Celebrity Cruises

Plavby lodná spoločnosť Celebrity Cruises

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Prepojenie klasiky a inovácie

Spoločnosť Celebrity Cruises bola založená v roku 1989. Hoci jej prvou loďou bol iba starší, upravený transatlantik, spoločnosť si rýchlo získala výbornú reputáciu pre svoju profesionálnu úroveň, vyberanú stravu a elegantnú obsluhu na palube. Postupne vybudovala flotilu lodí kategórie prémium, ktoré k týmto znakom kvality pridali jedny z najpriestrannejších kajút na mori, plne vybavené kúpele Spa a exkluzívne služby v najvyšších kategóriách, ako osobný majordóm, súkromné exkurzie osobnými vozidlami vo vyše 50 prístavoch...  

Destinácie: So spoločnosťou Celebrity môžete cestovať do mnohých destinácií snov. Okružné plavby ponúka v Karibiku, Európe a Stredomorí, na Aljaške, prípadne môžete preskúmať Južnú Ameriku, Áziu, Panamský prieplav alebo sa vydať až do ďalekej Antarktídy. Jej špecialitou sú plavby v Galapágoch, kde má niekoľko lodí po celý rok.

Názov lodeTonáž Počet
kajút
Hodnotenie kvality
Rok
výstavby
Posledná renovácia
Celebrity Apex130.818 t1.467nyr2020 
Celebrity Beyond130.818 t1.467nyr2021 
Celebrity Constellation  91.000 t1.09220022017, 2020 Revolution
Celebrity Edge®130.818 t1.467nyr2018 
Celebrity Eclipse122.000 t1.42520102015, 2020 Revolution
Celebrity Equinox122.000 t1.42520092014, 2019 Revolution
Celebrity Infinity  91.000 t1.08520012015, 2020 Revolution
Celebrity Millennium  91.000 t1.07920002016, 2019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122017, 2023 Revolution
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112015, 2020 Revolution
Celebrity Solstice122.000 t1.42520082016, 2021 Revolution
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode    5.739 t50nyr2019 
    2.842 t
24
2001 
2019
    1.610 t
24
2002
 
       319 t820072017
Expedičné lode  Expedičná loď 


Ubytovanie: K základnému vybaveniu každej kajuty patrí individuálne nastaviteľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, interaktívna Tv Samsung, župany, bezpečnostná schránka, minibar a toaletné potreby. Priestrannosť kajút je štandardom Celebrity v každej kategórii ubytovania, avšak kategórie Concierge a Aqua sú výnimočným dotykom luxusu: garancia najlepšieho výhľadu na more a služby takmer porovnateľné s kategóriou Suite.
AquaClass - kajuty sú vybavené exkluzívnymi Spa doplnkami. Hostia majú prednostné sedenie bez príplatku v prémiovej reštaurácii Blu, ktorá sa špecializuje na zdravšie variácie klasicky obľúbených jedál. Majú taktiež neobmedzený access to relaxačnej miestnosti (na lodiach Solstice Class) a do perzskej záhrady. Ak sa radi nechávate hýčkať v Spa, toto je tá pravá kategória pre Vás!
Concierge Class zahŕňa exkluzívne služby ako napríklad chladené šampanské, čerstvé ovocie a kvety pri privítaní; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé darčeky s logom Celebrity; špeciálne room-service menu; večerné canapés (chuťovky); luxusnú posteľnú bielizeň a uteráky; prioritné nalodenie, batožinový servis a vylodenie, účasť na exkluzívnych podujatiach, výhradnú asistenciu, ktorá je k dispozícii stlačením jediného telefónneho tlačidla.
Kategórie Suite sú tým najluxusnejším ubytovaním a ponúkajú navyše ešte služby osobného majordóma pri vybaľovaní, pri rezerváciách spa, čistenie topánok či prišitie odtrhnutého gombíka. Pre hostí Suite je vyhradená osobitná reštaurácia Luminae a exkluzívny salón Michael's Club.

Stravovanie: Okrem samotnej sofistikovanej atmosféry lodných reštaurácií je jedlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkom. Starajú sa o to skúsené tímy vedené výkonnými šéfkuchármi, ktorí zdokonalili svoje schopnosti v najlepších svetových hoteloch a reštauráciách.
Hlavné reštaurácie flotily umožňujú vybrané stravovanie a varietu medzinárodných druhov kuchyne vo veľkolepom prostredí. Menej formálnou alternatívou na večer sú Lido, kde nájdete na objednávku čerstvo vyrobené sushi, pokrmy z woku, cestoviny, pizzu, kari, pečené mäso, bohatý výber zeleniny, plnené pečené zemiaky a zákusky. AquaSpa Café podáva ľahké a zdravé pokrmy počnúc raňajkami až do večera. Neskoro večer čašníci v bielych rukavičkách podávajú v salónoch lode malé pochúťky, ako mini beef wellingtons alebo chrumkavú tempuru.
A ako doplnok ku skvelému jedlu predstavuje obsiahla kolekcia vín výber z viac ako 500 možností, vrátane výberových vintage vín zo všetkých význačnejších svetových vínnych regiónov.
Cestujúci si môžu v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (2x750 ml) vína alebo šampanského na kajutu. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácie sa platí korkovné 25 USD. Iné alkoholické nápoje nie sú dovolené.
Servisné poplatky sú 18% k účtu.

DineAware: povinný vzdelávací program a každoročná aktualizácia o potravinových alergiách a intolerancii, pre všetkých zamestnancov Food & Beverage na lodiach Celebrity. 

Hostia a program: Na lodiach Celebrity cestujú najmä dvojice vo veku od 35 do 55 rokov  zo Severnej Ameriky. Rodiny s deťmi si vyberajú týždenné plavby počas školských prázdnin, zatiaľ čo na dlhších plavbách a exotických okruhoch stretnete často cestovateľov vo veku nad 60 rokov.

Deti a mladí: Každá loď Celebrity má vyhradenú herňu a ponúka primeraný program pre deti rozdelený na vekové skupiny: od 3 do 5 rokov, od 6 do 8, od 9 do 11 rokov a centrá pre tínedžerov od 12 do 17 rokov. Mladšie deti sa môžu tiež zúčastňovať aktivít v prípade, že už nenosia plienky - v opačnom prípade si môžu pre ne rodičia zapožičať hračky.
Tieto služby sú bezplatné, s výnimkou niektorých večerných a poobedných aktivít. Na večer je možné za príplatok zabezpečiť babysitting v kajute.

Dospelí: Hudba, tanec a počúvanie zaujímavých prednášok na rôzne témy (od finančných stratégií, astronómie, politiky, degustácií vína až po históriu a kultúru navštívených miest). K tomu množstvo aktivít oznamovaných  prostredníctvom dennej pošty.

Fitnes a oddych: AquaSpa a fitness centrá spoločnosti Celebrity patria k najpokojnejším a najkrajšie vybaveným na mori, s voľným vstupom do thalasso bazénov na lodiach triedy Millennium.
Používanie prvotriednych zariadení fitness centier, bežeckej dráhy, ako aj základné kurzy fitness sú zahrnuté v cene plavby. Za príplatok je možné využiť služby osobného trénera, analýzu telesnej kompozície a špecializované kurzy ako jóga a pilates. K dispozícii sú praktické výuky a simulátory. Na každej lodi sa nachádza aj centrum akupunktúry s licencovanými odborníkmi.

Dresscode: Celebrity na svojich lodiach nedávno uviedla „Evening Chic“ večer, ktorý je voľnejšou formou doterajších formálnych večerov. Tieto večery sú vyvrcholením nočného života na lodi a vašou príležitosťou zažiariť. Na 7-dňových plavbách sú štandardom dva večery „Evening Chic“ a na kratších jeden. Pre ženy sú odporúčané koktejlové šaty, sukňa, nohavice alebo dizajnové džínsy s elegantným topom; pre mužov elegantné nohavice alebo dizajnové džínsy s oblekovou košeľou, pólom alebo svetrom, prípadne športové sako.
Ostatné večery sú označené ako „Smart Casual“.

Krátke nohavice a šľapky na verejných priestranstvách po 18. hodine sú považované za nevhodné a táto požiadavka je všeobecne dodržiavaná. Tričká s krátkymi rukávmi, župany, bosé nohy, tielka, bejzbalové čiapky a plážové oblečenie nie sú v reštauráciách dovolené počas celého dňa. Hostia sú taktiež žiadaní dodržiavať „Smart Casual“ dresscode v divadlách pri večerných vystúpeniach.

Fajčenie: Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. V prípade porušenia tohto nariadenia je aplikovaný poplatok $250 USD priamo na osobný účet (SeaPass®).

Oficiálna valuta: Valutou na lodiach Celebrity je americký dolár ($).

Prepitné: Každý cestujúci platí na osobu a deň* 15,50 USD v štandard kajute, 16 USD v kategóriách Concierge a Aqua Class a 19 USD v kategórii Suite. Prepitné sa bude započítavať počas plavby na účet automaticky, ale je dobrovoľné - ak si to hosť želá, môže túto sumu zmeniť; stačí počas plavby oznámiť svoje rozhodnutie na recepcii Guest Services. 
Na nápoje zakúpené v baroch a na služby spa sa pripočítava 18%  service charge.
* Informácia platná od 09.12.2019

Vernostný program: Vernostný program sa nazýva Captain's Club a je rozdelený do šiestich tried: kategórií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith.
Benefity tohto programu sú kombinovateľné s programom Crown & Anchor spoločnosti Royal Caribbean a s Le Club Voyage spoločnosti Azamara.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia na palube v hlavných reštauráciách
 • Pitná voda v karafách v reštaurácii, nealko nápoje z automatov (voda, čaj, prekvapkávaná káva, ľadový čaj, malinovka)
 • Upratovanie kajút 2x denne
 • Župany v kajute
 • Používanie vybavenia lode (bazény, Solarium, posilňovňa, vírivky...)
 • 24 hodinový Room service
 • Aktivity pre deti v detských kluboch podľa 4 vekových kategórií
 • Zábava na lodi, animácia, večerné predstavenia
 • Batožinový servis pri nalodení a vylodení

* Plavby na expedičných lodiach v Galapágoch sú All Inclusive - v cene sú zahrnuté aj nápoje na palube, prepitné a internetové spojenie.

V cene nie je zahrnuté:

 • Ostatné nápoje a minibar – je možné objednať si vopred nápojové balíčky
 • Prepitné (bližšie info na stránke o spoločnosti)
 • 18 % servisná daň za nápoje, mini bar, služby wellness a beauty salón zakúpené na palube 
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava v navštívených prístavoch
 • Stravovanie sa v špeciálnych reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute )
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

Katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Celebrity Cruises
 • Celebrity Apex SM

  Celebrity Apex SM

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA - Do prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA
  Dátum odchodu: 02. 01. 2021
  1 736 € vnútorné
  1 586 € vonkajšie
  1 586 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 586 €
 • Celebrity Equinox

  Celebrity Equinox

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA - Do prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA
  Dátum odchodu: 02. 01. 2021
  961 € vnútorné
  991 € vonkajšie
  991 € s balkónom
  Dĺžka: 6 nocí
  Cena od: 961 €
 • Celebrity Infinity

  Celebrity Infinity

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Miami, USA - Do prístavu: Miami, USA
  Dátum odchodu: 02. 01. 2021
  881 € vnútorné
  971 € vonkajšie
  1 071 € s balkónom
  Dĺžka: 5 nocí
  Cena od: 881 €
 • Celebrity Summit® Akcia

  Celebrity Summit®

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: San Juan / Portoriko, USA - Do prístavu: San Juan / Portoriko, USA
  Dátum odchodu: 02. 01. 2021
  1 586 € vnútorné
  1 806 € vonkajšie
  2 286 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 586 €
 • Celebrity Xpedition All inclusive

  Celebrity Xpedition

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 02. 01. 2021
  4 008 € vonkajšie
  5 043 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 4 008 €
 • Celebrity Xploration All inclusive

  Celebrity Xploration

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 02. 01. 2021
  5 619 € vonkajšie
  6 092 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 5 619 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti