Celebrity Cruises

Plavby lodná spoločnosť Celebrity Cruises

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Prepojenie klasiky a inovácie

Spoločnosť Celebrity Cruises bola založená v roku 1989. Hoci jej prvou loďou bol iba starší, upravený transatlantik, spoločnosť si rýchlo získala výbornú reputáciu pre svoju profesionálnu úroveň, vyberanú stravu a elegantnú obsluhu na palube. Postupne vybudovala flotilu lodí kategórie prémium, ktoré k týmto znakom kvality pridali jedny z najpriestrannejších kajút na mori, plne vybavené kúpele Spa a exkluzívne služby v najvyšších kategóriách, ako osobný majordóm, súkromné exkurzie osobnými vozidlami vo vyše 50 prístavoch...  

Destinácie: So spoločnosťou Celebrity môžete cestovať do mnohých destinácií snov. Okružné plavby ponúka v Karibiku, Európe a Stredomorí, na Aljaške, prípadne môžete preskúmať Južnú Ameriku, Áziu, Panamský prieplav alebo sa vydať až do ďalekej Antarktídy. Jej špecialitou sú plavby v Galapágoch, kde má niekoľko lodí po celý rok.

Názov lodeTonáž Počet
kajút
Hodnotenie kvality
Rok
výstavby
Posledná renovácia
Celebrity Apex117.000 t1.467nyr2020 
Celebrity Constellation  91.000 t1.09220022017, 2020 Revolution
Celebrity Edge®129.500 t1.467nyr2018 
Celebrity Eclipse122.000 t1.42520102015, 2020 Revolution
Celebrity Equinox122.000 t1.42520092014, 2019 Revolution
Celebrity Infinity  91.000 t1.08520012015, 2020 Revolution
Celebrity Millennium  91.000 t1.07920002016, 2019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122017, 2023 Revolution
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112015, 2020 Revolution
Celebrity Solstice122.000 t1.42520082016, 2021 Revolution
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode    5.739 t50nyr2019 
    2.842 t
24
2001 
2019
    1.610 t
24
2002
 
       319 t820072017
Expedičné lode  Expedičná loď 


Ubytovanie: K základnému vybaveniu každej kajuty patrí individuálne nastaviteľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, interaktívna Tv Samsung, župany, bezpečnostná schránka, minibar a toaletné potreby. Priestrannosť kajút je štandardom Celebrity v každej kategórii ubytovania, avšak kategórie Concierge a Aqua sú výnimočným dotykom luxusu: garancia najlepšieho výhľadu na more a služby takmer porovnateľné s kategóriou Suite.
AquaClass - kajuty sú vybavené exkluzívnymi Spa doplnkami. Hostia majú prednostné sedenie bez príplatku v prémiovej reštaurácii Blu, ktorá sa špecializuje na zdravšie variácie klasicky obľúbených jedál. Majú taktiež neobmedzený access to relaxačnej miestnosti (na lodiach Solstice Class) a do perzskej záhrady. Ak sa radi nechávate hýčkať v Spa, toto je tá pravá kategória pre Vás!
Concierge Class zahŕňa exkluzívne služby ako napríklad chladené šampanské, čerstvé ovocie a kvety pri privítaní; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé darčeky s logom Celebrity; špeciálne room-service menu; večerné canapés (chuťovky); luxusnú posteľnú bielizeň a uteráky; prioritné nalodenie, batožinový servis a vylodenie, účasť na exkluzívnych podujatiach, výhradnú asistenciu, ktorá je k dispozícii stlačením jediného telefónneho tlačidla.
Kategórie Suite sú tým najluxusnejším ubytovaním a ponúkajú navyše ešte služby osobného majordóma pri vybaľovaní, pri rezerváciách spa, čistenie topánok či prišitie odtrhnutého gombíka. Pre hostí Suite je vyhradená osobitná reštaurácia Luminae a exkluzívny salón Michael's Club.

