Mein Schiff Relax - ôsma loď pre flotilu TUI Cruises

Ôsma loď vo flotile nemeckej spoločnosti TUI Mein Schiff, prvá z ich novej triedy InTUItion, ponesie podľa vyhlásenia spoločnosti názov Mein Schiff Relax.
Mein Schiff Relax - nová trieda InTUItion

17. október 2023
„Komunikácia na rôznych platformách jasne ukázala, aké dôležité je pre našich hostí meno tejto lode. Táto loď je pre nás taktiež veľmi špeciálna – stelesňuje ďalší vývoj všetkého, o čo sa už takmer desať rokov usilujeme s novými loďami vo flotile Mein Schiff,“ povedal Wybcke Meier, generálny riaditeľ TUI Cruises.
Práve preto sme venovali veľa času a dôkladne zvážili vytvorenie lode – spolu so všetkými skvelými novými príležitosťami pre našich hostí.  Spoločnosti TUI Cruises je teraz jasné, že nový prírastok do flotily môže niesť iba jedno meno: Mein Schiff Relax. To je totiž presne to, čo  prvá loď v triede InTUItion symbolizuje– úplne nový pocit pohody.“

Nová loď TUI Cruises bude dosiaľ najväčším plavidlom flotily a bude obsahovať množstvo nových zábavných a spoločenských priestorov vrátane salónika v burlesknom štýle, šesťuholníkového divadla a intímnej prednáškovej sály s priľahlým barom. 
A bude mať aj najväčšiu bazénovú plochu - na hornej palube lode bude 25-metrový bazén, čiastočne krytý zasúvacou strechou, pri ktorom bude hosťom k dispozícii aj niekoľko kaviarní a barov pod otvoreným nebom.

A prirodzene, nová loď má pohon na kvapalný plyn. V budúcnosti môže byť prevádzkovaná aj pomocou bio- a e-LNG s nízkymi emisiami a šetrnými ku klíme – nevyhnutný krok ku klimaticky neutrálnej plavbe. Okrem toho bude vybavená vylepšenými katalyzátormi (redukcia oxidov dusíka na normu Euro-6) a prípojkou na pobrežnú energiu. To zabezpečuje takmer bezemisnú prevádzku lode v prístave (približne 40 percent prevádzkového času). A aby sa dosiahlo ešte efektívnejšie spracovanie odpadu, loď bude vybavená inovatívnym systémom, ktorý dokáže tepelnou úpravou rozdrviť organický odpad a pripraviť ho na ďalšie použitie na súši.

Viac informácií o lodi - profil lode Mein Schiff Relax

Mein Schiff Relax ponúkne svoje prvé plavby po Stredozemnom mori už od marca 2025. ​Jej stavba momentálne prebieha v lodeniciach Fincantieri v talianskom Monfalcone.
Je prvou z dvoch identických výletných lodí pre flotilu Mein Schiff, pričom „Mein Schiff 9“ (jej pracovné meno) bude nasledovať v roku 2026.

 

Späť na zoznam noviniek