Dokončovacie práce na MSC Seascape

Práce na MSC Seascape, novej vlajkovej lodi plavebnej spoločnosti MSC Cruises, prešli do poslednej prípravnej fázy pred jej inaugurálnou sezónou v slnečnom Karibiku, ktorá sa začne už v decembri tohto roku.
Loď MSC Seascape, nová vlajková loď MSC Cruises - inaugurácia už v novembri 2022

 

MSC Seascape úspešne zavŕšila prvé intenzívne skúšky na mori počas trojdenného augustového testovania. Postavená v talianskych lodeniciach Fincantieri, táto loď je 4. v poradí v triede Seaside a 2. v triede Seaside EVO (prvou je úspešná MSC Seashore).

Popri MSC World Europa, MSC Seascape bude už druhou loďou spoločnosti MSC Cruises, ktorá bude uvedená do prevádzky v  tomto roku. 

Trieda Seaside EVO

Trieda Seaside EVO je evolúciou obľúbenej a inovatívnej triedy Seaside s pozoruhodnými dizajnovými prvkami, úžasnými verejnými priestormi a novými vzrušujúcimi zážitkami. Loď MSC Seascape vzdáva poctu kráse oceánu celým radom inovatívnych prvkov, ktoré hosťom umožňujú vychutnať si nové obzory na mori ešte dôkladnejšie.

Inauguračná sezóna MSC Seascape v Karibiku

Nová loď bude odovzdaná spoločnosti MSC Cruises v druhej polovici novembra 2022. Jej prvá plavba, 18-dňová transatlantická cesta z Civitavecchie (prístav pre taliansky Rím) sa zavŕši v New Yorku. Tu sa v termináli Manhattan Cruise Terminal 7. decembra 2022 uskutoční slávnostná oficiálna inaugurácia. Krstnou matkou bude (ako už tradične pre všetky lode MSC Cruises) legendárna talianska herečka Sofia Loren
MSC Seascape sa následne presunie do Miami, kde zaháji celoročnú sezónu karibských plavieb - 2 odlišné 7-nočné trasy. Východná trasa ponúka zastávky na súkromnom ostrove Ocean Cay MSC Marine Reserve a Nassau na Bahamách, v portorikánskom San Juan a v Puerto Plata v Dominikánskej republike, zatiaľ čo druhá  je kombináciou zastávok na Ocean Cay MSC Marine Reserve, v mexickom Cozumel, George Town na Kajmanoch a Ocho Rios na Jamajke.

Čo vás čaká na MSC Seascape

Podobne ako jej staršia sestra MSC Seashore, nová loď má tonáž 169.400 ton a maximálnu kapacitu 5.877 hostí. 
Až 65% verejných priestorov na oboch lodiach novej triedy Evo sa odlišuje od lodí triedy Seaside.
  MSC Seascape Buffet

Hostia sa môžu tešiť na:

  • 2.270 kajút a apartmánov v 12 rôznych kategóriách, medzi ktorými nechýbajú ani mimoriadne vyhľadávané suity na korme;
  • 11 stravovacích zariadení, 19 barov a salónov, z ktorých viaceré poskytujú sedenie pod otvoreným nebom;
  • 6 bazénov vrátane "nekonečného" Infinity bazénu na korme;
  • Takmer 540 metrovú "nábrežnú" promenádu;
  • Most Vzdychov so sklenenou podlahou na 16. palube;
  • Najväčšie luxusné priestory vychýreného MSC Yacht Club o rozlohe vyše 3.000 m²;
  • 98 hodín živých predstavení počas týždňovej plavby;
  • Vyše 700 m2 priestoru venovaného deťom; 
  • Úplne novú adrenalínovú atrakciu - Robotron. Robotické rameno vynesie gondolu pre 3 osoby nad morskú hladinu vo výške 53 metrov.  Jazdci budú mať neobmedzený 360° výhľad na horizont, v gondole zavesenej cez okraj paluby, ktorá sa otáča a prevracia hore nohami v rôznych smeroch. Robotron ponúka personalizovaný zážitok, kde si hostia môžu obohatiť svoju jazdu o sprievodnou hudbu s farebnými efektami podľa vlastného výberu. Rytmus a basy sú vizualizované ako farebné vzory, pulzy svetla a postavy tancujúce na obrovskej video obrazovke, pričom robotické rameno poskakuje a krúti sa v rytme.  Je možné zvoliť si úroveň vzrušenia, vďaka čomu je Robotron vhodný tak pre rodiny, ako aj pre adrenalínových pôžitkárov.

Trúfnete si na závratnú jazdu?

Ale Robotron nie je jediným high-tech doplnkom MSC Seascape. Čakajú na vás nové zážitky z virtuálnej reality: 
• VR letecký simulátor s virtuálnymi slúchadlami a pôsobivými špeciálnymi efektami. Nádejní piloti si majú k dispozícii výber z rôznych svetov. 
• VR motorky: Divokú jazdy na pretekárskej dráhe dopĺňajú veterné a vodné efekty pre dokonalý zážitok. 
• MSC Formula Racer: Za volantom pretekárskej formuly môžete zažiť napínavú pretekársku simulačnú hru s realistickými efektmi.
• XD Cinema: Prostredníctvom 3D okuliarov sa na špeciálnych kreslách tohto kina ponoríte do takmer reálnych alternatívnych svetov, kde hráči bojujú proti zombie, kostlivcom a ďalším.
MSC Seascape MSC Formula Racer Tobogan na MSC Sescape 

MSC Seascape Environmental Technology

A, podobne ako jej staršia sestra, aj MSC Seascape bude vybavená niektorými z najnovších environmentálnych technológií a riešení, vrátane znižovania emisií a najmodernejších systémov čistenia odpadových vôd.

Každý zo 4 motorov Wartsila 14V 46F je vybavený selektívnymi katalytickými systémami na zníženie emisií oxidov dusíku až o 90 % premenou plynu na neškodný dusík a vodu. Hybridný systém čistenia výfukových plynov od MSC Seascape ďalej odstráni 98 % oxidu sírového z emisií.

MSC Seascape je vybavená aktuálne najlepšími systémami na čistenie odpadových vôd vo svojej triede, so štandardmi čistenia vyššími než u väčšiny podobných zariadení na súši. Disponuje aj pokročilými systémami odpadového hospodárstva, systémami úpravy balastovej vody schválenými Pobrežnou strážou Spojených štátov amerických, ktoré sú najnovšou technológiou na zabránenie úniku oleja z priestorov strojov, ako aj rôznymi efektívnymi zlepšeniami energetickej účinnosti – od systémov rekuperácie tepla až po LED osvetlenie na úsporu energie.

 Na lodi sa nachádza aj zariadenie na úpravu podvodného hluku na znižovanie a izoláciu  prípadných škodlivých vplyvov na vodnú faunu.

  MSC Seascape bazén

Ženeva, Švajčiarsko - 23. august 2022

Súvisiace články

Späť na zoznam noviniek