Stravovanie: Okrem samotnej sofistikovanej atmosféry lodných reštaurácií je jedlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkom. Starajú sa o to skúsené tímy vedené výkonnými šéfkuchármi, ktorí zdokonalili svoje schopnosti v najlepších svetových hoteloch a reštauráciách.
Hlavné reštaurácie flotily umožňujú vybrané stravovanie a varietu medzinárodných druhov kuchyne vo veľkolepom prostredí. Menej formálnou alternatívou na večer sú Lido, kde nájdete na objednávku čerstvo vyrobené sushi, pokrmy z woku, cestoviny, pizzu, kari, pečené mäso, bohatý výber zeleniny, plnené pečené zemiaky a zákusky. AquaSpa Café podáva ľahké a zdravé pokrmy počnúc raňajkami až do večera. Neskoro večer čašníci v bielych rukavičkách podávajú v salónoch lode malé pochúťky, ako mini beef wellingtons alebo chrumkavú tempuru.
A ako doplnok ku skvelému jedlu predstavuje obsiahla kolekcia vín výber z viac ako 500 možností, vrátane výberových vintage vín zo všetkých význačnejších svetových vínnych regiónov.
Cestujúci si môžu v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (2x750 ml) vína alebo šampanského na kajutu. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácie sa platí korkovné 25 USD. Iné alkoholické nápoje nie sú dovolené.
Servisné poplatky sú 18% k účtu.

DineAware: povinný vzdelávací program a každoročná aktualizácia o potravinových alergiách a intolerancii, pre všetkých zamestnancov Food & Beverage na lodiach Celebrity. 

Hostia a program: Na lodiach Celebrity cestujú najmä dvojice vo veku od 35 do 55 rokov  zo Severnej Ameriky. Rodiny s deťmi si vyberajú týždenné plavby počas školských prázdnin, zatiaľ čo na dlhších plavbách a exotických okruhoch stretnete často cestovateľov vo veku nad 60 rokov.

Deti a mladí: Každá loď Celebrity má vyhradenú herňu a ponúka primeraný program pre deti rozdelený na vekové skupiny: od 3 do 5 rokov, od 6 do 8, od 9 do 11 rokov a centrá pre tínedžerov od 12 do 17 rokov. Mladšie deti sa môžu tiež zúčastňovať aktivít v prípade, že už nenosia plienky - v opačnom prípade si môžu pre ne rodičia zapožičať hračky.
Tieto služby sú bezplatné, s výnimkou niektorých večerných a poobedných aktivít. Na večer je možné za príplatok zabezpečiť babysitting v kajute.

Dospelí: Hudba, tanec a počúvanie zaujímavých prednášok na rôzne témy (od finančných stratégií, astronómie, politiky, degustácií vína až po históriu a kultúru navštívených miest). K tomu množstvo aktivít oznamovaných  prostredníctvom dennej pošty.

Fitnes a oddych: AquaSpa a fitness centrá spoločnosti Celebrity patria k najpokojnejším a najkrajšie vybaveným na mori, s voľným vstupom do thalasso bazénov na lodiach triedy Millennium.
Používanie prvotriednych zariadení fitness centier, bežeckej dráhy, ako aj základné kurzy fitness sú zahrnuté v cene plavby. Za príplatok je možné využiť služby osobného trénera, analýzu telesnej kompozície a špecializované kurzy ako jóga a pilates. K dispozícii sú praktické výuky a simulátory. Na každej lodi sa nachádza aj centrum akupunktúry s licencovanými odborníkmi.

Dresscode: Celebrity na svojich lodiach nedávno uviedla „Evening Chic“ večer, ktorý je voľnejšou formou doterajších formálnych večerov. Tieto večery sú vyvrcholením nočného života na lodi a vašou príležitosťou zažiariť. Na 7-dňových plavbách sú štandardom dva večery „Evening Chic“ a na kratších jeden. Pre ženy sú odporúčané koktejlové šaty, sukňa, nohavice alebo dizajnové džínsy s elegantným topom; pre mužov elegantné nohavice alebo dizajnové džínsy s oblekovou košeľou, pólom alebo svetrom, prípadne športové sako.
Ostatné večery sú označené ako „Smart Casual“.

Krátke nohavice a šľapky na verejných priestranstvách po 18. hodine sú považované za nevhodné a táto požiadavka je všeobecne dodržiavaná. Tričká s krátkymi rukávmi, župany, bosé nohy, tielka, bejzbalové čiapky a plážové oblečenie nie sú v reštauráciách dovolené počas celého dňa. Hostia sú taktiež žiadaní dodržiavať „Smart Casual“ dresscode v divadlách pri večerných vystúpeniach.

Fajčenie: Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. V prípade porušenia tohto nariadenia je aplikovaný poplatok $250 USD priamo na osobný účet (SeaPass®).

Oficiálna valuta: Valutou na lodiach Celebrity je americký dolár ($).

Prepitné: Každý cestujúci platí na osobu a deň* 15,50 USD v štandard kajute, 16 USD v kategóriách Concierge a Aqua Class a 19 USD v kategórii Suite. Prepitné sa bude započítavať počas plavby na účet automaticky, ale je dobrovoľné - ak si to hosť želá, môže túto sumu zmeniť; stačí počas plavby oznámiť svoje rozhodnutie na recepcii Guest Services. 
Na nápoje zakúpené v baroch a na služby spa sa pripočítava 18%  service charge.
* Informácia platná od 09.12.2019

Vernostný program: Vernostný program sa nazýva Captain's Club a je rozdelený do šiestich tried: kategórií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith.
Benefity tohto programu sú kombinovateľné s programom Crown & Anchor spoločnosti Royal Caribbean a s Le Club Voyage spoločnosti Azamara.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia na palube v hlavných reštauráciách
 • Pitná voda v karafách v reštaurácii, nealko nápoje z automatov (voda, čaj, prekvapkávaná káva, ľadový čaj, malinovka)
 • Upratovanie kajút 2x denne
 • Župany v kajute
 • Používanie vybavenia lode (bazény, Solarium, posilňovňa, vírivky...)
 • 24 hodinový Room service
 • Aktivity pre deti v detských kluboch podľa 4 vekových kategórií
 • Zábava na lodi, animácia, večerné predstavenia
 • Batožinový servis pri nalodení a vylodení

* Plavby na expedičných lodiach v Galapágoch sú All Inclusive - v cene sú zahrnuté aj nápoje na palube, prepitné a internetové spojenie.

V cene nie je zahrnuté:

 • Ostatné nápoje a minibar – je možné objednať si vopred nápojové balíčky
 • Prepitné (bližšie info na stránke o spoločnosti)
 • 18 % servisná daň za nápoje, mini bar, služby wellness a beauty salón zakúpené na palube 
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava v navštívených prístavoch
 • Stravovanie sa v špeciálnych reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute )
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

Katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Celebrity Cruises
 • Celebrity Summit®

  Celebrity Summit®

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: San Juan / Portoriko, USA - Do prístavu: San Juan / Portoriko, USA
  Dátum odchodu: 25. 01. 2020
  1 068 € vnútorné
  1 558 € vonkajšie
  2 298 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 068 €
 • Celebrity Solstice®

  Celebrity Solstice®

  Austrália a Nový Zéland
  Z prístavu: Sydney, Austrália - Do prístavu: Sydney, Austrália
  Dátum odchodu: 25. 01. 2020
  1 985 € vnútorné
  2 015 € s balkónom
  Dĺžka: 13 nocí
  Cena od: 1 985 €
 • Celebrity Equinox

  Celebrity Equinox

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA - Do prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA
  Dátum odchodu: 25. 01. 2020
  1 576 € vnútorné
  1 706 € vonkajšie
  1 982 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 576 €
 • Celebrity Edge

  Celebrity Edge

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA - Do prístavu: Fort Lauderdale / Florida, USA
  Dátum odchodu: 26. 01. 2020
  2 167 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 2 167 €
 • Celebrity Flora All inclusive

  Celebrity Flora

  Galapágy
  Z prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor - Do prístavu: Baltra / Galapágy, Ekvádor
  Dátum odchodu: 26. 01. 2020
  7 380 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 7 380 €
 • Celebrity Constellation

  Celebrity Constellation

  Repozičné plavby
  Z prístavu: Dubaj, Emiráty - Do prístavu: Singapur, Singapurská rep.
  Dátum odchodu: 01. 02. 2020
  1 894 € vnútorné
  2 384 € vonkajšie
  3 394 € s balkónom
  Dĺžka: 15 nocí
  Cena od: 1 894 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti