Seadream Yacht Club

Netradičné all-inclusive plavby na jachtách

SeaDream Yacht Club je súkromná výletná lodná spoločnosť so sídlom v nórskom Osle. Bola založená v roku 2002 Američanom Larrym Pimentelom a jeho obchodným partnerom Atlem Brynestadom, nórskym zakladateľom spoločnosti Seabourn Cruise Line. Brynestad sa od tej doby stal predsedom spoločnosti a jej jediným vlastníkom. Táto spoločnosť vlastní dve identické jachty, ktoré boli prvými luxusnými jachtami. Môžete na nich zažiť pocit súkromia aj exkluzivity.
Obe sú navyše vybavené plošinou pre vodné športy, ktorá môže byť znížená do vody pre rôzne aktivity ako plávanie, šnorchlovanie, jazda na kajaku, windsurfing a vodné lyže. Obe lode sú hojne zásobené doplňujúcim vybavením pre vodné aktivity vrátane skútrov, kajakov so sklenenými dnami, laserových plachetníc, nafukovacieho banánu, vodných lyží, šnorchlovacích potrieb a sólo paddleboardov. K dispozícii sú aj horské bicykle pre využitie na pevnine.

Služby sú tu prvoradé a obe jachty sa tešia naozaj vysokému pomeru počtu posádky voči hosťom (1:1), čo umožnuje skutočne výnimočný a individuálny prístup a je veľmi pravdepodobné, že barman bude poznať nielen váš obľúbený nápoj, ale aj vaše meno. Posádka sa skutočne posnaží splniť každé vaše želanie, aby vám spríjemnila plavbu. Táto úroveň personalizovaných služieb je to, čo robí SeaDream plavby tak osobitými.
Táto spoločnosť je známa pre jej neformálne, intímne skúsenosti s jachtingom. SeaDream sa riadi heslom: "Je to jachting, nie plavba." O týchto plavbách sa tiež hovorí, že zaujmú i tých, ktorí nemajú všeobecne plavby v láske. Aj preto má veľká väčšina hostí na palube za sebou už niekoľko SeaDream plavieb a radi sa na ne vracajú.

Destinácie: SeaDream ponúka väčšinou plavby v trvaní 7 nocí a to hlavne do Karibiku, na Grécke ostrovy a v Stredozemnom mori. Presúvacie a transatlantické plavby sú tiež v ponuke.
Ponúka aj charterové služby na všetkých plavbách, no nikdy na oboch jachtách naraz.

Názov lode

Tonáž 

Hodnotenie kvality
https://www.luxusneplavby.sk/images/content/content/1843/berlitz_logo.jpg

Kapacita

Rok výstavby

Renovácia

SeaDream I

4.333 t

112 pax

1984

2007

SeaDream II

4.333 t

112 pax

1985

2007

 

Ubytovanie:
Obe SeaDream jachty ponúkajú na výber zo štyroch typov priestorných kajút bez balkónov:
54 Yacht Club kajút, ktoré obsahujú buď dve oddelené lôžka alebo manželskú posteľ, obývaciu časť s pohovkou, stoličkami a stolom, priestranný šatník, písací stôl a mramorovú kúpeľňu so sprchovým kútom.
Ďalej apartmán Owner Suite, ktorý zahŕňa spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňu s výhľadom na more, priestrannú obývaciu izba a jedálenský kút s druhou menšou kúpeľňou, písacím stolom, internetovým pripojením a časť s občerstvením. Obe spálne a obývacia izba poskytujú najmodernejšie zábavné systémy.
Treťou kategóriou je Commodore Club Class. Týchto osem kajút vzniklo spojením vždy dvoch Yacht Club kajút. Zahŕňajú: 2 chladničky, 2 písacie stoly, 2 kúpeľne a 2 šatníky, 2 gauče a stoly. Štvrtou kategóriou je apartmán Admiral Suite, ktorý má oddelenú obývaciu a jedálenskú časť, spálňu a 1,5 kúpeľne. Samostatná spálňa zahŕňa veľkú manželskú posteľ a vaňu.. Nájdete tu i 3 panoramatické okná. Zábavné centrá sa tu nachádzajú v obývacej aj spálňovej časti.
Všetky kajuty majú okná, plochú obrazovku a DVD prehrávač, dokovaciu stanicu na iPod, telefón, trezor a mini chladničku s nealkoholickými nápojmi, pivom a vodou a klimatizáciou.

Stravovanie:
Plná penzia aj nápoje sú zahrnuté v cene plavby. Každá loď má k dispozícii dve reštaurácie: Main Dining Salon a Topside Restaurant. V prvom sú podávané večere á la carte v kontinentálnom štýle. V tej druhej sú podávané  raňajky, obedy a večere v eklektickom štýle formou bufetu. Rezervácie nie sú potrebné v ani jednej z reštaurácií. Okrem vyššie spomínaných reštaurácií je k dispozícii tiež 24-hodinová izbová služba, chuťovky a kaviár v hlavnej hale a čerstvé sendviče v bare v hornej časti lode a pri bazéne. Kaviár a šampanské je k dispozícii po celú dobu plavby. SeaDream tiež ponúka menu z výhradne surových (raw) potravín.  
Špeciálne jedlá sú k dispozícii na vyžiadanie, kóšer jedlá nie sú k dispozícii.
Každá kajuta má bar a chladničku zásobené pivom, nealkoholickými nápojmi a balenou vodou. Tento bar možno tiež zásobiť liehovinami či vínom podľa požiadaviek.
Alkoholické nápoje sú podávané iba hosťom vo veku od 21 rokov vyššie.

Program a hostia:
Hostia pokrývajú širokú škálu vekových kategórií od 30 do 80 rokov. Väčšina z nich sú páry, ale tiež nájdete rodiny so staršími deťmi a priateľov či súrodencov, ktorí cestujú spoločne. Cestujúci sú profesionáli a dôchodcovia, scestovaní a štýloví. Veľké percento z nich je na SeaDream plavbe opakovane.
Národnosti majú tendenciu kolísať od jednej plavby k druhej, dokonca v rovnakej lokalite. Na plavbách v Karibiku zvyčajne dominujú americkí cestujúci. Na stredomorských nájdete rôzne kombinácie s viacerými Európanmi a Austrálčanmi.

Vstup na plavbu nie je možný pre deti mladšie ako 1 rok. Na palube nenájdete špeciálne animácie pre deti. Vodné športové aktivity a prístavné náročné trasy sú príťažlivé skôr pre staršie deti, ktoré chcú byť aktívne a skúmať a nevadí im komunikácia s dospelými.

Na palube nenájdete prednášky lektorov, semináre či umelecko-remeselné triedy. Jedinou výnimkou sú transatlantické plavby, na ktoré sú prizvaní i prednášači a denné aktivity sú naplánované tak, aby hostí zabavili počas niekoľkých dní na mori.

Všetky oznámenia sú dostupné v anglickom, nemeckom, francúzskom, španielskom a portugalskom jazyku.

Definícia zábavy sa na palube mega jachty automaticky stáva veľmi osobnou. Hostia môžu požiadať o svoje obľúbené piesne v piano bare, tancovať v hlavnom salóne alebo sledovať filmy na zadnej bazénovej palube.. Zdieľať príbehy s novonadobudnutými priateľmi a zároveň sa tešiť jemnej cigare a koňaku po večeri v sprievode zvukov klasickej gitary je nezabudnuteľným zážitkom. Skúste svoje šťastie v kasíne alebo vyskúšajte mapríklad prvotriednu thajskú masáž v spa. Veľký výber CD a DVD je k dispozícii v kajutách a iPody sú naplnené veľkým výberom hudby.

Zaujímavosťou je možnosť stráviť noc pod holým nebom na balinézskej manželskej posteli (celkovo je ich na palube 9). Na vyžiadanie dostanete mäkšie matrace i posteľnú bielizeň a pyžamá. Rezervácie vopred sú potrebné.

Dresscode: 
Obliekanie je vždy neformálne. Vhodné oblečenie pre mužov sú nohavice a športové košele, zatiaľ čo ženám odporúčame nosiť nohavice a blúzku, letné šaty alebo nohavicový kostým. Džínsy nie sú vhodné počas celej plavby.

Fajčenie:
Vo väčšine priestorov lodí nie je dovolené fajčiť. Tento zákaz zahŕňa i elektronické cigarety.  Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach. 

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia
 • Nápoje (okrem prémiových)
 • 24 hodinový izbový servis
 • Využívanie zariadení na vodné športy
 • Posilňovňa, bazén, sauna (saunu je potreba objednať min 1hod vopred)
 • Niektoré exkurzie na pevnine
   
 • V cene nie je zahrnuté:

 • Osobné výdaje na palube /obchody, kasíno, spa .. /
 • Doprava do a z prístavu
 • Voliteľné exkurzie na pevnine
 • Komplexné cestovné poistenie 
 • Víza (ak sú potrebné)

 

 

Katalógy a informatívne materiály: