Prvá plavebná sezóna v Južnej Afrike pre Norwegian Cruise Line

Norwegian Cruise Line práve úspešne ukončila svoju úvodnú sezónu plavieb z Kapského Mesta a na 2024 plánuje ďalšie plavby po Južnej Afrike a Namíbii.

V decembri sa Norwegian Jade stala prvým plavidlom v histórii americkej spoločnosti Norwegian Cruise Line, ktorá z Kapského Mesta ako svojho dočasného domovského prístavu ponúkla medzinárodným i miestnym hosťom tri 12-nočné plavby pozdĺž pobrežia Južnej Afriky a Namíbie, s prenocovaním v Kapskom Meste a návštevou Mossel Bay, Gqeberha (Port Elizabeth), Richard's Bay, Luderitz a Walvis Bay.


Fotografia Norwegian Jade: NCL NewsRoom 

Kevin Bubolz, viceprezident a výkonný riaditeľ NCL pre Európu, Stredný východ a Afriku, povedal: „Sme nadšení, že môžeme aj našim hosťom z Južnej Afriky ponúknuť možnosť plaviť sa s NCL priamo z ich domova a užiť si našu jedinečnú filozofiu „Freestyle Cruising“ bez potreby cestovania na dlhé vzdialenosti a zdĺhavým vzbavovaním medzinárodných víz.''

Okrem toho Bubolz dodáva, že v Južnej Afrike zaznamenávajú zvýšený dopyt po výletných plavbách. A je taktiež potrebné poznamenať, že Norwegian Jade privítal doteraz najvyšší počet juhoafrických hostí než dosiaľ na akejkoľvek plavbe NCL.

Africká sezóna 2024

3. januára 2024 sa loď Norwegian Dawn vydá na jedinečnú 17-nočnú repozičnú plavbu, pričom po prvý raz v 56-ročnej histórii spoločnosti vypláva z katarskej Dauhy na Maurícius. Itinerár poskytuje jedinečnú kombináciu zastávok v Spojených arabských emirátoch, Ománe, na Seycheloch, v Keni, Tanzánii a Madagaskare.

20. januára 2024 sa potom vydá ďalej na 12-nočný itinerár z Port Louis (Maurícius) do Pointe des Galets (Réunion); Fort Dauphin (Toalagnaro), Madagaskar; Pomene a Maputo, Mozambik; Richard’s Bay, Port Elizabeth (Gqeberha), Mossel Bay a Kapské Mesto (Južná Afrika).

1. februára a 8. marca 2024 uskutoční Norwegian Dawn 12-nočné okružné plavby po Južnej Afrike a Namíbii so zastávkami v Mossel Bay a Durbane, Luderitze a Walvis Bay.

A nakoniec sa 20. marca 2024 vydá z Kapského Mesta v Juhoafrickej republike do Barcelony v Španielsku. Počas 21-nočnej plavby pozdĺž západného pobrežia Afriky navštívi prístavy v Namíbii, Angole, Svätom Tomáši a Princovom ostrove, Pobreží Slonoviny, Gambii, Senegale, Kapverdách, Kanárskych ostrovoch a Maroku.

Source photo van JPierre Desvigne via Pixabay
Fotografia van JPierre Desvigne via Pixabay 

26. januára 2023 - Zdroj : NCL NewsRoom 

Súvisiace články:

• Profil lode Norwegian Jade
• Profil lode Norwegian Dawn
• Profil spoločnosti NCL

Späť na zoznam noviniek