Windstar Cruises

Pocit luxusu a voľnosti

Spoločnosť Windstar, pravidelne oceňovaná ako "Best Small Luxury Cruise Ship", to sú ikonické plachetnice a apartmánové luxusné jachty. Založená bola v roku 1984, s ponukou plavieb na exkluzívnych moderných plachetnicach riadených počítačom.  K trom plachetniciam (s kapacitou cca 150 a 300 pasažierov) sa od roku 2014 postupne pridali ďalšie, o niečo väčšie lode s kapacitou.

Maximálna kapacita do 300 hostí (Wind Surf) na palube znamená mnoho výhod; napríklad žiadne rady pri raňajšom bufete, žiadne čakanie pri vyloďovaní alebo naloďovaní sa v prístavoch. Na lodi sa budete cítiť ako na súkromnej luxusnej jachte a pocit voľnosti a luxusu vás bude sprevádzať počas celej plavby.

Situácia COVID-19 a plavby na lodiach spoločnosti WindstarDestinácie: Na lodiach Windstar môžete navštíviť vyše 150 prístavov v Karibiku, Severnej Európe a Stredomorí, na Havaji, Kostarike, v Paname, na Tahiti. Špecialitou sú tematické plavby: každoročne Grand Prix Monaco, someliérske a gastronomické plavby.

Názov lodeTonážKajutyHodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Wind Star Plachetnica5.350 t7419862014
Wind Spirit Plachetnica5.350 t7419882015
Wind Surf Plachetnica  14.745 t15619902013
Star Breeze  9.975 t10619882020
Star Pride    9.975 t10619892015
Star Legend    9.961 t10619922015
Plachetnica  Plachetnica

Ubytovanie: Kajuty sú navrhované pre maximálne pohodlie: posteľné prádlo z najlepšej egyptskej bavlny, mramorom vykladaná kúpeľňa, masážne sprchy, kozmetika L’Occitane, zvukový systém SoundDock Bose, televízor, minibar, sušič vlasov, bavlnené papuče a župan. Všetko vyrobené na zakázku pre vaše potešenie. Príjemné pastelové farby, čerstvé kvety vo váze, košík ovocia ...
Napätie je štandardne 110/220 na všetkých lodiach Windstar. Na štandardné zástrčky Europlug (dva okrúhle kolíky) sú potrebné adaptéry. Hostia si budú musieť priniesť vlastné cestovné adaptéry, pretože nie sú k dispozícii na palube.
Na prístroji Wind Spirit sú iba 110v americké zástrčky.

Hostia: Hostia sú najmä maželské páry vo veku od 40 do 65 rokov. Okrem USA a Kanady sú mnohí z Európy.

Deti: Vzhľadom k malej veľkosti a snahy zachovania intimity na jachtách, Windstar plavieb sa môžu zúčastniť iba deti vo veku od 8 rokov vyššie. Hostia mladší ako 21 rokov musia byť v sprievode dospelej osoby (vo veku min 25 rokov).

Stravovanie: v reštauráciách Amphora a Veranda je sedenie otvorené. Do reštaurácie Candles je potrebná rezervácia vopred.
kajutová služba je k dispozícii 24 hodín denne. Raňajkové menu od 6:00 do 11:00, obed od 12:00 do 22:00, ako aj večerné menu z Amfory podávané počas otváracích hodín reštaurácie. A potom nočné menu od 22:00. do 6 hodiny ráno.

Program: Aktivity na palube lodí Windstar sa odlišujú od tých, ktoré sa ponúkajú na tradičných výletných lodiach. Na vybraných plavbách sú prítomní odborní lektori s prednáškami o navštívených destináciách miestnej kultúre. 
K tiež možné pri kotvení využiť lodnú platformu na vodné športy,  ako napríklad windsurfing alebo vodné lyžovanie. V určitých prístavoch je potápanie ponúkané za príplatok prostredníctvom miestnych operátorov potápania.

