Krst MSC Seascape v New Yorku

MSC Cruises — narýchlejšie sa rozrastajúca plavebná spoločnosť— oficiálne uvítala do svojej flotily svoju najnovšiu loď, MSC Seascape. Slávnostná ceremónia sa uskutočnila v terminále Manhattan Cruise Terminal v New York City, ako symbolické potvrdenie toho, že práve toto mesto sa v apríli 2023 stane novým domácim prístavom spoločnosti. Slávnosti sa účastnilo vyše pozvaných 3,000 hostí.

Krst MSC Seascape, Alexa Aponte-Vago a kapitán, Francesco Di Palma, Credit Ivan Sarfatti

Jedným z vrcholných momentov ceremónie bolo skvelé spevácke vystúpenie speváka Mattea Bocelliho, ktorý je synom medzinárodne uznávaného Andreu Bocelliho.

Kmotra flotily MSC, filmová ikona Sophia Loren požehnala MSC Seascape virtuálne na diaľku, zatiaľ čo Alexa Aponte-Vago, dcéra zakladateľa MSC Group, spolu s výkonným riaditeľom spoločnosti Gianluigim Apontem, vykonali tradičné prestrihnutie pásky. Po slávnostnom obrade hostí čakala gala večera, po ktorej vystúpil americký spevák a skladateľ ocenený cenou Grammy, Ne-Yo.

MSC Seascape sa stala v poradí už 21. loďou flotily MSC Cruises, a bola oficiálne uvedená do prevádzky iba niekoľko týždňov po svojej o máličko staršej sestre, MSC World Europa, ktorá bola pokrstená v Dubaji v novembri. Nasledovať ju bude už čoskoro MSC Euribia, druhý loď flotily s pohonom na tekutý plyn, ktorej príchod je plánovaný v júni 2023.

Ženeva, Švajčiarsko - 23. august 2022. Fotografie MSC Cruises. 

Súvisiace články

Späť na zoznam noviniek