Celebrity Cruises

Prepojenie tradície a inovácie - luxus v modernom ponímaní

Spoločnosť Celebrity Cruises bola založená v roku 1989. Hoci jej prvou loďou bol iba starší, upravený transatlantik, spoločnosť si rýchlo získala výbornú reputáciu pre svoju profesionálnu úroveň, vyberanú stravu a elegantnú obsluhu na palube. Postupne vybudovala flotilu prémiových lodí, ktoré k týmto znakom kvality pridali jedny z najpriestrannejších kajút na mori, plne vybavené kúpele Spa a exkluzívne služby v najvyšších kategóriách, ako osobný majordóm, súkromné exkurzie osobnými vozidlami vo vyše 50 prístavoch ...

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Destinácie

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Celebrity Cruises

So spoločnosťou Celebrity môžete cestovať do mnohých destinácií snov. Okružné plavby ponúka v Karibiku, Európe a Stredomorí, na Aljaške, prípadne môžete preskúmať Južnú Ameriku, Áziu, Panamský prieplav alebo sa vydať až do ďalekej Antarktídy. Jej špecialitou sú plavby v Galapágoch, kde má niekoľko lodí po celý rok.

Flotila

Názov lodeTonáž Počet
kajút
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Celebrity Apex130.818 t1.467-2020 
Celebrity Ascent140.600 t1.646-2023 
Celebrity Beyond140.600 t1.646-2022 
Celebrity Constellation®  91.000 t1.09220022017
Celebrity Eclipse®122.000 t1.42520102021
Celebrity Edge®130.818 t1.4672018 
Celebrity Equinox®122.000 t1.42520092019 Revolution
Celebrity Infinity®  91.000 t1.08520012018
Celebrity Millennium®  91.000 t1.07920002019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122017
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112020 Revolution
Celebrity Solstice®122.000 t1.42520082016
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode     5.739 t50-2019 
    2.842 t
24
2004
2019
       319 t820072017
Expedičné lode  Expedičné lode pre plavby na Galapágoch 

Ubytovanie na palube

K základnému vybaveniu každej kajuty patrí individuálne nastaviteľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, interaktívna Tv Samsung, župany, bezpečnostná schránka, minibar a toaletné potreby. Priestrannosť kajút je štandardom Celebrity v každej kategórii ubytovania, avšak kategórie Concierge a Aqua sú výnimočným dotykom luxusu: garancia najlepšieho výhľadu na more a služby takmer porovnateľné s kategóriou Suite.
AquaClass kajuty sú vybavené exkluzívnymi Spa doplnkami. Hostia majú prednostné sedenie bez príplatku v prémiovej reštaurácii Blu, ktorá sa špecializuje na zdravšie variácie klasicky obľúbených jedál. Majú taktiež neobmedzený access to relaxačnej miestnosti (na lodiach Solstice Class) a do perzskej záhrady. Ak sa radi nechávate hýčkať v Spa, toto je tá pravá kategória pre Vás!
Concierge Class zahŕňa exkluzívne služby ako napríklad chladené šampanské, čerstvé ovocie a kvety pri privítaní; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé darčeky s logom Celebrity; špeciálne room-service menu; večerné canapés (chuťovky); luxusnú posteľnú bielizeň a uteráky; prioritné nalodenie a vylodenie, batožinový servis, pozvánky na exkluzívne podujatia, výhradnú asistenciu, ktorá je k dispozícii stlačením jediného telefónneho tlačidla.
Kategórie Suite sú tým najluxusnejším ubytovaním a ponúkajú navyše ešte služby osobného majordóma pri vybaľovaní, pri rezerváciách spa, čistenie topánok či prišitie odtrhnutého gombíka. Pre hostí Suite je vyhradená osobitná reštaurácia Luminae a exkluzívny salón Michael's Club.

Stravovanie na palube

Okrem samotnej sofistikovanej atmosféry lodných reštaurácií je jedlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkom. Starajú sa o to skúsené tímy vedené výkonnými šéfkuchármi, ktorí zdokonalili svoje schopnosti v najlepších svetových hoteloch a reštauráciách.
Hlavné reštaurácie flotily umožňujú vybrané stravovanie a varietu medzinárodných druhov kuchyne vo veľkolepom prostredí. Menej formálnou alternatívou na večer sú Lido, kde nájdete na objednávku čerstvo vyrobené sushi, pokrmy z woku, cestoviny, pizzu, kari, pečené mäso, bohatý výber zeleniny, plnené pečené zemiaky a zákusky. AquaSpa Café podáva ľahké a zdravé pokrmy počnúc raňajkami až do večera. Neskoro večer čašníci v bielych rukavičkách podávajú v salónoch lode malé pochúťky, ako mini beef wellingtons alebo chrumkavú tempuru.
A ako doplnok ku skvelému jedlu predstavuje obsiahla kolekcia vín výber z viac ako 500 možností, vrátane výberových vintage vín zo všetkých význačnejších svetových vínnych regiónov.
Cestujúci si môžu v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (2x750 ml) vína alebo šampanského na kajutu. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácie sa platí korkovné 25 USD.
Servisné poplatky sú 20% k účtu za nápoje zakúpené na palube.

DineAware: povinný vzdelávací program a každoročná aktualizácia o potravinových alergiách a intolerancii, pre všetkých zamestnancov v oddeleniach Food & Beverage na lodiach Celebrity. 

Hostia na palube

Na lodiach Celebrity cestujú najmä dvojice vo veku od 35 do 55 rokov  zo Severnej Ameriky. Rodiny s deťmi si vyberajú týždenné plavby počas školských prázdnin, zatiaľ čo na dlhších plavbách a exotických okruhoch stretnete najmä cestovateľov vo veku nad 60 rokov.

Aktivity a zábavný program na palube

Hudba, tanec a počúvanie zaujímavých prednášok na rôzne témy (od finančných stratégií, astronómie, politiky, degustácií vína až po históriu a kultúru navštívených miest). Večerné predstavenia a show.

Fitnes a oddych
AquaSpa a fitness centrá spoločnosti Celebrity patria k najpokojnejším a najkrajšie vybaveným na mori, s voľným vstupom do thalasso bazénov na lodiach triedy Millennium.
Používanie prvotriednych zariadení fitness centier, bežeckej dráhy, ako aj základné kurzy fitness sú zahrnuté v cene plavby. Za príplatok je možné využiť služby osobného trénera, analýzu telesnej kompozície a špecializované kurzy ako jóga a pilates. K dispozícii sú praktické výuky a simulátory. Na každej lodi sa nachádza aj centrum akupunktúry s licencovanými odborníkmi.

Deti a mládež
Každá loď Celebrity má vyhradenú herňu a ponúka primeraný program pre deti rozdelený na vekové skupiny: od 3 do 5 rokov, od 6 do 8, od 9 do 11 rokov a centrá pre tínedžerov od 12 do 17 rokov. Mladšie deti sa môžu tiež zúčastňovať aktivít v prípade, že už nenosia plienky - v opačnom prípade si môžu pre ne rodičia zapožičať hračky.
Tieto služby sú bezplatné, s výnimkou niektorých večerných a poobedných aktivít. Na večer je možné za príplatok zabezpečiť babysitting v kajute.

Dress code na palube

Celebrity na svojich lodiach nedávno uviedla „Evening Chic“ večer, ktorý je voľnejšou formou doterajších formálnych večerov. Tieto večery sú vyvrcholením nočného života na lodi a vašou príležitosťou zažiariť. Na 7-dňových plavbách sú štandardom dva večery „Evening Chic“ a na kratších jeden. Pre ženy sú odporúčané koktejlové šaty, sukňa, nohavice alebo dizajnové džínsy s elegantným topom; pre mužov elegantné nohavice alebo dizajnové džínsy s oblekovou košeľou, pólom alebo svetrom, prípadne športové sako.
Ostatné večery sú označené ako „Smart Casual“.

Krátke nohavice a šľapky na verejných priestranstvách po 18. hodine sú považované za nevhodné a táto požiadavka je všeobecne dodržiavaná. Tričká s krátkymi rukávmi, župany, bosé nohy, tielka, bejzbalové čiapky a plážové oblečenie nie sú v reštauráciách dovolené počas celého dňa. Hostia sú taktiež žiadaní dodržiavať „Smart Casual“ dresscode v divadlách pri večerných vystúpeniach.

Fajčenie

Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. V prípade porušenia tohto nariadenia je aplikovaný poplatok $250 USD priamo na osobný účet (SeaPass®).

Oficiálna valuta na palube

Valutou na lodiach Celebrity je americký dolár ($). Na lodiach Celebrity Cruises je aj bankomat, ktorý vydáva americké doláre (poplatok 5 USD za transakciu) a  na európskych plavbách eurá (poplatok 6 EUR za transakciu). Akceptujú sa kreditné karty Visa, MasterCard, American Express, Discovery a Diners Card. Neakceptujú sa karty Maestro / Switch, cestovné šeky American Express Traveler a ani predplatené karty.

Prepitné pre personál

Prepitné je od 17.11.2020 je zarátané do programu ALWAYS INCLUDED.O odmenu personálu je tak postarané vopred, aby si hostia počas plavby mohli plne oddýchnuť a vychutnať si poskytované služby.
* Platné pre rezervácie potvrdené od 17.11.2020

Vernostný program

Vernostný program Celebrity Cruises - Captain's Club je rozdelený do šiestich tried: kategórií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith. Benefity tohto programu sú kombinovateľné s programom Crown & Anchor spoločnosti Royal Caribbean a s Azamara Circle spoločnosti Azamara.

Cestovné poistenie:

Lodná spoločnosť ponúka vlastné cestovné poistenie ASSIST CARD. Cena na osobu závisí od dlžky plavby.
K tomuto poisteniu je možné sa pripoistiť proti COVID-19 za doplatok 35 USD na osobu bez vekového ohraničenia. Pripostenie je aplikovateľné na plavby o dĺžke 5 až 30 dní. 
Podrobné informácie o poistení ASSIS CARD v anglickom jazyku: LINK a priamo u nás.
V prípade, že si želáte radšej slovenské poistenie, radi Vás informujeme aj o tejto možnosti.

 Informácie o cenách plavieb s Celebrity Cruises  
 

Video:

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Celebrity Cruises

Dôležité upozornenie:
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky, prípadne konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Celebrity Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

 

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti Celebrity Cruises plne zaočkovaní.

 

Aktualizácia 14.4.2022
Očkovanie.
Celebrity Cruises požaduje od cestujúcich nad 12 rokov ( nad 5 rokov pre plavby v USA ) úplné zaočkovanie vakcínou proti ochoreniu Covid-19 a to tak, aby posledná dávka bola podaná 14 a viac dní pred nalodením. Cestujúci so zmiešanou sériou akýchkoľvek dvoch z nasledujúcich očkovacích vakcín podaných v rozpätí 28 dní medzi jednotlivými dávkami budú rovnako považovaní za plne zaočkovaných.
Akceptované vakcíny: Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson, AstraZeneca, Sinovac, Sinopharm alebo Covaxin.
Mládež, ktorá bola zaočkovaná len jednou dávkou vakcíny (inej ako Johnson & Johnson), sa nebude považovať za plne zaočkovanú. Posilňovacia vakcína COVID-19 sa nevyžaduje pri plavbe na Celebrity Cruises. 
Potvrdenie o očkovaní musí musí obsahovať osobné údaje očkovanej osoby a QR kód (GreenPass).
Testovanie pred plavbou.
Pri nalodení musia všetci cestujúci predložiť negatívny výsledok PCR alebo antigén testu na COVID-19. Test musí byť vykonaný 48 hod a menej pred nalodením.  Potvrdenie o negativite testu musí byť vystavené akreditovanou spoločnosťou a v anglickom jazyku na osobné údaje cestujúceho.
Nariadenia podľa jednotlivých destinácií: Health & Safety

Možnosť pripoistenia proti COVID-19

Lodná spoločnosť teraz ponúka možnosť pripoistenia proti COVID-19 k cestovnému poisteniu ASSIST CARD
Cena pripoistenia je 35 USD na osobu bez vekového ohraničenia a je aplikovateľné na plavby o dĺžke 5 až 30 dní. O možnostiach zakúpenia sa informujte u nás.
Podrobné informácie o poistení ASSIS CARD v anglickom jazyku: LINK

Healthy Sail Panel - Spolupráca s odborníkmi z oblasti zdravotníctva a vedy

Materská organizácia spoločnosti Royal Caribbean Group ustanovila pracovnú skupinu Healthy Sail Panel zloženú z 11 uznávaných vedeckých a lekárskych odborníkov, za účelom zabezpečenia bezpečnosti všetkých svojich budúcich plavieb.

Táto skupina špecialistov vypracovala správu s viac ako 70 podrobnými osvedčenými postupmi týkajúcimi sa preventívnych opatrení počas plavieb. Určili 5 oblastí zamerania na zlepšenie zdravia a bezpečnosti hostí a posádky, ako aj na zníženie rizika infekcie a šírenia infekcie COVID-19 na palubách výletných lodí.  

Plavby budú otvorené iba pre plne zaočkovaných cestujúcich vo veku od 16 rokov. 
Od 01. augusta 2021 je posunutá hranica očkovania na vek 12 rokov a viac. V termínáli pred nalodením bude požadovaný negatívny antigénový test od všetkých cestujúcich, nie starší ako 48 hodín.

Všetci hostia musia po príchode na loď predložiť doklad o očkovaní a všetky požadované cestovné doklady. Prijateľný dôkaz o očkovaní musí byť vo forme originálu záznamu o očkovaní vydaného štátnym zdravotným úradom alebo poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorý očkovanie vykonal.
Tieto opatrenia v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia sa môžu meniť vzhľadom k aktuálnej situácii, ktorá sa priebežne vyhodnocuje.
Úplné informácie sú dostupné na stránke Celebrity Cruises Health&Safety.
Bezpečnostný protokol na lodiach Healthy at Sea.

5 oblastí zamerania:

1. Zdravie: Testovanie - Skríning - Zníženie vystavenia sa nákaze

- Testovanie členov posádky 5 dní až 24 hodín pred ich prvým príchodom na loď
- Priebežné testovanie posádky počas ich pobytu na lodi
- Ostatní zamestnanci a pomocní zamestnanci (napr. nosiči batožiny a poskytovatelia prepravy) podstupujú denný skríning symptómov
- Všetci hostia nastupujúci na loď musia predložiť negatívny ýsledok testu vykonaného 5 dní až 24 hodín pred nalodením
- Všetci hostia a posádka nastupujúca na loď sú počas nalodenia podrobení zdravotnej prehliadke na identifikáciu akýchkoľvek príznakov zodpovedajúcich COVID-19 (alebo iným infekčným chorobám) a na určenie prípadného kontaktu s osobami s ochorením COVID-19 alebo s podozrením na toto ochorenie. 
- Všetci hostia a posádka nastupujúca na loď prejdú bezkontaktným zmeraním telesnej teploty
- Každá osoba s príznakmi možnej infekcie alebo blízkeho kontaktu s jednotlivcom s podozrením na infekciu alebo s teplotou 38°C a viac, podstúpi sekundárne vyšetrenie zdravotníckym personálom, ktorý určí, či osoba môže nastúpiť na loď.
- Osobám, ktoré nespĺňajú podmienky platných protokolov o bezpečnosti a zdraví, nebude povolené vstúpiť na loď.
- Hostia, ktorí sú alebo môžu byť vystavení zvýšenému riziku ťažkého ochorenia, by sa pred cestou mali poraďiť so svojím lekárom.
- Počas plavby vykonávanie bezkontaktnej kontroly teploty jedenkrát denne u hostí a posádky
- Hostia aj posádka používajú ochranné rúška
- Členovia posádky s dlhodobejším kontaktom s hosťami na palube (ktorý by mohol viesť k vystaveniu sa nákaze) budú používař aj doplnkové ochranné prostriedky.
- Zníženie maximálnej obsadenosti hostí a posádky, berúc do úvahy veľkosť a dizajn každej lode.
- Zariadenia na palube, v termináloch a v navštevovaných destináciách sa prisplsobia podľa požiadaviek o fyzických odstupoch
- Používanie označení a podlahových značiek na určenie potrebných odstupov, s osobitným dôrazom na oblasti s vysokou premávkou (napr. uličky, výťahy, spoločné priestory).
- Využívanie procesov na bezdotykové odbavenia pri nástupe na loď, pre rýchlejší a bezpečnejší nástup na palubu

2. Sanitácia a ventilácia

- Lodná spoločnosť hostí informuje už pred cestou o sanitačných opatrenia, používaných na palube a v destináciách
- Vylepšená sanitácia povrchov a predmetov na palube, na ochranu pred rizikom prenosu.
- Všetky dezinfekčné prostriedky používané na čistenie a dezinfekciu sú podľa odporúčaní zdravotných autorít.
- Zdôrazňovanie dôležitosti častého umývania si rúk mydlom a vodou.
- Stanice na dezinfekciu rúk, utierky alebo stojany na umývanie rúk stanice sú vhodne umiestnené po celej lodi.
- Členovia posádky sú dôkladne vyškolení vo všetkých aspektoch kontroly infekcie s dôrazom na správne techniky hygieny rúk.
- Stratégie riadenia vnútorného ovzdušia, na zníženie vystavenia osôb infekčným kvapkám / aerosólom
- Inovácia systémov kúrenia, ventilácie a vzdušnej klimatizácie na lodiach, filtre na minimalizáciu šírenia patogénov
- Stratégie riadenia vnútorného ovzdušia sú optimalizované vzhľadom na vek lode a typ ventilácie
- Zameranie sa na zníženie expozície najmä v priestoroch, ktoré sú vzhľadom na vystavenie sa vírusu kvapôčkami / vzduchom najcitlivejšie.

3. Zdravotná starostlivosť - Pohotovostné plánovanie a exekúcia​ 

- Rozšírenie existujúceho zdravotného personálu na každej lodi s cieľom zabezpečiť dobrú pripravenosť.
- Na každej lodi je prítomný aj lekár s intenzivistickým výcvikom zdravotnej starostlivosti o ťažko chorých pacientov.
- Zvýšenie kapacity existujúcich zdravotníckych zariadení na každej lodi
- Rozšírenie rozmanitosti a množstva vybavenia zdravotníckych  zariadení na palube, vrátane možnosti testovania na infekciu SARS-CoV-2.
- Zriadenie priestorov a zariadení na palube, ktoré umožnia izoláciu a starostlivosť o prípadných pacientov s podozrením na infekčné ochorenie oddelene od starostlivosti o osoby s neinfekčnými chorobami.
- Liečebný plán lodných lekárov je v súlade s aktuálnymi informáciami o ochorení COVID-19 a s protokolmi optimálnej liečby, ako aj so špecifickými klinickými potrebami každého pacienta.
- Lodná spoločnosť spolupracuje s pobrežnými lekárskymi inštitúciami, ktoré môžu v prípade potreby poskytnúť konzultácie.
- Osobné kontakty na palube sa riadia princípom odstupu min 180 cm, p dobu max 15 minút), až do prijatia aktualizácií na základe nových vedeckých poznatkov.
- Na sledovanie osobných kontaktov na palube môžu byť, za účelom rýchlej identifikácie potenciálnych infekcií, použité rôzne metodiky. Používanie týchto metodík prebieha v plnej transparentnosti o ich používaní a účeloch zhromažďovania získaných informácií.
- Na každej lodi je vymedzený určený počet kajút pre izoláciu a karanténne priestory.
- O umiestnení a podmienkach izolácie alebo karantény bude rozhodnuté na základe prejavených príznakov alebo rizika vystavenia sa nákaze atď.
- Prerušenie plavby / vylodenie v prípade potvrdenej pozitivity na ochorenie SARS-CoV-2 o člena posádky alebo hosťa (a spolucestujúcich osôb). Postihnuté osoby budú do vylodenia držané v izolácii, oddelene od ostatných osôb na palube.
- V prípade infekcie SARS-CoV-2 počas plavby alebo po nej bude vytvorený komunikačný plán na zdieľanie príslušných informácií s posádkou a účastníkmi plavby.

4. Destinácie a plánovanie exkurzií

- Aby mohla loď vplávať do prístavu, musia byť splnené dva základné predpoklady:
1) Schválenie vstupu lode miestnymi autoritami.
2) Súhlas o bezpečnom transfere jednotlivcov infikovaných SARS-CoV-2 a ich rizikových kontaktov na vylodenie sa a vycestovanie domov
- Výber navštívenej destinácie závisí od aktuálneho zaťaženia infekciou SARS CoV-2 v lokalite a od miestnej / regionálnej / národnej implementácie protokolov SARS CoV-2.
- V počiatočnej fáze návratu k plavbám budú trasy kratšie a čo najjednoduchšie, s využitím súkromných destinácií alebo prístavov vlastnených a prevádzkovaných lodnou spoločnosťou, kde je možná ideálna kontrola bezpečnosti na pevnine.
- V počiatočnej fáze bude hosťom vylodenie v destináciách povolené iba s účasťou na lodnou spoločnosťou organizovaných a overených exkurziách za účelom obmedzenia možnej expozície.
- Lodná spoločnosť u partnerov v destináciách preverí, že implementujú odporúčané postupy na zníženie prenosu vírusu SARS-CoV-2
- Výlety v interiéroch sú možné za podmienok dodržiavania fyzických odstupov a s používaním rúšok

5. Zabezpečiť čo najnižšie riziko pre posádku a zamestnancov

Plavby spoločnosti Celebrity Cruises