Šéfkuchári celebrít varia na MSC Poesia počas plavby okolo sveta

MSC Cruises privíta troch svetoznámych kuchárov na palube MSC Poesia počas druhej etapy tohtoročnej plavby okolo sveta.

Plavba okolo sveta ns lodi MSC Poesia - 2024

15. február 2024 - Plavebná spoločnosť MSC Cruises privíta troch šéfkuchárov svetového renomé na palube výletnej lode MSC Poesia počas druhej etapy tohtoročnej plavby okolo sveta.  Táto plavba zahŕňa navštevu 52 destinácií v 31 krajinách a loď práve obchádza africký kontinent.

MSC Poesia následne prepláva Atlantik do Južnej Ameriky, preskúma karibské ostrovy a východné pobrežie USA a Kanadu a potom sa cez Grónsko a Island vráti do severnej Európy, kde sa plavba skončí v máji v Nemecku.

Slávne kulinárske trio sa v rôznych intervaloch zúčastní plavby, aby každú z nich osobne vytvoril kompletné menu pozostávajúce z troch až štyroch chodov, z ktorých každý vyzdvihne svoju typickú kuchyňu.

  • Juhoafrický šéfkuchár a mediálna hviezda Reuben Riffel sa pripojí k MSC Poesia už 18. februára 2024 v juhoafrickom prístave Port Elizabeth, aby vytvoril menu inšpirované miestnymi príchuťami. Hostia budú mať možnosť ochutnať autentické nakladané ryby z mysu, paprikové jahňacie Karoo a malva puding .
  • Skúsený brazílsky šéfkuchár Allan Vila Espejo potom nastúpi na loď 3. marca v Rio de Janeiro, aby hosťom osobne pripravil autentickú maniokovú polievku, rybí guláš v štýle Bahia so zeleninou a kokosovým mliekom, a vyvrcholil svoje menu tradičnou brazílskou čokoládovo-kokosovou tortou.
  • A na záver, 22. apríla sa v islandskom Reykjavíku nalodí švédsky šéfkuchár Niklas Ekstedt ocenený michelinskou hviezdou, aby prichystal škandinávske jedlá inšpirované prírodnými ingredienciami a svojim étosom "od farmy k oceánu", vrátane jedinečného pošírovaného homára a konfitovaného lososa.

Šéfkuchári budú navyše počas podávania ich menu osobne vítať hostí v hlavných reštauráciách na lodi.

Nestihli ste túto plavbu? V predaji sú už MSC plavby okolo sveta 2025 a 2026

Na týchto cestách okolo sveta nestrácate čas zdĺhavými pobytmi na letiskách, nečaká vás presúvanie sa z jedného hotela do druhého - a už vôbec nepotrebujete neustále baliť a vybaľovať!
Váš luxusný hotel Vás do každého nového mesta bezpečne dovezie, zatiaľ čo Vy spíte vo svojej pohodlnej a plne vybavenej kajute,
zabávate sa na večernej párty, sledujete vzrušujúcu akrobatickú show v divadle, zlepšujete si kondičku vo fitnes, vychutnávate si gala večeru v reštaurácii alebo sedíte pri pohári vína s novými priateľmi.

Hostia, ktorí túžia preskúmať svet z paluby lode MSC, majú možnosť rezervovať si už teraz kajutu na 116-nočnej plavbe okolo sveta MSC World Cruise 2025 s úplne novým itinerárom, ktorý zahŕňa 50 destinácií v 21 rôznych krajinách. Plavba zahŕňa Stredozemné more, Afriku, Južnú Ameriku, Nový Zéland, Austráliu, Áziu a Červené more pred návratom do Európy cez Jordánsko a Egypt;
alebo na 118-nočnej plavbe MSC World Cruise 2026, ktorá pokrýva 47 destinácií v 32 krajinách, ktorá najprv navštívi niektoré najznámejšie európske mestá v Taliansku, Francúzsku, Španielsku a Portugalsku, aby potom pokračovala v Karibiku a Strednej Amerike a potom sa loď vydá na západné pobrežie USA, než prekročí Tichý oceán, preskúma Áziu a nakoniec sa vráti domov cez Grécko.

Obe plavby okolo sveta sa uskutočnia na palube obľúbenej výletnej lode MSC Magnifica a pre obe máte možnosť nalodenia z Civitavecchie, Janova, Barcelony alebo Marseille.

Okrem MSC Cruises viaceré ďalšie spoločnosti ponúkajú túto jedinečnú formu spoznávania našej úžasnej planéty. Ponuku plavieb okolo sveta nájdete TU 

Zdroj informácií MSC Cruises. Video: YouTube oficiálny kanál spoločnosti MSC Cruises

Súvisiace články:

Späť na zoznam noviniek