 nocí
  Cena od: 2 400 €
 • Seven Seas Splendor™ All inclusive

  Seven Seas Splendor™

  Afrika
  Lisabon, Portugalsko Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 12. 11. 2024
  13 049 € s balkónom
  Dĺžka: 24 nocí
  Cena od: 13 049 €
 • Riviera

  Riviera

  Afrika
  Barcelona, Španielsko Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 14. 11. 2024
  15 859 € s balkónom
  Dĺžka: 27 nocí
  Cena od: 15 859 €
 • Norwegian Sky

  Norwegian Sky

  Afrika
  Lisabon, Portugalsko Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 16. 11. 2024
  2 109 € vnútorné
  2 349 € vonkajšie
  4 137 € s balkónom
  Dĺžka: 21 nocí
  Cena od: 2 109 €
 • Azamara Quest® All inclusive

  Azamara Quest®

  Afrika
  Las Palmas / Gran Canaria, Španielsko Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 20. 11. 2024
  3 825 € vnútorné
  4 473 € vonkajšie
  5 273 € s balkónom
  Dĺžka: 18 nocí
  Cena od: 3 825 €
 • MSC Musica

  MSC Musica

  Afrika
  Durban, Južná Afrika Durban, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 22. 11. 2024
  376 € vnútorné
  436 € vonkajšie
  516 € s balkónom
  Dĺžka: 3 noci
  Cena od: 376 €