P&O Cruises

Plavby v britskom štýle

P&O Cruises je britsko-americká plavebná spoločnosť so sídlom v Southamptone, od roku 2000 vo vlastníctve Carnival Corporation & plc.  Je zároveň sesterskou spoločnosťou P&O Cruises Australia.
Pôvodne súčasťou Peninsular & Oriental Steam Navigation Company, P&O Cruises je najstaršou plavebnou spoločnosťou na svete: založená v roku 1822, v 1844 uviedla prvé výletné plavby do Atén, Gibraláru a na Maltu, a jej loď SS Ravenna z roku 1881  bola svetovo prvou komerčnou loďou pre pasažierov.

V súčasnosti je P&O Cruises najväčšou a najmodernejšou plavebnou spoločnosťou v Británii. Na rozdiel od iných, tradičných spoločností, viac sa orientuje na mladších klientov.  Jej špecialitou je niekoľko lodí určených výhradne pre dospelých pasažierov.

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti P&O v súvislosti s pandémiou Covid -19Domovským prístavom P&O Cruises je Southampton, kde začína väčšina jej plavieb - britskí pasažieri tak majú možnosť navštíviť Stredomorie, Kanárske ostrovy, Baltik a Fjordy, ale aj Karibik, bez nutnosti leteckého spojenia.
Spoločnosť okrem toho ponúka aj plavby na Aljaške, Emirátoch, v Južnom Pacifiku, Strednej a Južnej Amerike a v ďalších destináciách.

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Plavby Lode Spoločnosti
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Arcadia  83.781 t95220052017, 2021
Arvia184.700 t2.610-2022 
Aurora  76.152 t94120002019
Azura115.055 t1.55720102020
Britannia141.000 t1.83620152019
Iona184.700 t2.500-2020 
Ventura116.017 t1.55320082018
 Loď vyhradená iba pre dospelých cestujúcich

Ubytovanie:

Vybavenie vo všetkých kajutách: individuálne nastaviteľná klimatizácia, oddelené postele (dajú sa spojiť do manželskej), Tv, rádio, telefón, sušič na vlasy, trezor, minibar, varná kanvica na prípravu kávy a čaju.
V kategóriách E až A je počas plavby k dispozícii zemepisný atlas a ďalekohľad.
V kategóriách Superior od D až A sú počas plavby k dispozícii aj župany a šľapky. Navyše kvetinová dekorácia, fľaša sektu a čokoláda pri nalodení, ovocný kôš a 1 x do týždňa misa canapes.
V kategóriách C až A je vaňa s vírivkou, DVD prehrávač, žehlička a žehliaca doska. 

Prepitné a service charge: Od mája 2019 nie je vyžadované žiadne prepitné. Taktiež k cenám nápojov zakúpených na palube sa nepridáva žiaden servisný poplatok.

Hostia: Vzhľadom k tomu, že sa lode od seba navzájom výrazne líšia a ponuka dĺžky plavieb je v rozsahu od dvoch nocí do vyše 100, cestujúci bývajú veľmi rôznorodí, avšak všetky P&O majú jeden spoločný menovateľ: vždy budete cestovať s Britmi.
Vo všeobecnosti platí, že počas školských prázdnin prevažujú rodiny (vo veku od 30 do 40 rokov) s deťmi, zatiaľčo na lodiach a plavbách určených len pre dospelých nájdete hostí rôznych vekových kategórií, prevažne však vo veku 55 až 65 rokov.

Oficiálny jazyk na palube:  Angličtina

Mena na palube: Britská libra (pound) GBP (£)

V cene plavby P&O Cruises je a nie zahrnuté:

P&O ponúka na výber 3 cenové varianty: Select Price, Early Save a Saver.  Bližšie informácie nájdete tu

Plavby na lodiach Arcadia, Aurora, Azura a Ventura boli zrušené do konca augusta 2021 a na lodiach Britannia a Iona do konca septembra 2021.

P&O spolupracuje s agentúrami verejného zdravia na najvyššej úrovni, ako aj s Ministerstvom dopravy, EU Healthy Gateways a Cruise Lines International Association (CLIA), riadiacim orgánom odvetvia na komplexnom rámci protokolov na ochranu zdravia a dobrých životných podmienok.
Carnival Corporation, materská organizácia P&O Cruises, taktiež spolupracuje s niekoľkými poprednými svetovými odborníkmi na podpore úsilia pri vývoji vylepšených protokolov pre bezpečný návrat k dovolenkám.

Aj keď sa presné opatrenia môžu meniť, pretože rady sa budú neustále vyvíjať, stále budú platiť základné opatrenia, ako zdravotná prehliadka pri nalodení, najvyššia možná úroveň čistoty na lodiach, prísne normy pre služby podávania jedál a nápojov, pri aktivitách na palube a počas zastávok na pobreží.

Aktualizované informácie ohľadom situácie Covid-19 na webovej stránke spoločnosti: LINK

Protokoly na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby

Nové protokoly sú navrhnuté tak, aby chránili zdravie každého na palube, ako aj v navštívených destináciách.

Zdravie hostí a posádky - spoločnosť sa zaviazala poskytovať najvyššie štandardy zdravia, bezpečnosti a pohody pre svojich hostí, posádku a komunity v navštevovaných destináciách.

Pred začiatkom plavby vám spoločnosť P&O Cruises zašle najnovšie pokyny v oblasti verejného zdravia a informácie o znížení rizika COVID-19 spolu s fomulárom na prehlásenie o zdravotnom stave. 

Nalodenie* - V prístavnom termináli je povinné používať ochranné rúško na tvár a dodržiavať spoločenské odstupy v súlade so všetkými aktuálnymi pokynmi.
Všetci hostia a členovia posádky sa pred nalodením podrobia zdravotnej prehliadke a testu na prítomnosť COVID-19. V prípade pozitívneho výsledku bude odmietnutý nástup na palubu - v takom prípade bude vystavený kredit v hodnote plavby a automaticky vrátená hodnota za všetky nákupy pred plavbou uskutočnené prostredníctvom služby My P&O Cruises. Toto sa vzťahuje aj na ostatných hostí cestujúcich s touto osobou spoločne.

Čistota a starostlivosť - Všetky časti lode ešte dôkladnejšie a pravidelnejšie čistené, a to pomocou výrobkov, ktoré preukázateľne účinne pôsobia proti COVID-19. Na celej palube budú k dispozícii zariadenia na dezinfekciu rúk a umývanie rúk. Lode budú prevádzkované so zníženou obsadenosťou. Sociálne dištancovanie sa bude uplatňovať vo všetkých verejných priestoroch a výťahy budú mať obmedzenú kapacitu.

Stravovanie a nápoje - bufety a grily na palube budú plne obsluhované zamestnancami. Večerať v reštaurácii bude možné iba so spolucestujúcimi alebo s prepojenou cestujúcou skupinou, do maximálneho počtu povoleného vládnymi pokynmi v čase plavby. Reštaurácie a bary budú prispôsobené požiadavkám sociálnych odstupov.
Zábavné programy - Na palube budú i naďalej prebiehať obľúbené aktivity; od divadelných predstavení až po vystúpenia živej hudby. Všetky programy budú prispôsobené tak, aby umelci aj diváci dodržiavali aktuálne pokyny.

Zariadenia na lodi - obchody, kúpele, salón, telocvičňa, bazény, kasína, aktivity a detské kluby budú v prevádzke, ale i na ne sa budú vzťahovať najnovšie schválené pokyny na minimalizáciu kontaktu, zníženie počtu hostí v každom priestore a udržiavanie najvyšších úrovní čistoty
Niektoré činnosti alebo oblasti lode, ktoré by sťažovali spoločenské dištancovanie, nemusia byť v prevádzke, keď sa vrátime k plavbe. Pred vyplávaním budeme všetkých hostí informovať o akýchkoľvek potenciálnych obmedzeniach.

Kajuty - kajutový steward bude udržiavať čistotu ubytovacích priestorov podľa vylepšených štandardov. Hostia sú žiadaní, aby počas upratovania neboli vo svojej kajute súčasne so zamestnancom. Televízia v kajute poskytuje všetky základné informácie. Ponuka izbovej služby Room service bude rozšírená.
Na pobreží - spoločnosť pripravila novú škálu organizovaných a preverených, cenovo dostupných pobrežných exkurzií, ktoré vyhovejú každému rozpočtu a každému cestujúcemu. Prevádzkovatelia prístavných transferov a pobrežných výletov budú podliehať protokolom v súlade s najnovšími schválenými pokynmi. Zároveň budú dodržiavať všetky miestne pokyny týkajúce sa sociálneho dištancovania sa a zakrytia tváre.
Po návrate z plavby - Všetci hostia a členovia posádky budú musieť na konci plavby vyplniť formulár na vyhľadanie osôb, v poplatnosti s nariadeniami britskej vlády týkajúcimi sa testovania a sledovania. V čase plavby môžu platiť aj aktuálne nariadenia miestnych krajín.


* Nalodenie nebude dovolené osobám:

 • s potrebou doplnkového kyslíka (vrátane prostredníctvom kyslíkového koncentrátora)
 • s potrebou mechanickej ventilačnej podpory (s výnimkou nočného CPAP pre spánkovú apnoe)
 • s potrebou dialýzy
 • osobám, ktoré v čase 14 dní predchádzajúce plavbe:
  - mali potvrdené ochorenie COVID-19 alebo mali zdravotné problémy s podozrením na COVID-19
  - boli v úzkom kontakte s niekým, u koho bol potvrdený / alebo s podozrením na COVID-19
  - bola im odporúčaná izolácia / karanténa  podľa vládneho systému testovania a sledovania kontaktov
 

Katalógy a informatívne materiály:

Plavby spoločnosti P&O Cruises
 • Azura

  Azura

  Stredomorie
  Z prístavu: Valletta, Malta - Do prístavu: Valletta, Malta
  Dátum odchodu: 02. 09. 2021
  1 535 € vnútorné
  1 655 € vonkajšie
  1 967 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 535 €
 • Azura

  Azura

  Stredomorie
  Z prístavu: Valletta, Malta - Do prístavu: Valletta, Malta
  Dátum odchodu: 02. 09. 2021
  2 639 € vnútorné
  3 239 € vonkajšie
  4 727 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 2 639 €
 • Ventura

  Ventura

  Baltik
  Z prístavu: Southampton/Londýn, UK - Do prístavu: Southampton/Londýn, UK
  Dátum odchodu: 05. 09. 2021
  1 859 € vnútorné
  2 183 € vonkajšie
  2 819 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 1 859 €
 • Azura

  Azura

  Stredomorie
  Z prístavu: Valletta, Malta - Do prístavu: Valletta, Malta
  Dátum odchodu: 09. 09. 2021
  2 399 € vnútorné
  2 720 € vonkajšie
  3 563 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 2 399 €
 • Azura

  Azura

  Stredomorie
  Z prístavu: Valletta, Malta - Do prístavu: Valletta, Malta
  Dátum odchodu: 09. 09. 2021
  1 415 € vnútorné
  1 571 € vonkajšie
  1 847 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 415 €
 • Azura

  Azura

  Stredomorie
  Z prístavu: Valletta, Malta - Do prístavu: Valletta, Malta
  Dátum odchodu: 16. 09. 2021
  1 199 € vnútorné
  1 358 € vonkajšie
  1 787 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 199 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti