Afrika

Každá plavba do Afriky vám prinesie struhujúcu prírodnú krásu tohto kontinentu. Oranžové duny, žlté savany, tmavozelené kopce a azúrové moria vytvárajú naozaj autentické živé obrazy. A pred týmito kulisami stoja vibrujúce mestá a dedinky plné života a energie. Ostrovy okolo jej brehov sú tiež nezabudnuteľné, robustné základne plné fascinujúcich príbehov.
Juhoafrická republika a jej pulzujúce veľkomestá ako Durban a Kapské mesto ponúkajú jedinečnú atmosféru prelínajúcich sa kultúr pôvodných kolonizátorov z Holandska či Portugalska. 

Zájazdy do Kapského mesta ponúkajú aj pôvabné návštevy ostrova Robben, výstup na Stolovú horu alebo výlety do známych viníc. Na iných miestach v Južnej Afrike môžete na výjazdoch stretnúť levy, leopardy a slony. Duny a letoviská v Namíbii sú rovnako úchvatné. Nákup striebra, korenín alebo kobercov v krajinách severnej Afriky ponúka neuveriteľný zážitok z plavby.

História Afriky je dlhá a často zložitá. Posledné storočia boli poznačené vojnami, hladom a apartheidom, avšak budúcnosť kontinentu je jasnejšia. Juhoafrická republika sa stala prosperujúcou krajinou s bohatstvom pochádzajúcim z baníctva a poľnohospodárstva. Ostatné africké národy sa rozvíjajú tiež, často s pomocou cestovného ruchu - vďaka tomu, že sme tak ľahko očarení krásou a životom tohto kontinentu.

Pre lepšiu predstavu o rozmanitosti Afriky, odhady naznačujú, že sa v celej Afrike hovorí medzi 1500 až 3000 jazykmi. Afričania sú hrdí na svoje zvyky, takže počas našich plavieb v Afrike očakávajte, že uvidíte nádherné kostýmy, tance, vypočujete si piesne spolu s podmanivou umeleckou tvorbou tradičnými metódami. Každá plavba do Afriky odhaľuje aj obrovský kultúrny význam športu, pričom ragby a kriket sú medzi nimi najpopulárnejšie (hlavne v južnej Afrike).

Rovnako ako samotný kontinent, africká kuchyňa je veľmi rozmanitá. Severná Afrika podlieha stredomorským vplyvom, zatiaľ čo krajiny strednej Afriky ponúkajú chuťovky ako nekvasené chleby a korenené mäso. Juhoafrická kuchyňa je známa svojim eklektickým využívaním rôznych štýlov varenia - prevzatých od jej mnohých návštevníkov.

Afrika je priam dokonalou destináciou pre výlet do safari alebo objavovanie pôvodných kultúr od Blízkeho východu až po Madagaskar. Skočte do džípu a vynadívajte sa na levy, žirafy, slony, nosorožce, zebry a ďalšie voľne žijúce živočíchy v oblasti Serengeti (v Tanzánii) z prvej ruky. Alebo sa prepleťte húštinami dažďového pralesa v Južnej Afrike. Zoznámte sa s históriou a kultúrou ľudí Angoly alebo zakúste dedinskú kultúru v Senegale.

Afrika je obrovský kontinent s úžasnou krajinou a stále je do značnej miery nedotknutá - môžete tu cestovať z púšte do hôr aj do rovín. Môžete preskúmať majestátnu egyptskú civilizáciu s návštevou pyramíd v Gíze a plaviť sa po stopách Kleopatry po Níle.

Viktóriine vodopády (Victoria Falls, dvakrát vyššie ako Niagarské) sú neuveriteľne úchvatným miestom. Môžete dokonca vidieť vrtuľník z vtáčej perspektívy, ktorý preletí hlboko popod vás. Neprehliadnite vinice, ktoré ležia západne od Kapského mesta v mestách ako Stellenbosch a Franschhoek, kde nájdete nekonečné malebné a úhľadné vinice a neodíďte bez ochutnávky výborných oceňovaných vín vyrobených v tomto regióne. Alebo si zasurfujte či len jednoducho užívajte horúce slnečné lúče pozdĺž pobrežia. Na celom kontinente nájdete ohromujúce pláže pozdĺž Indického oceánu, Červeného mora a Atlantického oceánu. Ak ste dobrodružnej povahy, určite skúste aj potápanie v žraločej klietke v Juhoafrickej republike.

Oficiálnu menu má každý štát inú; napríklad v Juhoafrickej republike, Lesothe, Svazijsku a Namíbii je to juhoafrický rand (ZAR).

Niektoré prístavy, v ktorých plavby začínajú: Atény, Cape Town, Durban, Mahe, Mumbai..

Plavby v destinácii Afrika
 • MSC Orchestra

  MSC Orchestra

  Afrika
  Z prístavu: Kapské Mesto, Južná Afrika - Do prístavu: Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 03. 04. 2023
  259 € vnútorné
  329 € vonkajšie
  389 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 259 €
 • MSC Orchestra

  MSC Orchestra

  Afrika
  Z prístavu: Kapské Mesto, Južná Afrika - Do prístavu: Kapské Mesto, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 07. 04. 2023
  269 € vnútorné
  329 € vonkajšie
  409 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 269 €
 • MSC Orchestra

  MSC Orchestra

  Afrika
  Z prístavu: Kapské Mesto, Južná Afrika - Do prístavu: Durban, Južná Afrika
  Dátum odchodu: 15. 04. 2023
  349 € vnútorné
  389 € vonkajšie
  439 € s balkónom
  Dĺžka: 5 nocí
  Cena od: 349 €
 • MS Spitsbergen

  MS Spitsbergen

  Afrika
  Z prístavu: Dakar, Senegal - Do prístavu: Dakar, Senegal
  Dátum odchodu: 04. 11. 2023
  5 840 € vnútorné
  6 325 € vonkajšie
  14 713 € s balkónom
  Dĺžka: 13 nocí
  Cena od: 5 840 €
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty - Do prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty
  Dátum odchodu: 16. 11. 2023
  5 900 € vonkajšie
  7 000 € s balkónom
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 5 900 €
 • MS Spitsbergen

  MS Spitsbergen

  Afrika
  Z prístavu: Dakar, Senegal - Do prístavu: Dakar, Senegal
  Dátum odchodu: 16. 11. 2023
  5 215 € vnútorné
  6 179 € vonkajšie
  9 633 € s balkónom
  Dĺžka: 13 nocí
  Cena od: 5 215 €
 • AIDAblu

  AIDAblu

  Seychely a Maurícius
  Z prístavu: Port Victoria / Mahe, Seychely - Do prístavu: Port Victoria / Mahe, Seychely
  Dátum odchodu: 21. 11. 2023
  1 565 € vnútorné
  1 860 € vonkajšie
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 1 565 €
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty - Do prístavu: Port Victoria / Mahe, Seychely
  Dátum odchodu: 25. 11. 2023
  8 700 € vonkajšie
  9 300 € s balkónom
  Dĺžka: 18 nocí
  Cena od: 8 700 €
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty - Do prístavu: Mumbaj (Bombaj), India
  Dátum odchodu: 25. 11. 2023
  5 900 € s balkónom
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 5 900 €