Celestyal Cruises

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

 

Pre milovníkov Grécka

Lodná spoločnosť Celestyal Cruises je vynikajúcou spoločnosťou pre tých, ktorí túžia zažiť skutočnú grécku atmosféru, vychutnať si grécku kuchyňu a navštíviť nádherné destinácie vo Východnom Stredomorí.

Spoločnosť Celestyal Cruises grécka plavebná spoločnosť (dcérska spoločnosť cyperskej Louis plc). Oficiálne založená v 1986 ako Louis Cruises, pri kúpe prvej vlastnej lode, MV Princesa Marissa. 
Dnešné meno spoločnosti, Celestyal, je odkazom na oblohu, ktorú bola pre moreplavcov v minulosti jediným nástrojom na navigáciu.

Víziou spoločnosti Celestyal je poskytnúť cestujúcim skutočne autentické zážitky v každom navštívenom regióne. Spoločnosť ponúka plavby v dĺžke 3, 4 alebo 7 nocí z Grécka. Môžete navštíviť miesta ako Santorini, Mykonos, Patmos, Rhodos, Heraklion, Kusadasi, Thesaloniky, Atény, Kos, Istanbul a iné.

Pod menom Cuba Cruises Celestyal Cruises organizuje obľúbené trasy na Kube.

Flotila spoločnosti pozostáva zo starších, ale dobre udržiavaných lodí. Výrazne sa líšia od moderných mega-lodí posledných generácií, ale sú obľúbené práve pre svoju jedinečnosť a atmosféru na palube.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Celestyal Crystal25.076 t19802014
Celestyal Nefeli19.093 t19922016
Celestyal Olympia37.584 t19822016

Ubytovanie: K dispozícii je výber z niekoľkých typov kajút: Inside (bez okna) a Outside (s výhľadom na more). Každá kajuta zahŕňa: klimatizáciu, sušič vlasov, TV, extra bazénové uteráky, donášku ľadu (na požiadanie), mydlo a šampón, za príplatok: trezor, kajutovú službu a služby práčovne. Outside kajuty sa delia ešte na Standard (s okrúhlym oknom), Superior (majú navyše jedno rozkladacie lôžko), Premium (navyše minibar) a Deluxe (navyše posedenie s gaučom, stôl).
Niektoré Deluxe Outside majú balkón a nazývajú sa Junior Balcony Suites.
Apartmány (Standard Suites): Každý z nich pozostáva z jednej veľkej miestnosti s posedením s rozkladacou pohovkou, stolom a stoličkami, bočným panelom s TV s plochou obrazovkou a dvomi samostatnými lôžkami, ktoré je možné posunúť tak, aby vytvorili manželskú posteľ. Bohužiaľ nemajú balkón. Imperial Suites: Každý má veľký balkón s vírivkou, priestorom pre štyri lehátka a stolom a štyrmi stoličkami. Každý je s dvomi samostatnými izbami - obývacou izbou a spálňou - rovnako ako aj kúpeľňou. Každá obývacia izba zahŕňa pohovku, stôl a stoličky a bočný panel so širokou TV s plochou obrazovkou. Spálne majú dostatok úložného priestoru a písacie stoly. Všetky kúpeľne zahŕňajú vaňu a radu výrobkov.

Stravovanie: Každá plavba s touto spoločnosťou prináša možnosť vychutnať si pravé grécke špeciality. Hoci sa jedná o malú spoločnosť, kvalita stravovania je hodnotená vysoko. Jedlá na palube sú vždy čerstvé, autentické a chutné. Denne pečený pravý grécky chlieb, moussaka a baklava sú k dispozícii vždy a nájdete aj špeciality ako jahňacie souvlaki, plnené vínne listy, ryby a kuracie mäso na rôzne spôsoby.
Pre skutočných milovníkov egejskej kuchyne ponúka spoločnosť od septembra do novembra aj tematické plavby, kde sa dozviete zaujímavé informácie o gréckych kulinárskych tradíciách, vyskúšate si varenie a vychutnáte si grécke jedlá pripravované Michelinovským kuchárom.

Program: Na palube lodí Celestyal je organizovaný zábavný program počas dňa i večera, a to vo forme hier, športových aktivít, hudby, tanečných, kuchárskych a umeleckých kurzov. Večer sú to najmä hudobné programy a rôzne predstavenia. Pre deti je zvyčajne k dispozícii program na niekoľko hodín denne, zahŕňa umelecké a remeselné dielne, spoločné hry a športové aktivity, skladanie Lega či hranie s Wii konzolou.

Hostia sú prevážne Európania. Najmä v letnej sezóne je na palube aj dosť rodín s deťmi.

Fajčenie: Fajčenie je prísne zakázané vo všetkých interiérových priestoroch s výnimkou kasína, kde nájdete označené fajčiarske priestory. Povolené je fajčenie na otvorených palubách, v určených priestoroch.

Dresscode: Nie je odporúčaný, avšak plavky, tielka, či krátke nohavice nie sú vhodné v reštauráciách. Pre Gala večer (Gala Night) a Večeru s Kapitánom (Captain’s Cocktail) je odporúčané formálnejšie oblečenie: napríklad koktejlové šaty pre dámy, sako a kravata pre mužov. A počas Gréckej noci je vítané, ak si oblečiete modré a biele farby gréckej vlajky.

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou je euro.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Nápoje All Inclusive
 • Plná penzia, špeciálne menu/diéta na vyžiadanie (alergie, intolerancie)
 • Používanie zariadení lode: bazény a lehátka, plážové osušky, fitnesscentrum, jacuzzi
 • Vstup na diskotéky, do nočných klubov, na večerné programy a predstavenia
 • Prepitné pre personál
 • Aktivity počas celého dňa na palube
 • 24-hodinový kajutový servis
 • Prístavné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

 • Niektoré prémiové nápoje - je možné si dokúpiť prémiový nápojový balíček
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava v prístavoch
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň)
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
 • Telefón a internet
 • Doprava do/z prístavu nalodenia/vylodenia
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

 

Katalógy a info materiály: