MSC World America - druhá v triede MSC World

Lodná spoločnost MSC Cruises – tretia najväčšia a zároveň najrýchlejšie rastúca značka výletných plavieb na svete – práve zahájila predaj plavieb svojej ďalšej lode MSC World America. Pozoruhodná výletná loď s pohonom na LNG bude po svojom spustení v apríli 2025 po svojej staršej sestre World Europa druhou v inovativnej triede MSC World a svojím hosťom ponúkne udržateľnú prevádzku a jedinečné zážitky na mori.

Inaugurálna sezóna MSC World America

Domovským prístavom tejto lode sa stane najmodernejší terminál MSC Cruises v prístave Miami, který sa po svojom dokončení stane najväčším terminálom pre výletné lode v Severnej Amerike.
Počas svojej prvej sezóny bude MSC World America vykonávať týždenné okruhy v Karibiku a svojim hosťom umožní navštíviť niektoré z najvyhľadávanějších destinacií v tejto oblasti. Trasy sú navrhnuté tak, aby maximalizovali čas k dispozícii počas každej zastávky. Všetky okruhy však budú zahŕňať aj deň strávený v populárnej Ocean Cay MSC Marine Reserva – na úžasnom súkromnom ostrove MSC Cruises na Bahamách.

Aká bude MSC World America?

Výletná loď MSC World America je navrhnutá špecificky pre plavby v Amerike - pýšiť sa bude novými reštauráciami, barmi, verejnými priestormi navrhnutými tak, aby vytvorili skutočne nezabudnuteľný zážitok z dovolenky. Na palube sa stretávajú rôzne kultúry z celého sveta, pretože elegantný európsky dizajn sa tu snúbi s americkým komfortom.

Loď s dĺžkou 333 metrov á šírkou 47 metrov bude 2 626 kajút pre hostí, 22 palúb, 14 víriviek.

MSC World America

The Harbour

Jedným z nových revolučných zážitkov vyvinutých na palube MSC World America bude The Harbour – úplne nový vonkajší priestor na 20. palube, navrhnutý špeciálne pre rodiny s deťmi, aby sa tu spoločne schádzali, hrali a odpočívali. Táto nová časť bola premyslene navrhnutá tak, aby spojila všetky súčasti dokonalého rodinného zážitku na mori na jedinom úžasnom a pohodlnom mieste.
The Harbour kombinuje širokú škálu najrôznejších dobrodružstiev a zahŕňa aktivity ako aquapark s interaktívnymi vodnými prvkami, prepojený s miestami pozývajúcimi k odpočinku, ľahkému občerstveniu či osvieženiu chladeným drinkom.

The Harbour bude poskytovať aj niektoré z najlepších výhľadov na oceán, ktoré si tu budete môcť vychutnať z pohodlných kresiel. Na deti tu čaká množstvo vzrušujúcich dobrodružstiev v podobe zložitej adrenalínovej dráhy High Trail či lanovky. Tematické detské ihrisko Harbour Lighthouse budú milovať menšie deti, obzvlášť, ak im jedlo privezie zábavný nákladiak.

Reštaurácie a bary na MSC World America

Celkovo 13 restaurací poskytne skutočne široký výber možností stravovania a tém. V cene plavby majú hostia stravovanie v hlavných reštauráciách s obsluhou pri stole a taktiež v samoobslužných bufetových reštauráciách.

 • Štyri hlavné reštaurácie podávajú medzinárodnú kuchyňu a známe americké obľúbené jedlá.
 • Dva bufety s bohatým výberom pre rýchle a neformálne nasýtenie.
 • Luna Park Pizza & Burger: Bezplatný neformálny stánok s rýchlym občerstvením umiestnený vedľa Luna Parku vo World Galleria ponúkajúci rýchle občerstvenie po celý deň.
 • Šesť špeciálnych reštaurácií ponúkajúcich rôzne obľúbené medzinárodné kuchyne: Butcher's Cut steakhouse, Kaito Sushi a Teppanyaki a Hola! Tacos & Cantina.

Zábavu hostia nájdu v rozmanitých barov, salónikoch a kaviarniach. 20 rôznych zariadení ponúkne širokú škálu zábavy, vyberie si každý. Tešiť sa hostia môžu napríklad na:

 • Sports Bar: Novinka pro MSC World America –na tomto príjemnom mieste sa stretáva športová nostalgia, technológia a zábava. Hostia všetkých vekových kategórií sa tu budú cítiť vítaní, či už budú sledovať športové prenosy na jednej z mnohých televíznych obrazoviek alebo si to rozdajú pri jednej z typických športových barových hier, ako sú šípky alebo stolný futbal.
 • Comedy Club: Nový koncept vo flotile MSC Cruises bude plný smiechu. Toto je miesto, kde sa hostia môžu uvoľniť a brať život trochu menej vážne.
 • The Gin Project: Široký výber rôznych remeselných ginov s klasickými koktaily odborne pripravenými gin-tendrmi.
 • Elixir – Mixology Bar: Skúsení mixológovia vytvárajúci ručne vyrábané zmesi na vonkajšej terase, kde si môžete vychutnať koktaily a zároveň si užívať nádherný výhľad na oceán.
 • Masters of the Sea: Klasická britská krčma MSC Cruises je vybavená kompletným minipivovarom vyrábajúcim na palube vlastné pivo MSC Signature.
 • Coffee Emporium: Elegantná a moderná kaviareň, ktorá je snom každého znalca kávy. Vyberte si z niektorých z najlepších kávových zŕn na svete a potom si vyberte svoj obľúbený spôsob varenia a servírovania.
 • Čokoládovňa Jean-Phillipe Chocolate: Ponuka vlastnej čokolády, kávy a ďalších pochutín v uvoľnenej atmosfére kaviarne.

Štýlové ubytovanie s nekonečným komfortom

Nová výletná loď ponúkne opäť veľký výber možností ubytovania od luxusných apartmánov v exkluzivnom MSC Yacht Clube, obľúbených balkonových kajutách až po netradičné kajuty s výhľadom na World Promenade.
Úplnou novinkou sú kajuty Infinite Ocean View so zasúvacím oknom. Ale chýbať nebudú ani rodinné kajuty či exkluzivne suite s vlastnou vírivou vaňou na rozmernej terase.

Plavby Karibikom 2025

Už od apríla 2025 si môžete užíť báječnú plavbu Karibikom na tejto novej fascinujúcej výletnej lodi. Dva striedajúce sa týždené okruhy je možnú spojiť do jednej dlhej dovolenky, počas ktorej spoznáte krásy východného i západného Karibiku.

17. mája 2023 -  Zdroj informácií, fotografie a video: spoločnosť MSC Cruises

Súvisiace články:

Späť na zoznam noviniek