MSC Crociere

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

MSC Crociere - Komfort moderných okružných plavieb za výhodné ceny

Plavbená spoločnosť MSC (Mediterranean Shipping Cruises) je talianska rodinná firma so sídlom vo Švajčiarsku. Uskutočňuje okružné plavby už od konca 80-tych rokov a dnes patrí medzi najvýznamnejšie plavebné spoločnosti na európskom trhu. 

Charakter plavieb, interiérov a celkového dizajnu lodí spoločnosti MSC je jednoduchá elegancia v typicky talianskom štýle v neformálnej amosfére.

Destinácie: Spoločnosť MSC ponúka celoročné plavby počas celého roka v Stredozemnom mori, Karibiku a na Kube. Počas letnej sezóny sú to aj trasy v Severnej Európe, zatiaľčo v zime stále obľúbenejšie plavby v Emirátoch, Južnej Amerike a Južnej Afrike a onedlho pribudnú  nové itineráre v Ázii. 

Názov lodeYacht
Club
TonážKapacitaHodnotenie kvality
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
MSC Armonia   58.625 t1.554 hostí20012014
MSC Bellissima167.600 t4.500 hostínyr2019 
MSC Divina139.072 t3.502 hostí20122017
MSC Fantasia137.936 t3.959 hostí20082015
MSC Grandiosa167.600 t4.888 hostínyr2019 
MSC Lirica   58.825 t1.984 hostí20032018
MSC Magnifica   95.128 t2.506 hostí20102014
MSC Meraviglia167.600 t4.488 hostí2017 
MSC Musica   92.409 t2.550 hostí20062016
MSC Opera   65.591 t2.142 hostí20042015
MSC Orchestra   92.409 t2.550 hostí20072014
MSC Poesia   92.627 t2.550 hostí2008 
MSC Preziosa139.400 t3.502 hostí2013 
MSC Seaside160.000 t4.134 hostínyr2017 
MSC Seaview160.000 t4.134 hostínyr2018 
MSC Splendida137.936 t3.274 hostí20092016
MSC Sinfonia   65.542 t1.950 hostí20022015
MSC Virtuosa 177.100 t4.888 hostínyr2020 
World Class x 3 200.000 t5.520 hostínyr2022-2026 
 Na tejto lodi je MSC Yacht Club 

Ubytovanie: Klienti majú na výber zo 4 kategórií kajút: Bella, Fantastica, Aurea, Wellness a kajuty Yacht club. Rozdiel v kategóriách je v umiestnení kajút, v možnosti zmeniť dátum plavby a v niektorých službách. Podrobné informácie nájdete nižšie, v Cena zahŕňa.

MSC Yacht Club : na novších lodiach sa nachádza MSC Yacht Club - exkluzívna časť lode s vlastnou reštauráciou, salónom a slnečnou terasou, vyhradená pre hostí apartmánov v Suites kategóriách YC1, YC2 alebo YC3
• Nápojový balíček All Inclusive Premium, vrátane nápojov z kajutového minibaru
• Exkluzívna gourmet reštaurácia určená iba pre hostí YC s voľným časom sedenia
• Prioritné nalodenie a vylodenie
• Vyhradená 24h Concierge recepcia
• Majordómsky servis
• Neobmedzený voľný vstup do SPA
• Voľný vstup do salóna Top Sail Lounge a na slnečnú terasu The One Sun Deck
• Extra pohodlie a výbava v každom YC Yacht Club apartmáne (vrátane županov a papučiek) 
• a ďalšie výhody

Stravovanie: Večera v hlavných reštauráciách na lodiach MSC je tradičná trojchodová udalosť dňa inšpirovaná autentickou talianskou kuchyňou. Na jedálnom lístku nájdete regionálne špeciality Stredozemia, čerstvo upečený chlieb, grilované kuracie prsia, lososa či šalát Caesar. V ponuke sú vždy aj vegetariánske pokrmy, bezlepkové jedlá a nápoje, a na požiadanie aj dezerty bez cukru.
Typická tenká talianska pizza v bufetovej reštaurácii je naozaj vynikajúca.
Večera v hlavných reštauráciách sa podáva v dvoch sedeniach, o 18:00 a o 20:30 - časové rozmedzie sa môže meniť v závislosti od regiónu. V kajutách máte možnosť využiť 24-hodinovú kajutovú službu Room service s limitovaným menu.
Automatický servisný poplatok 15 % k účtu sa pridáva na všetky zakúpené nápoje a extra služby. Výnimou sú balíčky zakúpené vopred, na tie sa tento poplatok neaplikuje.

Hostia a program: Prevažne dvojice vo veku 35-55 rokov a v letnej sezóne i rodiny (i vďaka tomu, že na mnohých plavbách deti v spoločnej kabíne s rodičmi cestujú zadarmo). S výnimkou karibských plavieb z Floridy, kde je takmer polovica cestujúcich zo Severnej Ameriky, väčšina hostí na lodiach pochádza z rôznych krajín Európy.

Oficiálny jazyk na palube: Informácie a oznámenia sú komunikované v 5 jazykoch (anglicky, taliansky, španielsky, nemecky a francúzsky), rovnako aj jedálne lístky a lodné noviny.

Deti a mladí: Na mnohých plavbách deti do nezavŕšených 12 rokov v spoločnej kabíne s rodičmi cestujú zadarmo a deti do nezavŕšených 18 rokov za výrazne znížený príplatok. Na lodiach sú bezplatné detské kluby podľa veku (3 až 6 rokov, 7 až 11, 12 až 14 a 15 až 17), ktoré ponúkajú každý deň 14 hodín primeraných aktivít. Plus dve hodiny pre deti od 1 do 3 rokov - počas dní na mori je táto služba BabyCare poskytovaná bezplatne počas obeda 13-14 hod a večere 18-19 hod.
Okrem špeciálnych nealko-nápojových balíčkov, pre deti od 7 do 17 rokov sa dá zakúpiť aj špeciálna Teens Card s kreditom od € 30.
Na nových lodiach majú deti do 12 rokov na zadarmo interaktívne ID náramky, vďaka ktorým ich rodičia môžu na lodi ihneď nájsť– na požiadanie na recepcii.

Dospelí: Okrem tematických prednášok, rôznych kvízov, počítačových školení a kurzov varenia, sú obľúbené aj lekcie taliančiny. Cez deň športové podujatia a turnaje, remeselné a umelecké kurzy, súťaže a tematické oslavy, videohry, 4D kino, F1 simulátor... Večerné programy zdôrazňujú stredomorské dedičstvo plavebnej spoločnosti: tanečné a hudobné predstavenia v sále divadla, kasíno, živá hudba v salónoch, diskotéky do neskorej noci... Vo futuristických divadelných sálach MSC na vás čaká každý večer iný program - dokopy 80 rôznych originálnych produkcií, umelci, hudobníci, speváci, akrobati a tanečníci zo všetkých kútov sveta. Animátori MSC si dávajú záležať i mimo javiska – nezanedbávajú napríklad ani sólo cestujúcich, ktorí hľadajú tanečných partnerov alebo spoločníkov pre denné aktivity.

Fitnes a oddych: V posilňovniach je k dispozícii moderné tréningové vybavenie Technogym, bežecké dráhy a základné fitness aktivity (aerobik, fit dancing, spinning, jóga, pilates...). Na palubách môžete hrať basketbal, futbal, minibowling a minigolf, squash, stolný tenis, tenis atď.
Na palubách lodí MSC nájdete aj spa (kúpele) v balinézskom šýle, ktoré sú vybavené saunami, vírivkami, tureckým kúpeľom a ponúkajú množstvo služieb, masáží a terapií.

Internet na palube: na výber sú rôzne internetové balíčky podľa objemu dát alebo typu využitia. O možnostiach, ktoré sú na konkrétnu plavbu dostupné, Vás budeme radi informovať

Oblečenie: Dve formálne noci sú štandardom počas týždennej plavby a tri na dlhších okruhoch. Pri tejto príležitosti sa mužom doporučuje tmavý oblek, ale akceptovateľné sú aj športové saká s kravatou, a ženám večerné šaty alebo elegantný kostým. Ostatné večery sú neformálne, i keď v reštauráciách sú krátke nohavice či džínsy nevhodné.

Fajčenie: Na lodiach MSC nie je dovolené fajčiť v kajutách ani na balkónoch. Pre fajčiarov sú vyhradené viaceré verejné priestory v salónoch a na vonkajších palubách.

Oficiálna valuta: Na plavbách v Stredomorí, Severnej Európe, Abu Dhabi, Dubaji, Ománe, na Antilách a plavbách MSC Grand Voyages z európskych prístavov, ako aj na MSC Lirica v Číne je valutou na lodi euro (€). 
Na plavbách v Karibiku, Južnej Amerike, Južnej Afrike a pri plavbách MSC Grand Voyages z ne-európskych prístavov je valutou na lodi americký dolár ($).

Servisný poplatok/prepitné: Hostia nad 13 rokov platia na osobu a deň € 10, deti od 2 do 11,9 rokov platia polovicu.
Servisný poplatok 15 % sa aplikuje na všetky nápoje, jedlá v prémiových reštauráciách a niektoré služby zakúpené na palube. Tento poplatok sa neaplikuje na výhodné nápojové alebo tematické balíčky, ak boli zakúpené ešte vopred, pred plavbou.

Doprava: Pre všetky plavby v Stredomorí s odchodom z Janova a Benátok spoločnosť MSC poskytuje garantovanú autobusovú dopravu s odchodom z Viedne. Viac informácií nájdete tu.

Vernostný program: Všetci hostia, ktorí od 2006 absolvovali aspoň jednu plavbu s MSC, sa môžu stať členmi MSC Voyagers Club. Klub má 4 úrovne: Classic, Silver, Gold a Black. Body sa získavajú za absolvované dni plavby podľa rezervovanej kategórie a za extra útraty za nápoje a služby zakúpené na lodi. K výhodám členstva patria zľavy na ďalšie plavby, ako aj na niektoré služby na palube (podľa úrovne; napr. privítací koktejl, ovocný kôš, prioritné vylodenie, fotografia, lekcia tanca zdarma...)
Avšak aj tí skúsení cestovatelia, ktorí ešte neboli na plavbe s MSC, môžu využívať výhody vernostného programu MSC Voaygers Club, a to vďaka jedinečnej promócii Status Match Program.

Video:

v

Cena MSC zahŕňa:

Kategória Bella

 • Ubytovanie v plne vybavenej kajute s regulovateľnou klimatizáciou, 2 posteľami, ktoré sa dajú spojiť do manželskej, 2 nočnými stolíkmi, skriňou, stolíkom a stoličkou, flat TV, minibarom, telefónom, trezorom, kúpeľňou so sprchou a WC, sušičom na vlasy, kozmetikou. 24hodinový kajutový servis (za poplatok). Wi-fi internet (za poplatok)
 • Plná penzia: buffet otvorený 20 hodín denne (v cene) a reštaurácie s obsluhou otvorené počas podávania hlavných jedál
 • Nápoje z automatov v bufete počas raňajok (voda, čaj, káva, džúsy)
 • Výber zo špecializovaných reštaurácií (za poplatok)
 • Predstavenia v štýle Broadway show v divadle
 • Športové aktivity na otvorených palubách (rýchlochôdza, basketbal, futbal, tenis), bazény a lehátka
 • Moderne vybavené Fitness centrum
 • Zábavné programy a animácia
 • Programy a animácia pre deti rozdelené podľa vekových kategórií
 • Služby kvalifikovaného personálu hovoriaceho viacerými jazykmi
 • Možnosť výberu kajuty (podľa obsadenosti)
 • Obmedzená možnosť výberu času sedenia (1. alebo 2. sedenie) v reštaurácii (podľa obsadenosti)
 • Body MSC Voyagers Club za každú absolvovanú plavbu

Kategória Fantastica:

 • Služby Bella +
 • Raňajky servírované do kajuty a 24hodinový kajutový servis (bez príplatku)
 • 50% zľava na kurzy fitness (napr. joga) a služby osobného trénera
 • Extra aktivity pre deti: hravé jazykové kurzy a kurzy varenia (podľa ponuky)
 • Výber kajuty z ponuky lepšie situovaných kajút
 • Možnosť rezervácie Super-Familienkabine (podľa obsadenosti)
 • Priorita pri výbere času na večerný turnus v reštaurácii. 

Kategória Aurea:

 • Služby Bella a Fantastica +
 • Nápojový balíček Premium All Inclusive v cene v neobmedzenom počte
 • Balíček wellness vrátane 1 masáže
 • Koktejl na privítanie
 • Voľný vstup do Thermal Suite počas celého trvania plavby (iba pre dospelých)
 • Voľný vstup na ekluzívnu opaľovaciu palubu
 • Sada Wellness kozmetických produktov, župany a papuče v kajute
 • Prednostný Check-in a batožinový servis v deň nalodenia
 • Individuálny výber časov večere a stoly v oddelenej časti hlavnej reštaurácii
 • Voľné sedenie pri večeri bez obmedzenia v špeciálnej časti reštaurácie
 • Extra aktivity pre deti: hry na učenie sa cudzích jazykov, kurzy varenia pre deti Master Chef

Kategória Wellness:

 • Služby Bella a Fantastica +
 • Uvítací balíček v kajute (tričko, krátke športové nohavice, športový uterák a náramok)
 • 1 športový drink na deň v minibare kajuty
 • Voda zadarmo počas celej plavby v baroch, reštauráciách, bufete a v kajute
 • Výber zo zdravého menu v reštauráciách a v bufete
 • Lekárska prehliadka MSC: zmeranie krvného tlaku, elektrokardiogram, meranie tukov, konzultácia o prevencii
 • Test InBody* a následná konzultácia vykonaná odborným personálom
 • Personalizovaný Wellness & Fitness program
 • 1 tréning denne, vrátane dňa nalodenia a vylodenia
 • Pranie osobného športového oblečenia do fitness centra
 • Internetové pripojenie na používanie aplikácie Technogym (fitness a wellness aplikácia)
 • 1 kópia spoločnej fotografie všetkých účastníkov programu Wellness
 • 1 až 3 "aktívne" exkurzie (podľa dĺžky plavby) na pevnine z ponuky Wellness exkurzií

* InBody predstavuje revolučnú analýzu zloženia ľudského tela. Test je rýchly, neinvazívny a jeho výsledkom je tabuľka ilustrujúca telesný tuk, BMR (Basal metabolic rate = množstvo energie v kalóriách vydávanej telom v pokojnom stave), svalovú hmotu, množstvo vody v tele atď.

Cena MSC nezahŕňa:

 • Nápoje a minibar (je možné zakúpiť si vopred výhodné nápojové balíčky)
 • Prepitné (platí sa v posledný deň plavby alebo vopred pri rezervácii:  € 10 / osoba a noc, deti zľava | USD 12/ osoba a noc plavby Karibik)
 • Doprava do/z prístavu nalodenia
 • Fakultatívne výlety v prístavoch - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie (možnosť zakúpenia výhodných balíčkov vopred)
 • Prípadná kyvadlová doprava autobusom v prístavoch
 • Jedlo v prémiových reštauráciách A la Carte
 • Osobné výdaje na palube (telefón, internet, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň, WiFi, minibar v kajute atď.)
 • Možnosť zmeny mena za poplatok do 7 pracovných dní pred odchodom
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach
 • Víza (ak sú potrebné)

 

MSC Katalógy:

MSC Informácie:

Plavby spoločnosti MSC Crociere
 • MSC Magnifica

  MSC Magnifica

  Repozičné plavby
  Z prístavu: Southampton, UK - Do prístavu: Janov, Taliansko
  Dátum odchodu: 22. 10. 2018
  609 € vnútorné
  1 009 € vonkajšie
  1 359 € s balkónom
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 609 €
 • MSC Fantasia

  MSC Fantasia

  Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 24. 10. 2018
  1 949 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 949 €
 • MSC Orchestra

  MSC Orchestra

  Kanárske ostrovy a Madeira
  Z prístavu: Janov, Taliansko - Do prístavu: Janov, Taliansko
  Dátum odchodu: 24. 10. 2018
  1 649 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 1 649 €
 • MSC Seaview

  MSC Seaview

  Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 26. 10. 2018
  1 629 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 629 €
 • MSC Orchestra

  MSC Orchestra

  Kanárske ostrovy a Madeira
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Janov, Taliansko
  Dátum odchodu: 26. 10. 2018
  1 070 € vonkajšie
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 1 070 €
 • MSC Armonia

  MSC Armonia

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Cozumel, Mexiko - Do prístavu: Cozumel, Mexiko
  Dátum odchodu: 26. 10. 2018
  1 639 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 639 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti