Oceania Cruises

Luxusné plavby pre pravých epikurejcov

Americká spoločnosť Oceania Cruises bola založená v roku 2002. Od 2014 patrí spolu so spoločnosťou Regent Seven Seas do skupiny NCL (Norwegian Cruise Line) Group.

Na rozdiel od väčšiny ostatných luxusných spoločností, Oceania Cruises ponúka na výber aj kratšie plavby. Okrem skutočne zaujímavých plavieb po celom svete ponúka aj 180-dňové plavby okolo sveta. Ak ste milovníkmi súkromia, dôvernej atmosféry a gurmánskej kuchyne, na palube lodí Oceania sa budete cítiť skutočne výborne.

Servis spoločnosti sa sústreďuje na kvalitu, žiadne tlačenice ani čakanie v rade a každé jedlo je pripravené na objednávku podľa vašej chuti. 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Destinácie: 

Afrika, Aljaška, Ázia, Austrália a Nový Zéland, Baltické more a Škandinávia, Kanada a Nové Anglicko, Karibik, Panamský kanál, Mexiko, Stredozemné more, Južná Amerika a Amazon, Južný Pacifik a Tahiti, transoceánske plavby a plavby okolo sveta.

Flotila:

Názov lodeTonážKapacitaHodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Insignia30.277 t   684 hostí19982018
Marina66.084 t1.250 hostí20112016
Nautica30.277 t   684 hostí19982014
Regatta30.277 t   684 hostí19982019
Riviera66.084 t1.250 hostí20122019
Sirena30.277 t   684 hostí20002019
Vista67.000 t1.200 hostí-2023 
??67.000 t1.200 hostí-2025 

Oceania Cruises momentálne spravuje 6 menších luxusných lodí. Z nich 4 sú menšie lode triedy O s kapacitou maximálne 900 hostí a 2 sú novšie, z triedy R s kapacitou do 1.250 hostí. Ich rozmery umožňujú navštíviť aj malé butikové prístavy a rezorty, kam sa lode veľkej tonáže nedostanú.
Program OceaniaNEXT Initiative - Spoločnosť Oceania Cruises vynaloží v rokoch 2018-2020 $100 miliónov USD na remodernizáciu 4 starších lodí (Regatta, Insignia, Sirena and Nautica). Každej z nich pribudne 342 nových dizajnových apartmánov a kajút; a interiéry, reštaurácie a bary dostanú nový decór.

Ubytovanie:

Oceania lode ponúkajú na výber rad komfortných kajút: Interior (bez okna), Ocean-view (s oknom),  a Balcony (s balkónom) a niekoľkých typov apartmánov: Suite, Mini Suite, Penthouse Suite, Oceania Suite a Owner’s Suite.
Medzi výhody, ktoré sú k dispozícii pre všetkých cestujúcich, bez ohľadu na kategóriu kajút, patrí minibar s bezplatnými sódami a fľaškovou vodou, 24-hodinová kajutová služba, župany a papuče, sušič na vlasy a TV s plochou obrazovkou.
Všetci cestujúci ubytovaní v apartmánoch majú nárok na využívanie Executive Lounge. Penthouse Suites a vyššie dostávajú rovnaké výhody ako pasažieri v triede Concierge, prístup na internet, rovnako ako 24-hodinovú službu komorníka, večerné kanapes, popoludňajší čaj v apartmáne a prioritu pri rezervácii exkurzií na pobreží. Taktiež si môžu objednať na kajutu aj jedlá z menu z ktorejkoľvek prémiovej reštaurácie.

