Celebrity Cruises

Plavby lodná spoločnosť Celebrity CruisesPrepojenie klasiky a inovácie

Spoločnosť Celebrity Cruises bola založená v roku 1989. Hoci jej prvou loďou bol iba starší, upravený transatlantik, spoločnosť si rýchlo získala výbornú reputáciu pre svoju profesionálnu úroveň, vyberanú stravu a elegantnú obsluhu na palube. Postupne vybudovala flotilu lodí kategórie prémium, ktoré k týmto znakom kvality pridali jedny z najpriestrannejších kajút na mori, plne vybavené kúpele Spa a exkluzívne služby v najvyšších kategóriách, ako osobný majordóm, súkromné exkurzie osobnými vozidlami vo vyše 50 prístavoch...  
CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI
 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Costa Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Destinácie: So spoločnosťou Celebrity môžete cestovať do mnohých destinácií snov. Okružné plavby ponúka v Karibiku, Európe a Stredomorí, na Aljaške, prípadne môžete preskúmať Južnú Ameriku, Áziu, Panamský prieplav alebo sa vydať až do ďalekej Antarktídy. Jej špecialitou sú plavby v Galapágoch, kde má niekoľko lodí po celý rok.

Názov lodeTonáž Počet
kajút
Hodnotenie kvality
Rok
výstavby
Posledná renovácia
Celebrity Apex130.818 t1.467nyr2020 
Celebrity Beyond130.818 t1.467nyr2022 
Celebrity Constellation®  91.000 t1.09220022017, 2021 Revolution
Celebrity Edge®130.818 t1.467nyr2018 
Celebrity Eclipse®122.000 t1.42520102015, 2021 Revolution
Celebrity Equinox®122.000 t1.42520092019 Revolution
Celebrity Infinity®  91.000 t1.08520012015, 2021 Revolution
Celebrity Millennium®  91.000 t1.07920002019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122017, 2023 Revolution
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112020 Revolution
Celebrity Solstice®122.000 t1.42520082016, 2021 Revolution
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode    5.739 t50nyr2019 
    2.842 t
24
2004
2019
       319 t820072017
Expedičné lode  Expedičná loď 


Ubytovanie: K základnému vybaveniu každej kajuty patrí individuálne nastaviteľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, interaktívna Tv Samsung, župany, bezpečnostná schránka, minibar a toaletné potreby. Priestrannosť kajút je štandardom Celebrity v každej kategórii ubytovania, avšak kategórie Concierge a Aqua sú výnimočným dotykom luxusu: garancia najlepšieho výhľadu na more a služby takmer porovnateľné s kategóriou Suite.
AquaClass - kajuty sú vybavené exkluzívnymi Spa doplnkami. Hostia majú prednostné sedenie bez príplatku v prémiovej reštaurácii Blu, ktorá sa špecializuje na zdravšie variácie klasicky obľúbených jedál. Majú taktiež neobmedzený access to relaxačnej miestnosti (na lodiach Solstice Class) a do perzskej záhrady. Ak sa radi nechávate hýčkať v Spa, toto je tá pravá kategória pre Vás!
Concierge Class zahŕňa exkluzívne služby ako napríklad chladené šampanské, čerstvé ovocie a kvety pri privítaní; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé darčeky s logom Celebrity; špeciálne room-service menu; večerné canapés (chuťovky); luxusnú posteľnú bielizeň a uteráky; prioritné nalodenie, batožinový servis a vylodenie, účasť na exkluzívnych podujatiach, výhradnú asistenciu, ktorá je k dispozícii stlačením jediného telefónneho tlačidla.
Kategórie Suite sú tým najluxusnejším ubytovaním a ponúkajú navyše ešte služby osobného majordóma pri vybaľovaní, pri rezerváciách spa, čistenie topánok či prišitie odtrhnutého gombíka. Pre hostí Suite je vyhradená osobitná reštaurácia Luminae a exkluzívny salón Michael's Club.

Stravovanie: Okrem samotnej sofistikovanej atmosféry lodných reštaurácií je jedlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkom. Starajú sa o to skúsené tímy vedené výkonnými šéfkuchármi, ktorí zdokonalili svoje schopnosti v najlepších svetových hoteloch a reštauráciách.
Hlavné reštaurácie flotily umožňujú vybrané stravovanie a varietu medzinárodných druhov kuchyne vo veľkolepom prostredí. Menej formálnou alternatívou na večer sú Lido, kde nájdete na objednávku čerstvo vyrobené sushi, pokrmy z woku, cestoviny, pizzu, kari, pečené mäso, bohatý výber zeleniny, plnené pečené zemiaky a zákusky. AquaSpa Café podáva ľahké a zdravé pokrmy počnúc raňajkami až do večera. Neskoro večer čašníci v bielych rukavičkách podávajú v salónoch lode malé pochúťky, ako mini beef wellingtons alebo chrumkavú tempuru.
A ako doplnok ku skvelému jedlu predstavuje obsiahla kolekcia vín výber z viac ako 500 možností, vrátane výberových vintage vín zo všetkých význačnejších svetových vínnych regiónov.
Cestujúci si môžu v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (2x750 ml) vína alebo šampanského na kajutu. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácie sa platí korkovné 25 USD. Iné alkoholické nápoje nie sú dovolené.
Servisné poplatky sú 18% k účtu za nápoje zakúpené na palube.

DineAware: povinný vzdelávací program a každoročná aktualizácia o potravinových alergiách a intolerancii, pre všetkých zamestnancov v oddeleniach Food & Beverage na lodiach Celebrity. 

Hostia a program: Na lodiach Celebrity cestujú najmä dvojice vo veku od 35 do 55 rokov  zo Severnej Ameriky. Rodiny s deťmi si vyberajú týždenné plavby počas školských prázdnin, zatiaľ čo na dlhších plavbách a exotických okruhoch stretnete často cestovateľov vo veku nad 60 rokov.

Deti a mladí: Každá loď Celebrity má vyhradenú herňu a ponúka primeraný program pre deti rozdelený na vekové skupiny: od 3 do 5 rokov, od 6 do 8, od 9 do 11 rokov a centrá pre tínedžerov od 12 do 17 rokov. Mladšie deti sa môžu tiež zúčastňovať aktivít v prípade, že už nenosia plienky - v opačnom prípade si môžu pre ne rodičia zapožičať hračky.
Tieto služby sú bezplatné, s výnimkou niektorých večerných a poobedných aktivít. Na večer je možné za príplatok zabezpečiť babysitting v kajute.

Dospelí: Hudba, tanec a počúvanie zaujímavých prednášok na rôzne témy (od finančných stratégií, astronómie, politiky, degustácií vína až po históriu a kultúru navštívených miest). K tomu množstvo aktivít oznamovaných prostredníctvom lodného programu.

Fitnes a oddych: AquaSpa a fitness centrá spoločnosti Celebrity patria k najpokojnejším a najkrajšie vybaveným na mori, s voľným vstupom do thalasso bazénov na lodiach triedy Millennium.
Používanie prvotriednych zariadení fitness centier, bežeckej dráhy, ako aj základné kurzy fitness sú zahrnuté v cene plavby. Za príplatok je možné využiť služby osobného trénera, analýzu telesnej kompozície a špecializované kurzy ako jóga a pilates. K dispozícii sú praktické výuky a simulátory. Na každej lodi sa nachádza aj centrum akupunktúry s licencovanými odborníkmi.

Dresscode: Celebrity na svojich lodiach nedávno uviedla „Evening Chic“ večer, ktorý je voľnejšou formou doterajších formálnych večerov. Tieto večery sú vyvrcholením nočného života na lodi a vašou príležitosťou zažiariť. Na 7-dňových plavbách sú štandardom dva večery „Evening Chic“ a na kratších jeden. Pre ženy sú odporúčané koktejlové šaty, sukňa, nohavice alebo dizajnové džínsy s elegantným topom; pre mužov elegantné nohavice alebo dizajnové džínsy s oblekovou košeľou, pólom alebo svetrom, prípadne športové sako.
Ostatné večery sú označené ako „Smart Casual“.

Krátke nohavice a šľapky na verejných priestranstvách po 18. hodine sú považované za nevhodné a táto požiadavka je všeobecne dodržiavaná. Tričká s krátkymi rukávmi, župany, bosé nohy, tielka, bejzbalové čiapky a plážové oblečenie nie sú v reštauráciách dovolené počas celého dňa. Hostia sú taktiež žiadaní dodržiavať „Smart Casual“ dresscode v divadlách pri večerných vystúpeniach.

