Nová Disney Wish sa už čoskoro vydá na prvú plavbu

Nová výletná loď je zakaždým udalosťou, na ktorú sa tešia všetci milovníci okružných plavieb. V prípade Disney Cruise Line je takéto radostné očakávanie ešte netrpezlivejšie, lebo najdôležitejšími (i keď ani zďaleka nie jedinými) fanúšikmi tejto plavebnej spoločnosti sú deti všetkých vekových kategórií.

A preto je nadchádzajúci príchod ich najnovšej lode Disney Wish sledovaný skutočne s mimoriadnou pozornosťou po celom svete. Je už treťou loďou Disney postavenou v spolupráci s nemeckými lodenicami Meyer Werft; pričom je piatou loďou flotily a zároveň jej prvou, ktorá je na čistý LNG pohon.

Po svojom úspešnom dokončení Werft bola novučičká Disney Wish práve odovzdaná plavebnej spoločnosti Disney Cruise Line počas slavnostnej ceremónie v Nemecku.

Video Ako sa vypĺňajú priania - stavba lode Disney Wish od začiatku až do konca:

Za prítomnosti kapitánky Minnie, prezident spoločnosti Disney Cruise Line, Thomas Mazloum a výkonný riaditeľ lodeníc Meyer Werft, Jan Meyer podpísali oficiálny preberajúci dokument.

“Výstavba takýchto komplexných a veľkých celkov je teraz extrémnou výzvou. Vzhľadom na túto skutočnosť, sme veľmi radi, že sme dnes lodnej spoločnosti mohli odovzdať Disney Wish so svojimi mnohými inováciami určenými pre pohlcujúci zážitok pre cestujúcich s mnohými láskyplnými detailmi a množstvom ekologických riešení,“ povedal Jan Meyer.

„Vo veľkom tímovom úsilí spolu s našimi partnerskými spoločnosťami, klasifikačnou spoločnosťou a palubnou posádkou sa nám podarilo dokončiť Disney Wish tým najlepším možným spôsobom a vniesť na jej palubu našu typickú kúzelnú Disney atmosféru,“ povedal projektový manažér Meyer Werft, Henning Stellermann.

144 000-tonová loď teraz zamieri do amerického Port Canaveral, kde sa koncom mesiaca budú konať inauguračné slávnosti,  pred spustením pravidelných okružných plavieb z tohto floridského prístavu.
Nová loď Disney Wish pre Disney Cruise line

V rokoch 2024 a 2025 pribudnú do flotily Disney ďalšie dve nové plavidlá.

Disney Cruise Line - Disney Wish

Spoločnosť: Disney Cruise Line
Očakávaná inaugurácia: júl 2022
Tonáž: 135.000 t / Dĺžka: 341 m / Šírka: 41 m / Počet hosťovských kajút: 1254 / Posádka: 1550 členov

Disney Wish je jednou z najnetrpezlivejšie očakávaných lodí tohto roka. Bude prvou novou loďou vo flotile Disney Cruise Line od inaugurácie Disney Fantasy v roku 2012. Disney Wish bude prvou zo série troch nových lodí.

• Nová kategória 7 vonkajších kajút umiestnených priamo nad kapitánskym mostíkom. Budú mať celoplošné okná s panoramatickým výhľadom.
• Nová kategória apartmánov Royal Suites s tematikou Sleeping Beauty.
• Vodná horská dráha AquaMouse, ktorá bude kombinovať krátke animované filmy, osvetlenie a špeciálne efekty.
• 6 bazénov, vrátane bazéna pre malé deti s tematikou Toy Story.
• Reštaurácia “Frozen” s postavičkami z tohto obľúbeného kresleného filmu.
• Reštaurácia "Marvel" v tejto hlavnej reštaurácii budú stolovníci počas večere zároveň aj účastníkmi interaktívnej misie Avengers.
  PONUKA PLAVIEB NA DISNEY WISH  


Zdroj fotografie a videá: Disney Cruise Line

Súvisiace články:

09. jún 2022

V rokoch 2024 a 2025 postupne pribudnú do flotily Disney ďalšie dve nové plavidlá.

Späť na zoznam noviniek