Virgin Voyages

All-Inclusive Comfort Class pre dospelých

Vitajte na palube lodí Virgin Voyages! Virgin Voyages Ltd. je americká lodná spoločnosť so sídlom na Floride, ktorá bola založená v roku 2014 spoločnosťou Virgin Group UK, s finančnou podporou americkej investičnej firmy BainCapital. Jedinečný charakter a stavba týchto lodí boli inšpirované práve charizmatickým sirom Richardom Bransonom, svetoznámym zakladateľom spoločnosti Virgin Group.
Zaujímavosťou je, že prvá flotila spoločnosti sa bude nazývať „Lady Ships“ v téme Your Ladyship, ako pocta britskému dedičstvu spoločnosti Virgin.

Lodná spoločnosť Virgin Voyages ponúka klientom celkom nový zážitok z plavby a rozhodne nepatrí medzi tradičné lodné spoločnosti. Namiesto toho sa pripravte na plavbu, ktorá vzbudzuje zážitky, objavuje dobrodružstvo a rozvíja zvedavosť. S Virgin Voyages nie ste iba iba obyčajný cestujúci, ale Sailor = Námorník.

Koronavirus a situácia na lodiach Regent Seven Seas Cruises RRSC

Plavba s Virgin Voyages Vás očarí a inšpiruje. Spoločnosť chce ponúknuť nový prístup k cestovaniu po mori. Vyznačuje sa viacerými charakteristikami, ktoré sú originálne a trúfalé zároveň: pripojenie na wifi, stravovanie vo všetkých (20+) palubných reštauráciách, prepitné pre personál, jedinečné párty a programy, skupinové fitness cvičenia, nealko nápoje ...  to všetko je už v cene plavby!

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Scarlet Lady110.000 t1.408-2020
Valiant Lady110.000 t1.408-2021
Resilient Lady110.000 t1.408-2022
?? Lady110.000 t1.408-2023


 VŠETKY PLAVBY VIRGIN VOYAGES SÚ ADULTS ONLY: Minimálny vek hostí musí byť minimálne 18 rokov

Eco-friendly: Novovybudované a ekologicky šetrné výletné lode využívajú najmodernejšie technológie, takže vy sa môžete sústrediť na zanechávanie svojich stôp v piesku a nie na planéte.
Spoločnosť Virgin Voyages využíva technológiu pohonu Azipod na zníženie spotreby paliva o 15%. V spolupráci s poprednou švédskou firmou Climeon konvertujú odpadové teplo z lodných motorov na čistú elektrinu, čo pomáha znižovať emisie oxidu uhličitého.
Na palubách lodí sa nepoužívajú jednorázové produkty z plastu, vrátane slamiek, fľaškovanej vody a iných nápojov, nákupných tašiek, potravinových obalov, ani take-away kávové a nápojové poháre. Naopak, lodná spoločnosť zdôrazňuje využívanie recyklovaných  a opakovane používaných materiálov. 

Typický hosť Sailor: mladý (telom a/alebo dušou), anglicky hovoriaci, ktorý uprednostňuje aktívnu dovolenku a obľubuje fitness aktivity v kombinácii s relaxáciou v spa, a pre ktorého je deň nekončí večerom ...

Oficiálny jazyk na palube: angličtina

UbytovanieKlienti majú na výber zo 4 základných kategórií kajút: vnútorné, vonkajšie, kajuty s balkónom a apartmány MegaRockStar a RockStar Quarters. Rozdiel v subkategóriách je v umiestnení kajút, veľkosti kajút, vybavenia kajút a v niektorých ďalších službách. 
Sólo cestujúci môžu využiť ubytovanie vo vnútorných a vonkajších single kajutách, bez príplatku SingleUse.
Moderne zariadené kajuty sú eco-friendly, pri zariadení boli použité prírodné a ekologické materiály. K hi-tech funkciám patrí pripojenie na bezplatnú WiFi, automatický systém osvetlenia, nastaviteľná klimatizácia, 4K HDTv televízory s plochou 43 palcovou obrazovkou a ovládacím tabletom, minibary. K dispozícii je aj 24 hodinová kajutová služba.
Prostredníctvom aplikácie, nainštalovanej v smartfóne, môže hosť spravovať širokú škálu funkcií kajuty (klimatizácia, osvetlenie, otváranie a zatváranie závesov, hudba a televízia).

Stravovanie: Žiadne klasické lodné bufety, hlavné reštaurácie, predpísané formálne oblečenie, určené sedenie a časy večere!
Na každej lodi máte výber z vyše 20 reštaurácií; od steakhousov a kórejských BBQ až po medzinárodný trh s potravinami. Bary sa nachádzajú na každom poschodí. A ak dostanete chuť na neskoré nočné občerstvenie, žiaden problém: k dispozícii máte 24 hodinový servis (pizza, hamburger a rezancový bar). A toto všetko je v cene plavba - ani v jednej reštaurácii nemusíte platiť extra.
Jedálničky boli zostavené šéfkuchármi svetových mien, ako Brad Farmerie a Sohui Kim (obaja ocenení Michelinskou hviezdou).

Nápoje: Na palubu lodí Virgin Voyages si cestujúci môžu priniesť 2 x 750 ml fľaše vína na kajutu (musia sa nachádzať v príručnej batožine). Môžete si so sebou vziať aj vodu alebo nealkoholické nápoje, ktoré však nie sú potrebné, pretože sú už zahrnuté v cene plavby. Nezabúdajte ale, že Virgin Voyages obmedzila využívanie plastov na jedno použitie - ak si teda chcete priniesť vlastnú vodu alebo nealko nápoje, vyhýbajte sa plastovým fľašiam a rozhodnite sa radšej pre plechovky alebo kartóny.
 Nie je dovolené priniesť si na palubu iný alkohol ako napr. pivo a liehoviny.

Cenník: Pivá ako Heinken, AmstelLight, Narragansett a Kalik stoja okolo 5 až 6 USD. Liehové nápoje ako napr. gin, rum a whisky základných značiek stoja okolo 9 USD. Ceny vína sa samozrejme líšia, ale v cenovej relácii do 10 USD/pohár je k dispozícii slušný výber. Trendovým nápojom spoločnosti je šampanské, ktoré je k dispozícii za 9 USD/pohár.
*Prepitné je už zahrnuté v cene nápojov.

 Na palube lodí Virgin Voyages je dovolené všetkým cestujúcim konzumovať alkohol, ale tí vo veku 18 až 21 rokov musia spĺňať aspoň jedno z týchto kritérií:
- Musí sa jednať o plavbu, ktorá odchádza z prístavu mimo USA
- Zdieľa kajutu s niekým nad 21 rokov, ktorý bude právne zodpovedný
- Byť ženatý / vydatá za iného hosťa
- Byť aktívnym členom armády 

Zábava: 
Fitness: Bohatý a rôznorodý výber fitness programov vám určite nebude chýbať. Vrátane skupinových cvičení ako joga, spinning, bungee, HIT; ale na palube nájdete aj boxerský ring, bežeckú dráhu, fitness centrum s Techno Gym vybavením a vonkajšiu fitness zónu The Perch.

Relax: Ak hľadáte oddych, lodné kúpele Redemption Spa sú na to ako stvorené. Ocitnete sa v podmorskej jaskyni, kde sa nachádza vodoliečebný bazén, kúpele hammam, bahenná a soľná miestnosť a ochladzujúce bazény.
Okrem tradičného plne vybaveného kaderníckeho a kozmetického salónu majú páni i svoj vlastný holičský salón Stubble & Groom Barbershop a pre všetkých, ktorí túžia po jedinečnom suveníre z plavby, tu je tetovacie štúdio Squid Ink.

Večerné aktivity: Nočný život na palube je skutočne jedinečne bohatý a v modernom interaktívnom štýle: okrem barov, kasína a diskoték na Vás čakajú tematické večery, live hudobné a tanečné predstavenia, Broadway-style show, karaoke, súťaže.
Ako extra bonus, počas zastávky na Bahamách v klube Bimini Beach Club môžete zažiť vystúpenie niektorého so slávnych DJ-ov ako Diplo, MarkRonson, MK či SofiTukker.


A ak chcete oprášiť vaše kulinárske zručnosti, nenechajte si ujsť "The Test Kitchen". Ponúka nielen kurzy varenia, ale zasvätia Vás tu aj do umenia, ako si namiešať ten správny drink a kávové laboratórium.

Prepitné pre personál: už zahrnuté v cene plavby

Na lodi je bankomat ATM, poskytujúci americkú menu pri plavbách v Karibiku a euro pri plavbách v Stredozemnom mori. Všetky výmeny mien budú musieť byť vykonané pred pristátím.

Fajčenie a používanie akýchkoľvek tabakových výrobkov (vrátane vaporizátora) sú povolené iba vo vyhradenej fajčiarskej miestnosti a na vonkajšej ploche hornej paluby. Fajčenie je zakázané aj na všetkých kajutových balkónoch.
Porušenie tohto nariadenia je považované za závažné porušenie cestovnej zmluvy a bude mať za následok pokutu 1 000 USD, a môže mať za následok vylodenie v ďalšom prístave bez nároku na vrátenie peňazí. 

Destinácie:
Karibik: 
4- a 5-nočné trasy z Miami do prístavov ako Puerto Plata, Costa Maya alebo Key West. Objavte krásy San Juanu alebo koralové útesy na ostrove Cozumel v Mexiku, vstupnú bránu do Tulumu a pieskové pláže na Playa del Carmen. Na krásnom ostrove Bimini na Bahamách strávite nezabudnuteľný deň v luxusnom plážovom klube Virgin Voyages Bimini Beach Club.

Stredomorie: Vydajte sa z Barcelony na týždňovú plavbu do neodolateľných stredomorských destinácií ako Marseille, Monako, Toulon, Gibraltár, navštívte Ajaccio na Korzike, Olbiu či Cagliari na Sardínii alebo novú destináciu Marina di Carrara. Čaká Vás aj predĺžená zastávka na magickom ostrove Ibiza, kde po dni na pláži môžete stráviť noc v tanečnom klube.

Virgin Voyages App Aplikácia Sailor pre smart telefón: online check-in, rezervácia aktivít alebo stola na večeru, rezervácia exkurzií Shore Things, informácie o plavbe a programe, donáška šampanského alebo občerstvenia jednoduchým potrasením či poklepaním po telefóne (funkcie "Shake For Champagne. Tap for Snacks.")   

V cene plavby je zahrnuté:

• Ubytovanie v kajute vybranej kategorie
• Plná penzia vo všetkých lodných reštauráciách
• WiFi s možnosťou dokúpenia služby Premium
• Účasť na denných i večerných aktivitách
• Využívanie zariadení na lodi, vrátane fitness centra
​• Účasť na širokom výbere skupinových cvičení
• Základné nápoje (voda, ovocné džúsy, nealkoholické nápoje a sóda, čaj a americká / prekvapkávaná káva)
• Prepitné pre personál
• Prístavné poplatky

V cene nie je zahrnuté:
• Ostatné nápoje. Možnosť dokúpenia balíčka BarTab a možnosť získania bonusu: za každých 300 USD útraty získate bonus na ďalších 50 až 100 USD, v závislosti od aktuálnej ponuky.
• Kyvadlová doprava v prístavoch a fakultatívne výlety - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie
• Doprava do/z prístavu nalodenia - vylodenia
• Cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia
• Víza (ak sú potrebné)


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Virgin Cruises

Koronavirus a situácia na lodiach Regent Seven Seas Cruises RRSCDôležité upozornenie: 
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Virgin Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

 Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti Virgin Cruises plne zaočkovaní.

Virgin založila pracovnú skupinu Voyage Well Expert Advisory Group, ktorá pomáha vyvíjať vylepšené protokoly a skríningy zdravia, implementovať nové technológie na palube a usmerňovať prístup k rýchlemu a efektívnemu testovaniu COVID-19. Tento tím je zložený z partnerov v AtmosAir, EcoLab, Dr. Heymanna vo Vikande, Global Public Health Services a úzko spolupracuje s CDC, a riadi sa postupmi a pokynmi WHO.

V dôsledku pretrvávajúcej situácie v súvislosti s pandémiou COVID-19 je začiatok inaugurálnej sezóny lode Scarlet Lady presunutý na začiatok júla 2021.

Protokoly na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby

Pred nalodením:
- Na základe odporúčaných pokynov CDC a spolupráce s expertnou poradnou skupinou Voyage Well budú cestujúci ešte pred plavbou informovanío aktuálnych procesoch a postupoch.
- Zdravotné kontroly pred nalodením pre posádku aj námorníkov.
- Inštalácia technológie termálnej kamery do terminálov a na palubu na sledovanie telesnej teploty posádky a hostí.

Počas plavby:
- Implementácia osvedčených postupov týkajúcich sa sanitácie, fyzických odstupov, obmedzenej obsadenosti a zdravotných kontrol pre všetkých na palube.
- Inštalácia najnovšej technológie od AtmosAir Solutions - systému čistenia vzduchu, ktorý dezinfikuje vzduch na palube. Tento systém čistenia vzduchu, ktorý využíva bipolárnu ionizačnú technológiu, zabíja 99,9% vírusov.
- Vysoký pomer kajút s balkónom je jeden z najvyšších v priemysle - umožňuje dostatok prístupu na čerstvý vzduch.
- V začiatočnom období bude celková kapacita lode výrazne znížená - čo znamená, že všetci môžu ľahko dodržiavať príslušné odporúčania týkajúce sa spoločenských odstupov.
- Medzi ďalšie opatrenia patrí obmedzenie veľkých skupín na aktivitách prostredníctvom virtuálneho predpredaja vstupeniek, udržiavanie prázdnych miest medzi sebou a ponechávanie prázdnych stolov medzi skupinami v každej reštaurácii.
- Na lodi nie sú bufety ani veľké jedálne; iba menšie reštaurácie, aby sa obmedzili veľké skupiny ľudí. A neexistuje spoločné zdieľanie potravín - jedlo sa pripravuje, iba ak je objednané a doručené priamo k vám.
- Donášková stravovacia služba na palube, ShipEats, znamená bezkontaktný odvoz a vyzdvihnutie.
- Technológia na palube umožňuje ešte lepšie obmedzenie kontaktov; náramky The Band (pre bezkontaktné platby), Service Chat (pre digitálnu asistenciu) a Virtual Queues (pre rezerváciu zážitkov na palube bez nutnosti čakania v rade pred recepciou). 
- Pokiaľ ide o rúška, platia rovnaké pokyni, aké sa aktuálne odporúčajú na pevnine.

V prístavoch:
- Časy príchodu a vylodenia hostí a posádky v prístavných termináloch je riadené, aby boli umožnené spoločenské odstupy.
- Doporučujeme iba tie činnosti na pevnine, ktoré spĺňajú rovnaké hygienické alebo fyzické požiadavky na vzdialenosť, aké platia na lodi.

Posádka:
- Pravidelné kontroly telesnej teploty a priebežné testovanie na vírus COVID-19.
- Každý člen posádky, ktorý príde do styku s osobou s pozitívnym testom na COVID-19, bude izolovaný a podstúpi dôkladnú zdravotnú kontrolu s cieľom zabrániť možnému prepuknutiu choroby.
- Vylepšené čistenie pracovnýých uniforiem v lodných práčovniach pomocou nainštalovanej najnovšej technológie - vysokoteplotného čistenia, ktoré likviduje vírusy a škodlivé baktérie.
- Povinné používanie rukavíc a časté umývanie rúk pre zamestnancov pracujúcich na pozáíciách s potenciálne zvýšeným rizikom.
- Zamestnanci prechádzajú rozsiahlym školením a vzdelávaním sa v oblasti COVID-19 - od správneho čistenia a dezinfekcie až po pravidlá starostlivosti o hostí.

Starostlivosť:
- Základné testovanie na COVID-19 a akékoľvek vyšetrenia na príznaky chrípky alebo prechladnutia sú na palube zadarmo. Hostia i posádka majú nepretržitý prístup do plne vybaveného lodného zdravotného strediska.
- Vybavenie zdravotného strediska bolo rozšírené o ďalšie ventilátory a zvýšili sa aj zásoby kyslíkovej kapacity a OOP.
- Hosť alebo člen posádky, u ktorého sa prejavia príznaky, bude izolovaný vo svojej kajute. To isté platí pre všetkých, kto s ním prišli do blízkeho kontaktu.
- Izolovaným hosťom a členom posádky bude poskytovaná starostlivosť odbornými zdravotníkmi, až pokiaľ sa nebudú môcť vylodiť a podstúpiť akúkoľvek ďalšiu potrebnú liečbu.

Po vylodení:
Starostlivosť spoločnosti presahuje čas sgtrávený spoločne počas plavby. Pre prípad, že by sa u niektorého z hostí alebo posádky po návrate domov prejavili príznaky ochorenia:
- Bude stanovený postup dodatočného oznamovania po plavbe, prostredníctvom ktorého môžu hostia a posádka informovať lodnú spoločnosť, ak sa nebudú cítiť dobre do 14 dní od opustenia lode (inkubačná doba COVID-19).
- Následne budú kontaktovaní hostia a / alebo členovia posádky, ktorí mohli prísť do blízkeho kontaktu s touto osobou, aby mohli podniknúť všetky potrebné preventívne kroky.

Video:

 
 

Informatívne materiály: