Nečakaný prírastok pre Disney Cruises!

Neočakávaná novinka pre všetkých fanúšikov jedinečných rozprávkových plavieb Disney!

Spoločnosť Disney práve oznámila akvizíciu čiastočne dokončenej lode, pôvodne pripravovanej pre dnes už zaniknutú Dream Cruises, ktorá bola vo výstavbe pod menom Global Dream v nemeckom Wismare. Uznávaná lodiarska spoločnosť Meyer Werft by mala odovzdať výletnú loď do prevádzky pod novým menom v roku 2025.  A, samozrejme, nebudú na nej chýbať svetoznáme magické prvky a atrakcie!

Nová loď pre Disney Cruise Line - photo from dclnews.com/releases/

O novej lodi sa vie, že ...

Bude mať základňu mimo Spojených štátov. Bude obsahovať niektoré inovatívne Disney zážitky spolu s už tradične magickou zábavou, prvotriednym stolovaním a kvalitnými službami pre hostí. Jej trup bude v ikonických farbách flotily, ktoré sú inšpirované Mickey Mouseom, a nebudú  chýbať  ani charakteristické červené komíny.

Loď s tonážou 208.000 ton bude taktiež medzi prvými v odvetví s pohonom na zelený metanol, ktorý je jedným s najnižšími emisiami z dostupných palív.
Kapacita bude približne 6.000 hostí a približne 2.300 členov posádky.

Loď bude prídavkom k dvom novým lodiam aktuálne už vo výstavbe pre Disney Cruise Line, ktoré budú dokončené v 2024 a 2025. 

Ďalšie detaily o pripravovaných destináciách, novom mene, inaugurácii a atrakciách na palube budú nasledovať.

Výstavba lode

Konštrukcia bude dokončená v lodeniciach patriacich MV Werften v nemeckom Wismare, pod novým vedením spoločnosti Meyer Werft. Táto známa lodiarska spoločnosť už postavila pre Disney aj lode Disney Dream, Disney FantasyDisney Wish.
Pôvodný majiteľ lode, Dream Cruises, upadol do konkurzu, a projekt takto zabezpečí kontinuitu zamestnania pre stovky zamestnancov bývalých lodeníc MV Werften a vytvorí príležitosti pre množstvo dodávateľov v regióne.

Flotila Disney Cruise Line sa plaví do svetových destinácií na Bahamách, v Karibiku, v Európe, na Aljaške, v Mexiku, Kanade, na Havaji a v južnom Pacifiku. Navyše, nedávno oznámila plavby aj v Austrálii a na Novom Zélande, ktoré sa začnú koncom roka 2023. 

Plavby Disney Cruise Line nie sú súčasťou automaticky aktualizovanej ponuky na našej webovej stránke, ale máme ich v našom portfóliu. V prípade záujmu vás radi oboznámime s možnosťami.


Zdroj foto a informácie: dclnews.com, 16. november 2022

Súvisiace články

Späť na zoznam noviniek