Nové prístavy pre okružné plavby okolo Arabského polostrova

Počas nadchádzajúcej zimnej sezóny 2023-24 pribudne do itinerárov výletných lodí na Blízkom Východe niekoľko nových, veľmi zaujímavých destinácií. K už tradičným zastávkam pribudne Sharm El-Sheikh v Egypte, Manama v Bahrajne, hlavné mesto brunejského sultanátu Bandar Seri Begawan a Džidda v Saudskej Arábii.

Plavba na Blízkom Východe - nezabudnuteľná odysea

Vitajte v očarujúcom svete výletných plavieb po Arabskom zálive a Červenom mori, kde sa stretávajú starodávne tradície a moderný luxus. Vydajte sa na cestu, ktorá vás zavedie do srdca Stredného východu, aby ste odhalili mozaiku rozmanitých kultúr, historických pokladov a dychberúcich krajín. Od rušných metropol po tiché pobrežné dediny, či už hľadáte dobrodružstvo, oddych alebo turistické pamätihodnosti, tieto plavby sú jedinečnou príležitosťou preskúmať bohatú históriu, živé kultúry a prírodné divy tejto fascinujúcej oblasti.
Mešita v Abu Zabí. Photo by Mariakray on Pixabay

Arabský záliv

Záujemcovia o plavbu v Arabskom zálive si môžu vybrať z troch hlavných naloďovacích prístavov: Dubaj, Doha a Abu Zabí.

MSC Virtuosa (MSC Cruises) sa bude plaviť na 7-nočných plavbách z Dubaja do katarskej Dohy, ďalej do novej zastávky Manama v Bahrajne, do Abu Zabí a na ostrov Sir Bani Yas a späť do Dubaja. 
Pripomeňme si, že MSC Virtuosa bude slúžiť aj ako hotel pre preteky Formuly 1 v Abú Zabí, ktoré sa budú konať od 24. do 26. novembra 2023.  Ponuka plavieb. 

Výletná loď MSC Opera (MSC Cruises) sa vracia do regiónu taktiež s týždňovými plavbami; z Dubaja do Abu Zabí, na ostrov Sir Bani Yas, Khasab v Ománe alebo Fujairah v SAE, do hlavného mesta Ománu Maskat a späť do Dubaja. Ponuka plavieb.

Norwegian Dawn (NCL) prichádza s okružnými plavbami medzi Dubajom a Dohou, so zastávkami v Abu Zabú, Sir Bani Yas, bahrajnskej Maname a saudsko-arabskom Dammame.  Ponuka plavieb.

AIDAprima (AIDA) ponúkne klasické týždňové kombinácie Dubaj, Abu Zabí, Doha a Maskat. Ponuka plavieb.

Najnovšia loď v regióne, Costa Toscana (Costa) pridá k Dubaj, Abu Zabí, Doha a Maskatu aj jednu navštevu v Salalah. Ponuka plavieb.

Mein Schiff 2 (TUI Cruises) navštívi Dubaj, Abu Zabí, Doha a Maskat, ale aj Khasab a ostrov Sir Bani Yas. Ponuka plavieb na vyžiadanie.

Silver Spirit (Silversea) na svojich plavbách v tejto oblasti túto zimu navštívi aj menej známy Ras Al Khaimah v SAE. Ponuka plavieb.

Červené more

Naloďovacie prístavy pre plavbu v Červenom mori: Safaga, Džidda, Sharm El-Sheikh a Ain Sokhna.

MSC Orchestra (MSC Cruises) bude počas zimnej sezóny 2023-2024 prevádzkovať nový itinerár, s 7-nočné plavby do Safagy v Egypte, Džiddy v Saudskej Arábii, Aqaby (exkurzie do destinácie Petra) v Jordánsku, nového prístavu v Sharm El-Sheikh a Sokhny (exkurzie do Káhiry a k pyramídam) v Egypte. Ponuka plavieb.

Ďalšie plavebné spoločnosti operujúce na Blízkom Východe:

Azamara, Crystal Cruises, Oceania Cruises, Ponant Yacht Cruises & Expeditions, Seabourn, Windstar Cruises

Arabský trh souk. Photo by Esteban Palacios Blanco - Unsplash

Fly&Cruise - Balíček plavba s letenkou a transfermi

Spoločnosti Costa a MSC Cruises na zimnú sezónu 2023-24 opäť potvrdila obľúbený program „Fly&Cruise“, v spolupráci s poprednými leteckými spoločnosťami.

Pohodlnú a výhodnú kombináciu okružnej plavby so spiatočnou letenkou Emirates a transfermi medzi letiskom a naaloďovacím prístavom v Dubaji môžu využiť aj slovenskí cestujúci, pričom naše najbližšie letisko je Viedeň Schwechat.

Súvisiace články:

Späť na zoznam noviniek