Nápojové balíčkyNealkoholické nápoje sú zahrnuté v cene. Detailný popis v pdf prílohe nižšie
Topmast Discoveries Beer & Wine - 49 dolárov na osobu a deň. Rozsiahly výber rozmanitých a zaujímavých vín od tradičných európskych vinárskych oblastí po regióny Nového sveta. Zahŕňa domáce a importované pivo a 33 druhov vína v pohári.
Captain's Exclusive Beverage Package - 59 dolárov na osobu a deň. Zahŕňa všetky domáce a importované pivá a 33 odrôd vína, ako aj rozlievané šumivé / šampanské, likéry, liehoviny, aperitívy, koktaily a dokonca aj náplň kajutového minibaru. 
Exlusive All-In-Package - 79 dolárov na osobu a deň - neobmedzený počet alkoholických nápojov, neobmedzené WI-FI pripojenie. Balíček je možné pridať 7 a viac dní pred nalodením. Zahŕňa pivo, 33 druhov vína, šumivé víno, alkoholické nápoje, aperitívy a mini bar, balená voda, sódy, špeciálne kávy, mocktaily a džúsy. Wi-Fi pripojenie na internet je platné iba pre jedno zariadenie na kajute. 

A pre hostí, ktorí uprednostňujú pohodlie formuly All inclusive, je k dispozícii balíček Captain's Exclusive, za $89 na osobu a deň, ktorý zahŕňa nápojový balíček Captain’s Exclusive Beverage Packageneobmedzené pripojenie Wi-Fi, služby práčovne a prepitné pre personál.

Oblečenie / Dress code: počas dňa sa hostia môžu obliekať podľa vlastného želania, s výnimkou plaviek vo všetkých verejných salónoch a reštauráciách, ako aj oblečenia s urážlivým jazykom alebo grafikou. Všeobecný lodný štýl je elegantný, ale uvoľnený, vrátane džínsov a bermúd / vychádzkových šortiek.
Večer - po 18. hodine pri stolovaní v reštauráciách Amphora, Stella Bistro alebo Cuadro 44 je vhodné oblečenie country klubu - pre mužov dlhé nohavice, polokošele, košele so zapínaním na gombíky, topánky iné ako tenisky. Prijateľné sú aj značkové riflové džínsy bez trhlín. Športové saká sú voliteľné. Kravaty nie sú potrebné. Pre ženy - dlhé nohavice, sukne, elegantné topy, ležérne alebo letné šaty, sandále alebo ležérne topánky a značkové rifle, ktoré nie sú roztrhané, viacfarebné alebo majú otvory.

Oficiálna valuta: americký dolár ($).  Produkty a služby na palube sú v amerických dolároch. 

Palubný účet: počas plavby prebiehajú bezhotovostné transakcie. V deň nalodenia je potrebné zaregistrovať svoju kreditnú kartu (Visa®, Discover®, Mastercard®, American Express®). Debetné ani predplatené karty nie sú akceptovaneé. Kreditná karta bude predbežne autorizovaná na 60 USD na hosťa a každý deň plavby. Na konci plavby hosť dostane záverečné vyúčtovanie a z karty bude zaúčtovaná iba skutočná suma zakúpených extra.
Na palube nie sú poskytované služby zmenárne.

Sprepitné: k palubnému účtu každého hosťa sa automaticky pripočítava poplatok za hotelové služby vo výške 14,50 USD na osobu a deň. Ak služba na palube prekročí alebo nesplní očakávania hosťa, môže túto čiastku na konci plavby upraviť.

Príplatok na nápoje zakúpené na palube: k nápojom zakúpeným v baroch a v reštauráciách sa automaticky pripočítava prípltaok za službu vo výške 15%.

Fajčenie alebo používanie vaporizátorov nie sú povolené v apartmánoch ani na verejných priestranstvách, vrátane reštaurácií a chodieb. Je povolené iba na vonkajších palubách vo vyhradených fajčiarskych priestoroch.

Vernostný program: Už po absolvovaní prvej plavby s Windstar sa môžete stať stávate členom Yacht Club. Členstvo udeľuje exkluzívne výhody podľa dosiahnutej úrovne, ako napr. zľavy na ďalšie plavby a na balíčky palubných služieb, personalizovaná lodná karta, kredity na extra na palube, pamätné suveníry, zľavy na nápojové balíčky a exkurzie ...
Body sa získavajú na základe odplávaných dní a kategórie ubytovania.


V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia na palube
 • Všetky nealkoholické nápoje na palube
 • Koktejl na privítanie
 • Používanie zariadení na palube
 • Zábava a animácia na palube
 • 24 hodinový kajutový servis

V cene nie je zahrnuté:

 • Sprepitné pre personál
 • Osobné výdaje (wellness, exkurzie, kasino, nákupy atď)
 • Alkoholické nápoje (možnosť priobjednania nápojového balíčka)
 • Automatický servisný poplatok k účtu 15%
 • Dane a prístavné poplatky
 • Doprava z/do hlavného prístavy nalodenia a vylodenia
 • Osobné cestovné poistenie 

Video:


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Windstar Cruises

Dôležité upozornenie: 
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Windstar Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti Windstar Cruises plne zaočkovaní.
 

Program Beyond Ordinary Care

Spoločnosť Windstar Cruises starostlivo posudzuje viaceré faktory ovplyvňujúce načasovanie obnovenia prevádzky plavieb. 
Zdravie a pohoda hostí, posádky, zamestnancov na pevnine a ľudí v navštevovaných komunitách sú vždy najvyššou prioritou. 
Postupné obnovenie prevádzky bolo presunuté z mája na jún 2021. Počiatočné plavby budú mať zníženú obsadenosť hostí na palube, niektoré upravené trasy a vylepšené protokoly o ochrane zdravia a bezpečnosti.

V rámci príprav na návrat k plavbám spoločnosť pokračuje v prehodnocovaní a aktualizácii postupov v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia vrátane vylepšených sanitačných protokolov, prehliadok zdravia, dodatočného zdravotníckeho personálu na palube, flexibilného stravovania v interiéroch i exteriéroch a výcviku posádky.
Nový program Beyond Ordinary Care je viacvrstvová stratégia s kľúčovými prvkami nemocničnej kvality: HEPA filtre a UV-C ultrafialové germicídne ožarovanie na filtrovanie a dezinfekciu cirkulujúceho vzduchu, plus elektrostatické postrekovače na dezinfekciu všetkých povrchov lodí flotily.

Opatrenia na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby

Pred nalodením

 • Spoločnosť pre odchodom zašle aktualizované správy o protokoloch COVID-19
 • Počas cesty na loď noste masky
 • Kontrola zdravia v termináli pred nalodením
 • Pred nástupom na palubu terminálu absolvujte negatívny test COVID-19
 • Spoločensky vzdialené nalodenie

Na palube

 • Lode sa budú plaviť so zníženou kapacitou
 • HEPA filtre nemocničnej úrovne a UV-C lampy v ventilačnom systéme HVAC na dezinfekciu vzduchu
 • Ultrafialové lampy C emitujúce ultrafialové žiarenia sú použité aj na dezinfekciu verejných predmetov
 • Elektrostatické postrekovače nemocničnej úrovne sanitujú priestory a povrchy
 • Zvýšená frekvencia čistenia verejných priestorov a vysoko kontaktných bodov
 • Stravovacie zariadenia fungujú so zníženou kapacitou a stoly sú od seba vzdialené
 • Posádka bude nosiť rúška a každý týždeň bude podrobená PCR testu COVID-19.
 • Jedlá budú podávané posádkou, čo eliminuje potrebu samoobslužných bufetov.
 • Pokiaľ nie je možné sociálne sa dištancovať, nosenie rúšok je povinné v interiéroch i exteriéroch.
 • Hostia prechádzajú dennou kontrolou telesnej teploty.
 • Hostia sú žiadaní, aby implementovali zásady osobnej hygieny a sociálnych odstupov, keď budú na palube.
 • Posádka nosí rúška a absolvuje špeciálne školenie o ochorení COVID-19
 • Lode budú vybavené možnosťou testovať posádku a hostí na COVID-19 pomocou testov PCR
 • ​Zdravotnícky personál na palubách bude posilnený.
 • Na každej lodi sú vyhradené izolačné kajuty

Výlety na pobrežie

 • Všetky pobrežné výlety sú preverené z hľadiska zdravotných a bezpečnostných protokolov
 • Na začiatku plavieb, v poplatnosti s nariadením medzinárodnej asociácie CLIA, hostia môžu vystúpiť na breh iba v rámci exkurzie organizovanej spoločnosťou.
 • Exkurzie sú prevádzkované so zníženou kapacitou.
 • Tendre, vozidlá na prepravu a člny budú pracovať so zníženou kapacitou a medzi každým použitím budú sanitované
 • Ak nie je možné dodržiavať sociálne odstupy, bude vyžadované používanie rúšok v súlade s miestnymi predpismi
 • Naloďovanie a naloďovanie v prístavoch bude odstupňované.
 • Späť na začiatokV dôsledku vyvíjajúcich sa predpisov a podmienok v cieľovej destinácii môže dôjsť k zmenám výberu ponúkaných exkurzií.

 

Katalógy a informatívne materiály: