Costa Crociere

 


Taliansky šarm a extravagancia

Táto azda najpopulárnejšia európska lodná spoločnosť kombinuje európsku tradíciu a lákavé okruhy s klasickým talianskym dizajnom a štýlom.

Spoločnosť Costa Crociere bola založená v roku 1854 pod názvom „Giacomo Costa fu Andrea“. Nákladné lode zakladateľa Giacoma Costy zo začiatku prepravovali olivový olej a látky v oblasti Stredozemného mora. V roku 2000 bola zakúpená korporáciou Carnival. Jej lode odrážajú talianske dedičstvo a štýl v súhre s vymoženosťami, ktoré sú očakávané od moderných lodí 21. storočia.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Costa Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19

Destinácie: Spoločnosť Costa patrí medzi populárne výletné linky v Európe, s pestrou paletou itinerárov najmä v Stredozemnom mori, Severnej Európe a Karibiku.  Ďalej ponúka jedinečné trasy v Indickom oceáne, ale aj v Ázii zo Singapuru a v Japonsku. 

 

Názov lodeTonážPočet
kajút
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Costa Deliziosa  92 600 t1 13020102018
Costa Diadema132 500 t1 8862014 
Costa Fascinosa114 500 t1 50720122018
Costa Favolosa114 500 t1 50720112018
Costa Fortuna102 587 t1 35420042018
Costa Firenze135 500 t2 116-2020 
Costa Luminosa  92 600 t1 13020092017
Costa Pacifica114 500 t1 50720092017
Costa Serena114 147 t1 50720072015
Costa Smeralda183 900 t2 612-2019 
Costa Toscana183 900 t2 612-2021 
Costa Venezia135 500 t2 116-2019 


Ubytovanie

Na výber sú vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom na more a kajuty s balkónom alebo terasou. Základné vybavenie: kúpeľňa s WC, 2 lôžka spojiteľné do manželskej postele, skrine, stolík a a stolička, nastaviteľná klimatizácia, Interaktívna satelitná TV s plochou obrazovkou, trezor, fén, Wi-Fi pripojenie (za poplatok).
Apartmány Suite patria do samostatného cenového modelu Deluxe. Okrem služieb a funkcií spoločných pre všetky kajuty majú hostí ubytovaní v týchto kategóriách rôzne exkluzívne výhody, ako napríklad VIP check-in, služby majordóma, každý deň čerstvé ovocie v apartmáne, župan, papuče, vlastnú vírivku a pod. Bližšie informácie nájdete tu.

Stravovanie

V cene plavby je zahrnutá aj plná penzia v bufetových a hlavných reštauráciách. Okrem troch hlavných jedál je súčasťou plnej penzie aj popoludňajšie občerstvenie v bufetovej reštaurácii - zákusky a slané pochutiny s nápojmi z automatov. Obľúbený je aj polnočný bufet na hornej palube pri bazéne, organizovaný 1-2 krát za týždeň, s prekvapujúcimi dekoráciami z ovocia a ľadovými skulptúrami.
Večerné menu v hlavných reštauráciách sú pripravované v spolupráci so svetoznámym talianskym šéfkuchárom Brunom Barbieri (7 hviezdičiek Michellin počas svojej doterajšej kariéry). Tradične sa na nich nachádzajú talianske regionálne špeciality: cestoviny na rozmanitý spôsob, hydina a hovädzina, morské plody a autentická talianska pizza.
Pre hostí ubytovaných z kategóriách Suite, ako aj pre Diamante a Perla členov Costa klubu, je určená exkluzívna reštaurácia Club.
V prémiových reštauráciách (Samsara, Pummid'Oro, Tavola Peppanyaki) je potrebné rezervovať vopred a platí sa á la carte. ​
V kajutách je k dispozícii 24-hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Automatický servisný poplatok 15% k účtu sa pridáva na všetky zakúpené nápoje a extra služby.

Hostia na palube

Hostia sú prevažne dvojice vo veku od 35 do 55 rokov; na väčšine okruhov tvoria až 80% Európania a z toho značnú časť Taliani. Na palube prevláda medzinárodná atmosféra a oznámenia, ako aj predtlačené informácie (lodné noviny, menu v reštauráciách, informácie o exkurziách a pod.) sú vo viacerých jazykoch.

Aktivity a zábavný program na palube

Plavba na lodi Costa je kombináciou amerického pohodlia a emócií Stredozemia. Mnohopočetný animačný personál pracuje usilovne na tom, aby každého dostal do správnej nálady. Costa Crociere je známa pre obľúbené tematické večery so zodpovedajúcimi večernými menu. Najznámejšou je Festa Italiana. Ďalej je to oslava Benvenuto A Bordo (Vitajte Na Palube) s kapitánom ako hostiteľom, White Party v bielom, Silent Disco alebo Notte Tropical. 
Program dopĺňajú spoločné aktivity ako hry v bazéne, trivia  súťaže, bingo, lekcie tanca. Večery vypĺňajú predstavenia v divadle, živá hudba rôzneho druhu, diskotéka,  tanečné party a niekoľkokrát za plavbu aj polnočný „al fresco“ bufet.

Program na lodi pre deti a mládež

Spoločnosť ponúka v cene plavby dobre organizovaný celodenný program pre deti a tínedžerov rozdelený do 4 vekových kategórií: Mini od 3 do 6 rokov; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 rokov. Pre každú skupinu sú denne pripravené adekvátne aktivity od 9 do 12h, od 15 do 18h a od 21 do 23:30h.
Rodičia môžu počas plavby bezplatne využiť aj dva večery na romantické chvíle vo dvojici, zatiaľ čo sa ich deti zúčastnia na organizovanom večernom bufete alebo na pizza párty s dozorom.

Fitness a oddych

Inšpirovaná starými Rimanmi, Costa kladie trvalý dôraz na wellness a relax. Lodné kúpele Samsara spa a kozmetické salóny sú spravované spoločnosťou Steiner Leisure. Procedúry zahŕňajú množstvo masáží, telových zábalov a tvárovej kozmetiky. K dispozícii sú aj kadernícke služby a manikúra.
Bezplatne sú všetkým hosťom k dispozícii posilňovne so špičkovým tréningovým vybavením Technogym, bežecká dráha, základné kurzy fitness, bazény a vírivky. Lode Costa ponúkajú aj Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers' Association) clinics a golfovými exkurziami v niektorých prístavoch.

Exkurzie na pobreží

Všetky exkurzie sú garantované v anglickom (a v talianskom) jazyku – pre väčšinu exkurzií sú k dispozícii aj sprievodcovia v nemčine, španielčine, francúzštine a prípadne ruštine a portugalčine. 
To, či bude vami vybraná exkurzia organizovaná aj vo vami preferovanom jazyku, závisí od aktuálnej dostupnosti a počtu vopred prihlásených účastníkov v danej reči. Táto informácia je vždy potvrdená až na palube. V prípade, že sa vybraná jazyková verzia nepotvrdí, máte stále možnosť zúčastniť sa na tejto exkurzii v angličtine.

Dresscode

Počas týždňovej plavby sú 1 až 2 večery formálne. U mužov je vtedy odporúčaný tmavý alebo športový oblek a kravata. Počas ostatných večerov je postačujúce ležérne casual oblečenie, hoci džínsy sú do reštaurácií nevhodné, podobne ako aj krátke nohavice, flip-flops či tielko po šiestej hodine večer na verejných priestranstvách.

Costa Cruises - Costa ClubVernostný program CostaClub

má 6 členských úrovní: Ambra, Aquamarine, Corallo, Perla, Perla, Perla Oro a Perla Diamante. Body sú získavané za počet dní plavby (pri rezervácii kategórií All Inclusive a Deluxe) a za extra zakúpené služby a produkty na palube (všetk& kategórie).
Počet bodov za deň plavby závisí od kategórie a od toho, s akým predstihom bola rezervovaná. 

Výhodami členstva sú špeciálne zľavy na vybraných plavbách, fľaša perlivého vína v kajute, suveníry na konci plavby, zľavy v lodných obchodoch a na spa procedúrach, či večere bez príplatku v špeciálnej reštaurácii.

Costa Club

Informácie o členstve, registrácii a podmienkach členstva v Costa Club (v angličtine) nájdete tu.
Informácie o výhodách podľa úrovní (v angličtine) nájdete tu.

Oficiálna valuta a platby na palube

Oficiálna valuta na palube je Euro. Výnimkou sú plavby z prístavov v US, Južnej Amerike, Oriente a Ázii, kde je oficiálnou valutou americký dolár.

Na lodiach Costa Cruises platí bezhotovostný systém platieb, prostredníctvom osobnej karty Costa, ktorú každý cestujúci dostane pri nalodení. Najneskôr do 48 hodín po nalodení je potrebné ju aktivovať na recepcii alebo v niektorom z na to určených automatov rozmiestnených na palube lode, podľa preferovaného spôsobu platby.
Akceptované sú kreditné karty Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptujú sa VISA Electron, Cirrus Maestro, predplatené (Prepaid), ani dobíjacie platobné karty.  Aktivácia prebieha prostredníctvom automatov. 
Pri platbe v hotovosti je na začiatku plavby potrebné zložiť depozit v hotovosti vo výške 150 EUR / USD na osobu. Na Costa Diadema, Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Costa Fascinosa a Costa Mediterranea prostredníctvom Cash automatov, na ostatných lodiach priamo na recepcii.

Palubné účty prepojené s kreditnou kartou sa uhrádzajú vždy počas noci a majiteľ karty dostane autorizáciu z banky za výdaje za uplynulý deň plavby.
Upozornenie: v prípade, že ste už v prvých 48 hodinách plavby urobili nákupy za viac ako 200 USD / EUR a Vami registrovaná suma bola nižšia, Vaša karta Costa môže byť dočasne zablokovaná. Ak sa tak stane, je potrebné úmerne navýšiť depozit.

Fajčenie

je povolené iba vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách, v Cigar Lounge (k dispozícii na väčšine lodí Costa) a v kajutách s balkónom.

Prepitné pre personál: 

je povinné, účtuje sa počas plavby automaticky na palubný účet alebo sa môže predplatiť vopred, pri rezervácii.
Aplikuje sa pre hostí od dovŕšených 15 rokov (na destináciách v tabuľke označených * od dovŕšených 13 rokov).
Pre deti od 4 do 14,99 rokov je to 50%  (na destináciách v tabuľke označených * deti od 4 do 12,99 rokov).
Pre deti od 6 mesiacov do 3,99 rokov sa prepitné neaplikuje.


Zníženie výšky prepitného nie je možné.

Aktualizácia 17.09.2021
Veľkú pozornosť počas svojich plavieb venuje lodná spoločnosť Costa Cruises detailom, starostlivosti a kvalite služieb.
Na zaručenie najvyššieho štandardu služieb bude výška poplatkov za služby - prepitnéjednotne nastavené k 1. máju 2022 pre všetky plavby na 11 EUR za osobu a deň.
Aktualizácia poplatku sa dotýka všetkých plavieb s nástupom od 1. mája 2022 potvrdených a zakúpených po 15. septembri 2021. Pre rezervácie potvrdené do tohoto termínu sa zvýšený poplatok za služby týkať nebude. 
Uvedená suma sa účtuje cestujúcim starších ako 14 rokov. Deti do 4 rokov sú od poplatkov oslobodené, deti a mládež vo veku od 4 do 14 rokov platia 50% z uvedenej sumy.

Servisný poplatok 15%

sa aplikuje na všetky na palube zakúpené nápoje a na služby v spa. Neaplikuje sa na výhodné nápojové a wellness balíčky, ak boli zakúpené pred plavbou.

Doprava do prístavu

Pre mnohé plavby v Stredomorí s odchodom z Janova a Benátok spoločnosť Costa Crociere poskytuje garantovanú autobusovú dopravu s odchodom z Viedne.  Služba je z dôvodu pandemickej situácie pozastavená.
Transfery v Taliansku z letiska - železničnej stanice do/z prístavov Civitavecchia/Rím a Savona (aktualizované 02.06.2021) 
Transfery lodnej spoločnosti Costa Cruises budú organizované len pre plne zaočkovaných cestujúcich. ( 18.11.2021 )

Costa App Aplikácia Costa pre mobil: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.costa.mycosta&hl=en_US

MyCosta - online check in https://www.mycosta.com/login.html

 Informácie o cenách plavieb  


Video: Čím sú plavby Costa také unikátne?


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Costa Cruises

Dôležité upozornenie:

Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky, prípadne konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Costa Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Podmienky nalodenia aktualizované jedenkrát do týždňa lodnou spoločnosťou Costa Cruises odporúčame k nahliadnutiu cca 4-5 dní pred plavbou. LINK (v angličtine) 

Costa Cruises venuje maximálnu pozornosť implementácii nových postupov a protokolov na všetkých úrovniach. S cieľom zabezpečiť svojim hosťom nezabudnuteľnú dovolenku v úplnom pokoji, v spolupráci so skupinou nezávislých vedeckých expertov vyvinuli protokol o bezpečnosti.

Costa Cruises dôsledne dodržuje bezpečnostné pokyny medzinárodnej asociácie plavebných spoločností (CLIA) a je zároveň prvou lodnou spoločnosťou, ktorá získala certifikát biologickej bezpečnosti od organizácie Rina.


Aktualizácia 29.12.2021 - Dôležitá informácia pre plavby Costa Cruises - Očkovanie a testovanie
Spoločnosť Costa Crociere na základe nariadenia talianskeho Ministerstva zdravotníctva  nastavuje povinnosť plného očkovania všetkých cestujúcich nad 12 rokov  s okamžitou platnosťou pre všetky plavby po Západnom Stredomorí na lodi Costa Luminosa.
Požadované dokumenty pri nalodení:
• platný cestovný doklad ( pre návštevu krajín EÚ stačí občiansky preukaz, pre trasy, ktoré zahŕňajú destinácie mimo EÚ je potrebný pas)
• úplný očkovací preukaz preukazujúci ukončenie celého očkovacieho cyklu pre všetkých cestujúcich od dovŕšených 12. rokov ( akceptuje sa digitálny preukaz, ale samotný QR kód neoprávňuje vstup cestujúceho na palubu) alebo potvrdenie o prekonaní choroby Covid-19 a obdržaní jednej dávky vakcinácie.
• Covid poistenie (od Costa Cruises -vystavený v anglickom jazyku)
• negatívny výsledok PCR testu vykonaného v časových horizontoch podľa zaradenia rizikovosti krajiny je treba si skontrolovať na  stránke lodnej spoločnosti Costa Cruises: akceptuje sa negatívny výsledok PCR testu. Test musí byť  vykonaný 48 hod a menej pred vstupom do Talianska. Alternatívne sa k očkovaciemu potvrdeniu bude akceptovať negatívny výsledok antigénového testu, ktorý bol vykonaný 24 hod a menej vstupom do Talianska.
• vyplnený digitálny formulár na lokalizáciu pre vstup do Talianska PLF https://app.euplf.eu/#/ (platí od 24.mája 2021)  

Deti do 6 rokov sú oslobodené od týchto testov.

Cestujúci, ktorí nie sú očkovaní a ani neprekonali ochorenie Covid-19,  budú musieť podstúpiť 5-dňovú karanténu.
Costa Cruises garantuje nalodenie na plavby po Stredozemnom mori len tým cestujúcim, ktorí plne ukončili očkovací cyklus a tým, ktorí po prekonaní ochorenia obdržali jednu dávku očkovacej vakcíny.  Na všetky podmienky je treba mať oficiálne potvrdenie.
Deti do 12 rokov sú oslobodené.
V prípade, že vyššie uvedené požiadavky nebudú splnené, Costa Cruises bude oprávnená vypovedať zmluvu klientom a zamietnuť ich nalodenie vo všetkých prístavoch, bez nároku na vrátenie uhradenej platby.

Aby sa vyhovelo nariadeniu talianskeho Ministerstva zdravotníctva, antigénový test sa vyžaduje aj od cestujúcich naloďujúcich sa vo Francúzsku a v Španielsku.


PERZSKÝ ZÁLIV - SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY
Požadované dokumenty:
platný cestovný pas (pas platný najmenej 6 mesiacov po návrate)
• úplný očkovací preukaz preukazujúci ukončenie celého očkovacieho cyklu pre všetkých cestujúcich od dovŕšených 12 rokov (akceptuje sa digitálny preukaz ako aj papierová forma so všetkými osobnými údajmi. Samotný QR kód neoprávňuje vstup cestujúceho na palubu)
• Covid poistenie COSTA Relax od spoločnosti Costa Cruises
• negatívny výsledok PCR testu pre cestujúcich od dovŕšených 2 rokov - test musí byť vykonaný 48 hodín a menej pred nalodením.
Príklad: ak sa naloďujete v piatok o 23 hodine, PCR test musí byť vykonaný od stredy v čase 23,00 hod a neskôr. Nebudú akceptované žiadne výnimky! Test musí byť vystavený aj v papierovej forme.
doklad o absolvovanom PCR testovaní na medzinárodnom letisku v Dubaji hneď po prílete (testovanie je pre cestujúcich poskytnuté bez poplatku na základe preukázania sa lodnými dokumentami spoločnosti Costa Cruises) 
Deti vo veku 11 rokov a menej sa budú môcť nalodiť, aj pokiaľ nebudú zaočkované - platí ple plavby zakúpené do 09.11.2021.
Od 10.11.2021 je predaj plavieb na Costa Firenze pre osoby mladšie ako 12 rokov pozastavený do odvolania.

Aktuálne podmienky pre vstup do Spojených Arabských Emirátov je treba si skontrolovať
 : https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/travelling-amid-covid-19/travelling-to-the-uae

Výlety v prístavoch: Plne očkovaní cestujúci sa budú môcť dostať do prístavu aj individuálne, ak to umožňujú predpisy jednotlivých krajín uvedených v cestovnom poriadku. Cestujúci, ktorí majú v doprovode mladistvých do 11 rokov si musia na návštevu destinácií vybrať výlet organizovaný spoločnosťou.
Výlety do Kataru a Ománu: všetci cestujúci (zaočkovaní aj nezaočkované deti) budú môcť vyjsť na breh výlučne so zakúpenými výletmi organizovanými spoločnosťou Costa Cruises.


Akceptované vakcíny:  Pfizer, Moderna, Vaxzevria (Astrazeneca) a Janssen (Johnson & Johnson), Sputnik, Sinopharm, Sinovac. Pre destinácie Katar v prípade očkovania so Sinopharm, Sinovac, Sputnik budú akceptovaní cestujúci len aj k dvojnásobnej vakcinácii obdržia dávku vakcíny Pfizer alebo Moderna alebo ako alternatívu k dvojitej dávke sa preukážu pred cestou sérologickým testom o imunite, ktorý sa vykonaná 30 dní pred nalodením. Akceptovaná mix.vakcinácia: AstraZeneca + Moderna, alebo AstraZeneca  + Pfizer.
Povinná registrácia: https://smartservices.ica.gov.ae/echannels/web/client/guest/index.html#/  - musí byť vykonaná 5 dní pred cestou.
Nalodenie bude povolené cestujúcim, ktorí prekonali Covid-19 a dostali aspoň jednu dávku vakcíny - cestujúci sa musia preukázať potvrdením o prekonaní ako aj o očkovaní.
Priebežne sa budú vyhodnocovať  požiadavky  jednotlivých krajín a aktualizácie sa budú zavádzať podľa toho, ako sa budú meniť nariadenia miestneho verejného zdravia.

Podľa aktuálnych bezpečnostných opatrení spoločnosti Costa Cruises, deti vo veku do 12 rokov, ktoré sú plne zaočkované majú povolené nalodiť sa na Costa Firenze ( Dubaj). 

Doplňujúce vstupné požiadavky a testovacie postupy, ktoré budú v platnosti, budú aktualizované hneď, ako ich lodná spoločnosť obdrží od miestnych zdravotných úradov.
Podmienky nalodenia originál Costa Cruises v anglickom jazyku TU.

Dovoľujeme si pripomenúť, že podmienky vstupu do jednotlivých krajín sa môžu líšiť od podmienok nalodenia. Informácie si každý cestujúcii preveruje individuálne na stránkach www.mzv.sk.  Pokiaľ má cestujúci nejasnosti, môže sa obrátiť na našu cestovnú kanceláriu, kde mu radi pomôžeme.Aktualizácia 22.11.2021 - Dôležitá informácia pre plavby Costa Cruises - poistenie

Pre splnenie požiadaviek miestnych zdravotných úradov a pre zmiernenie rizika spojeného s neustále sa vyvíjajúcou pandemickou situáciou, je každý cestujúci povinný sa preukázať poistením, ktoré pokrýva všetky riziká spojene s ochorením COVID-19.
Pre cestujúcich je takéto poistenie - Costa Relax - dostupné ku každej plavbe so spoločnosťou Costa Cruises za 33,00 EUR / osoba / plavba.
Cestujúci môžu mať aj vlastné komerčné poistenie, ktoré bude kryť nasledovné riziká spojene s Covid - 19 - lekárske a nemocničné výdavky, náklady na predĺžený pobyt (stravovanie a ubytovanie) na pevnine v prípade podstúpenia karantény, repatriácie (aj pomocou chránených dopravných prostriedkov pre pozitívne testované osoby a ich blízke kontakty), vrátenie časti nákladov pri „narušenej“ plavbe.

Spoločnosť Costa Cruises upozorňuje, že pokiaľ bude musieť byť cestujúci vylodení z dôvodu COVID-19 a nebude mať požadované poistenie (t. j. limity poistného plnenia sú nedostatočné a/alebo nie sú kryté špecifické riziká), všetky vzniknuté náklady hradí si dotknutý cestujúci.
Online web check-in/registrácia pre cestujúcich je povinná, k dispozícii je 72 hodín pred nalodením a cestujúci je povinný uviesť, či má alebo nemá poistné krytie Covid -19. Ak toto poistenie cestujúci nebude mať, nebude môcť  dokončiť online registráciu a neobdrží potrebné dokumenty k nalodeniu. V takomto prípade cestujúci nebude mať nárok na náhradu škody.Aktualizácia 07.10.2021 - Dôležitá informácia pre Costa Cruises plavby Zima 2021/2022 - očkovanie (aktualizované 08.11.2021)
Pre zaistenie bezpečnej, pokojnej a nezabudnuteľnej dovolenky spoločnosť Costa Cruises nastavila v spolupráci so zdravotnými orgánmi a miestnymi autoritami nasledovné opatrenia pre plavby v Karibiku a Spojených arabských emirátoch. Väčšina destinácií z jednotlivých plavebných trás má úplne očkovanie cestujúceho ako povinnú požiadavku pre vstup do krajiny. Preto všetci klienti, ktorí si rezervovali alebo si plánujú rezervovať plavbu na sezóne Zima 2021-22 v Karibiku alebo v Spojených arabských emirátoch, musia byť plne zaočkovaní (za plne zaočkovaného cestujúceho sa považuje len ten cestujúci, ktorý kompletnú sadu vakcín obdržal 14 dní a viac pred nalodením. Akceptované vakcínyBioNTech Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson).

STREDOMORIE
Všetci cestujúci vo veku od 2 rokov budú podrobení bezplatnému PCR alebo antigénovému testovaniu (podľa pandemickej kategorizácie krajiny) priamo v nástupnom termináli. Okrem toho sú cestujúci povinní sa preukázať Covid-19 poistením zakúpeným u spoločnosti Costa Cruises alebo u inej komerčnej poisťovne, potvrdenie musí byť vystavené v anglickom jazyku. 
Výlety v prístavoch: cestujúci budú môcť vyjsť na breh výlučne so zakúpenými výletmi organizovanými spoločnosťou Costa Cruises. V súlade s platnými právnymi predpismi musia mať všetci cestujúci vo veku 12 rokov a viac potvrdenie o plnom zaočkovaní pre vstup do niektorých priestorov (ak je to požadované - napr. múzeá, reštaurácie a pod.)

KARIBIK
Požadované dokumenty:
• platný cestovný pas (pas platný najmenej 6 mesiacov po návrate)
úplný očkovací preukaz preukazujúci ukončenie celého očkovacieho cyklu (akceptuje sa digitálny preukaz, ale samotný QR kód neoprávňuje vstup cestujúceho na palubu)
Covid poistenie (od Costa Cruises alebo od komerčnej poisťovne – vystavený v anglickom jazyku)
negatívny výsledok PCR testu vykonaného 72 hodín a menej pred nalodením a zároveň negatívny výsledok antigénového testu vykonaného 24 hodín a menej pred nalodením. Rovnaké podmienky platia pre Costa Cruise balíček Fly&Cruise resp. pre Transatlantické plavby z Karibiku. Pre Transatlantické plavby z Európy je požadovaný očkovací preukaz a negatívny výsledok PCR testu nie staršieho ako 72 hodín.
Povinná registrácia pred cestou do Karibiku https://eticket.migracion.gob.do/ - QR kód je treba si uložiť alebo vytlačiť.
Cestujúcim vo veku 12 rokov a viac, ktorí sa nepreukážu platným očkovacím preukazom a negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, bude nalodenie zamietnuté. Plavby nie sú povolené osobám mladším ako 12 rokov, vzhľadom na to, že nemajú nateraz oprávnenie na očkovanie.
Nalodenie bude povolené cestujúcim, ktorí prekonali Covid-19 a dostali aspoň jednu dávku vakcíny - cestujúci sa musia preukázať potvrdením o prekonaní ako aj o očkovaní 
Výlety v prístavoch: Plne očkovaní cestujúci sa budú môcť dostať do prístavu aj individuálne, ak to umožňujú predpisy jednotlivých krajín uvedených v cestovnom poriadku. V nietorých destináciách môže byť požadovaný negatívny test pre individuálny pohyb, v niektorých môže byť striktne nariadený pohyb v prístave len so zakúpeným fakultatívnym výletom od spoločnosti Costa Cruises.
Akceptované vakcíny:  Pfizer, Moderna, Vaxzevria (Astrazeneca) a Janssen (Johnson & Johnson), mix.vakcinácia: AstraZeneca + Moderna, alebo AstraZeneca  + Pfizer
Deťom do 12 rokov bez ohľadu na očkovanie nebude povolené nalodenie v Karibiku! 

Doplňujúce vstupné požiadavky a testovacie postupy, ktoré budú v platnosti, budú aktualizované hneď, ako ich lodná spoločnosť obdrží od miestnych zdravotných úradov.
Podmienky nalodenia originál Costa Cruises v anglickom jazyku TU.

Dovoľujeme si pripomenúť, že podmienky vstupu do jednotlivých krajín sa môžu líšiť od podmienok nalodenia.


Aktualizácia 29.09.2021 - absolvovanie PCR testu pred nalodením 
Všetci cestujúci s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky budú musieť absolvovať PCR testovanie v termináli (na náklady lodnej spoločnosti Costa Cruises)  pred nalodením . Na lodných dokumentoch je uvedený čas nalodenia, do prístavu sa odporúča dostaviť minimálne v 3 hodinovom predstihu aby sa vykonali testy. Nalodenie bude povolené len na základe negatívneho PCR testu.
Pred nalodením sa nie je treba preukázať negatívnym testom alebo Green pass preukazom (pre vstup do jednotlivých krajín nalodenia platia podmienky dostupné na stránke www.mzv.sk).

Aktualizácia 14.09.2021 - povinnosť certifikátu GREEN PASS

Talianska vláda nedávno schválila nový dekrétový zákon o uplatňovaní digitálneho zeleného certifikátu „Green Pass“.
Nový zákon stanovuje, že od 6. augusta 2021 musí každá osoba staršia ako 12 rokov predložiť digitálny zelený certifikát COVID-19, takzvaný „zelený pas“, na prístup k niektorým službám a činnostiam, akými sú reštaurácie a iné vnútorné priestory na konzumáciu pri stole; múzeá, kultúrne a spoločenské centrá, športové a zábavné podujatia otvorené pre verejnosť, bazény, telocvične a wellness centrá, festivaly a veľtrhy, zjazdy a kongresy, verejné súťaže.
Pri stanovovaní požiadaviek, ktoré je potrebné splniť na získanie zeleného pasu, zákon tiež objasňuje, že uvedené osvedčenie je platné:
• s očkovaním proti Covid-19, tiež len s prvou dávkou, pätnásť dní od podania;
• po dobu 48 hodín, ak ste absolvovali test PCR alebo antigén, ktorý bol negatívny;
• ak bola osoba predtým pozitívne testovaná na Covid-19 a bol uzdravená menej ako šesť mesiacov pred aktivitou.
Ustanovenia sa nevzťahujú na osoby mladšie ako 12 rokov, pretože sú vylúčené z očkovacej kampane a iných prípadov oslobodenia od dane na základe príslušnej lekárskej certifikácie.
! EXKURZIE V TALIANSKYCH PRÍSTAVOCH
Vzhľadom na vyššie uvedené nové nariadenie by sme vás preto chceli informovať, že niektoré exkurzie, v súvislosti s vylodením v rozličných talianskych prístavoch, si môžu rezervovať iba cestujúci, ktorí majú platný "Green pass".
V prípade, že cestujúci nemá Green pass alebo jeho platnosť vyprší pred dátumom exkurzie, ktorá si ho vyžaduje, môže požiadať o testovanie na Covid-19 na palube (treba kontaktovať recepciu 2 dni pred exkurziou). Test je bezplatný a cestujúci obdrží potvrdenie s výsledkom testovania potrebného na účasť na exkurzii priamo na kajutu.


Aktualizácia 02.08.2021 - Poistenie Covid-19
Spoločnosť Costa Cruises požaduje od všetkých cestujúcich pred nalodením preukázať sa platnou poistnou zmluvou pokrývajúcu riziko narušenia plavby súvisiace s ochorením Covid.

Cestujúci si môže uzavrieť takúto zmluvu priamo u lodnej spoločnosti pri zakúpení plavby.  Zmluva Costa Relax (poistenie Covid-19, vrátane nákladov na zdravotnú starostlivosť a poistenie batožiny ) je k dispozícii za 33 EUR/ osoba/ plavba (cena je rovnaká pre všetky vekové kategórie).
Costa Relax poistenie je možné ponúknuť občanom (bez ohľadu na národnosť) krajín: Albánsko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Maďarsko, Island, Izrael, Lotyšsko, Libanon, Malta, Čierna Hora, Maroko, Nórsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Švédsko, Tunisko, Turecko.

Pokiaľ sa cestujúci rozhodne toto poistenie nevyužiť, bude sa musieť preukázať iným komerčným poistením, ktoré pokrýva náklady a riziká spojené s ochorením Covid-19, tj. liečebné náklady, náklady na predĺženie pobytu (napr. karanténa / izolácia na pevnine - strava a ubytovanie), repatriáciu (chránená doprava v dopravných prostriedkoch pre osoby s pozitívnym testom), storno poplatky (vrátenie časti cestovného za prerušenú plavbu). Poistenie musí byť vystavené v anglickom jazyku. 

Testovanie pred vylodením -
Spoločnosť Costa Cruises ponúka svojim hosťom možnosť antigenového alebo PCR testovanie pred vylodením - v súlade s jednotlivými národnými nariadeniami. Poplatok za Covid testovanie na palube lode je 40 EUR za osobu / hradí sa na mieste.
Termín na toto testovanie si musí hosť rezervovať počas plavby.
   • COVID testovanie prebehne do 72 hodín pred vylodením tak, aby cestujúci spĺňal podmienky pri návrate do svojej krajiny
   • antigénové test je k dispozícii bežne a bude ponúknutý ako prvá voľba. PCR test bude prioritne ponúkaný cestujúcim u ktorých je pri návrate domov miestnymi autoritami požadovaný práve PCR test.
• Vo všeobecnosti bude PCR testovanie umožnené na základe jeho aktuálnej dostupnosti.


Costa Safety Protocol


1. Pozornosť pri nalodení je venovaná každému hosťovi:
72 hod pred odchodom lode sa otvára online registrácia nalodenia. Okrem iného sa tu vyžaduje vyplniť dotazník s prehlásením o vašom zdravotnom stave. 
Čas nalodenia je rozložený, aby sa uľahčilo dodržiavanie pravidiel sociálneho dištancovania a zaistil bezpečný nástup na palubu.
V nástupnom termináli všetci hostia prejdú rýchlym zdravotným skríningom, zahrňujúcim kontrolu telesnej teploty a diagnostický test sterom na Covid-19.
2. Smart dovolenka: 
Ešte pred nalodením navštívte www.mycosta.com a zaregistrujte sa - ušetríte tak čas, aby ste sa nemuseli registrovať neskôr na lodi!
Využívanie QR kódov prostredníctvom vášho smartfónu znamená úplné digitálne zabezpečenie a zároveň aj menej zbytočného papiera!
Informácie o živote na lodi a o programoch získate rýchlo a jednoducho aj vďaka digitálnym obrazovkám a interaktívnym monitorom na palube, vyhradenému info kanálu na Tv vo vašej kajute, novej službe Call Me s pohodlnou osobnou asistenciou prostredníctvom palubného telefónu.
3. Viac priestoru pre každého: 
Počet hostí na palube bol znížený, aby sa uľahčilo sociálne dištancovanie a zaručila tak bezpečná a príjemná plavba.
Spoločné miestnosti a priestory na oddych boli prestavané tak, aby plne zodpovedali bezpečnostným normám a boli prístupné iba obmedzenému počtu ľudí súčasne.
V lodných priestoroch s vyššou premávkou sú umiestnené orientačné označenia a palubný personál vám pomôže ľahko sa pohybovať a udržiavať správne bezpečnostné vzdialenosti.
4. Bezpečnosť na palube: 
Tak ako na súši, aj na palube sa na verejných priestranstvách vyžaduje používanie ochranných masiek. Týmto spôsobom chránite svoje zdravie a zdravie svojich spolucestujúcich!
Na palube každej lode nájdete početné dávkovače dezinfekčných gélov na ruky.
Celá posádka je vybavená potrebnými ochrannými prostriedkami, aby mohla vykonávať svoju prácu podľa najvyšších zdravotných štandardov.
5. Stravovanie:
Reštaurácie sú upravené tak, aby rešpektovali pravidlá spoločenských odstupov. Z dôvodu zaistenia bezpečnosti hostia zdieľajú spoločný stôl iba so spolucestujúcimi ako z jednej rezervácie.
Raňajky a obed sa podávajú v hlavných reštauráciách bez zasadacieho a časového poriadku, v predĺženom časovom intervale.
Na stoloch v reštauráciách a baroch sú QR kódy, vďaka ktorým si skontrolujete denné jedálne a nápojové lístky priamo na vašom smartfóne. Na objednanie pri bare sa treba riadiť bezpečnostnými pokynmi.
6. Zábava Non Stop: 
Lodná spoločnosť predstavuje nové formy animácie a predstavenia, ktoré sa opakujú niekoľkokrát počas týždňa, aby mali všetci možnosť sa ich v bezpečnej forme zúčastniť.
Udržujte sa v kondícii v posilňovni, bavte sa v kasíne, relaxujte v kúpeľných wellness procedúrach alebo pri bazéne, v súlade s vyznačenými pokynmi a limitmi obsadenosti.
Detský klub Squok je niekoľkokrát za deň dezinfikovaný a je prístupný iba obmedzenému počtu osôb.
7. Exkluzívne výlety na pevnine:
Za účelom zdravia všetkých cestujúcich je výstup z lode v navštívených prístavoch možný iba zakúpením niektorej zo spoločnosťou ponúkaných exkurzií.
Organizované exkurzie Costa sú plne bezpečné: boli stanovili nové postupy na zabezpečenie sociálnych odstupov; a to vďaka obmedzenej veľkosti každej skupiny a používaniu jednorazových slúchadiel.
Autobusy sú dezinfikované po každom použití. Aj tu sa zaručujú bezpečné odstupy ich nižšou obsadenosťou. Je samozrejmosťou, že sprievodcovia počas exkurzií nosia ochranné masky.
8. Čistý vzduch a sanitizované prostredie:
Všetky verejné priestory sú dezinfikované niekoľkokrát denne novými dezinfekčnými metódami vrátane rozprašovačov zabíjajúcich vírusy.
Vaša kajuta taktiež podlieha každodennej dezinfekcii, ktorú vykonáva kvalifikovaný personál.
Vzduch, ktorý dýchate na palube lode, je veľmi kvalitný vďaka novým vysoko účinným filtrom. Lodné palubné ventilačné systémy poskytujú optimálne filtrovanie čerstvého vzduchu zvonka a minimalizujú tak cirkuláciu vnútorného vzduchu.
9. Ste v dobrých rukách
Všetci členovia posádky absolvovali špeciálne školiace kurzy týkajúce sa dodržiavania bezpečnostných protokolov a postupov.
Ak sa u niektorého z hostí objavia príznaky zdravotných problémov, členovia posádky sú vyškolení, aby okamžite reagovali stanovenými intervenčnými postupmi.
Všetci členovia posádky podliehajú denným kontrolám telesnej teploty a neustále sa sleduje ich zdravotný stav.
10. Zdravie hostí a posádky je v centre pozornosti:
Na všetkých lodiach Costa sa nachádza plne vybavené lekárske stredisko s profesionálnymi lekármi a kvalifikovaným a skúseným zdravotníckym personálom a je neustále aktualizované o najnovších zdravotných protokoloch a normách na boj proti šíreniu COVID-19.
 
Plavby spoločnosti Costa Crociere
 • Costa Firenze Akcia

  Costa Firenze

  Emiráty a Perzský záliv
  Z prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty - Do prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty
  Dátum odchodu: 22. 01. 2022
  419 € vnútorné
  569 € vonkajšie
  699 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 419 €
 • Costa Luminosa

  Costa Luminosa

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Savona, Taliansko - Do prístavu: Savona, Taliansko
  Dátum odchodu: 22. 01. 2022
  519 € vnútorné
  649 € vonkajšie
  769 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 519 €
 • Costa Luminosa

  Costa Luminosa

  Stredomorie
  Z prístavu: Marseille, Francúzsko - Do prístavu: Marseille, Francúzsko
  Dátum odchodu: 23. 01. 2022
  519 € vnútorné
  649 € vonkajšie
  769 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 519 €
 • Costa Luminosa

  Costa Luminosa

  Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 24. 01. 2022
  519 € vnútorné
  649 € vonkajšie
  769 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 519 €
 • Costa Luminosa Akcia

  Costa Luminosa

  Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia > Rím, Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia > Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 28. 01. 2022
  349 € vnútorné
  479 € vonkajšie
  569 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 349 €
 • Costa Deliziosa

  Costa Deliziosa

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Santo Domingo, Dominikánska republika - Do prístavu: Santo Domingo, Dominikánska republika
  Dátum odchodu: 28. 01. 2022
  859 € vnútorné
  1 159 € vonkajšie
  1 479 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 859 €
 • Costa Deliziosa Akcia

  Costa Deliziosa

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Santo Domingo, Dominikánska republika - Do prístavu: La Romana, Dominikánska republika
  Dátum odchodu: 28. 01. 2022
  249 € vnútorné
  299 € vonkajšie
  409 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 249 €
 • Costa Firenze Akcia

  Costa Firenze

  Emiráty a Perzský záliv
  Z prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty - Do prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty
  Dátum odchodu: 29. 01. 2022
  469 € vnútorné
  599 € vonkajšie
  729 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 469 €
 • Costa Luminosa

  Costa Luminosa

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Savona, Taliansko - Do prístavu: Savona, Taliansko
  Dátum odchodu: 29. 01. 2022
  519 € vnútorné
  649 € vonkajšie
  769 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 519 €