Queen Anne - nová kráľovná pre flotilu Cunard

Cunard oficiálne prevzala Queen Anne, prvú novú loď pre svoju flotilu po 14 rokoch, počas slávnostnej ceremónie v Taliansku v piatok 19. apríla 2024. Tradičný odovzdávací ceremoniál sa odohral v lodeniciach Fincantieri Marghera v Benátkach, kde bolo luxusné plavidlo postavené.

Kráľovná Queen Anne

Queen Anne je v poradí už 249. loďou, ktorá sa poplaví pod vlajkou spoločnosti Cunard – a treťou, ktorú postavila talianska Fincantieri. Po ceremónii vyplávala do Southamptonu, odkiaľ v máji vyrazí na svoju prvú oficiálnu plavbu. Oficiálny krst sa uskutoční 3. júna v Liverpole, kde bola v roku 1840 Cunard založená. Plavebná spoločnosť dosiaľ neprezradila meno kmotry, ale objavili sa dohady, že by to mohla byť britská princezná Anne (nepotvrdená informácia).

Vypracovaný s dôrazom na detaily, dizajnový koncept lode Queen Anne je založený na dedičstve, remeselnej zručnosti, štýle, príbehoch a inováciách. Priestory tohto 114 000-tonového plavidla sa rozprestierajú na 13 palubách, a ponúknu cestovateľom ešte viac vzrušujúcich zážitkov, možností zábavy, stravovania a barov ako kedykoľvek predtým.

Cunard už pred časom oznámil sériu nových partnerstiev pre Queen Anne, vrátane rezidenčných pobytov v Le Gavroche at Sea, ktoré organizujú dvaja michelinovskí šéfkuchári Michel Roux, wellness balíčky pod vedením odborníkov na krásu z Harper's Bazaar UK a exkluzívne premietania Britského filmového inštitútu na plátne filmovej veľkosti v The Pavilion.

Plavidlo sa taktiež vyznačuje dosiaľ najširším výberom fitness, kozmetických, termálnych a kúpeľných zariadení, v rámci flotily Cunard, s prepracovanou ponukou Mareel Wellness & Beauty, ktorá predznamenáva novú éru relaxu na mori.

Katie McAlister, prezidentka spoločnosti Cunard, počas ceremónie odovzdávania zdieľala svoje nadšenie z uvedenia Queen Anne do flotily Cunard, ktorá teraz pozostáva zo štyroch plavidiel.
„Sme nadšení, že sme do našej flotily pridali Queen Anne, vďaka čomu je spolu s Queen Mary 2, Queen Elizabeth a Queen Victoria tvorí výnimočné kvarteto. Prvýkrát od roku 1999 Cunard uvidí v prevádzke štyri lode súčasne. Momentálne sa pripravujeme privítať hostí na inauguračnej plavbe naplánovanej na 3. mája 2024, po ktorej bude nasledovať ďalšia historická plavba British Isles Festival Voyage, ktorej súčasťou bude aj ďalší zásadný moment, a to slávnostný krst, ktorý sa uskutoční 3. júna v Liverpoole."

Kapitánka plavidla, Inger Klein Thorhauge odovzdávania vyjadrila svoju hrdosť a nadšenie z vedenia lode na jej nadchádzajúcich plavbách v rokoch 2024 a 2025. Vo svojom príhovore vyzdvihla niekoľko inovatívnych prvkov na palube, vrátane nového systému jedinečného pre flotilu Cunard, ktorého cieľom je vylepšiť zážitok z klasickej plavby pomocou moderných technológií bez toho.

Plavba okolo sveta 2025 na novej Queen Anne

Po európskej sezóne v Európe sa nová Queen Anne vydá na veľkolepú plavbu okolo sveta, s odchodom 7. januára 2025 z Hamburgu alebo 9. januára zo Southamptonu. Táto vyše 100-nočná nezabudnuteľná cesta po Amerike, Austrálii, Ázii, Arabskom zálive a nakoniec v Stredozemnom mori zahŕňa aj nočné zastávky v New Yorku, Honolulu, Sydney, Singapure a Dubaji.  
Plavba je už takmer vypredaná a prípade seriózneho záujmu nás kontaktujte čo najrýchlejšie.

Zdroj informácií plavebná spoločnosť Cunard Line. Video: YouTube oficiálny kanál spoločnosti Cunard Line

Súvisiace články:

Späť na zoznam noviniek