Celebrity Cruises

Plavby lodná spoločnosť Celebrity Cruises

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Prepojenie klasiky a inovácie

Spoločnosť Celebrity Cruises bola založená v roku 1989. Hoci jej prvou loďou bol iba starší, upravený transatlantik, spoločnosť si rýchlo získala výbornú reputáciu pre svoju profesionálnu úroveň, vyberanú stravu a elegantnú obsluhu na palube. Postupne vybudovala flotilu lodí kategórie prémium, ktoré k týmto znakom kvality pridali jedny z najpriestrannejších kajút na mori, plne vybavené kúpele Spa a exkluzívne služby v najvyšších kategóriách, ako osobný majordóm, súkromné exkurzie osobnými vozidlami vo vyše 50 prístavoch...  

Destinácie: So spoločnosťou Celebrity môžete cestovať do mnohých destinácií snov. Okružné plavby ponúka v Karibiku, Európe, na Aljaške, prípadne môžete preskúmať Južnú Ameriku, Panamský prieplav alebo sa vydať až do ďalekej Antarktídy.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Celebrity Apex117.000 tnyr2020 
Celebrity Constellation  91.000 t20022013, 2020 Revolution
Celebrity Edge®129.500 tnyr2018 
Celebrity Eclipse122.000 t20102015, 2020 Revolution
Celebrity Equinox122.000 t20092014, 2019 Revolution
Celebrity Infinity  91.000 t20012015, 2020 Revolution
Celebrity Millennium  91.000 t20002016, 2019 Revolution
Celebrity Reflection126.000 t20122017, 2023 Revolution
Celebrity Silhouette122.400 t20112015, 2020 Revolution
Celebrity Solstice122.000 t20082016, 2021 Revolution
Celebrity Summit  91.000 t20012015, 2019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode    5.739 tnyr2019 
    2.842 t
2004
2012
    1.610 t
2017
 
       319 t2016 
Expedičné lode  Expedičná loď 


Ubytovanie: K základnému vybaveniu každej kajuty patrí individuálne nastaviteľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, interaktívna Tv Samsung, župany, bezpečnostná schránka, minibar a toaletné potreby. Priestrannosť kajút je štandardom Celebrity v každej kategórii ubytovania, avšak kategórie Concierge a Aqua sú výnimočným dotykom luxusu: garancia najlepšieho výhľadu na more a služby takmer porovnateľné s kategóriou Suite.
AquaClass - kajuty sú vybavené exkluzívnymi Spa doplnkami. Hostia majú prednostné sedenie bez príplatku v prémiovej reštaurácii Blu, ktorá sa špecializuje na zdravšie variácie klasicky obľúbených jedál. Majú taktiež neobmedzený access to relaxačnej miestnosti (na lodiach Solstice Class) a do perzskej záhrady. Ak sa radi nechávate hýčkať v Spa, toto je tá pravá kategória pre Vás!
Concierge Class zahŕňa exkluzívne služby ako napríklad chladené šampanské, čerstvé ovocie a kvety pri privítaní; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé darčeky s logom Celebrity; špeciálne room-service menu; večerné canapés (chuťovky); luxusnú posteľnú bielizeň a uteráky; prioritné nalodenie, batožinový servis a vylodenie, účasť na exkluzívnych podujatiach, výhradnú asistenciu, ktorá je k dispozícii stlačením jediného telefónneho tlačidla.
Kategórie Suite sú tým najluxusnejším ubytovaním a ponúkajú navyše ešte služby osobného majordóma pri vybaľovaní, pri rezerváciách spa, čistenie topánok či prišitie odtrhnutého gombíka. Pre hostí Suite je vyhradená osobitná reštaurácia Luminae a exkluzívny salón Michael's Club.

Stravovanie: Okrem samotnej sofistikovanej atmosféry lodných reštaurácií je jedlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkom. Starajú sa o to skúsené tímy vedené výkonnými šéfkuchármi, ktorí zdokonalili svoje schopnosti v najlepších svetových hoteloch a reštauráciách.
Hlavné reštaurácie flotily umožňujú vybrané stravovanie a varietu medzinárodných druhov kuchyne vo veľkolepom prostredí. Menej formálnou alternatívou na večer sú Lido, kde nájdete na objednávku čerstvo vyrobené sushi, pokrmy z woku, cestoviny, pizzu, kari, pečené mäso, bohatý výber zeleniny, plnené pečené zemiaky a zákusky. AquaSpa Café podáva ľahké a zdravé pokrmy počnúc raňajkami až do večera. Neskoro večer čašníci v bielych rukavičkách podávajú v salónoch lode malé pochúťky, ako mini beef wellingtons alebo chrumkavú tempuru.
A ako doplnok ku skvelému jedlu predstavuje obsiahla kolekcia vín výber z viac ako 500 možností, vrátane výberových vintage vín zo všetkých význačnejších svetových vínnych regiónov.
Cestujúci si môžu v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (2x750 ml) vína alebo šampanského na kajutu. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácie sa platí korkovné 25 USD. Iné alkoholické nápoje nie sú dovolené.
Servisné poplatky sú 18% k účtu.

Hostia a program: Na lodiach Celebrity cestujú najmä dvojice vo veku od 35 do 55 rokov  zo Severnej Ameriky. Rodiny s deťmi si vyberajú týždenné plavby počas školských prázdnin, zatiaľ čo na dlhších plavbách a exotických okruhoch stretnete často cestovateľov vo veku nad 60 rokov.

Deti a mladí: Každá loď Celebrity má vyhradenú herňu a ponúka primeraný program pre deti rozdelený na vekové skupiny: od 3 do 5 rokov, od 6 do 8, od 9 do 11 rokov a centrá pre tínedžerov od 12 do 17 rokov. Mladšie deti sa môžu tiež zúčastňovať aktivít v prípade, že už nenosia plienky - v opačnom prípade si môžu pre ne rodičia zapožičať hračky.
Tieto služby sú bezplatné, s výnimkou niektorých večerných a poobedných aktivít. Na večer je možné za príplatok zabezpečiť babysitting v kajute.

Dospelí: Hudba, tanec a počúvanie zaujímavých prednášok na rôzne témy (od finančných stratégií, astronómie, politiky, degustácií vína až po históriu a kultúru navštívených miest). K tomu množstvo aktivít oznamovaných  prostredníctvom dennej pošty.

Fitnes a oddych: AquaSpa a fitness centrá spoločnosti Celebrity patria k najpokojnejším a najkrajšie vybaveným na mori, s voľným vstupom do thalasso bazénov na lodiach triedy Millennium.
Používanie prvotriednych zariadení fitness centier, bežeckej dráhy, ako aj základné kurzy fitness sú zahrnuté v cene plavby. Za príplatok je možné využiť služby osobného trénera, analýzu telesnej kompozície a špecializované kurzy ako jóga a pilates. K dispozícii sú praktické výuky a simulátory. Na každej lodi sa nachádza aj centrum akupunktúry s licencovanými odborníkmi.

Dresscode: Celebrity na svojich lodiach nedávno uviedla „Evening Chic“ večer, ktorý je voľnejšou formou doterajších formálnych večerov. Tieto večery sú vyvrcholením nočného života na lodi a vašou príležitosťou zažiariť. Na 7 dňových plavbách sú štandardom dva večery „Evening Chic“ a na kratších jeden. Ostatné večery sú označené ako „Smart Casual“.
Krátke nohavice a šľapky na verejných priestranstvách po 18. hodine sú považované za nevhodné a táto požiadavka je všeobecne dodržiavaná. Tričká s krátkymi rukávmi, župany, bosé nohy, tielka, bejzbalové čiapky a plážové oblečenie nie sú v reštauráciách dovolené počas celého dňa. Hostia sú taktiež žiadaní dodržiavať „Smart Casual“ dresscode v divadlách pri večerných vystúpeniach.

Fajčenie: Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. Vprípade porušenia tohto nariadenia je aplikovaný poplatok $250 USD priamo na osobný účet (SeaPass®).

Oficiálna valuta: Valutou na lodiach Celebrity je americký dolár ($).

Prepitné: Každý cestujúci platí na osobu a deň* 14,50 USD v štandard kajute, 15 USD v kategórii Concierge a Aqua a 18 USD v kategórii Suite. Prepitné sa bude započítavať počas plavby na účet automaticky, ale je dobrovoľné - ak si to hosť želá, môže túto sumu zmeniť; stačí počas plavby oznámiť svoje rozhodnutie na recepcii Guest Services. 
* Informácia platná od 02.01.2018

Vernostný program: Vernostný program sa nazýva Captain's Club a je rozdelený do šiestich tried: kategórií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith.
Benefity tohto programu sú kombinovateľné s programom Crown & Anchor spoločnosti Royal Caribbean a s Le Club Voyage spoločnosti Azamara.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia
 • Mnohé nápoje: pitná voda v karafách v reštaurácii, nealko nápoje z automatov (voda, čaj, prekvapkávaná káva, malinovka)
 • 24 hodinový kajutový servis
 • Animácia a aktivity počas dňa, večer zábavné programy
 • Animácia pre deti
 • Fitness centrum a bazény

* Plavby na expedičných lodiach v Galapágoch sú All Inclusive - v cene sú zahrnuté aj nápoje na palube, prepitné a internetové spojenie.

V cene nie je zahrnuté:

 • Ostatné nápoje a minibar – je možné objednať si vopred nápojové balíčky
 • Prepitné (bližšie info na stránke o spoločnosti)
 • 18 % servisná daň za nápoje, mini bar, služby wellness a beauty salón zakúpené na palube 
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava v navštívených prístavoch
 • Stravovanie sa v špeciálnych reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute )
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

Katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Celebrity Cruises
 • Celebrity Solstice

  Celebrity Solstice

  Austrália a Nový Zéland
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: Sydney, Austrália
  Dátum odchodu: 20. 10. 2018
  1 946 € vonkajšie
  1 946 € s balkónom
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 1 946 €
 • Celebrity Xpedition

  Celebrity Xpedition

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 21. 10. 2018
  4 869 € vonkajšie
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 4 869 €
 • Celebrity Summit

  Celebrity Summit

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: New York, USA - Do prístavu: San Juan / Portoriko, USA
  Dátum odchodu: 21. 10. 2018
  416 € vnútorné
  456 € vonkajšie
  666 € s balkónom
  Dĺžka: 6 nocí
  Cena od: 416 €
 • Celebrity Reflection

  Celebrity Reflection

  Transatlantické plavby
  Z prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko - Do prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA
  Dátum odchodu: 22. 10. 2018
  1 033 € vnútorné
  1 103 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 1 033 €
 • Celebrity Infinity

  Celebrity Infinity

  Bahamy
  Z prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA - Do prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA
  Dátum odchodu: 24. 10. 2018
  302 € vnútorné
  658 € vonkajšie
  848 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 302 €
 • Celebrity Equinox

  Celebrity Equinox

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Miami, USA - Do prístavu: Miami, USA
  Dátum odchodu: 26. 10. 2018
  1 161 € vnútorné
  1 981 € vonkajšie
  2 031 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 1 161 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti