Virgin Voyages

Luxusný zážitok z plavby

Vitajte na palube Virgin Voyages. Virgin Voyages je americká lodná spoločnosť, ktorá bola založená v štáte Florida dvomi spoločnosťami Virgin Group a Bain Capital. Lode boli vybudované a inšpirované práve vďaka Richardovi Bransonovi, zakladateľovi spoločnosti Virgin Group. Zaujímavosťou je, že je to prvá flotila spoločnosti Virgin Voyages, ktorá sa bude nazývať ako „Lady Ships“. 

Lodná spoločnosť Virgin Voyages ponúka klientom celkom nový zážitok z plavby a rozhodne nepatrí medzi tradičné lodné spoločnosti. Namiesto toho očakávajte plavbu, ktorá vzbudzuje zážitky, objavuje dobrodružstvo a rozvíja zvedavosť. S Virgin Voyages nie ste nikdy len cestujúci ale námorník.

Virgin Voyages vás očarí a inšpiruje každý deň. Ponúka nie len kvalitný prístup ku službám ale aj prvotriedny prístup k cestovaniu po mori. Taktiež sa pýši rôznorodými vlastnosťami, ktoré sú hravé a trúfalé zároveň. Cestujúci si budú môcť vychutnať jedlo vo viac ako 20 reštauráciách (ktoré sú v cene plavby), kde môžu obohatiť svoje chuťové poháriky a vychutnať si tento zážitok priamo s výhľadom na more. Lodná spoločnosť ponúka cestujúcim bezplatný prístup do fitness centra a bezplatné Wi-Fi, kde môžu zdieľať svoje zážitky so svojimi blízkymi doma. 

Minimálny vek všetkých cestujúcich je 18+.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
Rok výstavby
Scarlet Lady167.800t   nry2020
Valiant Lady146.600 t   nry2021


Destinácie: Virgin Voyages ponúka štyri a päť nočné trasy, všetky sa plavia z Miami a odvádzajú cestujúcichdo prístavov ako Puerto Plata, Costa Maya alebo Key West. Objavte krásy San Juanu alebo koralové útesy na ostrove Cozumel v Mexiku, vstupnú bránu do Tulumu a na Playa del Carmen. Taktiež strávite deň na krásnom ostrove Bimini na Bahamách, kde sa cez deň môžete vyhrievať na slnku a večer si vychutnať drink v plážovom klube.

Virgin Voyages ponúka plavby nie len v Karibiku ale plaví sa aj po stredozemnom mori. Vydajte sa z prístavu v Barcelone do neodolateľných stredomorských destinácií, ako sú Marseille, Monako, Toskánsko alebo navštívte Olbiu a Cagliari na talianskom ostrove Sardínia. Nech je váš cieľ výletnej plavby akýkoľvek, všetky lode zostávajú dlhšie v prístave, aby ste strávili magickú noc v plážovom klube na Ibize.

Eco-friendly: Novovybudované, najmodernejšie a ekologicky šetrné výletné lode využívajú najmodernejšiu technológiu, takže sa môžete sústrediť na zanechanie stopy v piesku a nie na planéte. Spoločnosť VirginVoyages využíva technológiu pohonu Azipod na zníženie spotreby paliva o 15% a spolupracuje so švédskymi odborníkmi v oblasti čistých technológií, so spoločnosťou Climeon, na konverziu tepla z lodných motorov späť na elektrinu, čo pomáha znižovať emisie oxidu uhličitého.

Zábava: Rôznorodý výber programov vám určite nebude chýbať a nájdete ich na palube viac než dosť. Vrátane cvičení jogy a fitness, spoločnosť VirginVoyages ponúka aj boxerský ring, bežeckú dráhu a vonkajšiu tréningovú zónu. Ak hľadáte oddych, lodné kúpele sú na to ako stvorené. Ocitnete sa v podmorskej jaskyni, kde sa nachádza vodoliečebný bazén, bahenná a soľnoá miestnosť a ochladzujúce bazény. Ak chcete oprášiť vaše kulinárske zručnosti, nenechajte si ujsť "The Test Kitchen". Ponúka nie len kurzy varenia ale aj umenie ako si namiešať ten správny drink a kávové laboratórium. Na palube sa nachádza niekoľko barov a diskoték, live predstavenia a show, Broadway, kasíno, tetovacie štúdio, manikúra a pedikúra, beauty salón a mnoho ďalších. Zaujímavosťou je, že na slávnom ostrove na Bahamách vystupuje niekoľko slávnych DJ ako Diplo, MarkRonson, MK a SofiTukker.

Stravovanie: Na výber je z viac ako 20 reštaurácií, od steakhousov a kórejských BBQ až po medzinárodný trh s potravinami. Bary sa nachádzajú na každom poschodí. Ak máte chuť na neskoré nočné občerstvenie, žiaden problém. Na lodi funguje 24 hodinový servis (pizza, hamburger a rezancový bar). Namiesto bufetov, lodná spoločnosť objavila čaro z jednej veľkej haly. Na palube varia svetoví šéfkuchári ako BradFarmerie a Sohui Kim, ktorí boli ocenení Michelinskou hviezdou.

Prepitné pre personál: už zahrnuté v cene plavby

Ubytovanie: Klienti majú na výber zo 4 kategórií kajút: vnútorné, vonkajšie, kajuty s balkónom a RockStar Quarters. Rozdiel v kategóriách je v umiestnení kajút, veľkosti kajút, vybavenia kajút a v niektorých ďalších službách. Podrobnejšie informácie nájdete v pdf.

V cene je zahrnuté:

 • Prepitné
 • WiFi – možnosť dokúpenia upgradu na Premium
 • Plná penzia
 • Vstup na aktivity počas dňa
 • Využívanie zariadení na lodi vrátane fitness centra a skupinových cvičení
 • Základné nápoje (voda, ovocné šťavy, šumivé nápoje a sóda, čaj a prekvapkávaná káva)

V cene nie je zahrnuté:

 • Nápoje – platené individuálne,  možnosť dokúpenia balíčka Bar Tab a možnosť získania bonusu. Za každých 300 dolárov, ktoré si zakúpite dostanete ďalších 50 až 100 dolárov v závislosti od aktuálnej ponuky.

Nápoje: Na palubu lodí VirginVoyages si cestujúci môžu priniesť dve 750ml fľaše vína na kajutu. Víno sa musí nachádzať v príručnej batožine. Na palubu si môžete vziať so sebou aj vodu alebo nealkoholické nápoje, ktoré však nie sú potrebné, pretože sú zahrnuté už v cene plavby. Spoločnosť Virgin Voyages obmedzila využívanie plastov na jedno použitie. Ak si teda chcete priniesť vlastnú vodu alebo nealkoholické nápoje, vyhýbajte sa plastovým fľašiam a rozhodnite sa radšej pre plechovky alebo kartóny.

Zakázané je priniesť si iný alkohol ako napr. pivo a liehoviny.

Cenník: Pivá ako Heinken, AmstelLight, Narragansett a Kalik stoja okolo 5 až 6 USD. Základné nápoje ako napr. gin, rum a whisky stoja okolo 9 USD. Ceny vína sa samozrejme líšia, ale za menej ako 10 dolárov je k dispozícii slušný výber. Nápojom tejto luxusnej výletnej lode je šampanské, ktoré je k dispozícii za 9 USD/pohár.

 Prepitné je zahrnuté v cene nápojov.

Na palube lodí Virgin Voyages je dovolené všetkým cestujúcim nad 18 rokov konzumovať alkohol pričom do veku 21 rokov musia cestujúci spĺňať ešte jedno z týchto kritérií:

 • Vyberte si plavbu, ktorá odchádza z prístavu mimo USA
 • Zdieľajte kajutu s niekým nad 21 rokov, ktorý bude právne zodpovedný
 • Byť ženatý / -á za iného hosťa
 • Byť aktívnym členom armády
 

Informatívne materiály: