Futbalista Lionel Messi je krstným otcom novej Icon of the Seas

Futbalová legenda, Argentínčan Lionel Messi, sa stal kmotrom aktuálne najväčšej výletnej lode na svete, Icon of the Seas, spoločnosti Royal Caribbean International. Slávnostné podujatie sa uskutočnilo 23. januára 2024 priamo na palube lode, v AquaDome, úžasnom novom multifunkčnom priestore.

 

Icon of the Seas - najlepšia rodinná dovolenka na svete

Výsledok siedmych rokov intenzívneho snívania a tvorby,  výletná loď Icon of the Seas je navrhnutá tak, aby bola tou najlepšou rodinnou dovolenkou na svete. Prezident a generálny riaditeľ Royal Caribbean International, Michael Bayley, ju nazval „najväčším uskutočneným snom spoločnosti“ a „skutočným inžinierskym zázrakom“.

Bayley na slávnosti predstavil niekoľko viacgeneračných rodín pracujúcich ako posádka na lodiach RCI, spolu s rodinou Carterovcov, ktorí sa ako hostia plavia so spoločnosťou po celé generácie, počnúc plavbou na Sun Viking v roku 1987.

"Rodina - o tom je Royal Caribbean," povedal Bayley. A dodal: "Tímová práca plní sny."

Inauguráciu doplnila veľkolepá show oživená vzdušnými akrobatmi, skokanmi do vody a škótskou skupinou Red Hot Chili Pipers, ktorí vystúpili s elektrickými gitarami, bubnami a gajdami.

Kompletný záznam podujatia si môžete pozrieť tu 

Krstný otec Lionel Messi

Lionel Messi sa ujal svojej úlohy krstného otca, keď prevzal futbalovú loptu od kapitána Henrika Loya, ktorému ju podal vzdušný akrobat. Messi v španielčine udelil novej lodi tradičné požehnanie a potom loptou stlačil gombík na uvoľnenie veľkej fľaše šampanského. Fľaša sa následne rozbila o trup 250 800 tonovej, 20-palúb vysokej,  365 m dlhej výletnej lode.

Messi je teraz hviezdou tímu Interu Miami z Major League Soccer, po rokoch hry za španielsky klub Barcelona a francúzsky klub Paris Saint-Germain. Svoju rodnú Argentínu priviedol k titulu majstrov sveta v roku 2022 a rekordných osemkrát získal Zlatú loptu ako najlepší futbalista roka.

AquaDome

Nový revolučný prvok AquaDome je súčasťou novo prepracovanej verzie divadla AquaTheater.  Táto nová štvrť je umiestnená v prednej časti lode, na 15. palube. Tento multifunkčný priestor je vybavený klimatizovanou kupolou so 673 sklenenými panelmi. Rozmery kupoly (výška 24 m vysoký, šírka 50 m a váha 363 ton) sú monumentálne.

Počas dňa je AquaDome nádherným soláriom poskytujúcim oddych, stravovanie a drinky a večer sa tu poriadajú nezabudnuteľné aqua shows v úplne novom formáte.

Plavby na Icon of the Seas

Toto nádherné futuristické plávajúce mesto celoročne uskutočňuje 7-nočné plavby po východnom a západnom Karibiku s odchodom z Miami.
Aktuálna ponuka plavieb s možnosťou rezervácie

23.  Január 2024. Zdroj (vrátane fotografií a videa): spoločnosť Royal Caribbean.

Súvisiace články

Späť na zoznam noviniek