Celestyal Cruises

Pre milovníkov Grécka

Lodná spoločnosť Celestyal Cruises je vynikajúcou spoločnosťou pre tých, ktorí túžia zažiť skutočnú grécku atmosféru, vychutnať si grécku kuchyňu a navštíviť nádherné destinácie vo Východnom Stredomorí.


Spoločnosť Celestyal Cruises grécka plavebná spoločnosť (dcérska spoločnosť cyperskej Louis plc). Oficiálne založená v 1986 ako Louis Cruises, s prvou vlastnou loďou, MV Princesa Marissa. 
Dnešné meno spoločnosti, Celestyal, je odkazom na oblohu, ktorú bola pre moreplavcov v minulosti jediným nástrojom na navigáciu.

Destinácie:

Víziou spoločnosti Celestyal je poskytnúť cestujúcim skutočne autentické zážitky v každej navštívenej lokalite. Spoločnosť ponúka plavby v dĺžke 3, 4 alebo 7 nocí z Grécka. Môžete navštíviť miesta ako Santorini, Mykonos, Patmos, Rhodos, Heraklion, Kusadasi, Thesaloniky, Atény, Kos, Istanbul a iné.

CK ONEWORLD Travel - LuxusnePlavby.sk je oficiálnym PSA (Preferred Sales Agent) tejto spoločnosti

 
FlotilaŽivot na palubeOstatné infoCena zahŕňaPlavby

 

> Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Celestyal Cruises


 Flotila Celestyal Cruises

Flotila spoločnosti pozostáva zo starších, ale dobre udržiavaných lodí. Výrazne sa líšia od moderných mega-lodí posledných generácií, ale sú obľúbené práve pre svoju jedinečnosť a atmosféru na palube.

Názov lodeTonáž Kajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Celestyal Crystal25.611 t47619802016
Celestyal Olympia37.584 t72419822019

! Pri plavbách lodnou spoločnosťou Celestyal Cruises je akceptovaný cestovný doklad IBA platný cestovný pas.

 
Život na palube lodí Celestyal Cruises

Hostia na palube: 

sú prevažne Európania a Američania. Najmä v letnej sezóne a počas školských prázdnin je na palube aj veľa rodín s deťmi.

Jazyk a komunikácia na palube:

oficiálne jazyky, v ktorých sa robí aj vyhlasovanie, sú angličtina a gréčtina, ale dohovoríte sa aj po nemecky, taliansky a španielsky.

Ubytovanie / kajuty:

K dispozícii je výber z niekoľkých kategórií, vrátane apartmánov. V každej kajute nájdete: klimatizáciu, sušič vlasov, TV, plážové osušky, donášku ľadu (na požiadanie), mydlo a šampón; bezpečnostnú schránku.

Stravovanie na palube:

Každá plavba s touto spoločnosťou prináša možnosť vychutnať si pravé grécke špeciality. Hoci sa jedná o malú spoločnosť, kvalita stravovania je hodnotená vysoko. Jedlá na palube sú vždy čerstvé, autentické a chutné. Denne pečený pravý grécky chlieb, moussaka a baklava sú k dispozícii vždy a nájdete aj špeciality ako jahňacie souvlaki, plnené vínne listy, ryby a kuracie mäso na rôzne spôsoby.
Pre skutočných milovníkov egejskej kuchyne ponúka spoločnosť od septembra do novembra aj tematické plavby, kde sa dozviete zaujímavé informácie o gréckych kulinárskych tradíciách, vyskúšate si varenie a vychutnáte si grécke jedlá pripravované Michelinovským kuchárom.


Ostatné informácie o Celestyal Cruises

Zábavný program a aktivity na palube:

Na palube lodí Celestyal je organizovaný zábavný program počas dňa i večera, a to vo forme hier, športových aktivít, hudby, tanečných, kuchárskych a umeleckých kurzov. Niektoré programy sú zamerané na bližšie oboznámenie sa s gréckou kultúrou a jazykom. Večer sú to najmä hudobné programy a rôzne predstavenia.
Pre deti (podľa aktuálneho počtu a vekového zloženia detí na palube) je k dispozícii program na niekoľko hodín denne počas navigácie na mori, zahŕňa umelecké a remeselné dielne, spoločné hry a športové aktivity, skladanie Lega či hranie s Wii konzolou.

Oblečenie / Dress code na palube:

Nie je odporúčaný, avšak plavky, tielka, či krátke nohavice nie sú vhodné v reštauráciách. Pre Gala večer (Gala Night) a Večeru s Kapitánom (Captain’s Cocktail) je odporúčané formálnejšie oblečenie: napríklad koktejlové šaty pre dámy, sako a kravata pre mužov. A počas Gréckej noci je vítané, ak si oblečiete modré a biele farby gréckej vlajky.

Oficiálna valuta na palube

Oficiálnou valutou je euro.

Fajčenie

je prísne zakázané vo všetkých interiérových priestoroch s výnimkou kasína, kde nájdete označené fajčiarske priestory. Povolené je fajčenie na otvorených palubách, v určených priestoroch.

Cestovné poistenie:

Lodná spoločnosť ponúka cestovné poistenie Celestyal Complete, ktoré zahŕňa aj krytie proti COVID-19 v cene 5,50 € na osobu a deň (= 44 € na osobu počas týždňovej plavby 8 dní / 7 nocí).

Toto poistenie pokrýva:
• Náklady do výšky 100.000 EUR na lekárske ošetrenie a hospitalizáciu *
• Náklady do výšky 300 € za stratu / krádež / poškodenie batožiny
• Náklady do o výšky 300 EUR za predmety prvej potreby v prípade meškania batožiny
• Náklady do o výšky 5.000 € v hotovosti pri núdzovej situácii (platba v plnej výške do 30 dní)
• Všetky náklady na repatriáciu ostatkov poistenej osoby
* Spoluúčasť 50 € pri zdravotných a hospitalizačných nákladoch

Poistná zmluva musí byť uzavretá v deň uzavretia zmluvy o zájazde a poistné musí byť plne uhradené pred začatím poistenej cesty.

Podrobné informácie o poistení Complete Celestyal v anglickom jazyku: LINK a priamo u nás.
V prípade, že si želáte radšej slovenské poistenie, radi Vás informujeme aj o tejto možnosti.

Video:

 


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Celestyal Cruises

Dôležité upozornenie:
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky, prípadne konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Celestyal Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).


Po dohode z gréckou vládou, európskymi a gréckymi zdravotníkmi a aj na základe rýchlo sa zvyšujúcej preočkovanosti, Celestyal Cruises  spustila prevádzku z prístavu Pireus (pri Aténach) dňom 29.05.2021.
K dispozícii budú týždenné 7-nočné plavby, s možnosťou aj krátkych 4- a 3-nočných častí, na Celestyal Crystal.
Postupne, ako sa situácia bude zlepšovať, spoločnosť postupne sprístupní aj ďalšie destinácie.

Bezpečnostný protokol Celestyal

Tento protokol o bezpečnosti a ochrane zdravia je navrhnutý tak, aby chránil všetkých hostí, posádku a počas plavby navštívené komuníty.
Uvedené pravidlá a požiadavky sa môžu meniť so súčasným vývojom pandémie v Európe. Každý cestujúci obdrží aktuálne protokoly a postupy priamo pred plavbou spolu s ostatnou dokumentáciou.
 
 
 
Aktualizácia 27.4.2022 

Uvoľnenie opatrení a protokol nalodenia schválený gréckou vládou s platnosťou od 29.4.2022.
Opatrenia sa týkajú plne zaočkovaných cestujúcich (posledná dávka očkovania musí byť podaná minimálne 14 dní pred nalodením, maximálne 9 mesiacov pred ukončením plavby) alebo cestujúcich, ktorí ochorenie Covid-19 prekonali 6 mesiacov pred ukončením plavby (v oboch prípadoch treba predložiť oficiálne potvrdenie - green pas - o očkovaní alebo o prekonaní):
Všetci cestujúci od dovŕšeného 6 roku sa musia preukázať oficiálnym potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu, ktorý musí byť vykonaný menej ako 24 hodín pred nalodením - nariadenie lodnej spoločnosti. 

Pokiaľ do Grécka cestujete v predstihu, antigénové testovanie na COVID-19 je možné absolvovať u spoločnosti Bioiatriki (v spolupráci s lodnou spoločnosťou Celestyal), ktorá má v Aténach a v Tesalonikách testovacie jednotky otvorené 7 dní v týždni, poplatok za test je od 10 EUR /za osobu. Bližšie informácie o týchto anglicky hovoriacich miestach kliník nájdete na https://bioiatriki.gr/covid-19-en.php .

Ak má cestujúci záujem využiť alternatívnu testovaciu spoločnosť alebo lekáreň, musí sa uistiť, že mu bude vystavené oficiálne písomné potvrdenie o negativite na ochorenie COVID-19, ktoré bude potrebné predložiť pri registrácii v deň nalodenia.  Ak cestujúci nastúpia na plavbu v Turecku, testovacie zariadenia budú k dispozícii v prístave.

Cestujúci všetkých národností majú nárok na rezerváciu a plavbu so spoločnosťou Celestyal Cruises v súlade s platnými požiadavkami pre vstup do Grécka a iných destinácií súvisiacich s plavbou na základe COVID-19 opatrení. Cestujúci sú zodpovední za zabezpečenie úplného dodržiavania požadovaných opatrení COVID-19 pri vstupe do krajiny nalodenia (www.mzv.sk).
Cestovné požiadavky sa neustále vyvíjajú a menia v závislosti od prístavu a krajiny nalodenia. Okrem štandardných cestovných dokladov (pas, nie občiansky preukaz) a povinného PLF formuláru sa môže v závislosti od krajiny vyžadovať viacvstupové schengenské vízum.
Okrem toho je lodnou spoločnosťou Celestyal Cruises požadované povinné očkovanie ( GreenPass) pre všetkých cestujúcich starších ako 12 rokov a to na všetkých plavbách v roku 2022 a vyplnený zdravotný dotazník Public health questionnaire. Kópia dotazníka a PLF formuláru sa odovdzáva počas plavby lodnému zamestnancovi.
Aktualizácie podmienok lodnej spoločnosti: https://celestyal.com/ie/greece-cruise-protocols/.
Informačná brožúra pred plavbou na stiahnutie

Aktualizované požiadavky na COVID-19 získate na konzuláte krajiny nalodenia. Na vyhľadávanie najnovších cestovných požiadaviek a protokolov krajín odporúča lodná spoločnosť nasledujúcu webovú stránku: https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions.

Doplňujúce dôležité informácie:
• Za neskoré nalodenie alebo skoré vylodenie mimo prístavov, ktoré sú špecifikované  TU  Celestyal Cruises účtuje administratívny poplatok hradený na palube vo výške 75 EUR na osobu a závisí od uváženia palubného tímu.
• Zrušenie alebo nahradenie zahrnutých výletov v prístavoch  zo strany cestujúceho nie je povolené. Lodná spoločnosť ponúka široký výber dodatočne voliteľných výletov v prístavoch, ktoré je možné si vopred zakúpiť.
• Dôrazne sa odporúča zdravotné poistenie (vrátane krytia COVID), storno poistenie a cestovné poistenie pre všetkých cestujúcich.

 
Informácie dostupné v anglickom jazyku: https://celestyal.com/greece-cruise-protocols/#greece-require
Pobyt v prístave: 
Lodná spoločnosť dôrazne odporúča, aby si cestujúci zakúpili a absolvovali výlety v prístavoch v doprovode lodnej spoločnosti. Povolený je aj vstup na poberežie bez zakúpeného výletu u lodnej spoločnosti, s dôrazom na dodržiavanie miestnych zdravotných protokolov. Počas voľného pohybu v prístave môže byť cestujúci vyzvaný na náhodné testovanie miestnou autoritou, ktoré nesmie odmietnuť.
 

Podmienky pre vstup do Grécka

Aktualizácia k 09.06.2021
Pred nalodením je potrebné vyplniť tri formuláre.
Formulár 1 -  vám umožní vstup do GréckaPassenger Locator Form’ (PLF) for the Greek government
Ak vám letecká spoločnosť tento formulár ešte neposkytla, vyhľadajte ho pomocou vyššie uvedeného odkazu. Vyplňte a odošlite formulár na webovej stránke. Deň pred odletom do Grécka skontrolujte svoju emailovú schránku, a vyhľadajte QR kód, ktorý vám letecká spoločnosť naskenuje.
Formulár 2 a 3 -  vám umožní plavbu z Grécka - ‘Public Health Questionnaire’ and ‘Passenger Locator Form’ (PLF) for Celestyal Cruises
Vyplnené formuláre si je treba priniesť vytlačené so sebou, aby ste sa mohli pripojiť k vašej plavbe s Celestyal Cruises - formuláre sú povinné pre všetkých cestujúcich.
Dôležité:  „Dotazník o verejnom zdraví“ vyplňte najskôr 24 hodín pred vyplávaním.
Lodná spoločnosť Celestyal Cruises požaduje k nalodeniu ako cestovný doklad - platný cestovný pas.

Zdravotnícka kontrola a informovanosť

 • Zdravotné poradenstvo a informácie pred rezerváciou a pred cestou sú dostupné pre hostí, posádku a cestovných agentov.
 • Všetci hostia musia predložiť negatívny výsledok PCR testu, vydaný maximálne 72 hodín pred nalodením, bez ohľadu na to, či je cestujúci plne zaočkovaný.
 • Bezdotyková kontrola telesnej teploty prebieha pri nalodení a taktiež denne na palubách lodí.
 • Vylepšené zdravotné kontroly, ktoré môžu zahŕňať aj ďalšie testovanie na COVID 19.
 • Implementácia technológie vysledovania kontaktov na lodi.
 • Zdravotné kontroly počas plavby pre hostí a posádku počas celej plavby v súlade s protokolmi gréckych a európskych autorít.

Posilnené sanitárne procedúry

 • Vylepšené dezinfekčné metódy využívajúce schválené čistiace prostriedky účinné proti koronavírusom a iným choroboplodným zárodkom
 • Všetky lodné priestory sú dezinfikované niekoľkokrát za deň podľa stanovených predpisov o čistení a dezinfekcii 
 • Rozsiahla dezinfekcia prístavných terminálov a dopravných vozidiel používaných na transfery

Pobyt na palube

 • Dodržiavanie fyzických odstupov v termináloch, na palube lodí a počas výletov na breh je dosiahnuté zníženou obsadenosťou, časovým rozložením aktivít a dôsledným riadením veľkostí skupín
 • Prestavba spoločných priestorov, prepracované zábavné programy, úprava sedenia v reštauráciách s obsluhou a asistencia posádky v bufetovej reštaurácii
 • Povinné nosenie ochranných rúšok všetkými hosťami a členmi posádky na palube a počas výletov na palube, kedykoľvek nie je možné dodržať fyzické odstupy medzi osobami necestujúcimi spoločne
 • Manuálne distribútory s ručnou dezinfekciou sú umiestnené v oblastiach s vysokou premávkou na celej lodi
 • Výlety na pevnine sú povolené iba ak v súlade s aktuálnym protokolom spoločnosti Celestyal Cruises, podľa aktuálnych ustanovení miestnych zdravotných autorít. Od hostí sa vyžaduje prísne dodržiavanie týchto pravidiel a v prípade ich porušenia môže byť vstup / návrat na loď zamietnutý. 

Zdravotná starostlivosť

 • K tímom skúsených kvalifikovaných lekárov a zdravotných sestier už pôsobiacim na palube, bol pridaný primerane vyškolený zdravotnícky personál.
 • Na palube lodí sú vylepšené zdravotné centrá s vybavením aj pre prípady kritickej starostlivosti a upravené pre najlepšie postupy kontroly infekcie, vrátane HEPA filtrácie.
 • Priebežné školenia a vzdelávanie lodného zdravotníckeho personálu v oblasti najnovších postupov klinickej starostlivosti v súvislosti s ochorením COVID-19
 • Na palube je testovacie vybavenie na COVID-19, ktoré umožňuje efektívne a rýchle postupy
 • Spoločnosť spolupracuje s miestnymi a regionálnymi poskytovateľmi lekárskej starostlivosti s cieľom ponúknuť v prípade potreby zdravotnú starostlivosť
 • Celá posádka je vyškolená v zdravotných protokoloch COVID-19 a pre spôsob asistencie pri monitorovaní dodržiavania predpisov
 • Pred vstupom na loď musí mať každý cestujúci uzavreté povinné cestovné poistenie COVID-19 s primeraným krytím, ktoré ste sa dá zakúpiť od spoločnosti Celestyal Cruises, alebo od iného kvalifikovaného poskytovateľa poistenia. Viac Info 

Vzduchotechnika

 • Ventilačný systém využívajúci 100% vonkajší čerstvý vzduch, bez recirkulácie
 • Filtračné systémy HEPA na ventiláciu v kľúčových priestoroch, ako sú lekárske centrá a špeciálne izolačné miestnosti
 • ATMOS dezinfekcia vo ventilačných systémoch všetkých verejných priestorov

Spolupráca s miestnymi autoritami

 • Lodná spoločnosť spolupracuje s miestnymi zdravotnými úradmi v navštívených destináciách a s ďalšími kľúčovými partnermi, aby zabezpečili zosúladenie s vylepšenými zdravotnými opatreniami lodnej spoločnosti
 • Spoločnosť taktiež dôsledne monitoruje miestne aktivity a zdravotné opatrenia v navštevovaných destináciách v súvislosti s ochorením COVID-19, a podľa potreby rozhodne o úprave trasy plavby.
Plavby spoločnosti Celestyal Cruises