Celebrity Cruises

Prepojenie tradície a inovácie - luxus v modernom ponímaní

Spoločnosť Celebrity Cruises bola založená v roku 1989. Hoci jej prvou loďou bol iba starší, upravený transatlantik, spoločnosť si rýchlo získala výbornú reputáciu pre svoju profesionálnu úroveň, vyberanú stravu a elegantnú obsluhu na palube. Postupne vybudovala flotilu prémiových lodí, ktoré k týmto znakom kvality pridali jedny z najpriestrannejších kajút na mori, plne vybavené kúpele Spa a exkluzívne služby v najvyšších kategóriách, ako osobný majordóm, súkromné exkurzie osobnými vozidlami vo vyše 50 prístavoch ...

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Destinácie

So spoločnosťou Celebrity môžete cestovať do mnohých destinácií snov. Okružné plavby ponúka v Karibiku, Európe a Stredomorí, na Aljaške, prípadne môžete preskúmať Južnú Ameriku, Áziu, Panamský prieplav alebo sa vydať až do ďalekej Antarktídy. Jej špecialitou sú plavby v Galapágoch, kde má niekoľko lodí po celý rok.

Flotila

Názov lodeTonáž Počet
kajút
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Celebrity Apex130.818 t1.467-2020 
Celebrity Ascent140.600 t1.646-2023 
Celebrity Beyond140.600 t1.646-2022 
Celebrity Constellation®  91.000 t1.09220022021
Celebrity Eclipse®122.000 t1.42520102021
Celebrity Edge®130.818 t1.4672018 
Celebrity Equinox®122.000 t1.42520092019 Revolution
Celebrity Infinity®  91.000 t1.08520012018
Celebrity Millennium®  91.000 t1.07920002019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122022
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112020 Revolution
Celebrity Solstice®122.000 t1.42520082021
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Xcel℠140.600 t1.646-  
Celebrity Flora Expedičné lode     5.739 t50-2019 
    2.842 t
24
2004
2019
       319 t820072017
Expedičné lode  Expedičné lode pre plavby na Galapágoch 

Ubytovanie na palube

K základnému vybaveniu každej kajuty patrí individuálne nastaviteľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, interaktívna Tv Samsung, župany, bezpečnostná schránka, minibar a toaletné potreby. Priestrannosť kajút je štandardom Celebrity v každej kategórii ubytovania, avšak kategórie Concierge a Aqua sú výnimočným dotykom luxusu: garancia najlepšieho výhľadu na more a služby takmer porovnateľné s kategóriou Suite.
AquaClass kajuty sú vybavené exkluzívnymi Spa doplnkami. Hostia majú prednostné sedenie bez príplatku v prémiovej reštaurácii Blu, ktorá sa špecializuje na zdravšie variácie klasicky obľúbených jedál. Majú taktiež neobmedzený access to relaxačnej miestnosti (na lodiach Solstice Class) a do perzskej záhrady. Ak sa radi nechávate hýčkať v Spa, toto je tá pravá kategória pre Vás!
Concierge Class zahŕňa exkluzívne služby ako napríklad chladené šampanské, čerstvé ovocie a kvety pri privítaní; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé darčeky s logom Celebrity; špeciálne room-service menu; večerné canapés (chuťovky); luxusnú posteľnú bielizeň a uteráky; prioritné nalodenie a vylodenie, batožinový servis, pozvánky na exkluzívne podujatia, výhradnú asistenciu, ktorá je k dispozícii stlačením jediného telefónneho tlačidla.
Kategórie Suite sú tým najluxusnejším ubytovaním a ponúkajú navyše ešte služby osobného majordóma pri vybaľovaní, pri rezerváciách spa, čistenie topánok či prišitie odtrhnutého gombíka. Pre hostí Suite je vyhradená osobitná reštaurácia Luminae a exkluzívny salón Michael's Club.

Stravovanie na palube

Okrem samotnej sofistikovanej atmosféry lodných reštaurácií je jedlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkom. Starajú sa o to skúsené tímy vedené výkonnými šéfkuchármi, ktorí zdokonalili svoje schopnosti v najlepších svetových hoteloch a reštauráciách.
Hlavné reštaurácie flotily umožňujú vybrané stravovanie a varietu medzinárodných druhov kuchyne vo veľkolepom prostredí. Menej formálnou alternatívou na večer sú Lido, kde nájdete na objednávku čerstvo vyrobené sushi, pokrmy z woku, cestoviny, pizzu, kari, pečené mäso, bohatý výber zeleniny, plnené pečené zemiaky a zákusky. AquaSpa Café podáva ľahké a zdravé pokrmy počnúc raňajkami až do večera. Neskoro večer čašníci v bielych rukavičkách podávajú v salónoch lode malé pochúťky, ako mini beef wellingtons alebo chrumkavú tempuru.
A ako doplnok ku skvelému jedlu predstavuje obsiahla kolekcia vín výber z viac ako 500 možností, vrátane výberových vintage vín zo všetkých význačnejších svetových vínnych regiónov.
Cestujúci si môžu v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (2x750 ml) vína alebo šampanského na kajutu. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácie sa platí korkovné 25 USD.
Servisné poplatky sú 20% k účtu za nápoje zakúpené na palube.

Nápoje a nápojové balíčky

V základnej cene plavby nie je zahrnutý žiadny nápojový balíček.

Cenový koncept a možnosti navýšenia

Cruise Only (základný) koncept zahrňuje v základnej cene plavby bohatú plnú penziu v hlavných reštauráciách.

2 možnosti navýšenia:
ALL INCLUDED (pre všetky plavby, vnútorné kajuty, Aqua class, salónik triedy concierge) ponúka základný all inclusive nápojový balíček (rozmanitá ponuka pív, liehovín, koktailov, likérov, mrazených nápojov, rozlievaných vín, limonád, džúsov, špeciálnych káv a balenej vody), základný balíček WIFI pripojenia (webové prehliadače, emaily, textové správy pomocou aplikácií, bez streamovania)
THE RETREAT (pre všetky plavby v kategórii suity) ponúka neobmedzený počet prémiových nápojov,  neobmedzené Wi-Fi pripojenie, stravovanie v exkluzívnej súkromnej reštaurácii, vstup do exkluzívneho salónika a na exkluzívnu terasu na opaľovanie,  služba concierge, osobný hostiteľ

DineAware: povinný vzdelávací program a každoročná aktualizácia o potravinových alergiách a intolerancii, pre všetkých zamestnancov v oddeleniach Food & Beverage na lodiach Celebrity. 

Hostia na palube

Na lodiach Celebrity cestujú najmä dvojice vo veku od 35 do 55 rokov  zo Severnej Ameriky. Rodiny s deťmi si vyberajú týždenné plavby počas školských prázdnin, zatiaľ čo na dlhších plavbách a exotických okruhoch stretnete najmä cestovateľov vo veku nad 60 rokov.

Aktivity a zábavný program na palube

Hudba, tanec a počúvanie zaujímavých prednášok na rôzne témy (od finančných stratégií, astronómie, politiky, degustácií vína až po históriu a kultúru navštívených miest). Večerné predstavenia a show.

Fitnes a oddych
AquaSpa a fitness centrá spoločnosti Celebrity patria k najpokojnejším a najkrajšie vybaveným na mori, s voľným vstupom do thalasso bazénov na lodiach triedy Millennium.
Používanie prvotriednych zariadení fitness centier, bežeckej dráhy, ako aj základné kurzy fitness sú zahrnuté v cene plavby. Za príplatok je možné využiť služby osobného trénera, analýzu telesnej kompozície a špecializované kurzy ako jóga a pilates. K dispozícii sú praktické výuky a simulátory. Na každej lodi sa nachádza aj centrum akupunktúry s licencovanými odborníkmi.

Deti a mládež
Každá loď Celebrity má vyhradenú herňu a ponúka primeraný program pre deti rozdelený na vekové skupiny: od 3 do 5 rokov, od 6 do 8, od 9 do 11 rokov a centrá pre tínedžerov od 12 do 17 rokov. Mladšie deti sa môžu tiež zúčastňovať aktivít v prípade, že už nenosia plienky - v opačnom prípade si môžu pre ne rodičia zapožičať hračky.
Tieto služby sú bezplatné, s výnimkou niektorých večerných a poobedných aktivít. Na večer je možné za príplatok zabezpečiť babysitting v kajute.

Dress code na palube

Celebrity na svojich lodiach nedávno uviedla „Evening Chic“ večer, ktorý je voľnejšou formou doterajších formálnych večerov. Tieto večery sú vyvrcholením nočného života na lodi a vašou príležitosťou zažiariť. Na 7-dňových plavbách sú štandardom dva večery „Evening Chic“ a na kratších jeden. Pre ženy sú odporúčané koktejlové šaty, sukňa, nohavice alebo dizajnové džínsy s elegantným topom; pre mužov elegantné nohavice alebo dizajnové džínsy s oblekovou košeľou, pólom alebo svetrom, prípadne športové sako.
Ostatné večery sú označené ako „Smart Casual“.

Krátke nohavice a šľapky na verejných priestranstvách po 18. hodine sú považované za nevhodné a táto požiadavka je všeobecne dodržiavaná. Tričká s krátkymi rukávmi, župany, bosé nohy, tielka, bejzbalové čiapky a plážové oblečenie nie sú v reštauráciách dovolené počas celého dňa. Hostia sú taktiež žiadaní dodržiavať „Smart Casual“ dresscode v divadlách pri večerných vystúpeniach.

Fajčenie

Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. V prípade porušenia tohto nariadenia je aplikovaný poplatok $250 USD priamo na osobný účet (SeaPass®).

Oficiálna valuta na palube

Valutou na lodiach Celebrity je americký dolár ($). Na lodiach Celebrity Cruises je aj bankomat, ktorý vydáva americké doláre (poplatok 5 USD za transakciu) a  na európskych plavbách eurá (poplatok 6 EUR za transakciu). Akceptujú sa kreditné karty Visa, MasterCard, American Express, Discovery a Diners Card. Neakceptujú sa karty Maestro / Switch, cestovné šeky American Express Traveler a ani predplatené karty.

Prepitné pre personál

Prepitné je od 17.11.2020 zarátané len do programu ALWAYS INCLUDED.O odmenu personálu je tak postarané vopred, aby si hostia počas plavby mohli plne oddýchnuť a vychutnať si poskytované služby.
* Platné pre rezervácie potvrdené od 17.11.2020 do 3.10.2023. Od 4.10.2023 prepitné nie je zahrnuté v žiadnom z programov, hradí sa priamo lodnej spoločnosti počas plavby z palubného účtu.

Vernostný program

Vernostný program Celebrity Cruises - Captain's Club je rozdelený do šiestich tried: kategórií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith. Benefity tohto programu sú kombinovateľné s programom Crown & Anchor spoločnosti Royal Caribbean a s Azamara Circle spoločnosti Azamara.

Cestovné poistenie:

Lodná spoločnosť ponúka vlastné cestovné poistenie ASSIST CARD. Cena na osobu závisí od dlžky plavby.
K tomuto poisteniu je možné sa pripoistiť proti COVID-19 za doplatok 35 USD na osobu bez vekového ohraničenia. Pripostenie je aplikovateľné na plavby o dĺžke 5 až 30 dní. 
Podrobné informácie o poistení ASSIS CARD v anglickom jazyku: LINK a priamo u nás.
V prípade, že si želáte radšej slovenské poistenie, radi Vás informujeme aj o tejto možnosti.

 Informácie o cenách plavieb s Celebrity Cruises  
 

Video:

 

Plavby spoločnosti Celebrity Cruises