Fajčenie: Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. V prípade porušenia tohto nariadenia je aplikovaný poplatok $250 USD priamo na osobný účet (SeaPass®).

Oficiálna valuta: Valutou na lodiach Celebrity je americký dolár ($).

Prepitné:  Plavby zakúpené od 17.11.2020 sú vrátane programu ALWAYS INCLUDED.
O prepitné je postarané, aby si hostia mohli oddýchnuť a vychutnať si služby poskytované spoločnosťou Celebrity Cruises.
* Informácia platná od 17.11.2020

Vernostný program: Vernostný program sa nazýva Captain's Club a je rozdelený do šiestich tried: kategórií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith.
Benefity tohto programu sú kombinovateľné s programom Crown & Anchor spoločnosti Royal Caribbean a s Le Club Voyage spoločnosti Azamara.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia na palube v hlavných reštauráciách
 • *All inclusive nápoje (mimo exkluzívnych alkoholickćh nápojov): klasické kokteily, rozlievané víno, pivo, sóda, špeciálne kávy a čaje, džúsy, balená voda vo flašiach*
 • *Neobmedzené WIFI pripojenie (pripojenie na emaily, webovské stránky, sociálne siete)*
 • Upratovanie kajút 2x denne
 • Župany v kajute
 • Používanie vybavenia lode (bazény, Solarium, posilňovňa, vírivky...)
 • 24 hodinový Room service
 • Aktivity pre deti v detských kluboch podľa 4 vekových kategórií
 • Zábava na lodi, animácia, večerné predstavenia
 • Batožinový servis pri nalodení a vylodení
 • *Prepitné*

* Všetky plavby zakúpené od 17. novembra 2020 sú už vrátane špeciálneho balíčka ALWAYS INCLUDEDviac info TU.
* Plavby na expedičných lodiach v Galapágoch nie sú All Inclusive.

V cene nie je zahrnuté:

 • Ostatné nápoje a minibar
 • 18 % servisná daň za nápoje, mini bar, služby wellness a beauty salón zakúpené na palube 
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava v navštívených prístavoch
 • Stravovanie sa v špeciálnych reštauráciách à la carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute )
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Telefón
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

Celebrity Cruises sa i naďalej sústreďuje na zdravý a bezpečný návrat k plavbám pre hostí, posádku a komunity v navštevovaných destináciách. Za týmto účelom spoločnosť úzko spolupracuje s Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb a s vládnymi orgánmi na celom svete.
Pozastavenie všetkých plavieb je predĺžené do 30. apríla 2021.

Cruise with Confidence - Plavba s dôverou

Nové výhody a väčšia flexibilita až do 48 hodín pred vyplávaním.
Aby ste svoju dovolenku mohli naplánovať bez obáv, Celebrity Cruises vylepšila svoj program Cruise with Confidence o ďalšie výhody: Flexibilné zrušenie a Záruka najlepšej ponuky. aplikované automaticky pre všetky nové rezervácie potvrdené do 30. apríla 2021.

Healthy Sail Panel - Spolupráca s odborníkmi z oblasti zdravotníctva a vedy

Materská organizácia skupiny Royal Caribbean Group ustanovila pracovnú skupinu Healthy Sail Panel zloženú z 11 uznávaných vedeckých a lekárskych odborníkov, za účelom zabezpečenia bezpečnosti všetkých svojich budúcich plavieb.

Táto skupina špecialistov vypracovala správu s viac ako 70 podrobnými osvedčenými postupmi týkajúcich sa preventívnych opatrení počas plavieb. Určili 5 oblastí zamerania na zlepšenie zdravia a bezpečnosti hostí a posádky, ako aj na zníženie rizika infekcie a šírenia infekcie COVID-19 na palubách výletných lodí.  

5 oblastí zamerania:

1. Zdravie: Testovanie - Skríning - Zníženie vystavenia sa nákaze

- Testovanie členov posádky 5 dní až 24 hodín pred ich prvým príchodom na loď
- Priebežné testovanie posádky počas ich pobytu na lodi
- Ostatní zamestnanci a pomocní zamestnanci (napr. nosiči batožiny a poskytovatelia prepravy) podstúpujú denný skríning symptómov
- Všetci hostia nastupujúci na loď musia predložiť negatívny ýsledok testu vykonaného 5 dní až 24 hodín pred nalodením
- Všetci hostia a posádka nastupujúca na loď sú počas nalodenia podrobení zdravotnej prehliadke na identifikáciu akýchkoľvek príznakov zodpovedajúcich COVID-19 (alebo iným infekčným chorobám) a na určenie prípadného kontaktu s osobami s ochorením COVID-19 alebo s podozrením na toto ochorenie. 
- Všetci hostia a posádka nastupujúca na loď prejdú bezkontaktným zmeraním telesnej teploty
- Každá osoba s príznakmi možnej infekcie alebo blízkeho kontaktu s jednotlivcom s podozrením na infekciu alebo s teplotou 38 °C a viac, podstúpi sekundárne vyšetrenie zdravotníckym personálom, ktorá určí, či môžu nastúpiť na loď.
- Osobám, ktoré nespĺňajú podmienky platných protokolov o bezpečnosti a zdraví, nebude povolené vstúpiť na loď.
- Hostia, ktorí sú alebo môžu byť vystavení zvýšenému riziku ťažkého ochorenia, by sa pred cestou mali poraďiť so svojím lekárom.
- Počas plavby vykonávanie bezkontaktnej kontroly teploty jedenkrát denne u hostí a posádky
- Hostia aj posádka používajú ochranné rúška
- Členovia posádky s dlhodobejším kontaktom (t.j. ktorý môže viesť k vystaveniu nákazy) s hosťami na palube budú používař aj doplnkové ochranné prostriedky.
- Upravenie maximálnej obsadenosti hostí a posádky, berúc do úvahy veľkosť a dizajn každej lode.
- Zariadenia na palube, v termináloch a v navštevovaných destináciách sa prisposobia podľa požiadaviek o fyzických odstupoch
- Používanie označení a podlahových značiek na vyznačenie odstupov, s osobitným dôrazom na oblasti s vysokou premávkou (napr. uličky, výťahy, spoločné priestory).
- Využívanie procesov na bezdotykové odbavenia pri nástupe na loď, pre rýchlejší a bezpečnejší nástup na palubu

2. Sanitácia a ventilácia

- Lodná spoločnosť hostí informuje už pred cestou o sanitačných opatrenia, používaných na palube a v destináciách
- Vylepšená sanitácia povrchov a predmetov na palube, na ochranu pred rizikom prenosu.
- Všetky dezinfekčné prostriedky používané na čistenie a dezinfekciu sú podľa odporúčaní zdravotnými autoritami.
- Zdôrazňovanie dôležitosti častého umývania si rúk mydlom a vodou.
- Stanice na dezinfekciu rúk, utierky alebo stojany na umývanie rúk stanice sú vhodne umiestnené po celej lodi.
- Členovia posádky sú dôkladne vyškolení vo všetkých aspektoch kontroly infekcie s dôrazom na správne techniky hygieny rúk.
- Stratégie riadenia vnútorného ovzdušia, na zníženie vystavenia osôb infekčným kvapkám / aerosólom
- Inovácia systémov kúrenia, ventilácie a vzdušnej klimatizácie na lodiach, filtre na minimalizáciu šírenia patogénov
- Stratégie riadenia vnútorného ovzdušia sú optimalizované vzhľadom na vek lode a typ ventilácie
- Zameranie sa na zníženie expozície najma v priestoroch, ktoré sú vzhľadom na vystavenie sa vírusu kvapkám / vzduchu najcitlivejšie.

3. Zdravotná starostlivosť - Pohotovostné plánovanie a exekúcia​ 

- Rozšírenie existujúceho zdravotného personálu na každej lodi s cieľom zabezpečiť dobrú pripravenosť.
- Na každej lodi je prítomný aj lekár s intenzivistickým výcvikom zdravotnej starostlivosti o ťažko chorých pacientov.
- Zvýšenie kapacity existujúcich zdravotníckych zariadení na každej lodi
- Rozšírenie rozmanitosti a množstva vybavenia zdravotníckch  zariadení na palube, vrátane možnosti testovania na infekciu SARS-CoV-2.
- Zriadenie priestorov a zariadení na palube, ktoré umožnia izoláciu a starostlivosť o prípadných pacientov s podozrením na infekčné ochorenie oddelene od starostlivosti o osoby s neinfekčnými chorobami.
- Liečebný plán lodných lekárov je v súlade s aktuálnymi informáciami o ochorení COVID-19 a s protokolmi optimálnej liečby, ako aj so špecifickými klinickými potrebami každého pacienta.
- Lodná spoločnosť spolupracuje s pobrežnými lekárskymi inštitúciami, ktoré môžu v prípade potreby poskytnúť konzultácie.
- Osobné kontakty na palube sa riadia princípom odstupu min 180 cm, p dobu max 15 minút), až do prijatia aktualizácií na základe nových vedeckých poznatkov.
- Na sledovanie osobných kontaktov na palube môžu byť, za účelom rýchlej identifikácie potenciálnych infekcií, použité rôzne metodiky. Používanie týchto metodík prebieha v plnej transparentnosti o ich používaní a účeloch zhromažďovania získaných informácií.
- Na každej lodi je vymedzený určený počet kajút pre izoláciu a karanténne priestory.
- O umiestnení a podmienkach izolácie alebo karantény bude rozhodnuté na základe prejavených príznakov alebo rizika vystavenia sa nákaze atď.
- Prerušenie plavby / vylodenie v prípade potvrdenej pozitivity na ochorenie SARS-CoV-2 o člena posádky alebo hosťa (a spolucestujúcich osôb). Postihnuté osoby budú držané v izolácii, oddelene od ostatných osôb na palube.
- V prípade infekcie SARS-CoV-2 počas plavby alebo po nej bude vytvorený komunikačný plán na zdieľanie príslušných informácií s posádkou a účastníkmi plavby.

4. Destinácie a plánovanie exkurzií

- Aby mohla loď vplávať do prístavu, musia byť splnené dva základné predpoklady:
1) Schválenie vstupu lode miestnymi autoritami.
2) Súhlas o bezpečnom transfere jednotlivcov infikovaných SARS-CoV-2 a ich rizikových kontaktov na vylodenie sa a vycestovanie domov
- Výber navštívenej destinácie závisí od aktuálneho zaťaženia infekcou SARS CoV-2 v lokalite a od miestnej / regionálnej / národnej implementácie protokolov SARS CoV-2.
- V počiatočnej fáze návratu k plavbám budú trasy kratšie a čo najjednoduchšie, s využitím súkromných destinácií alebo prístavov vlastnených a prevádzkovaných lodnou spoločnosťou, kde je možná ideálna kontrola bezpečnosti na pevnine.
- V počiatočnej fáze bude hosťom vylodenie v destináciách povolené iba s účasťou na lodnou spoločnosťou organizovaných a overených exkurziách za účelom obmedzenia možnej expozície.
- Lodná spoločnosť u partnerov v destináciách preverí, že implementujú odporúčané postupy na zníženie prenosu vírusu SARS-CoV-2
- Výlety v interiéroch sú možné za podmienok dodržiavania fyzických odstupov a s používaním rúšok

5. Zabezpečiť čo najnižšie riziko pre posádku a zamestnancov

Katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Celebrity Cruises
 • Celebrity Xpedition All inclusive

  Celebrity Xpedition

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 01. 05. 2021
  5 595 € vonkajšie
  6 563 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 5 595 €
 • Celebrity Xploration All inclusive

  Celebrity Xploration

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 01. 05. 2021
  5 846 € vonkajšie
  6 319 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 5 846 €
 • Celebrity Flora All inclusive

  Celebrity Flora

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 02. 05. 2021
  8 422 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 8 422 €
 • Celebrity Reflection® All inclusive

  Celebrity Reflection®

  Stredomorie
  Z prístavu: Amsterdam, Holandsko - Do prístavu: Amsterdam, Holandsko
  Dátum odchodu: 05. 05. 2021
  2 346 € vnútorné
  2 477 € vonkajšie
  2 668 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 2 346 €
 • Celebrity Xpedition All inclusive

  Celebrity Xpedition

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 08. 05. 2021
  6 105 € vonkajšie
  7 463 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 6 105 €
 • Celebrity Xploration All inclusive

  Celebrity Xploration

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 08. 05. 2021
  6 356 € vonkajšie
  6 836 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 6 356 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti