ZOE od MSC Cruises - prvý virtuálny osobný cruise asistent na svete

MSC Cruises: Zoe, prvý virtuálny osobný cruise asistent

Zoznámte sa:
ZOE, prvý virtuálny osobný cruise asistent na svete poháňaný umelou inteligenciou

Navrhnutý exkluzívne pre hostí MSC Cruises
 

Ženeva, Švajčiarsko– 1. Február 2019: MSC Cruises verejnosti predstavila ZOE – prvého virtuálneho osobného cruise asistenta na svete, poháňaný umelou inteligenciou. Je to interaktívne zariadenie, ktoré využíva najnovšie moderné technológie na vylepšenie a obohatenie služieb na lodiach MSC Cruises. Vytvorené v spolupráci s HARMAN and Samsung Electronics, ZOE je hlasovo ovládané zariadenie podporované umelou inteligenciou, schopné zodpovedať stovky otázok. Pokročilé hlasové rozoznávanie umožní kontrolu a jednoduchý prístup k informáciám každému používateľovi.

ZOE je pripojená na inovatívny multi-kanálový revolučný systém MSC for Me.

ZOE nájdete v budúcnosti na každej novej lodi, počnúc loďami MSC BellissimaMSC Grandiosa a MSC Virtuosa. Nájdete ho v každej kajute a dohovorí sa až 7 jazykmi: anglicky, španielsky, taliansky, nemecky, francúzsky, brazílsky alebo mandarínskou čínštinou – zariadenie sa môže komunikovať až s 85 % svetovej populácie. Poskytne informácie, rady a typy ohľadom života na palube, zariadení, služieb a zábavy na palube, pomôže s rezerváciami exkurzií a pod.

Použitie bude veľmi jednoduché: na aktiváciu stačí povedať, ‘OK Zoe’

Video

ZOE je naprogramovaná a natrénovaná na zodpovedanie vyše 800 najčastejšie kladených otázok v tisícoch rozdielnych variácií.

Testovanie bolo vykonané prostredníctvom konverzácií, na základe prirodzeného rozoznávania reči a schopnosti transformovať reč do textu a znova späť, s pridaním ďalších testov správania, skúseností a výkonnosti. Ako výtvor umelej inteligencie, ZOE je schopná ďalej sa učiť a zlepšovať svoje odpovede na základe skutočných interakcií s hosťami. Otázky, ktoré nebude vedieť zodpovedať, budú uložené a spracované ďalej na vybudovanie ešte kompletnejšieho setu dát.

Pre interaktívne procesy, ako napríklad rezervácia exkurzií alebo večere v prémiovej reštaurácii, Zoe naviguje hosťa cez použitie kajutovej smart TV Samsung, kde si potom bude môcť potvrdiť rezerváciu, preveriť aktiuálnu polohu lode alebo napríklad preveriť predpoveď počasia v reálnom čase.

K fyzickej výbave ZOE patrí pokročílé audio s diaľkovými mikrofónmi a reproduktorom profesionálnej kvality, na zaručenie najlepšieho audio výkonu. Hostia sa môžu spoľahnúť na rýchle časy odpovedí vďaka špičkovému štvorjadrovému procesoru. Funguje ale aj ako kvalitný reproduktor - môžete si pripojiť k nemu pripojiť svoj telefón cez Bluetooth a počúvať tak v kajute vlastnú hudbu, podcasty a podobne.

V blízkej budúcnosti sa ZOE ešte viac zdokonalí v personalizácii, rozšíri svoje zabudované funkcie a stane sa multi-kanálovým osobným asistentom, ktorý prevezme nové formy v rámci MSC for Me.

Napriek tomu, že ZOE funguje ako 24/7 virtuálny osobný cruise asistent, jeho úlohou nie je nahradiť ľudskú interakciu medzi personálom lode a hosťom; ale skôr umožniť hosťom flexibilitu v komunikácii a získavanie informácií priamo v pohodlí vlastnej kajuty.
ZOE for MSC - prvý virrtuálny osobný cruise asistent

Späť na zoznam noviniek