Stravovanie:

Finest Cuisine at Sea® Na všetkých lodiach nájdete reštaurácie s otvoreným sedením bez časového obmedzenia a bez prideľovania miest. Na palube lodí Regatta, Insignia a Nautica je päť reštaurácií. Okrem tradičnej hlavnej jedálne patrí do ponuky aj Waves Grill,  Polo Grill na steaky, Toscana pre talianske špeciality a The Terrace Cafe - bufet, ktorý ponúka špeciality ako homár, steak a jahňacie kotlety. Všetky špeciálne reštaurácie sú bez dodatočných poplatkov, avšak je potrebná rezervácia vopred.
Hoci Sirena má rovnakú veľkosť ako ostatné lode R, má až päť reštaurácií: Waves, Terrace Cafe, Jacques Bistro (len na obed), Red Ginger a Tuscan Steak. Riviera a Marina majú ďalšie možnosti, od ázijského Red Ginger a francúzskeho Jacques Pepin až po labužnícku ponuku v La Reserve. Hostia si môžu vykonať rezervácie v prémiových reštauráciách v závislosti od lode, kategórie a dĺžky plavby.
Okrem vegetariánskych, bezlepkových a kosher jedál nájdete na lodiach Oceania aj kompletné vegánske menu.
Každý deň sa podáva popoludňajší čaj o 16:00 s ponukou zákuskov a slaných jednohubiek a pre vaše pohodlie je k dispozícii i bezplatný 24-hodinový kajutový servis.

Hostia si môžu na začiatku plavby priniesť 3 fľaše vína na konzumáciu výhradne vo svojej kajute / apartmáne.
Akékoľvek ďalšie nákupy alkoholu uskutočnené počas plavby v ktoromkoľvek z prístavov budú zadržané až do konca plavby.

Hostia: Cestujúci sú poväčšinou dvojice a single od 40r vyššie; dobre scestovaní, pochádzajúci najmä z USA a Kanady. Ale Oceania priťahuje čoraz viac anglicky hovoriacich cestujúcich, najmä z Veľkej Británie, Írska, Južnej Afriky, Austrálie a Nového Zélandu.

Aktivity a zábavný program na palube:

Program: cez deň je v ponuke spektrum obohacujúcich aktivít, od pohodlného čítania v knižnici až po popíjanie vynikajúcich ročníkov pri ochutnávke vín.  Zúčastnite sa prednášok renomovaných lektorov o kultúre a destináciách alebo sa naučte pripravovať rôzne vynikajúce jedlá v The Culinary Center, našej najmodernejšej škole varenia na Marina a Riviére. Objavte svojho vnútorného umelca na inšpiratívnych workshopoch v Artist Loft. Popoludnie môžete stráviť s priateľmi na živej kvízovej súťaži alebo bridžovom turnaji. K dispozícii je i kasino (blackjack, ruleta, poker) a herní automaty. 
Večery spríjemňujú vystúpenia neustále sa obmieňajúcich hosťujúcich umelcov,  dynamické predstavenia, talentovaní speváci, koncerty klasickej a inej hudby.
K dispozícii je i kasíno v Monte Carlo štýle (blackjack, ruleta, poker) a herné automaty.

Wellness: Oceania Cruises ponúka na palubách nezvyčajne bohatý výber fitnes a wellness aktivít: až 27 rôznych programov (od jogy a pilatesu až po boot camp) pod vedením profesionálnych trénerov, ktoré sú zahrnuté v cene. 
SpaClub je prevádzkovaný spoločnosťou Canyon Ranch, známou americkou kúpeľnou spoločnosťou, ktorá na lodiach ponúka skutočne prémiové služby. Okrem miestností na procedúry tu nájdete bazén na thalassoterapiu (vstup je bezplatný pri kúpe niektorej kúpeľnej služby), aromatickú parnú saunu, fínsku saunu, oddychovú miestnosť a exkluzívnu vonkajšiu terasu.
Pre hostí v kategóriách Concierge a Suite je vstup do spa bezplatný a neobmedzený. 

Deti na palube: Spoločnosť Oceánia Cruises priamo nenabáda ale ani neodrádza prítomnosť deti na plavbách; avšak nevyhradzuje pre ne špeciálne zábavné programy. Deti sa môžu zabaviť hraním stolného tenisu, shuffleboardom a stolnými hrami ako Monopoly v herni.

Ďalsie informácie

Oblečenie / Dress kód: neformálny country-club casual. Ani na večere nie je vyžadovaná kravata či sako.

Fajčenie: nie je dovolené, ani na kajutových balkónoch. Povolené je iba vo viditeľne označených priestoroch.

Oficiálna valuta: americký dolár. Na lodi je bezhotovostný systém - všetky nákupy a služby na palube, okrem kasína, budú zaúčtované na váš palubný účet.

Iniciatíva Vero Water®: Oceania Cruises od 2019 eliminovala používanie plastových fliaš na vodu. Hostia majú v kajute k dispozícii umývateľné sklenené fľaše s výbornou perlivou a neperlivou vodou; vďaka technológii Vero Water, ktorá využíva jedinečný 5-úrovňový Nano-filtračný systém viac info

Samoobslužné práčovne: Na každej lodi je k dispozícii samoobslužná práčovňa otvorená každý deň od 7:00 do 22:00 (práčky, sušičky, žehličky, žehliace dosky a prací prášok zdarma. Používanie týchto práčok a sušičiek je bezplatné.
Na palube je každej lode je aj služba čistiarne a práčovne. Pravidelné aj expresné služby sú k dispozícii za príplatok.

Prepitné: Pre hostí, ktorí v štandardných kajutách je výška prepitného 16 USD za hosťa a deň.
Za hostí v kategóriách Penthouse, Oceania, Vista alebo Owners Suite, kde je poskytovaná aj služba komorníka, 23 USD za hosťa a deň.
Hostia môžu na palube lode upraviť výšku prepitného podľa vlastného uváženia.

Servisný príplatok 18%: K všetkým na palube zakúpeným nápojom, službám spa a večeri v La Reserve. 

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia na palube, vrátane vegánskeho menu
 • Popoludňajší čaj o 16:00 so zákuskami a chuťovkami
 • Stravovanie sa v prémiových reštauráciách bez príplatkov
 • Nealkoholické nápoje, minerálka, káva, capuccino, čaje a džúsy
 • Zábava a animácia na palube
 • Používanie vybavenia lode; vrátane moderneho fitnesscentra, bazénov, lehátok atď.
 • Bohatá ponuka z 27 programov fitness a wellness (od jogy a pilatesu až po boot camp) pod vedením profesionálnych trénerov
 • Používanie samoobslužnej práčovne
 • Kyvadlová doprava v navštívených prístavoch (ak je k dispozícii)
 • Prístavné poplatky
 • 24 hodinový kajutový servis

Pre kategórie Concierge:

 • Room service z reštaurácie Grand Dining Room menu aj na obed a večeru
 • 3-krát služby práčovne
 • Prioritné nalodenie od 12:00
 • Neobmedzený vstup do wellnesu Canyon Ranch SpaClub® a na súkromnú vonkajšiu palubu Spa Terrace
 • Fľaša Champagne na na privítanie
 • Prioritná online rezervácia prémiových reštaurácií
 • Na požiadanie zapožičanie iPad®
 • Neobmedzený internet
 • Plážová taška s logom Oceania Cruises
 • Kašmírová deka, ideálna na chladnejšie dni na verande
 • Žehlenie oblečenia a čistenie topánok
 • Na lodiach Marina a Riviera exkluzívny vstup do súkromného salónu Concierge Lounge - nealko nápoje, káva a očerstvenie počas celého dňa

V cene plavby nie je zahrnuté:

 • Doprava do prístavu
 • Fakultatívne výlety na pevnine
 • Alkoholické nápoje
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch, masáže a služby v spa a beauty salóne, babysitting, súkromné lekcie fitness atď.)
 • Prepitné (15 USD na osobu a deň, 22 USD hostia v Suites)
 • Telefón a internet
 • Cestovné poistenie
 • Víza (ak potrebné)

Video:

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Oceania Cruises
Plavby Oceania Cruises a pandemia Covid-19

Dôležité upozornenie: 
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Oceania Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky ako aj cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti Oceania Cruises plne zaočkovaní.
 

Spoločnosť Oceania Cruises sa riadi pokynmi amerických Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb CDC a s federálnych vlád na celom svete pri vývoji, implementácii a neustálom vývoji nových štandardov.
Tento súčasný prehľad noriem pokrýva všetky aspekty operácií na palube a na pobreží, aby zabezpečil nepretržitý blahobyt hostí a členov posádky.
Starostlivosť o vaše zdravie a pohodu začína dlho predtým, než sa vaša cesta začne, a pokračuje každý deň na palubách lodí, ktoré sa riadia prísnymi zdravotnými a hygienickými protokolmi.

Podobne ako ostatné americké lodné spoločnosti, aj Oceania Cruises úzko spolupracuje s panelom Healthy Sail Panel - tímom interdisciplinárnych odborníkov, ktorí má za cieľ navigovať plavby v situácii epidémie COVID-19 do bezpečných vôd.

Bezpečnosť a zdravie na palube

Priebežná každodenná dezinfekcia celej lode
Plán prevencie zahŕňa 24 hodín denne 7 dní v týždni nepretržitú dezinfekciu verejných priestorov a dotykových bodov s vysokou premávkou na palube, ako aj každodenné sprejovanie všetkých salónikov, verejných priestorov a chodieb. Proces sprejovania využíva nemocničné oxidačné činidlo, ktoré je prírodné, bezpečné a netoxické. Kajuty a apartmány pre hostí prejdú každý deň intenzívnou mikrobiálnou dezinfekciou, ktorá zahŕňa sprejovanie celého priestoru vrátane kúpeľní a šatníkov.
Nové systémy vzduchovej filtrácie na úrovni nemocničných
Nové, inovované systémy HVAC filtrov.
Každá loď využíva indukciu čerstvého vzduchu a je vybavená špičkovými filtrami HEPA 13, používané aj v nemocniciach, pre všetky ubytovania a verejné priestory.
Bezdotykové stravovanie
Bezdotyková služba stravovania a podávania nápojov sa implementuje na všetkých lodiach so servisným personálom rozmiestneným po celej lodi, vrátane kaviarní Terrace Café, Baristas, Horizons a Executive a Concierge Lounge.
Od všetkých hostí sa bude vyžadovať časté umývanie rúk a dezinfekcia rúk bude prominentne umiestnená a ľahko prístupná po celej lodi.
Fyzické odstupy
Spoločnosť Oceania Cruises znížila kapacitu palubných hostí na každej lodi, aby poskytla ešte viac priestoru pre zodpovedné sociálne dištancovanie. Redukovaná obsadenosť verejných priestorov, menšie skupiny pri výletoch na pobrežie, kulinárskych kurzoch a ostatných aktivitách na palube, spolu s väčším rozstupom sedenia v stravovacích zariadeniach, umožňujú efektívne postupy pri dištancovaní sa od spoločnosti.
Vylepšené protokoly o bezpečnosti a ochrane zdravia
Iba zdravý personál a posádka môžu zabezpečiť zdravých hostí.
Neustále monitorovanie zdravia personálu a posádky zahŕňa testovanie členov posádky, kontrolu teploty niekoľkokrát denne, ako aj prísne sanitačné a hygienické protokoly.
Posilnenie lekárskych tímov a zdravotníckej starostlivosti
Rozšírenie lekárskych tímov na každej lodi, so špičkovým pomerom lekárskeho personálu a hosťa. Vylepšené palubné lekárske strediská sú hojne zásobené bežnými liekmi na predpis, ako aj liekmi na liečbu pri ochorení COVID-19 a najnovším vybavením na PCR testovanie vírusov (podľa nariadení FDA a CDC).  Konzultácie a liečba respiračných ochorení sú hosťom v prípade potreby poskytované bezplatne.
Každá loď je vybavená vyhradenými izolačnými priestormi.
Dôstojník pre zdravotnú starostlivosť
Každá loď bude mať na palube špecializovaného dôstojníka pre verejné zdravie, ktorý bude zodpovedný za dohľad nad všetkými iniciatívami v oblasti hygieny a prevencie prepuknutia nákazy. Ďalej bude monitorovať každodenné čistenie verejných priestorov a ubytovacích zariadení podľa protokolu CDC na sanitáciu plavidiel. Úzko spolupracuje s lekárskym palubným tímom, ako aj s autoritami verejného zdravotníctva na pevnine.
Extenzívny zdravotný skríning pred nalodením
Všetci nastupujúci hostia podstúpia pred nalodením rozsiahly zdravotný screening.
Osoby považované za rizikové sa podrobia ešte dôslednejšej kontrole.
Prispôsobenie itinerárov aktuálnej situácii
Globálna zdravotná situácia v plánovaných destináciách je neustále monitorovaná.
V prípade potreby môže dôjsť k zrušeniu alebo k úprave itinerárov v zasiahnutých oblastiach.
Vylepšený proces naloďovania
Vylepšený, rozdelený proces nastupovania a odbavovania za účelom dodržiavania sociálneho dištancovania, ktorý obsahuje aj najmodernejšiu bezdotykovú kontrolu telesnej teploty.
Terminály naloďovania budú dezinfikované nepretržite a terminály budú dôkladne čistené a sprejované pred a po každom nalodení a vylodení.
Lode s certifikátom o sanitácii a bez vírusov
Pred opätovným uvedením do prevádzky sú všetky lode dezinfikované, kontrolované a certifikované na absenciu vírusov. Túto službu poskytuje spoločnosť Sabre BioResponse, svetový líder v dekontaminačných službách.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Plavby spoločnosti Oceania Cruises
 • Riviera

  Riviera

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Monaco, Monaco
  Dátum odchodu: 29. 05. 2022
  1 729 € vnútorné
  2 479 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 729 €
 • Riviera

  Riviera

  Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Civitavecchia > Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 29. 05. 2022
  3 959 € vnútorné
  5 529 € s balkónom
  Dĺžka: 17 nocí
  Cena od: 3 959 €
 • Sirena

  Sirena

  Severná Európa
  Z prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo - Do prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo
  Dátum odchodu: 03. 06. 2022
  2 689 € vnútorné
  2 779 € vonkajšie
  3 889 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 2 689 €
 • Riviera

  Riviera

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Monaco, Monaco - Do prístavu: Civitavecchia > Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 05. 06. 2022
  2 669 € vnútorné
  3 079 € vonkajšie
  3 489 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 2 669 €
 • Marina

  Marina

  Baltik
  Z prístavu: Southampton, Spojené kráľovstvo - Do prístavu: Kodaň, Dánsko
  Dátum odchodu: 05. 06. 2022
  3 079 € vnútorné
  3 619 € vonkajšie
  4 149 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 3 079 €
 • Regatta Akcia

  Regatta

  Aljaška
  Z prístavu: Seattle / WA, Spojené štáty americké - Do prístavu: Seattle / WA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 10. 06. 2022
  1 439 € vnútorné
  1 599 € vonkajšie
  2 679 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 439 €
 • Riviera

  Riviera

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia > Rím, Taliansko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 15. 06. 2022
  2 669 € vnútorné
  3 089 € vonkajšie
  3 499 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 2 669 €
 • Marina

  Marina

  Baltik
  Z prístavu: Kodaň, Dánsko - Do prístavu: Oslo, Nórsko
  Dátum odchodu: 17. 06. 2022
  3 209 € vnútorné
  4 409 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 3 209 €
 • Marina

  Marina

  Plavby okolo sveta
  Z prístavu: Kodaň, Dánsko - Do prístavu: Portsmouth, Spojené kráľovstvo
  Dátum odchodu: 17. 06. 2022
  5 829 € vnútorné
  7 979 € s balkónom
  Dĺžka: 22 nocí
  Cena od: 5 829 €