Azamara

Plavby v klubovej atmosfére Boutique hotela so zameraním na destinácie

Azamara Club Cruises je prémiová lodná spoločnosť, vysoko hodnotená cestovateľmi i odbornou kritikou pre nadštandardné ubytovanie a pre výber destinácií. Zameriava sa hlavne na miesta, kam sa väčšie lode iných spoločností nedostanú.
Lode tejto spoločnosti často kotvia v prístavoch aj dva a viac dní, čím hosťom umožňujú krásne miesta si nielen zbežne pozrieť, ale aj trochu lepšie spoznať ich okolie, kultúru, kuchyňu a miestnych obyvateľov. 

Obsadenosť lodí Azamara je limitovaná, čo zaručuje veľmi individuálny a sofistikovaný servis.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Azamara v súvislosti s pandémiou Covid -19Zariadenie a aktivity na lodiach sú zamerané na dospelých hostí. Môžete tu nájsť samozreme aj rodiny s deťmi, no tie sú väčšinou už v tínedžerskom alebo dospelom veku.
Ceny za plavby sú v priemere vyššie ako u štandardných spoločností, no servis a celková atmosféra na palube tomu úplne zodpovedajú. 

Destinácie: Spoločnosť Azamara v závislosti od ročného obdobia ponúka destinácie v Ázii, Západných Antilách, Strednej a Severnej Amerike, Austrálii, Novom Zélande a Stredozemnom mori. Okrem toho ponúka tiež plavby okolo sveta.

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Azamara Journey30.277 t34020002016
Azamara Onward30.277 t352-19992021
Azamara Quest30.277 t35520082016
Azamara Pursuit30.277 t3582018 

Ubytovanie: Vybrať si môžete z troch typov kajút a štyroch typov apartmánov.
Kajuty: Club Interior, Club Oceanview a Club Veranda. V každej kajute sa nachádza: dve lôžka prestaviteľné na manželskú posteľ typu Queen, TV s plochou obrazovkou, minibar, klimatizáciu s termostatom, telefón s priamou voľbou a hlasovou poštou, písací stôl, trezor, sušič na vlasy, USB porty, froté župany a papuče, košík ovocia v deň nalodenia na privítanie, čerstvé kvety, pohodlnú tašku, zapožičanie dáždnika a ďalekohľadu, čistenie obuvi a denný spravodajský bulletin. Niektoré vonkajšie Oceanview kajuty majú i gauč. Veranda kajuty majú aj obývaciu časť a balkón.
Apartmány (Suites Club Continent, Club Spa, Club Ocean a Club World Owner’s) zahŕňajú navyše: priestranné a pohodlné posedenie s TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu so sprchovacím kútom (niektoré apartmány majú aj vaňu), denne misku s ovocím, posuvné presklené dvere, balkón.
Club Spa: Priestranná sklenená vaňa a samostatná dažďová sprcha s výhľadom na more. K dispozícii aj napríklad bezplatný zážitok "Nights in Private Locations" a kúpeľný kredit, ktorý sa dá využiť na kúpeľné procedúry podľa vášho výberu.
V Club Ocean a Club World Owner’s apartmánoch nájdete aj oddelenú obývaciu miestnosť, mramorovú kúpeľňu a priestranný šatník.

Program: Na každej lodi sa okrem iného nachádza kasíno, spa a fitness centrum. Cez deň sa organizujú kuchárske predstavenia, ochutnávky vína a prednášky, večer tanečné a hudobné predstavenia. Na palube budete vždy mať čo robiť – a rovnako i v prístavoch, Azamara lode totiž ostávajú dlhšie a neskôr vo viacerých prístavoch ako ktorékoľvek iné výletné lode.

AzAmazing Evenings®: Tieto jedinečné, na mieru šité zážitkové večerné exkurzie prinášajú autentické cestovateľské okamihy, ktoré hostí priblížia k lepšiemu pochopeniu navštívenej destinácie, jeho kultúre a ľuďom.
Zažite prepychovú noc v Petrohradskom symfonickom orchestri, sledujte ako priamo pred vami ožíva maorská kultúra, zúčastnite sa na špeciánej návšteve v novozélandskom múzeu Te Papa alebo si pozrite akrobatickú show v Monaku. Bez ohľadu na plavbu a destináciu, na tieto zážitkové noci určite nikdy nezabudnete.
A navyše, účasť na jednom AzAmazing Evening je vždy zahrnutá už aj v cene plavby. * 

Stravovanie: Na palube je niekoľko možností, od neformálnych bufetov až po prémiové reštaurácie Aqualina a Prime C Steakhouse. V hlavnej jedálni nie je potrebná (ani možná) rezervácia vopred, no do prémiových reštaurácií je vysoko odporúčaná. V prípade potreby je možné vyhovieť väčšine špeciálnych stravovacích požiadaviek, avšak je potrebné o tom spoločnosť upovedomiť najneskôr 40 dní pred plavbou v USA a 80 dní pred všetkými ostatnými plavbami.
Je povolené si priniesť vlastné nápoje na palubu a konzumovať ich vo svojej kajute či v apartmáne, prípadne i v reštaurácii či bare za korkovné 10 USD.

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou na lodiach Azamara je Americký dolár (USD).

Dresscode: Celkovo je odporúčané oblečenie podľa dobrého vkusu a rozumu - v hlavnej jedálni a v dvoch špeciálnych reštauráciách nie sú povolené šortky, tielka, šiltovky, plavky a džínsy. V reštauráciách Prime C, Aqualina a Discoveries je odporúčané pre mužov športové sako a dlhé nohavice a pre ženy šaty, sukne, nohavice (aj capri) a blúzky. Formálne večery sa nekonajú.

Fajčenie: lode majú jasne vyznačenú fajčiarsku oblasť, ktorá sa nachádza na vonkajšej palube. Pre pohodlie a zdravie hostí sú všetky ostatné časti lodí nefajčiarske (zákaz zahŕňa i elektronické cigarety), vrátane verejných miestností, reštaurácií, bazénov, salónikov a apartmánov, balkónov.

V cene plavby je zahrnuté:

Pre všetky kategórie:

 • Ubytovanie vo vybranej kategórii
 • Plná penzia v hlavných reštauráciách
 • Bohatý výber alkoholických nápojov: štandardné liehoviny, medzinárodné pivá a vína
 • Balená voda, nealkoholické nápoje, špeciálne kávy a čaje
 • Účasť na aktivitách a používanie zariadení na lodi
 • Zábavné a vzdelávacie programy
 • Prepitné pre personál
 • Samoobslužná práčovňa (za poplatok k dispozícii aj laundry service a služby chemického čistenia)
 • Shuttle kyvadlová doprava v prístavoch počas zastávok
 • *Bezplatná účasť na na jednom programe AzAmazing Evenings®
 • Prepitné pre personál
 • Prístavné poplatky

* Nie je k dispozícii počas transatlantických plavieb a plavieb, ktoré sú kratšie ako 7 nocí.

Doplňujúce služby pre hostí v kategóriách Veranda Plus:

 • Bezplatný internet (120 minút alebo 25% zľava z neobmedzeného balíka internetu) na hosťa
 • Laundry service zdarma: 1 taška na apartmán, každých 7 dní plavby
 • Večera pre dvoch v prémiovej reštaurácii, jedenkrát každých 7 dní plavby
 • Prednostné nalodenie a vylodenie
 • Bezplatné liehoviny v kajute

 ​V kategóriách Suite navyše:

 • Služby komorníka
 • 240 min Internet pre hosťa 
 • Laundry service zdarma: ešte 1 taška na apartmán, každých 7 dní plavby
 • Večera v prémiových reštauráciách
 • Poobedný čaj servírovaný v kajute
 • 300 USD Onboard Credit na extra výdaje (kategórie Club World Owner’s Suites, Club Ocean Suites, Club Spa Suites).

V cene plavby nie je zahrnuté:

 • Exkurzie na pevnine (odporúča sa rezervácia vopred kvôli veľkému záujmu)
 • Nápoje mimo All Inclusive balíčka 
 • Internet a telefón
 • Osobné výdaje na palube (kasíno, osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň...)
 • Komplexné cestovné poistenie ponúkané prostredníctvom ASSIST CARD - cena závisí od dlžky plavby a počtu osôb. Možnosť pripojistenia sa proti COVID-19 ku komplexnému poisteniu - doplatok 35 USD / 1 osoba bez vekového ohraničenia / pre plavbu na 5-30 dní –  o možnostiach zakúpenia sa informujte u nás
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Azamara Cruises

Dôležité upozornenie:
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky, prípadne konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Azamara v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti Azamara Cruises plne zaočkovaní. 
Od 1. marca musia všetci očkovaní cestujúci, ktorí majú nárok na posilňovaciu dávku, byť touto dávkou zaočkovaní, aby mohli nalodiť na plavby s lodnou spoločnosťou Azamarou.

 

Spoločnosť Azamara sa i naďalej sústreďuje na zdravý a bezpečný návrat k plavbám pre hostí, posádku a komunity v navštevovaných destináciách. Za týmto účelom spoločnosť úzko spolupracuje s Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb a s vládnymi orgánmi na celom svete.

Cruise with Confidence - Plavba s dôverou

Nové výhody a väčšia flexibilita až do 48 hodín pred vyplávaním.

Záruka najlepšej ceny
Vždy dostanete najlepšiu možnú cenu - a to platí aj po rezervácii. Ak sa cena na vami rezervovanú plavbu zníži alebo bude ponúknutá lepšia akcia, kontaktujte nás a my túto lepšiu cenu aplikujeme aj na vašu rezerváciu až 48 hodín pred vyplávaním.

Kredit na budúcu plavbu
Vieme, že veci sa môžu zmeniť. Máte čas na zrušenie plavby až do 48 hodín pred odchodom - v takom prípade dostanete 100% zaplatenej sumy naspäť ako kredit na budúcu plavbu Azamara s odchodom do 30. septembra 2022.

Healthy Sail Panel - Spolupráca s odborníkmi z oblasti zdravotníctva a vedy

Bezpečnosť a pohoda hostí, posádky a navštevovaných komunít, je najvyššou prioritou spoločnosti. V reakcii na COVID-19 spoločnosť Azamara, pod vedením materskej organizácie Royal Caribbean Group (RCL), vyhodnocuje všetky posledné podrobnosti operácií s cieľom vyvinúť bezprecedentné štandardy, vďaka ktorým budete v bezpečí a zdraví. Za týmto účelom bol zostavený Healthy Sail Panel, skupina uznávaných odborníkov v oblasti verejného zdravia, biologickej bezpečnosti, epidemiológie, pohostinstva a námorných operácií. Spolu s nimi spoločnosř pracuje na posilnení doterajších postupov a na vytváraní nových na dosiahnutie komplexného a bezpečného zážitku z plavby.

Táto skupina špecialistov vypracovala správu s viac ako 70 podrobnými osvedčenými postupmi týkajúcimi sa preventívnych opatrení počas plavieb. Určili 5 oblastí zamerania na zlepšenie zdravia a bezpečnosti hostí a posádky, ako aj na zníženie rizika infekcie a šírenia infekcie COVID-19 na palubách výletných lodí.  

5 oblastí zamerania:

1. Zdravie: Testovanie - Skríning - Zníženie vystavenia sa nákaze

- Testovanie členov posádky 5 dní až 24 hodín pred ich prvým príchodom na loď
- Priebežné testovanie posádky počas ich pobytu na lodi
- Ostatní zamestnanci a pomocní zamestnanci (napr. nosiči batožiny a poskytovatelia prepravy) podstúpujú denný skríning symptómov
- Všetci hostia nastupujúci na loď musia predložiť negatívny ýsledok testu vykonaného 5 dní až 24 hodín pred nalodením
- Všetci hostia a posádka nastupujúca na loď sú počas nalodenia podrobení zdravotnej prehliadke na identifikáciu akýchkoľvek príznakov zodpovedajúcich COVID-19 (alebo iným infekčným chorobám) a na určenie prípadného kontaktu s osobami s ochorením COVID-19 alebo s podozrením na toto ochorenie. 
- Všetci hostia a posádka nastupujúca na loď prejdú bezkontaktným zmeraním telesnej teploty
- Každá osoba s príznakmi možnej infekcie alebo blízkeho kontaktu s jednotlivcom s podozrením na infekciu alebo s teplotou 38°C a viac, podstúpi sekundárne vyšetrenie zdravotníckym personálom, ktorý určí, či osoba môže nastúpiť na loď.
- Osobám, ktoré nespĺňajú podmienky platných protokolov o bezpečnosti a zdraví, nebude povolené vstúpiť na loď.
- Hostia, ktorí sú alebo môžu byť vystavení zvýšenému riziku ťažkého ochorenia, by sa pred cestou mali poraďiť so svojím lekárom.
- Počas plavby vykonávanie bezkontaktnej kontroly teploty jedenkrát denne u hostí a posádky
- Hostia aj posádka používajú ochranné rúška
- Členovia posádky s dlhodobejším kontaktom s hosťami na palube (ktorý by mohol viesť k vystaveniusa nákaze) budú používař aj doplnkové ochranné prostriedky.
- Zníženie maximálnej obsadenosti hostí a posádky, berúc do úvahy veľkosť a dizajn každej lode.
- Zariadenia na palube, v termináloch a v navštevovaných destináciách sa prisposobia podľa požiadaviek o fyzických odstupoch
- Používanie označení a podlahových značiek na určenie potrebných odstupov, s osobitným dôrazom na oblasti s vysokou premávkou (napr. uličky, výťahy, spoločné priestory).
- Využívanie procesov na bezdotykové odbavenia pri nástupe na loď, pre rýchlejší a bezpečnejší nástup na palubu

2. Sanitácia a ventilácia

- Lodná spoločnosť hostí informuje už pred cestou o sanitačných opatrenia, používaných na palube a v destináciách
- Vylepšená sanitácia povrchov a predmetov na palube, na ochranu pred rizikom prenosu.
- Všetky dezinfekčné prostriedky používané na čistenie a dezinfekciu sú podľa odporúčaní zdravotnýxh autorít.
- Zdôrazňovanie dôležitosti častého umývania si rúk mydlom a vodou.
- Stanice na dezinfekciu rúk, utierky alebo stojany na umývanie rúk stanice sú vhodne umiestnené po celej lodi.
- Členovia posádky sú dôkladne vyškolení vo všetkých aspektoch kontroly infekcie s dôrazom na správne techniky hygieny rúk.
- Stratégie riadenia vnútorného ovzdušia, na zníženie vystavenia osôb infekčným kvapkám / aerosólom
- Inovácia systémov kúrenia, ventilácie a vzdušnej klimatizácie na lodiach, filtre na minimalizáciu šírenia patogénov
- Stratégie riadenia vnútorného ovzdušia sú optimalizované vzhľadom na vek lode a typ ventilácie
- Zameranie sa na zníženie expozície najma v priestoroch, ktoré sú vzhľadom na vystavenie sa vírusu kvapočkami / vzduchom najcitlivejšie.

3. Zdravotná starostlivosť - Pohotovostné plánovanie a exekúcia​ 

- Rozšírenie existujúceho zdravotného personálu na každej lodi s cieľom zabezpečiť dobrú pripravenosť.
- Na každej lodi je prítomný aj lekár s intenzivistickým výcvikom zdravotnej starostlivosti o ťažko chorých pacientov.
- Zvýšenie kapacity existujúcich zdravotníckych zariadení na každej lodi
- Rozšírenie rozmanitosti a množstva vybavenia zdravotníckych  zariadení na palube, vrátane možnosti testovania na infekciu SARS-CoV-2.
- Zriadenie priestorov a zariadení na palube, ktoré umožnia izoláciu a starostlivosť o prípadných pacientov s podozrením na infekčné ochorenie oddelene od starostlivosti o osoby s neinfekčnými chorobami.
- Liečebný plán lodných lekárov je v súlade s aktuálnymi informáciami o ochorení COVID-19 a s protokolmi optimálnej liečby, ako aj so špecifickými klinickými potrebami každého pacienta.
- Lodná spoločnosť spolupracuje s pobrežnými lekárskymi inštitúciami, ktoré môžu v prípade potreby poskytnúť konzultácie.
- Osobné kontakty na palube sa riadia princípom odstupu min 180 cm, p dobu max 15 minút), až do prijatia aktualizácií na základe nových vedeckých poznatkov.
- Na sledovanie osobných kontaktov na palube môžu byť, za účelom rýchlej identifikácie potenciálnych infekcií, použité rôzne metodiky. Používanie týchto metodík prebieha v plnej transparentnosti o ich používaní a účeloch zhromažďovania získaných informácií.
- Na každej lodi je vymedzený určený počet kajút pre izoláciu a karanténne priestory.
- O umiestnení a podmienkach izolácie alebo karantény bude rozhodnuté na základe prejavených príznakov alebo rizika vystavenia sa nákaze atď.
- Prerušenie plavby / vylodenie v prípade potvrdenej pozitivity na ochorenie SARS-CoV-2 o člena posádky alebo hosťa (a spolucestujúcich osôb). Postihnuté osoby budú do vylodenia držané v izolácii, oddelene od ostatných osôb na palube.
- V prípade infekcie SARS-CoV-2 počas plavby alebo po nej bude vytvorený komunikačný plán na zdieľanie príslušných informácií s posádkou a účastníkmi plavby.

4. Destinácie a plánovanie exkurzií

- Aby mohla loď vplávať do prístavu, musia byť splnené dva základné predpoklady:
1) Schválenie vstupu lode miestnymi autoritami.
2) Súhlas o bezpečnom transfere jednotlivcov infikovaných SARS-CoV-2 a ich rizikových kontaktov na vylodenie sa a vycestovanie domov
- Výber navštívenej destinácie závisí od aktuálneho zaťaženia infekcou SARS CoV-2 v lokalite a od miestnej / regionálnej / národnej implementácie protokolov SARS CoV-2.
- V počiatočnej fáze návratu k plavbám budú trasy kratšie a čo najjednoduchšie, s využitím súkromných destinácií alebo prístavov vlastnených a prevádzkovaných lodnou spoločnosťou, kde je možná ideálna kontrola bezpečnosti na pevnine.
- V počiatočnej fáze bude hosťom vylodenie v destináciách povolené iba s účasťou na lodnou spoločnosťou organizovaných a overených exkurziách za účelom obmedzenia možnej expozície.
- Lodná spoločnosť u partnerov v destináciách preverí, že implementujú odporúčané postupy na zníženie prenosu vírusu SARS-CoV-2
- Výlety v interiéroch sú možné za podmienok dodržiavania fyzických odstupov a s používaním rúšok

5. Zabezpečiť čo najnižšie riziko pre posádku a zamestnancov

 
 
Plavby spoločnosti Azamara