Krst lode Norwegian Prima

27. augusta 2022 plavebná spoločnosť Norwegian Cruise Line pokrstila svoju najnovšiu loď. Norwegian Prima sa zapísala do histórie ako prvá veľká výletná loď pokrstená v islandskom Reykjavíku. 
Prvá v sérii šiestich sestier revolučnej triedy Prima, Norwegian Prima, tu debutovala pre viac ako 2.500 hostí vo veľkolepej slávnostnej oslave.

„So svojím úžasným dizajnom a jedinečným vybavením stojí Norwegian Prima v lige sama pre seba,“ povedal Frank Del Rio, prezident a výkonný riaditeľ Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. "Táto najpriestrannejšia nová loď ponúka zážitky dostupné iba v triede Prima, pokračujúc v odkaze NCL o prvenstvách v tomto odvetví. Chceli sme uviesť Norwegian Prima na rovnako výnimočnom a jedinečnom mieste, ako je ona sama, a pozoruhodná krajina Reykjavíku je ideálnym prostredím pre takúto príležitosť. Ďakujeme komunite v Reykjavíku, že nás privítala s otvorenou náručou."

"Netrpezlivo sme očakávali a pripravovali sa na túto špeciálnu udalosť už niekoľko rokov, takže sme radi, že sa môžeme pustiť do ďalšej kapitoly NCL s Norwegian Prima,“ povedal Harry Sommer, prezident a výkonný riaditeľ Norwegian Cruise Line. "Je to radosť vidieť, ako naša vízia ožíva vďaka tomuto významnému obradu krstu, ktorý udáva tón jedinečným sviatkom, na ktoré sa hostia môžu tešiť v nasledujúcich rokoch. Sme veľmi vďační členom nášho tímu a partnerom na celom svete, vďaka ktorým sa Norwegian Prima stala úžasnou skutočnosťou."

Ešte pred obradom krstu boli hostia prekvapení autentickým islandským zážitkom v kultúrnom centre HARPA. Divákov tu čakala podmanivá LED svetelná show umelca Olafura Eliassona, ako aj vystúpenie islandskej speváčky a skladateľky Bríet, ktorú sprevádzal Islandský symfonický orchester v podmaňujúcej show.

Slávnosť sa začala vystúpením obľúbenej islandskej skupiny, ktorá bola hitom fanúšikov 2021 edície známej hudobne súťaže „Eurovision Song Contest“, Daði og Gagnamagnið (vyslovuje sa „Dah-they Oh Gack-no-Mak-ne“).

Katy Perry, krstná mama lode, potom vystúpila na hlavné pódium, aby tu oficiálne pomenovala a pokrstila plavidlo slávnostným rozbitím fľaše šampanského o lodný trup. Trojúrovňové divadlo Prima Theater & Club sa potom premenila na rozmarnú scénu, kde si hostia vychutnali fantastické predstavenie niektorých hitov Katz Perry, ktoré sa umiestnili na vrchole hitparád, vrátane „California Gurls“, „Teenage Dream“, „Roar“ a „Firework“.

„Bolo to také zábavné poprášiť Norwegian Prima rozprávkovým prachom v úlohe krstnej mamy a poslať ju na plavbu po šírych moriach,“ povedala Katy Perry.  „Vždy som vedela oceniť rodinnú dovolenku a jedinečné zážitky, takže som rada, že môžem všetkým jej budúcim hosťom zaželať šťastnú cestu!“


Zdroj (vrátane fotografií a videa): Norwegian Cruise Line.

Súvisiace články

Späť na zoznam noviniek