MSC Meraviglia - ceremoniál krstu v Le Havre, 3. jún 2017

Krst lode MSC Meraviglia v Le Havre, Francúzsko

Táto výnimočná udalosť sa odohrala 3. júna 2017 vo francúzskom Le Havre, za účasti mnohým významných osobností  z celého sveta.

My CK Oneworld Travel – Luxusné Plavby.sk sme mali, ako takmer jediní zo Slovenska, tú česť byť medzi pozvanými hosťami. Strávili sme na lodi niekoľko intenzívnych dní plných dojmov a zážitkov.

Naša elegantná kajuta s balkónom číslo 11294 s výhľadom na mesto Le Havre: regulovateľná klimatizácia, priestranná kúpeľňa so sprchovacím kútom, sejf, postele s pohodlnými matracmi (výborne sa na nich spalo), minibar, telefón s možnosťou nechávania odkazov a budiacou službou, Tv  s množstvom satelitných kanálov v rôznych jazykoch a interaktívnych funkcií.
MSC Meraviglia Kajuta s balkónom

Pri tonáži 171.598 ton je MSC Meraviglia štvrtou najväčšou loďou na svete (väčšími sú momentálne iba 3 sesterské lode triedy Oasis spoločnosti Royal Caribbean). MSC Meraviglia má 19 palúb, je dlhá 315 a vysoká 65 metrov.

Objavovanie lode a všetkých jej nových prvkov nám teda právom zabralo najviac času: 2 panoramické výťahy na bokoch lode, 2 simulátory Formule 1, bowlingová dráha, športová hala na loptové hry, 4D kino, promenáda cez 2 paluby s reštauráciami a obchodmi zastrešená neustále sa meniacou LED obrazovkou, bazén Apollo v zadnej časti hornej paluby, AquaPark s toboganmi pre deti, vírivé bazény aj s výhľadom na more, super pohodový jazz club na 15. palube, digitálna fotogaléria, špeciálny salón Carouselle pre predstavenia Cirque de Soleil, autentický irish pub, výrobňa čokolády, dvojité schodisko Swarovski cez 2 poschodia,  výborná sushi reštaurácia, super aplikáciu MSC for Me do telefónu, množstvo interaktívnych dotykových obrazoviek s informáciami o lodi, exkurziách, programe dňa, predstaveniach v divadle atď. Dali sme si záležať a všetko sme usilovne vyskúšali na vlastnej koži!!
Fotografie a informácie o lodi nájdete tu

Od 18:30 prebiehal elegantný Gala koktail v rôznych baroch na lodi

Potom sme sa presunuli do špeciálne vybudovanej haly pred loďou a okolo 20:00 sa to konečne začalo!!!

Christening Ceremony
Uvádzačom celej slávnosti bol marocko-francúzsky herec a komediant Gad Elmaleh, ktorý je známy svojimi vystúpeniami nielen v Európe, ale aj v USA.
Prejav predniesli postupne Pierfrancesco Vago (výkonný prezident MSC Cruises), Laurent Castaing (generálny riaditeľ lodeníc STX France), Luc Lemonnier (nový starosta mesta Le Havre).
Medzi prejavmi vystúpila detská popová skupiny Kids United a populárny Patrick Bruel, ktorý je už takmer 4 desaťročia hviezdou francúzskeho filmového a hudobného neba.

Tesne pred vyvrcholením prehovoril Gianni Onorato (generálny riaditeľ MSC Cruises), ktorý sa loď Meraviglia definoval ako "evolúciu, nie revolúciu". Povedal:  “We don’t build big, we build rich. This ship is rich in amenities. Cruise holidays will always be about destination, but they are also about the food and the entertainment. With Meraviglia we have elevated the brand."
"Nestaviame iba na veľkosť, staviame na bohatosť. Táto loď je bohatá na výbavu. Pri okružných plavbách pôjde vždy najmä o destinácie, ale aj o jedlo a zábavu. S Meravigliou sme pozdvihli túto úroveň."
Spoločnosť MSC má objednaných 10 ďalších nových lodí s doručením do roku 2026.

Kmotrou novej vlajkovej lode bola, ako už tradične, úžasná Sophia Loren, nestarnúca diva nielen talianskej kinematografie. Stále elegantná a očarujúca i vo svojich 82. rokoch, prišla na pódium v slávnostných dlhých bielych šatách s hlbokým dekolté a vysokým výstrihom. Príhovor predniesla v plynulej francúzštine, na počesť hostiteľskej krajiny.

A, keďže sme sľúbili, že sa domov bez osobnej fotografie so Sophiou Loren nevrátime ... Určite sme zo všetkých zúčastnených jediní, ktorí sa takouto trofejou môžu pochváliť!!

Po ceremónii sme ešte vonku obdivovali veľkolepý ohňostroj.

Oficiálne video z ceremónie:


V reštauráciách na lodi bola pre všetkých prichystaná slávnostná večera Gala Dinner, zostavená francúzskou šéfkuchárkou Hélène Darroze (jej 3 reštaurácie sa hrdia 3 hviezdičkami Michelin).

A po bohatej večeri sme sa všetci ešte dlho do noci zabávali na horných palubách lode, najprv v jazz klube a potom na diskotéke.

Za Oneworld Travel LuxusnePlavby.sk Vám túto reporáž priniesli Mirka a Zuzana

Späť na zoznam noviniek