ZOE od MSC Cruises - prvý virtuálny osobný cruise asistent na svete

MSC Cruises: Zoe, prvý virtuálny osobný cruise asistent
Zoznámte sa:
ZOE, svetovo prvý virtuálny osobný cruise asistent, poháňaný umelou inteligenciou
navrhnutý exkluzívne pre hostí MSC

 

Ženeva, Švajčiarsko– 1. Február 2019: MSC Cruises verejnosti predstavila ZOE – prvý virtuálny osobný cruise asistent na svete, poháňaný  umelou inteligenciou. Ide o zariadenie, ktoré využíva najnovšie moderné technológie na vylepšenie a obohatenie služieb na lodiach MSC Cruises. Vytvorené v spolupráci s HARMAN and Samsung Electronics, ZOE je hlasovo ovládané zariadenie podporované umelou  inteligenciou, schopné zodpovedať stovky otázok. Pokročilé hlasové rozoznávanie umožní  kontrolu a jednoduchý prístup k informáciám každému používateľovi.

ZOE nájdete na každej novej lodi, počnúc loďou MSC Bellissima, ktorá prichádza už o mesiac, MSC Grandiosa in novembri 2019 a MSC Virtuosa v 2020. Bude sa nachádzať v každej kajute a bude hovoriť 7 jazykmi. Anglicky, nemecky, španielsky, francúzsky, brazílsky alebo mandarínskou čínštinou – zariadenie sa môže dohovoriť až s 85 % svetovej populácie. Poskytne informácie, rady a typy ohľadom života na palube, zariadení, služieb a zábavy na palube, pomôže s rezerváciami exkurzií a pod.

Použitie bude veľmi jednoduché: na aktiváciu stačí povedať, ‘OK Zoe’. 

ZOE je naprogramovaná a natrénovaná na zodpovedanie vyše 800 najčastejšie kladených otázok v tisícoch rozdielnych variácií. Testovanie bolo vykonané prostredníctvom konverzácií, na základe prirodzeného rozoznávania reči a schopnosti transformovať reč do textu a znova späť, s pridaním ďalších testov správania, skúseností a výkonnosti. Ako výtvor umelej inteligencie, ZOE je schopná ďalej sa učiť a zlepšovať  svoje odpovede na základe skutočných interakcií s hosťami.
Otázky, ktoré nebude vedieť zodpovedať, budú uložené a spracované ďalej na vybudovanie ešte kompletnejšieho setu dát.

Pre interaktívne procesy, ako napríklad rezervácia exkurzií alebo večere v prémiovej reštaurácii, Zoe naviguje hosťa cez použitie kajutovej smart TV Samsung, kde si potom bude môcť potvrdiť rezerváciu, preveriť aktiuálnu polohu lode alebo napríklad preveriť predpoveď počasia v reálnom čase.

K fyzickej výbave ZOE patrí pokročílé audio s diaľkovými mikrofónmi a reproduktorom profesionálnej kvality, na zaručenie najlepšieho audio výkonu. Hostia sa môžu spoľahnúť na rýchle časy odpovedí vďaka špičkovému štvorjadrovému procesoru. Budú mať taktiež možnosť pripojiť k zariadeniu svoje telefóny cez Bluetooth a počúvať tak v kajute vlastnú hudbu, podcasty a podobne. V blízkej budúcnosti sa ZOE ešte viac zdokonalí v personalizácii, rozšíri svoje zabudované funkcie a stane sa multi-kanálovým osobným asistentom, ktorý prevezme nové formy v rámci MSC for Me.

Napriek tomu, že ZOE funguje ako 24/7 virtuálny osobný cruise asistent, jej úlohou nie je nahradiť ľudskú interakciu medzi personálom lode a hosťom; ale skôr umožniť hosťom flexibilitu v komunikácii a získavanie informácií priamo v pohodlí vlastnej kajuty.
ZOE for MSC - prvý virrtuálny osobný cruise asistent

Späť na zoznam noviniek