Celebrity Cruises

Prepojenie klasiky a inovácie

Spoločnosť Celebrity bola založená v roku 1989. Hoci jej prvou loďou bol iba starší, upravený transatlantik, spoločnosť si rýchlo získala výbornú reputáciu pre svoju profesionálnu úroveň, vyberanú stravu a elegantnú obsluhu na palube. Postupne vybudovala flotilu lodí kategórie prémium, ktoré k týmto znakom kvality pridali jedny z najpriestrannejších kajút na mori, plne vybavené kúpele Spa a exkluzívne služby v najvyšších kategóriách, ako osobný majordóm, súkromné exkurzie osobnými vozidlami vo vyše 50 prístavoch...

 Celebrity Cruises luxusné prémiové lode Celebrity Cruises luxusné prémiové lode

Destinácie: So spoločnosťou Celebrity môžete cestovať do mnohých destinácií snov. Okružné plavby ponúka v Karibiku, Európe, na Aljaške, prípadne môžete preskúmať Južnú Ameriku, Panamský prieplav alebo sa vydať až do ďalekej Antarktídy.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Celebrity Beyond117.000 t 2020 
Celebrity Constellation  91.000 t20022013
Celebrity Edge129.500 t 2018 
Celebrity Eclipse122.000 t20102015
Celebrity Equinox122.000 t20092014
Celebrity Infinity  91.000 t20012015
Celebrity Millennium  91.000 t20002016
Celebrity Reflection126.000 t20122017
Celebrity Silhouette122.400 t20112015
Celebrity Solstice122.000 t20082016
Celebrity Summit  91.000 t20012015
    2.842 t
2004
2012
    1.610 t
2017
 
       319 t2016 

Expedičné lode  Expedičná loď

Ubytovanie: K základnému vybaveniu každej kajuty patrí individuálne nastaviteľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, interaktívna Tv Samsung, župany, bezpečnostná schránka, minibar a toaletné potreby. Priestrannosť kajút je štandardom Celebrity v každej kategórii ubytovania, avšak kategórie Concierge a Aqua sú výnimočným dotykom luxusu: garancia najlepšieho výhľadu na more a služby takmer porovnateľné s kategóriou Suite.
AquaClass - kajuty sú vybavené exkluzívnymi Spa doplnkami. Hostia majú prednostné sedenie bez príplatku v prémiovej reštaurácii Blu, ktorá sa špecializuje na zdravšie variácie klasicky obľúbených jedál. Majú taktiež neobmedzený access to relaxačnej miestnosti (na lodiach Solstice Class) a do perzskej záhrady. Ak sa radi nechávate hýčkať v Spa, toto je tá pravá kategória pre Vás!
Concierge Class zahŕňa exkluzívne služby ako napríklad chladené šampanské, čerstvé ovocie a kvety pri privítaní; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé darčeky s logom Celebrity; špeciálne room-service menu; večerné canapés (chuťovky); luxusnú posteľnú bielizeň a uteráky; prioritné nalodenie, batožinový servis a vylodenie, účasť na exkluzívnych podujatiach, výhradnú asistenciu, ktorá je k dispozícii stlačením jediného telefónneho tlačidla.
Kategórie Suite sú tým najluxusnejším ubytovaním a ponúkajú navyše ešte služby osobného majordóma pri vybaľovaní, pri rezerváciách spa, čistenie topánok či prišitie odtrhnutého gombíka. Pre hostí Suite je vyhradená osobitná reštaurácia Luminae a exkluzívny salón Michael's Club.

Stravovanie: Okrem samotnej sofistikovanej atmosféry lodných reštaurácií je jedlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkom. Starajú sa o to skúsené tímy vedené výkonnými šéfkuchármi, ktorí zdokonalili svoje schopnosti v najlepších svetových hoteloch a reštauráciách.
Hlavné reštaurácie flotily umožňujú vybrané stravovanie a varietu medzinárodných druhov kuchyne vo veľkolepom prostredí. Menej formálnou alternatívou na večer sú Lido, kde nájdete na objednávku čerstvo vyrobené sushi, pokrmy z woku, cestoviny, pizzu, kari, pečené mäso, bohatý výber zeleniny, plnené pečené zemiaky a zákusky. AquaSpa Café podáva ľahké a zdravé pokrmy počnúc raňajkami až do večera. Neskoro večer čašníci v bielych rukavičkách podávajú v salónoch lode malé pochúťky, ako mini beef wellingtons alebo chrumkavú tempuru.
A ako doplnok ku skvelému jedlu predstavuje obsiahla kolekcia vín výber z viac ako 500 možností, vrátane výberových vintage vín zo všetkých význačnejších svetových vínnych regiónov.
Cestujúci si môžu v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (2x750 ml) vína alebo šampanského na kajutu. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácie sa platí korkovné 25 USD. Iné alkoholické nápoje nie sú dovolené.
Servisné poplatky sú 18% k účtu.

Hostia a program: Na lodiach Celebrity cestujú najmä dvojice vo veku od 35 do 55 rokov  zo Severnej Ameriky. Rodiny s deťmi si vyberajú týždenné plavby počas školských prázdnin, zatiaľ čo na dlhších plavbách a exotických okruhoch stretnete často cestovateľov vo veku nad 60 rokov.

Deti a mladí: Každá loď Celebrity má vyhradenú herňu a ponúka primeraný program pre deti rozdelený na vekové skupiny: od 3 do 5 rokov, od 6 do 8, od 9 do 11 rokov a centrá pre tínedžerov od 12 do 17 rokov. Mladšie deti sa môžu tiež zúčastňovať aktivít v prípade, že už nenosia plienky - v opačnom prípade si môžu pre ne rodičia zapožičať hračky.
Tieto služby sú bezplatné, s výnimkou niektorých večerných a poobedných aktivít. Na večer je možné za príplatok zabezpečiť babysitting v kajute.

Dospelí: Hudba, tanec a počúvanie zaujímavých prednášok na rôzne témy (od finančných stratégií, astronómie, politiky, degustácií vína až po históriu a kultúru navštívených miest). K tomu množstvo aktivít oznamovaných  prostredníctvom dennej pošty.

Fitnes a oddych: AquaSpa a fitness centrá spoločnosti Celebrity patria k najpokojnejším a najkrajšie vybaveným na mori, s voľným vstupom do thalasso bazénov na lodiach triedy Millennium.
Používanie prvotriednych zariadení fitness centier, bežeckej dráhy, ako aj základné kurzy fitness sú zahrnuté v cene plavby. Za príplatok je možné využiť služby osobného trénera, analýzu telesnej kompozície a špecializované kurzy ako jóga a pilates. K dispozícii sú praktické výuky a simulátory. Na každej lodi sa nachádza aj centrum akupunktúry s licencovanými odborníkmi.

Dresscode: Celebrity na svojich lodiach nedávno uviedla „Evening Chic“ večer, ktorý je voľnejšou formou doterajších formálnych večerov. Tieto večery sú vyvrcholením nočného života na lodi a vašou príležitosťou zažiariť. Na 7 dňových plavbách sú štandardom dva večery „Evening Chic“ a na kratších jeden. Ostatné večery sú označené ako „Smart Casual“.
Krátke nohavice a šľapky na verejných priestranstvách po 18. hodine sú považované za nevhodné a táto požiadavka je všeobecne dodržiavaná. Tričká s krátkymi rukávmi, župany, bosé nohy, tielka, bejzbalové čiapky a plážové oblečenie nie sú v reštauráciách dovolené počas celého dňa. Hostia sú taktiež žiadaní dodržiavať „Smart Casual“ dresscode v divadlách pri večerných vystúpeniach.

Fajčenie: Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. Vprípade porušenia tohto nariadenia je aplikovaný poplatok $250 USD priamo na osobný účet (SeaPass®).

Oficiálna valuta: Valutou na lodiach Celebrity je americký dolár ($).

Prepitné: Každý cestujúci platí na osobu a deň 13,50 USD, 14 USD v kategórii Concierge a Aqua a 17 USD v kategórii Suite.

Vernostný program: Vernostný program sa nazýva Captain's Club a je rozdelený do šiestich tried: kategórií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith.
Benefity tohto programu sú kombinovateľné s programom Crown & Anchor spoločnosti Royal Caribbean a s Le Club Voyage spoločnosti Azamara.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia
 • Mnohé nápoje: pitná voda v karafách v reštaurácii, nealko nápoje z automatov (voda, čaj, prekvapkávaná káva, malinovka)
 • 24 hodinový kajutový servis
 • Animácia a aktivity počas dňa, večer zábavné programy
 • Animácia pre deti
 • Fitness centrum a bazény

* Na 3 expedičných lodiach v Galapágoch sú v cene zahrnuté aj nápoje na palube, sprepitné a internetové spojenie.

V cene nie je zahrnuté:

 • Ostatné nápoje a minibar – je možné objednať si vopred nápojové balíčky
 • Sprepitné
 • Fakultatívne výlety - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie
 • Jedlo v špeciálnych reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute )
 • Komplexné cestovné poistenie 
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

Katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Celebrity Cruises
 • Eclipse

  Eclipse

  Južný Karibik
  Z prístavu: Miami, USA - Do prístavu: Miami, USA
  Dátum odchodu: 26. 11. 2017
  1 129 € vnútorné
  1 349 € vonkajšie
  1 409 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 1 129 €
 • Silhouette

  Silhouette

  Južný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale, Florida - Do prístavu: Fort Lauderdale, Florida
  Dátum odchodu: 26. 11. 2017
  1 896 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 1 896 €
 • Constellation

  Constellation

  Emiráty a Omán
  Z prístavu: Abu Dhabi, Emiráty - Do prístavu: Abu Dhabi, Emiráty
  Dátum odchodu: 27. 11. 2017
  1 339 € vnútorné
  2 149 € vonkajšie
  2 149 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 1 339 €
 • Reflection

  Reflection

  Západný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale, Florida - Do prístavu: Fort Lauderdale, Florida
  Dátum odchodu: 27. 11. 2017
  1 086 € vnútorné
  1 386 € vonkajšie
  1 756 € s balkónom
  Dĺžka: 11 nocí
  Cena od: 1 086 €
 • Equinox Akcia

  Equinox

  Západný Karibik
  Z prístavu: Miami, USA - Do prístavu: Miami, USA
  Dátum odchodu: 02. 12. 2017
  778 € vnútorné
  1 141 € vonkajšie
  1 141 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 778 €
 • Summit

  Summit

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: San Juan, Portoriko - Do prístavu: San Juan, Portoriko
  Dátum odchodu: 02. 12. 2017
  794 € vnútorné
  1 064 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 794 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti