Disney Cruise Line

Čarovný svet Walta Disneyho na palubách lodí

Disney Cruise Line milujú hlavne deti, ale často tejto čarovnej atmosfére podľahnú aj dospeláci. Veď čo už môže byť zaujímavejšie ako magický svet rozprávok a splnených detských snov. Plavby sú zamerané prevažne na rodiny s malými deťmi, ale na svoje si prídu aj dospelí so srdcom otvoreným pre fantáziu a romantiku. Nie náhodou sú práve Disney plavby obľúbenou voľbou i pre novomanželské páry na svadobnej ceste.

Disney Cruise Line je súčasťou The Walt Disney Company. V roku roku 1996 bola začlenená do skupiny, ako Magical Cruise Company Ltd., so sídlom v Londýne a operačnou základňou na Floride, USA.

Na lodiach Disney je takmer všetko prispôsobené rozprávkovej tematike. Organizujú sa napríklad pirátske párty pre chlapcov a party v princeznovských šatách pre dievčatá, hudobné live show, stretnutia s postavičkami, premietanie filmov ...   

Destinácie: Spoločnosť Disney Cruise Line ponúka plavby v Amerike (Kalifornia, Bahamy, Aljaška, Kanada a Nové Anglicko, Mexico, Panamský kanál..), transatlantické plavby a plavby v Európe.

Spoločnosť vlastní súkromný ostrov Castavay Cay na Bahamách (pôvodný názov Gorda Cay) a má vlastný terminál, Terminal 8 v prístave Port Canaveral na Floride.  V marci 2019 zakúpili ďalšiu lokalitu v Bahamách, Lighthouse Point na ostrove Eleuthera.

 lodeTonáž KajutyHodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Disney Dream129.690 t1.25020112018
Disney Fantasy129.750 t1.25020122019
Disney Magic  83.969 t87719982019
Disney Wish144.000 t1.250nyr2021 
Disney Wonder  83.308 t87719992019
Disney ??135.000 t nyr2022 
Disney ??135.000 t nyr2023 

Ubytovanie: Priestranné a pohodlné kajuty sú prispôsobené aj pre 3-6 členné rodiny, s námorníckymi motívmi. 44% vonkajších kajút má balkón. Všetky sú vybavené vaňou, televíziou, trezorom a sušičom vlasov.

Hostia a možnosti na palube:  Väčšina cestujúcich sú rodiny a členovia viacgeneračných stretávok. Vzhľadom k rozsiahlemu výberu činností a dostupných možností pre deti, dospievajúcich a dospelých. Avšak stretnúť môžete i hŕstku novomanželov na svadobnej ceste a pary bez detí - predovšetkým na trasách v na Aljašku - ktorí oceňujú nadrozmerné kajuty a málo vyžívané areály vyhradené len pre dospelých.
Všetky štyri lode ponúkajú  prepracované Walt DisneyTheatre divadlo, ktoré sa podobá  Broadway divadlám, a Buena Vista Cinema kino.
D Lounge je rodinný kútik s pódiom (a dokonca s barom otvoreným počas predstavení), ktorý podporuje rodiny, aby spolu strávili viac času, napríklad spievaním karaoke, hraním hier alebo sa zúčastňovaním sa na iných aktivitách. 
Hlavný bazén a plochy okolo neho na všetkých štyroch lodiach sú zamerané na rodiny s deťmi; je tu i bazén pre mladšie deti s Mickey tobogánom a vaňa s malými fontánkami pre batoľatá.  Na lodiach Magic a Wonder je bazén len pre dospelých, zatiaľ čo na Dream a Fantasy dospelácka oblasť zahŕňa niekoľko palúb a barov.
Dream a Fantasy zintenzívniili aspekt vodného parku na mori pridaním AquaDuck-u, vôbec prvého watercoastera (vodného tobogánu) na výletnej lodi. Jasne viditeľný je na vrchoch lodí, jeho dráha je cez transparentné, akrylové trubice, v ktorých tečie voda, ktorá poháňa jazdca na rafte hore a dole cez štyri paluby lode! Pre skutočný vodný zážitok môžete zamieriť aj do Disney AquaLab-u, vodného sveta plného hier a atrakcií (na Magic, Wonder a Fantasy).
Dospelí majú k dispozícii na oddych viac ako bazén. Palo je boutique reštaurácia na každej lodi, ktorá ponúka severnú taliansku kuchyňu. Luxusná reštaurácia Remy ponúka top francúzsku kuchyňu na Dream a Fantasy. Taktiež spa/kúpele sú tiež do značnej miery uzavreté pre mladú generáciu (hoci je k dispozícii Chill Teen Spa so špecializovanými službami); a jeden z vrcholov je parný dažďový prales. Ďalšie časti lode cestujúcich vo veku nad 21 rokov zahŕňajú bary, salóniky a nočný klub s názvom "After Hours"; taktiež tanečný klub a športový pub.

Program pre deti je organizovaný a riadený desiatkami starostlivých zamestnancov; pravidelné stretnutia s postavičkami sa vyskytujú po celý deň (a mnoho prekvapivých návštev). K dispozícii sú i škôlky pre deti do troch rokov.

Oceaneer Club je programom pre deti vo veku od 3 do 7rokov, rozdelené do vekových skupín: od 3 do 4 a od 5 do 7 rokov. Oceaneer Lab je rozdelený do skupín pre deti vo veku od 8 do 9 a od 10 do 12 rokov a ponúka high-tech interaktívne programy, vedecké experimenty a hľadania pokladu po celej lodi. Deti od 11 do 12 rokov môžu súťažiť v hernej znalostnej show o morskej biológii  a posielať digitálne pohľadnice priateľom. Dospievajúci vo veku od 11 do 13 chodia do Edge, zatiaľ čo 14 až 17-roční do Vibe (ktorej súčasťou je vonkajší priestor s vírivkami). Oba kluby sú vybavené pohodlným nábytkom a najnovšími videogaming zariadeniami. Detské centrum je otvorené od 9 hodín ráno do 13 hod, aj keď časy sa môžu líšiť.
Po prihlásení sa na palube lode sú vaše deti automaticky zaradené do detských programov na Disney súkromnom ostrove Castaway Cay. K dispozícii sú hry pod dohľadom pre jednotlivé vekové skupiny, avšak neberú deti plávať do mora. Taktiež Disney postavičky sa tam ukazujú niekoľkokrát denne.

Dresscode: Nie je odporúčaný dresscode, jedine do reštaurácie pre dospelých Palo je vyžadované formálnejšie oblečenie (môžu byť i slušné rifle). Do ostatných reštaurácií nie sú povolené plavky a tričká na ramienka. Košele a uzavreté topánky sú vyžadované v Cabanas bufete. Väčšina večerov sú bez požiadaviek na oblečenie, no vždy počas plavby je aspoň jeden nepovinný formálny večer. Niektorí  cestujúci chodia v Disney maskách a kostýmoch aj počas dňa alebo si nechávajú na hlave počas celej plavby aspoň Mickeyho uši :) . Kostýmy a masky je možné si zakúpiť i priamo na lodiach.

Stravovanie: Disney má jedinečný, inovačný rotačný systém stravovania: hostia každú noc jedia v inej hlavnej reštaurácii, v jednej z troch tematicky rozdielnych reštaurácií, ktoré sú na palube každej lode. A spolu s hosťami menia reštaurácii aj čašníci, takže pri stole sa obsluha ani spolustolovníci nemenia!  Výber hlavných reštaurácií: Animator's Palate, Enchanted Garden, Lumiere's, Parrot Cay, Royal Palace, Triton's. 
Neformálne reštaurácie pre raňajky alebo rýchly obed: Beach Blanket Buffet, Cabanas, Topsider Buffet ..
Exkluzivne reštaurácie pre dospelých pre romantický večer: Palo, Remy ..
Rýchle občerstvenie počas celého dňa: Pluto's Dog House, Goofy's Galley, Pinocchio's Pizzeria, Preludes ... Plus Room Service.

Internet WiFi: je k dispozícii na všetkých lodiach, za poplatok. Používanie aplikácie Disney Cruise Line Navigator je zdarma (pokiaľ si ju stiahnete na telefón vopred).

Aplikacia Disney Cruise Line NavigatorDisney Cruise Line Navigator - cez aplikáciu si môžete už pred plavbou rezervovať vybrané exkurzie, predstavenia a rôzne aktivity na palube; urobiť online check-in; zorientovať sa na lodi; overiť si program na každý deň ...
Navyše, počas plavby môžete cez Navigator chatovať s ostatnými spolucestujúcimi. 
  

 

Prepitné Gratuities: $ 13,50 na osobu a deň. Dá sa zaplatiť vopred, pri rezervácii alebo je automaticky prirátané na kajutový účet počas plavby.

Servisný poplatok: na služby spa zakúpené extra sa automaticky aplikuje servisný poplatok 18 %. Na nápoje zakúpené extra servisny poplatok 15 %
 

Fajčenie: Fajčenie na palube nie je povolené (vrátane elektronických cigariet). Je povolené len vo vyhradených priestoroch.

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou je americký dolár.  Avšak v čase, keď ste na lodi, nebudete potrebovať hotovosť ani kreditnú kartu - všetky nákupy a služby budú účtované na vaše meno (na kartu, ktorú spoločnosti nahlásite). Hotovosť alebo kreditnú kartu si však pripravte na nákup občerstvenia a suvenírov počas pobytov v prístave.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia vrátane snackov (burgery, pizza, wrapy, hot dogy ...) a točenej zmrzliny počas celého dňa
 • Nealkoholické nápoje (rôzne nealko, káva, čaj, horúca čokoláda a voda) sú k dispozícii počas celého dňa na nápojových staniciach
 • Väčšina legendárnych zábavných programov Disney, ako: muzikály v Broadway štýle, premietanie (vrátane 3D a premierových filmov); rodinné aktivity (trivia hry, živá hudba, animačné worshopy atď); zážitky s postavičkami Disney; parties na palube a ohňostroje na mori; špeciálne sviatočné plavby (Vianoce, Halloween, Veľká Noc) a tematické podujatia. 
 • Využívanie zariadenia lode: fitness centra, bežeckej dráhy, bazénov, víriviek, tobogánov a vodného parku ...
 • Bohatá animácia pre deti od 3 do 17 rokov
 • Prístavné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

 • Doprava do a z prístavu
 • Osobné výdaje na palube (spa, beauty salón, babysitting, fotografovanie, internet..)
 • Ostatné nápoje
 • Prepitné a servisný poplatok
 • Fakultatívne exkurzie a kyvadlová doprava na pevnine
 • Cestovné poistenie - naceníme Vám na vyžiadanie
 • Víza (ak potrebné)

Video:

 

Katalógy a informatívne materiály: