Costa Crociere

Taliansky šarm a extravagancia

Táto azda najpopulárnejšia európska lodná spoločnosť kombinuje európsku tradíciu, lákavé okruhy s klasickým talianskym dizajnom a štýlom.

Spoločnosť Costa Crociere bola založená v roku 1854 pod názvom „Giacomo Costa fu Andrea“. Nákladné lode zakladateľa Giacoma Costy zo začiatku prepravovali olivový olej a látky v oblasti Stredozemného mora. V roku 2000 bola zakúpená korporáciou Carnival. Jej lode odrážajú talianske dedičstvo a štýl v súhre s vymoženosťami, ktoré sú očakávané od moderných lodí 21. storočia.

Destinácie:  Spoločnosť Costa patrí medzi populárne výletné linky v Európe, s pestrou paletou itinerárov najmä v Stredozemnom mori, Severnej Európe a Karibiku.  Ďalej ponúka jedinečné trasy v Indickom oceáne, ale aj v Ázii zo Singapuru a v Japonsku. 

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Costa Atlantica  85.700 tiba pre ázijský trh2000 
Costa Deliziosa  92.600 t20102018
Costa Diadema132.500 t2014 
Costa Fascinosa114.500 t20122018
Costa Favolosa114.500 t20112018
Costa Fortuna102.587 tiba pre ázijský trh2004 
Costa Luminosa  92.600 t2009 
Costa Magica102.587 t20042017
Costa Mediterranea  85.619 t20032017
Costa neoClassica  53.000 t19912015
Costa neoRiviera  48.200 t19992014
Costa neoRomantica  57.100 t19932017
Costa Pacifica114.500 t2009 
Costa Serena114.147 tiba pre ázijský trh2007 
Costa Smeralda183.900 tnyr2019 
Costa Victoria  75.166 t19962013, 2018


Ubytovanie: Na výber sú vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom na more a  kajuty s balkónom. Kajuty sú rozdelené do dvoch tried: Classic a Premium. Okrem kajút je možné aj ubytovanie v kategórii Suite (v apartmánoch), ktoré prináša veľa výhod ako napríklad VIP check-in, služby osobného majordóma, každý deň čerstvé ovocie v apartmáne, župan, papuče, vlastnú vírivku a pod.

Stravovanie: Jedálne lístky sú od januára 2016 pripravované v spolupráci so svetoznámym šéfkuchárom Brunom Barbieri (7 hviezdičiek Michellin počas svojej doterajšej kariéry) a tradične sa na nich nachádzajú talianske regionálne špeciality: rôzne cestoviny, hydina a hovädzina, morské plody a autentická talianska pizza.
Hostia ubytovaní v kategórii Suite majú v cene aj jednu večeru pre dvoch v alternatívnej exkluzívnej reštaurácii. V opačnom prípade je potrebné večeru vopred rezervovať a platí sa á la carte. ​
V kajutách je k dispozícii 24 hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Na lodiach Costa neo (neoClassica, neoRiviera a neoRomantica) je vstup na večeru voľný, od 18:30 do 22:30.
Automatický servisný poplatok 15% k účtu sa pridáva na všetky zakúpené nápoje a extra služby.

Hostia a program: Hostia sú prevažne dvojice vo veku od 35 do 55 rokov; na väčšine okruhov tvoria až 80% Európania a z toho značnú časť Taliani. Na palube prevláda medzinárodná atmosféra a oznámenia sú často vo viacerých jazykoch.

Deti a mladí: Spoločnosť ponúka v cene plavby dobre organizovaný celodenný program pre deti a tínedžerov rozdelený do 4 vekových kategórií: Mini od 3 do 6 rokov; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 rokov. Pre každú skupinu sú denne pripravené adekvátne aktivity od 9 do 12h, od 15 do 18h a od 21 do 23:30h. Rodičia môžu počas plavby bezplatne využiť aj dva večery na romantické chvíle vo dvojici, zatiaľ čo sa ich deti zúčastnia na organizovanom večernom bufete alebo na pizza párty s dozorom.

Dospelí: Plavba v talianskom štýle je kombináciou amerického pohodlia a emócií Stredozemia. Mnohopočetný personál animácie pracuje usilovne na tom, aby každého dostal do správnej nálady. Costa Crociere je známa pre obľúbené tematické večery so zodpovedajúcimi večernými menu. Najznámejšou je Festa Italiana s aktivitami ako hra bocce, tancovanie tarantelly a hod pizzou.  Ďalej je to oslava Benvenuto A Bordo (Vitajte Na Palube) s kapitánom ako hostiteľom alebo Notte Tropical - tropická párty so stredomorskou príchuťou, ktorej vrcholom je polnočný „alfresco“ bufet. A pred koncom plavby sa konajú Rimske bakchanálie.
Na druhej strane sa nezabúda ani na americkú kultúru:  hry v bazéne, trivia, bingo a večerné predstavenia na úrovni sa prelínajú s klasickými koncertami v salónoch, lekciami taliančiny a umenia a kurzami varenia.

Fitness a oddych: Inšpirovaná starými Rimanmi, Costa kladie trvalý dôraz na wellness a relax. Samsara spa (kúpele) a salóny sú spravované spoločnosťou Steiner Leisure. Procedúry zahŕňajú množstvo masáží, telových zábalov a tvárovej kozmetiky. K dispozícii sú aj kadernícke služby a manikúra.
K dispozícii všetkým hosťom zdrama sú posilňovne so špičkovým tréningovým vybavením Technogym, bežecká dráha, základné kurzy fitness, bazény a vírivky. Lode Costa ponúkajú aj Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers' Association) clinics a golfovými exkurziami v niektorých prístavoch.

Dresscode: Počas 7 dňovej plavby sú spravidla 2 noci formálne. U mužov je vtedy požadovaný tmavý alebo športový oblek a kravata. Počas ostatných večerov je postačujúce ležérne casual oblečenie, hoci džínsy sú do reštaurácií nevhodné, podobne ako aj krátke nohavice po šiestej hodine večer na verejných priestranstvách.

Fajčenie: Fajčenie je povolené iba vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách, v Cigar Lounge (k dispozícii na väčšine lodí Costa) a v kabínach s balkónom.

Oficiálna valuta: Oficiálna valuta na palube je Euro. Výnimkou sú plavby z prístavov v US, Južnej Amerike, Oriente a Ázii, kde je oficiálnou valutou americký dolár.

Prepitné Service Charge:  € 10 na dospelú osobu a deň ($ 12,50 na plavbách v Karibiku a Južnej Amerike). Pre deti od 4 do 14 rokov je to 50% tejto sumy, zatiaľ čo za mladšie deti sa neplatí. Sú povinné. Automaticky sa prirátavajú na kajutový účet a platia sa na konci plavby alebo sa dajú predplatiť vopred, pri rezervácii.

Vernostný program: CostaClub má 3 členské úrovne: Aquamarine, Coral a Pearl. Body sú získavané za počet dní a za extra zakúpené služby a produkty na palube. Výhodami členstva sú špeciálne zľavy na vybraných plavbách, darčekové  koše a fľaše perlivého vína v kabíne, zľavy v lodných butikoch a na spa procedúrach alebo večera bez príplatku v špeciálnej reštaurácii.

Doprava do prístavu: Pre mnohé plavby v Stredomorí s odchodom z Janova a Benátok spoločnosť Costa Crociere poskytuje garantovanú autobusovú dopravu s odchodom z Viedne. Viac informácií nájdete tu.

Platba na palube: na lodiach Costa platí bezhotovostný systém platieb, prostredníctvom osobnej karty Costa, ktorú každý cestujúci dostane pri nalodení. Najneskôr do 48 hodín po nalodení je potrebné ju aktivovať v niektorom z na to určených automatov rozmiestnených na palube lode, podľa preferovaného spôsobu platby.
Možnosti platby:
Kreditnou kartou: Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptujú sa VISA Electron, Cirrus Maestro, predplatené (Prepaid), ani dobíjacie platobné karty.
Debetnou kartou
V hotovosti
: Na registráciu je potrebné zložiť depozit v hotovosti vo výške 150 EUR / USD na osobu.

Upozornenie: v prípade, že ste už v prvých 48 hodinách plavby urobili nákupy za viac ako 200 USD / EUR a Vami registrovaná suma bola nižšia, Vaša karta Costa môže byť dočasne zablokovaná. Ak sa tak stane, je potrebné úmerne navýšiť depozit.

V cene je zahrnuté: Pozor! od 2018 vstupujú do platnosti nové kategórie - Bližšie informácie

Kategória Classic:
•    Ubytovanie v kajute, výber z kajút základnej kategórie (nižšie paluby a pod.)
•    Plná penzia - strava v bufetovej a hlavnej reštaurácii (nápoje z automatu v bufetovej reštaurácii)
•    Výber medzi 1. a 2. sedením pre večere v hlavnej reštaurácii (len ako nezáväzná požiadavka)
•    Odnos batožiny pri nalodení aj vylodení a služby kajutového stewarda
•    Detský a mládežnícky klub s programom
•    Prístup na kultúrne a športové podujatia počas plavby
•    Relaxačné zariadenie lodí (fitness, vírivky, bazény)
•    Vernostný program CostaClub: 100 bodov za každý deň plavby a 40 bodov za každých 52 € útraty na lodi

Kategória Premium:
•    Služby ako v kategórii Classic +
•    Výber z lepšie situovaných kajút (vyššie paluby, stred paluby a pod.)
•    Pre večere v hlavnej reštaurácii možnosť záväzného výberu medzi 1. a 2. sedením
•    Na požiadanie kontinentálne raňajky do kajuty bez príplatku (v Classic - poplatok € 2)
•    24 hodinový room servis, donáška zadarmo (v Classic - poplatok € 2/ objednávka)
•    Vernostný program CostaClub:  200 bodov za každý deň plavby a 80 bodov za každých 52 € útraty na lodi
•    10% zľava pri rezervácii ďalšej plavby Costa v kajute s balíčkom Premium, Samsara alebo Suite s vyplávaním v priebehu nasledujúceho 1 roka (zľava sa vzťahuje len na cenu plavby po odpočítaní prístavných poplatkov)

V cene nie je zahrnuté:
•    Nápoje a minibar – je možné objednať si vopred nápojové balíčky
•    Prepitné 10 EUR na osobu a deň - platí sa v posledný deň plavby alebo vopred pri rezervácii
•    Kyvadlová doprava v prístavoch a fakultatívne výlety - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie
•    Jedlo v špeciálnych reštauráciách A la Carte
•    Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, internet, telefón, minibar v kajute...)
•    Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia
•    Víza (ak sú potrebné)

Video:

Katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Costa Crociere
 • Costa Magica

  Costa Magica

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Guadeloupe, Antily - Do prístavu: Guadeloupe, Antily
  Dátum odchodu: 02. 03. 2018
  609 € vnútorné
  759 € vonkajšie
  1 059 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 609 €
 • Costa Magica

  Costa Magica

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Guadeloupe, Antily - Do prístavu: Guadeloupe, Antily
  Dátum odchodu: 02. 03. 2018
  959 € vnútorné
  1 299 € vonkajšie
  1 809 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 959 €
 • Costa Diadema Akcia

  Costa Diadema

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 02. 03. 2018
  449 € vnútorné
  649 € vonkajšie
  749 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 449 €
 • Costa Mediterranea

  Costa Mediterranea

  Emiráty a Omán
  Z prístavu: Dubaj, Emiráty - Do prístavu: Dubaj, Emiráty
  Dátum odchodu: 02. 03. 2018
  649 € vnútorné
  769 € vonkajšie
  879 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 649 €
 • Costa Pacifica

  Costa Pacifica

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Guadeloupe, Antily - Do prístavu: Guadeloupe, Antily
  Dátum odchodu: 03. 03. 2018
  529 € vnútorné
  649 € vonkajšie
  809 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 529 €
 • Costa neoClassica

  Costa neoClassica

  Indický oceán
  Z prístavu: Bombay/Mumbai, India - Do prístavu: Male, Maldivy
  Dátum odchodu: 03. 03. 2018
  499 € vnútorné
  799 € vonkajšie
  2 529 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 499 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti