Variety Cruises

Luxus a intimita privátnej mega jachty za dostupné ceny

Variety Cruises je jednou z najlepších mega-jachtových plavebných spoločností na svete. Flotila malých elegantných plavidiel s kapacitou 5 až 36 kajút ponúka zážitky na najvyššej úrovni; v intímnej, privátnej a uvoľnenej atmosfére.
Ako jediná lodná spoločnosť s kapacitou do 100 pax zodpovedá náročným požiadavkám SOLAS (Safety of Lives at Sea). 

Ideálna pre tých, ktorí snívajú  o dovolenke po pohodlí a súkromí jachty v blízkom kontakte s morom.

Destinácie: Originálne itineráre zamerané na destinácie, do ktorých sa väčšie lode nedostanú, často s viacdennými zastávkami. Patria medzi ne: Grécko, Dalmácia, Španielsko, Portugalsko, Island, Kostarika, Panama, Kuba, Kanárske ostrovy, Kapverdské ostrovy, rieky Západnej Afriky a Seychely.

Názov lodeDĺžkaKajutyPosádkaRok výstavby
Jachta na plavby M/Y Absolute King 30,70m55-7 pax2002
Jachta na plavby M/Y Callisto50m1716-18 pax2000
Plachetnica M/S Galileo48m2516-18 pax1992
Jachta na plavby M/Y Harmony G54m2116-18 pax2001
Jachta na plavby M/Y Harmony V55m2516-18 pax2009
Jachta na plavby M/Y Monte Carlo 30,7m55-7 pax2000
Jachta na plavby M/Y Obsession 30m55-7 pax2002
Plachetnica M/S Panorama54m2416-18 pax1993
Plachetnica M/S Panorama II50m2516-18 pax2004
Jachta na plavby M/Y Pegasos45m2116-18 pax1990
Jachta na plavby M/Y Variety Voyager68m3616-18 pax2012
Plachetnica Plachetnica     Jachta na plavby Megajachta    Charterové jachty 

Na palube: Personalizovaný servis na palube je zabezpečený skúsenou a dobre trénovanou posádkou, na čele so skúseným kapitánom, hotel manažerom a palubným koordinátorom. Ich spoločným cieľom je zaistiť pre cestujúcich bezpečnosť, pohodlie a dokonalý servis počas celej plavby.  Na jedného člena posádky pripadajú iba 2 hostia!
Servis je nadštandardný a osobný - čašník si už na 2-3 deň bude pamätať Vaše meno i to, na aký spôsob máte radi vajíčka či kávu.

Ubytovanie: Na lodiach Variety nie sú vnútorné kajuty. Podľa lode a kategórie môžu mať niektoré kajuty obló alebo neotvárateľné okno. K základnému vybaveniu patrí regulovateľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a sušičom na vlasy, Tv, sejf, vnútorný telefón a minibar.

Klientela sa skladá z prevažne dobre scestovaných párov a single cestovateľov, väčšinou vo veku nad 50 rokov, ktorí obľubujú intimitu menších lodí a hľadajú osobnejší zážitok (vyhýbajú sa masám ľudí). Vďaka originálnym itinerárom ale stretnete aj čoraz viac mladších párov nad 30 rokov a mladomanželov počas medových týždňov.
Deti sú na tieto plavby akceptované až od veku 11 rokov, ale na palube nie sú pre ne vyhradené žiadne zariadenia ani aktivity. 

Aktivity:
Na lodi je malá knižnica, kartové a stolové hry a na programe je aj premietanie filmov, prednášky.  Na zadnej časti plavidiel sa nachádzajú platformy umožňujúce vykonávanie vodných športov priamo z lode (plávanie, šnorchlovanie, kajakovanie, potápanie ...). Hostia majú tiež vzácnu príležitosť navštíviť kapitánsky mostík (po dohode vopred s kapitánom)
Každý večer nájdete v kajute palubné noviny na nasledujúci deň, zahrňujúci detailný časový program jednotlivých zastávok, stravovania a plánovaných aktivít. Program na nasledujúci deň bude taktiež predstavený vždy pred začiatkom večere palubným koordinátorom.

Zastávky na plávania / Swim stops: lode Variety poskytujú aj tento výnimočný zážitok. Ak to počasie dovoľuje, tieto zastávky sú súčasťou programu plavby. Plávanie a šnorchlovanie je možné priamo z plošiny vzadu na lodi, k dispozícii sú masky a plutvy.  Čln je k dispozícii pre tých, ktorí chcú počas zastávky navštíviť blízku pláž. Osušky na ležadlá a na pláž sú k dispozícii bezplatne.

Stravovanie:
Vaše chuťové poháriky poteší Mediterranean Fusion - stredomorská kuchyňa výrazne inšpirovaná lokálnymi vplyvmi podľa navštívených destinácií. 
Ranajky - bufet v reštaurácii alebo, ak je pekné počasie, a podľa požiadaviek, na otvorenej hornej palube. Obed formou bohatého bufetu na hornej palube. V priemere dvakrát do týždňa sa koná barbecue priamo na palube alebo na brehu. Večere sa podávajú v jedálni, a la carte, bez stanoveného zasadacieho poriadku.
V cene plavby je aj pitná voda, čerstvá (aj bezkafeínová) káva a čaj, k dispozícii počas celého dňa. Okrem toho aj 1 malá fľaša minerálnej vody na hosťa a deň do kajuty.
Potravinové intolerancie a alergie sa odporúča zahlásiť aspoň 2 týždne pred začiatkom plavby.

Fajčenie: Fajčenie je povolené iba na hornej otvorenej palube lode.

Sprepitné: i keď nie je povinné, odporúča sa € 10 na osobu a deň. Na konci plavby dostanete do kajuty obálku na tento účel.

Oblečenie: Neformálne (casual), v reštaurácii ale nie sú vhodné plavky ani bosé nohy. 

Oficiálna valuta: Mena na palube je €. Akceptujú sa hotovosť, Master, VISA a American Express. Neprijímajú sa osobné a cestovné šeky.
Na začiatku plavby sa otvorí účet, na ktorý budú zaúčtované všetky extra výdaje (nápoje, služby práčovne, exkurzie). V závislosti od destinácie je možné, že cestovné pasy budú musieť byť ponechané počas trvania plavby v bezpečnostnej schránke na Recepcii. Na požiadanie sú k dispozícii.

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia (polpenzia na plavbách v Grécku)
 • Čerstvá káva (aj bezkofeínová), výber čajov a voda sú k dispozícii počas celého dňa
 • Malá fľaša vody na osobu a deň do kajuty
 • Používanie zariadení na lodi: výbava na šnorchlovanie (na niektorých lodiach i kajaky), spoločenské hry, malá knižnica
 • Premietanie filmov v spoločenských priestoroch

V cene nie je zahrnuté:

 • Fakultatívne pobrežné exkurzie
 • Prepitné (nie je povinné, iba odporúčané)
 • Nápoje okrem spomenutých
 • Osobné výdaje na palube: práčovňa, internet (k dispozícii balíček 500 MB za € 20)
 • Transfer do/z hlavného prístavu
 • Víza (ak sú potrebné)
 • Cestovné poistenie - na požiadanie

Katalógy a informatívne materiály:

Tematické plavby: