Celestyal Cruises

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

 

Pre milovníkov Grécka

Lodná spoločnosť Celestyal Cruises je vynikajúcou spoločnosťou pre tých, ktorí túžia zažiť skutočnú grécku atmosféru, vychutnať si grécku kuchyňu a navštíviť nádherné destinácie vo Východnom Stredomorí.

Spoločnosť Celestyal Cruises grécka plavebná spoločnosť (dcérska spoločnosť cyperskej Louis plc). Oficiálne založená v 1986 ako Louis Cruises, pri kúpe prvej vlastnej lode, MV Princesa Marissa. 
Dnešné meno spoločnosti, Celestyal, je odkazom na oblohu, ktorú bola pre moreplavcov v minulosti jediným nástrojom na navigáciu.

Víziou spoločnosti Celestyal je poskytnúť cestujúcim skutočne autentické zážitky v každom navštívenom regióne. Spoločnosť ponúka plavby v dĺžke 3, 4 alebo 7 nocí z Grécka. Môžete navštíviť miesta ako Santorini, Mykonos, Patmos, Rhodos, Heraklion, Kusadasi, Thesaloniky, Atény, Kos, Istanbul a iné.

Pod menom Cuba Cruises Celestyal Cruises organizuje obľúbené trasy na Kube.

Flotila spoločnosti pozostáva zo starších, ale dobre udržiavaných lodí. Výrazne sa líšia od moderných mega-lodí posledných generácií, ale sú obľúbené práve pre svoju jedinečnosť a atmosféru na palube.

Názov lodeTonáž KajutyHodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Celestyal Crystal25.076 t47619802017
Celestyal Olympia37.584 t72419822019

Ubytovanie: K dispozícii je výber z niekoľkých kategórií, vrátane apartmánov. V každej kajute nájdete: klimatizáciu, sušič vlasov, TV, plážové osušky, donášku ľadu (na požiadanie), mydlo a šampón; bezpečnostnú schránku.

Stravovanie: Každá plavba s touto spoločnosťou prináša možnosť vychutnať si pravé grécke špeciality. Hoci sa jedná o malú spoločnosť, kvalita stravovania je hodnotená vysoko. Jedlá na palube sú vždy čerstvé, autentické a chutné. Denne pečený pravý grécky chlieb, moussaka a baklava sú k dispozícii vždy a nájdete aj špeciality ako jahňacie souvlaki, plnené vínne listy, ryby a kuracie mäso na rôzne spôsoby.
Pre skutočných milovníkov egejskej kuchyne ponúka spoločnosť od septembra do novembra aj tematické plavby, kde sa dozviete zaujímavé informácie o gréckych kulinárskych tradíciách, vyskúšate si varenie a vychutnáte si grécke jedlá pripravované Michelinovským kuchárom.

Program: Na palube lodí Celestyal je organizovaný zábavný program počas dňa i večera, a to vo forme hier, športových aktivít, hudby, tanečných, kuchárskych a umeleckých kurzov. Niektoré programy sú zamerané na bližšie oboznámenie sa s gréckou kultúrou a jazykom. Večer sú to najmä hudobné programy a rôzne predstavenia.
Pre deti (podľa aktuálneho počtu a vekového zloženia detí na palube) je k dispozícii program na niekoľko hodín denne počas navigácie na mori, zahŕňa umelecké a remeselné dielne, spoločné hry a športové aktivity, skladanie Lega či hranie s Wii konzolou.

Jazyk na palube: oficiálne jazyky, v ktorých sa robí aj vyhlasovanie, sú angličtina a gréčtina, ale dohovorítev sa aj po nemecky, taliansky a španielsky

Valuta na palube: Euro

Hostia: sú prevážne Európania a Američania. Najmä v letnej sezóne je na palube aj dosť rodín s deťmi.

Fajčenie: Fajčenie je prísne zakázané vo všetkých interiérových priestoroch s výnimkou kasína, kde nájdete označené fajčiarske priestory. Povolené je fajčenie na otvorených palubách, v určených priestoroch.

Dresscode: Nie je odporúčaný, avšak plavky, tielka, či krátke nohavice nie sú vhodné v reštauráciách. Pre Gala večer (Gala Night) a Večeru s Kapitánom (Captain’s Cocktail) je odporúčané formálnejšie oblečenie: napríklad koktejlové šaty pre dámy, sako a kravata pre mužov. A počas Gréckej noci je vítané, ak si oblečiete modré a biele farby gréckej vlajky.

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou je euro.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia (raňajky, obed a večera)
 • Nápoje All Inclusive: rozlievané víno a čapované pivo; alkoholické nápoje (vrátane niektorých prémiových značiek); koktaily; nealko, džúsy, voda, kávy (espresso, capuccino, filter, latte, grécka káva), horúca čokoláda a čaje.
 • Niektoré vybrané exkurzie (podľa programu a dĺžky plavby)
 • Používanie zariadení lode: bazény a lehátka, plážové osušky, fitnesscentrum, vírivka ..
 • Aktivity počas celého dňa na palube - športové podujatia, lekcia tanca, večerné predstavenia v divadle, živá hudba ...
 • Prístavné poplatky
 • Prepitné pre personál
V cene nie je zahrnuté:
 • Fakultatívne výlety nezahrnuté v programe plavby  a kyvadlová doprava v prístavoch
 • Osobné výdaje na palube (room service, Wi-Fi, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň)
 • Čerstvé ovocné šťavy, nápoje z minibaru a niektoré prémiové nápoje - je možné si dokúpiť prémiový nápojový balíček
 • Doprava do/z prístavu nalodenia/vylodenia
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

 
Plavby spoločnosti Celestyal Cruises
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti