Prichádza Sun Princess - nová generácia lodí pre Princess Cruises

Dosiaľ najmodernejšia a najväčšia vo flotile plavebnej spoločnosti Princess Cruises bude debutovať v Stredozemnom mori vo februári 2024. Vďaka svojmu svetlému dizajnu inšpirovanému slnečnými lúčmi a rozšíreným verejným priestorom očakáva hostí na palube mimoriadny zážitok z plavby, vrátane úžasného divadla Arena a ohromujúcej trojposchodovej reštaurácie.
Prichádza Sun Princess!

Je treťou loďou flotily v poradí, ktorá bola poctená menom Sun Princess, čím sa pridáva k odkazu prvej lode, plaviacej sa v rokoch 1974 až 1988 a druhej plaviacej sa v rokoch 1995 až 2020. 

„Pri stavbe každej novej lode máme neuveriteľnú príležitosť navrhnúť výnimočné priestory s ohľadom na preferencie našich hostí,“ povedal John Padgett. „S novou platformou a rozmermi Sun Princess sme mali jedinečnú schopnosť osviežiť priestory, o ktorých vieme, že ich hostia milujú, a rozšíriť ich, prerobiť a pozdvihnúť na ďalšiu úroveň. Sme si istí, že naše slnkom inšpirované dizajny prekonajú očakávania a pozdvihnú celý zážitok z Princess.“

Sun Princess - "The Love Boat"

1.7550 ton • 344 m • 950 miliónov euro • 4.300 hostí  2157 kajút • posádka 1.550 20 palúb

Aktuálne v dostavbe v lodeniciach Fincantieri, doteraz najväčšia loď pre spoločnosť Princess,  je inšpirovaná práve Talianskom. Zároveň však ostáva verná hladkým čistým líniám a estetike dizajnu slávnej ikony Seawitch z loga plavebnej spoločnosti.

V poplatnosti svojmu menu, slnkom inšpirované oživené priestory vnášajú vonkajšok dovnútra. Veľké, otvorené interiéry sa vlievajú do seba a poskytujú tak pocit priestrannosti a ľahkosti.

Sun Princess zohľadňuje zameranie materskej korporácie Carnival Corporation na ekologickú plavbu a bude prvou loďou spoločnosti Princess Cruises s pohonom na skvapalnený zemný plyn (LNG), aktuálne najčistejšie fosílne palivo.

A aj na tejto lodi budú môcť hostia využívať exkluzívny zážitok apartmánovej triedy Princess Medallion, ktorý ponúka personalizované služby, ktoré sa doposiaľ nachádzali len na menších lodiach v tomto odvetví.

Oddych a zábava

V Princess Live! si hostia užijú nepretržitú zábavu po celý deň a každý večer, herné predstavenia, trivia a každodenná Wake Show. Luxusné textúry a materiály, množstvo pohodlných kresiel a sedačiek, príjemná polootvorená fasáda a veľká LED obrazovka na pódiu. 

Divadlo Princess Theatre sa vyvinulo do technologicky vyspelejšieho priestor na predstavenie, Princess Arena. Je možné ho nakonfigurovať rôznymi spôsobmi - dokonca aj v kruhu! — a jeho korunou je veľkorozmerný LCD panel, ktorý oživuje produkciu.

Wake Club na otvorenej korme 8. paluby je ideálnym miestom na oddych. Vybavené pohodlnými ležadlami, môžete si sem prísť prečítať knihu, popíjať drink s priateľmi alebo len tak obdivovať výhľad.

The Dome, inšpirovaná terasami Santorini, je viacúrovňová krytá paluba so zaťahovacou presklenou kupolou prvou svojho druhu, aká bola kedy postavená na výletnej lodi. Bazén a opaľovanie sa v slnečných lúčoch, pódium na predstavenia v noci pod hviezdnou oblohou, kupola je viacúčelová.

Moderné, elegantné butiky sa plynule prepájajú a ponúkajú interaktívne zážitky. Tovar s logom Princess, oblečenie a predmety lifestyle,  moderné umenie, nový bazár s výberom špecifickým pre navštívené destinácie, plus šperky, hodinky, kozmetika a parfémy.

Dobrú chuť!

Po prvýkrát uvedená hlavná reštaurácia Horizons je otvorený a flexibilný trojúrovňový priestor. Ohromujúce výhľady a prirodzené svetlo zvýrazňujú dekoratívne dielo, ktore sa tiahne od 6. až po 8. palubu. Každá z troch palúb bude mať navyše svoju vlastnú osobnosť, ponúka rôzne kulinárske zážitky a rozsah úrovní formálnosti.

V očarujúcej a obľúbenej reštaurácii Alfredo’s Pizzeria sa podáva „najlepšia pizza na mori“.  Zachová si dizajn otvorenej kuchyne, vďaka čomu budú môcť hostia sledovať kuchárov pri práci. Novinkou je profesionálna pec, ktorá dosahuje 968 stupňov, čo umožňuje kuchárom pripraviť skutočnú autentickú neapolskú pizzu. 

Obľúbený medzi hosťami Princess, ktorí si radi pochutnajú na perfektne grilovanom steaku, Crown Grill na Sun Princess modernizuje klasický steakhousový štýl novými prvkami. Útulné kožené kabínky, kruhové sedenie a moderné umelecké diela znásobia nezabudnuteľné kulinárske zážitky z večere.

Trattoria Sabatini – moderný, neformálny, ale elegantný taliansky kulinársky zážitok. Ostrý, na mieru šitý geometrický dizajn zahŕňa aj prípravnú miestnosť, kde hostia môžu obdivovať proces výroby čerstvých cestovín. Reštaurácia je navrhnutá s intímnymi zákutiami v štýle bistra a dramatickou kruhovou hlavnou miestnosťou.

Cíťte sa (lepšie) ako doma

S celkovo 2.157 kajutami, vrátane 50 apartmánov a 100 prepojených izieb, 21-poschodová Sun Princess ponúka viac vonkajšieho balkónového priestoru. Navyše, všetky balkónové izby sú vybavené aj pohovkou.

Exkluzívne na Sun Princess bude tiež uvedená nová úroveň ubytovania v apartmánoch, kolekcia Signature Collection. Okrem prémiového vybavenia kajuty, cena ubytovania v kategóriách Signature Collection zahŕňa aj prístup do Signature Restaurant, Signature Lounge a Signature Sun Deck, súkromnej opaľovacej paluby wellnesu The Sanctuary.

Ubytovanie v triede Club na palube Sun Princess a všetkých ostatných lodí Princess sa teraz bude nazývať Reserve Collection, čo sú najlepšie umiestnené kajuty kategórií mini suite. V rámci Reserve Collection je kategória Reserve Collection Cabana, kajuty v štýle rezortu, ktoré ponúkajú balkón a súkromné zariadené patio. Tieto prémiové ubytovania zahŕňajú aj prístup do reštaurácie Reserve Collection.

Ubytovanie na výletnej lodi Sun Princess

Inauguračná sezóna

Po inaugurácii vo  od februári 2024, Sun Princess strávi svoju prvú jarnú a letnú sezónu plavbami po Stredozemnom mori s nalodením v Civitavecchii, Barcelone a Aténach. V strede septembra sa vydá na transatlantickú plavbu, po ktorej budú od októbra 2024 nasledovať plavby po západnom a východnom Karibiku z Fort Lauderdale na Floride.

Súvisiace články:

Späť na zoznam noviniek