Ocean Cay MSC Marine Reserve

Kde v Karibiku sa nachádza ostrov MSC Ocean CaySúkromný ostrov spoločnosti MSC Cruises v Bahamách
 

Všeobecné informácie

Ostrov Ocean Cay je súčasťou reťazca ostrovov Bimini v západných Bahamách, 32 km južne od Bimini a 105 km východne od amerického prístavu Miami na Floride.

Ako sa sem dostanete

Na súkromnom ostrove Ocean Cay MSC Marine Reserve zastavujú výletné lode plavebnej spoločnosti MSC. 

Nalodenie je možné v Miami alebo v Tampe. Zastávku tu má vždy iba jediná loď za deň.

Založenie ostrova

V roku 2015 podpísala MSC Cruises s bahamskou vládou zmluvu o prenájme a správe tohto ostrova na 100 rokov. Talianska lodná spoločnosť tak získala právo vybudovať tu exluzívnu destináciu pre svoje lode.

Počas viac-fázovej reštauračnej stratégie, lodná spoločnosť MSC Cruises premenila Ocean Cay z pôvodného miesta priemyselnej ťažby piesku na úžasnú morskú rezerváciu, ktorá harmonicky koexistuje s miestnym ekosystémom.
Celý projekt je založený na rešpektovaní ekologických princípov - od stavebného procesu, cez spôsob riadenia ostrova, až po tipy aktivít, ktoré sú tu v ponuke. Spoločnosť MSC spolupracovala s medzinárodným tímom odborníkov na revitalizácii okolitého morského dna, morského života a ohrozených koralov.

V rámci tohto ambiciózneho a jedinečného projektu bol ostrov premenovaný na Ocean Cay MSC Marine Reserve.

Pri veľkosti 38 hektárov (0,38 km²) je ostrov momentálne najväčšou morskou rezerváciou na svete. Má 3.470 m dlhé pobrežie a je obklopený ~166 km² chránenou morskou zónou, kde sa nachádzajú koralové kolónie a vyše 90 druhov rýb.
Vysadených tu bolo vyše 75.000 rastlín, tráv a kríkov, 4.600 stromov a paliem; z viac ako 60-tich pôvodných karibských druhov.
Na ostrove je trvalo zamestnaných 140 bahamských obyvateľov (manažment, technici, predavači, plavčíci, čašníci ...).

5. decembra 2019 bol slávnostne otvorený a privítal prvých návštevníkov z lode MSC Divina.
Súkromný ostrov MSC Ocean Cay, Bahamy v Karibiku


Aktivity a atrakcie na ostrove

• ​7 nádherných pláží, z ktorých jedna je vyhradená iba pre rodiny
• Emblematický maják
• Klub Family Explorer pre deti
• Veľká lagúna
• Reštaurácia, zmrzlináreň, kaviareň a bary
• Dedinka v typickom bahamskom štýle s prístavom
• Obchodíky so suvenírmi a plážovými potrebami
• Welcome Centre poskytujúce informácie a mapky
• Wellness Spa Ocean Cay
• WiFi na celom ostrove

Zastávky lodí na Ocean Cay sú plánované od skorého rána do neskorého večera, aby hostia mali príležitosť plne si vychutnať krásy bieloskvúcich bahamských pláží:
Dobrodružstvo*: šnorchlovanie, potápanie s certifikovanými inštruktormi, stand-up pádlovanie, kajakovanie, jazdy na člnoch, výlety na katamaráne, rybačka
Oddych: 7 nádherných pláží, procedúry vo wellness The Spa at Ocean Cay, špeciálne fitness a oddychové aktivity.
Zábava: živá hudba v podaní miestnych umelcov a DJ-ov, jedinečné show pri majáku, večerné ohne na pláži, animáčné programy, lekcie tanca.
Kultúra: obchodíky s typickými bahamskými suvenírmi Bahamian, tradičné predstavenie Bahamian Junkanoo parade.
Pre rodiny s deťmi: zóny s plytkou vodou, pláž Seakers Family Cove určená iba pre rodiny, klub Family Explorer pre deti, hry hľadanie pokladu, súťaže v stavaní hradov z piesku a iné.
Vzdelávanie: edukačné programy o ochrane oceánov, morskej fauny a koralov.
Stravovanie: bufetová reštaurácia (bez príplatku), mobilné Food Trucks, kaviareň a zmrzlináreň; plus reštaurácie na lodi ostávajú otvorené
Drinky: Lighthouse bar, Springers bar, 8 plážových tiki barov rozmiestnených po celom ostrove
Pre dvojice: nádherný svadobný pavilón na Sunset Beach k dispozícii na symbolické svadby alebo obnovu sľubu, plavba pri západe slnka so šampanským, romantické pikniky pri západe slnka, pozorovanie hviezd ...
Pre náročných: exkluzívna zóna, Ocean House Beach vyhradený pre hostí MSC Yacht Club, na prenájom sú súkromné chatky cabanas a dokonca aj dva menšie ostrovy v tesnej blízkosti Ocean Cay (každý pre max 30 osôb).

*Z dôvodu ochrany prírody nie sú na ostrove povolené žiadne motorizované vodné športy

Počas dňa na Ocean Cay ostáva loď v prístave vždy otvorená a všetky služby na palube (vrátane reštaurácií a kasína) sú pre hostí normálne dostupné.


Exkurzie:

K dispozícii je cca 30 rôznych exkurzií, presný počet a ich cena sa môže meniť podľa obdobia. Dostupné programy a ceny nájdete TU.
Tip: Exkurzie sa výrazne oplatí zakúpiť si ešte pred plavbou, ušetríte tak až 20-30% oproti cenám na palube alebo na ostrove.

Súkromný ostrov MSC Ocean Cay v Karibiku, Bahamách. Informácie, služby a ceny


Služby na ostrove zahrnuté v cene plavby

Vstup na ostrov, jedlá v bufetovej reštaurácii a používanie plážových lehátok je bez príplatku, zahrnuté v cene plavby.
Nápojové a internetové balíčky, ktoré majú hostia zakúpené na plavbu alebo sú zahrnuté v cene ich kajuty, platia aj na ostrove

Za poplatok: požičiavanie slnečníkov, kajakov, chatiek cabanas, wifi, procedúry spa, fakultatívne exkurzie, nápoje. Na ostrove, rovnako ako na lodi, platí bezhotovostný systém platieb - zakúpené extra služby sa prostredníctvom kajutovej karty účtujú na palubný účet. Jedinou výnimkou je trh Bahamian Market, kde akceptujú iba hotovosť v USD.

Hostia bez lodného nápojového balíčka si môžu zakúpiť špeciálny jednodňový All Inclusive alko- alebo nealko- nápojový balíček Ocean CayTip: Pri zakúpení takéhoto balíčka ešte pred plavbou ušetríte až 15% oproti jeho cene na palube.

Výber nápojov v ostrovných baroch nemusí zodpovedať plnej ponuke ako na lodi.

Internet: Na ostrove je dostupná WiFi - platia tu aktuálne lodné internetové balíčky. 

Ak si chcete počas svojej plavby v Karibiku užiť exkluzívnu zastávku na súkromnom ostrove Ocean Cay MSC Marine Reserve, vyberte si jednu z plavieb na lodiach MSC s nalodením v Miami alebo v Tampe z našej ponuky.


Ak sa chcete o Ocean Cay dozvedieť viac, môžete si zalistovať v interaktívnej brožúre http://bit.ly/35td8DF


Mapa ostrova


Video
:

Zdroj fotografie a video: oficiálne stránky a YouTube kanál MSC Cruises.