Seabourn

Ultra-luxury All Inclusive

Spoločnosť Seabourn je jednou z najluxusnejších plavebných spoločností vôbec.

V spoločnosti Seabourn pracujú ľudia s vášňou pre cestovanie. Ľudia, ktorí veria, že cestovanie obohacuje ľudského ducha. Na palube ich lodí je každá túžba splnená pohotovo a s ústretovým úsmevom. Či už sa jedná o teplú deku a šálku horúcej čokolády, keď sedíte na otvorenej terase počas plavby po Nórskych fjordoch alebo relaxačnú masáž krku pri bazéne, pri plavbe na týchto lodiach budete mať pocit, že ste členom veľmi exkluzívneho klubu.

Plavby sa nesú v elegantnom, no zároveň uvoľnenom klubovom duchu a okrem luxusných suite kajút a nádherných destinácií spoločnosť ponúka rôzne aktivity hlavne pre milovníkov vodných športov.

Flotila sa skladá z menších lodí, ktoré pripomínajú skôr privátne jachty a plavia sa aj na miesta, kde sa veľké lode nedostanú. Lode sú spojením luxusu a elegancie s vynikajúcim servisom a vysokým komfortom. 

Všetky apartmány sú vonkajšie kajuty, luxusne zariadené, s politikou otvoreného baru, kde sa podávajú prémiové vína, šampanské a liehoviny.

Plavby Seabourn Cruises a situácia s pandémiou COVID-19 Destinácie: Aljaška, Antarktída, Patagónia, Arabský polostrov, India, Ázia, Austrália, Nový Zéland, Kanada, Nové Anglicko, Karibik, Stredozemné more, Severná Európa, Panamský Kanál, Južná Amerika

 
Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Seabourn Encore40.350 t3022016 
Seabourn Odyssey32.346 t22520092017
Seabourn Ovation40.350 t2252018 
Seabourn Quest32.346 t22520112018
Seabourn Sojourn32.346 t22520102018
Seabourn Venture Expedičné lode23.000 t132-2021 
   Expedičné lode Expedičná loď

Ubytovanie: priestranná suita privíta svojich hostí šampanským a plne zásobeným barom podľa osobných preferencií. Všetky suity sú premyslene navrhnuté a vkusne vyzdobené s pozornosťou na detaily. Majú široký výhľad na more a väčšina z nich disponuje aj súkromnou ​​verandou.
K vybaveniu každého apartmánu patria: Osobný steward ktorý zaistí, že všetko v suite bude vždy podľa predstáv hostí. Dostatočné úložné priestory a šatník, plyšové froté župany, papuče, trezor. Dvojlôžko alebo posteľ veľkosti Queen s luxusným matracom na mieru, bavlnenou bielizňou, sezónnou prikrývkou a vankúšmi z výberu pevných alebo mäkkých. V kúpeľni: priestranná mramorová vaňa, dvojité umývadlo, sprchovací kút a luxusné výrobky s exkluzívnou vôňou vytvorenou pre Seabourn londýnskou spoločnosťou Molton Brown. Bar v suite s výberom nealkoholických nápojov, vín a destilátov. Interaktívnu zábavu ponúka televízia so satelitnými programami a stovkami filmov a hudby. Komfortná aplikácia PressReader® prináša výber obľúbených novín a časopisov hosťa priamo do jeho smart telefónu alebo tabletu. Na expedičných lodiach, ďalekohľad Swarovski Optik v každej suite, ktorý môžu hostia používať počas plavby.

Stravovanie: kulinárske zážitky svetovej úrovne, povznesené na navyššiu možnú úroveň aj vďaka kulinárskemu partnerstvu s šéfkuchárom Thomasom Kellerom
Vysoko oceňovaná kuchyňa spoločnosti Seabourn začína tými najkvalitnejšími ingredienciami, naplnenými autentickými regionálnymi príchuťami, pripravovanými á la minute šikovnými palubnými kuchármi a podávanými s hrdosťou.
Každá loď ponúka výber stravovacích zariadení, z ktorých si môže hosť vybrať podľa svojej momentálnej nálady. Takmer všetky majú otvorené sedenie. Všetky jedlá sú bez príplatku a k obedu a večeri sa bezplatne nalievajú kvalitné vína.
Hlavné jedlá si hostia na požiadanie môžu vychutnať aj vo svojej suite alebo na verande.
Seabourn je hrdým členom Chaîne des Rôtisseurs, jednej z najprestížnejších gastronomických spoločností na svete, ktorá sa venuje umeniu vynikajúcich jedál.

Aktivity: Deň na lodi Seabourn ponúka pestrú paletu aktivít a oddychu. Deň na lodi Seabourn ponúka pestrý výber aktivít alebo oddychu. Pozdravte slnko cvičením jogy na palube alebo sa prevráťte na druhú stranu a odložte si to neskôr. Zabehnite si na bežiacom páse s výhľadom na more v posilňovni alebo si doprajte masáž vo wellness centre. Zúčastnite sa fascinujúcej prednášky alebo si na svojej súkromnej verande prečítajte správy cez PressReader. Zahrajte si golf na deväť jamkovom ihrisku alebo vyskúšajte šťastie v kasíne. Navštívte salón krásy, ponorte sa do bazéna alebo si jednoducho pozrite niektorý z premiérových filmov v posteli (s pukancami).
K mimoriadne obľúbeným patria Marina Day - v rôznych destináciách, s ponukou vodných športov, vrátane používania kajakov, vodných bicyklov, paddleboardov, jazdy na nafukovacích donuts, banánových člnoch, , vodného lyžovania a ďalších. K týmto dňom batrí aj zábavné barbecue na pláži a jedinečný zážitok Caviar in the Surf

Aplikácia pre mobil Seabourn Source: hostia sa na aplikáciu môžu pripojiť bezplatne na palube každej lode. Seabourn Source ponúka intuitívny a aktuálny prístup k denným podrobnostiam plavby priamo prostredníctvom smart telefónu, tabletu alebo notebooku. Ponúka: denné programy aktivít a zábavy, jedálne lístky a časy stravovania pre všetky miestne stravovacie zariadenia, časy zastávok v prístavoch, informácie o palubných kúpeľných procedúrach a lekciách wellness, možnosť rezervácie exkurzií na pobreží, pripojenie k platenému satelitnému internetu, informácie o osobnom lodnom účte.  Bližšie informácie TU  

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute kategórií Suite
 • Plná penzia na palube a nápoje, kaviár kedykoľvek počas dňa
 • Minibar naplnený na základe vašich požiadaviek
 • Zábava a animácia na palube
 • Sprepitné pre personál
 • Niektoré špeciálne podujatia na pevnine
 • Wi-Fi pripojenie (množstvo minút záleží od kategórie kajuty)
 • Prístavné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

 • Niektoré fakultatívne výlety na pevnine
 • Niektoré druhy prémiových alkoholických nápojov
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch, masáže a služby v spa a beauty salóne, babysitting, súkromné lekcie vo fitness atď.)
 • Doprava do/z hlavného prístavu nalodenia / vylodenia
 • Víza (ak sú potrebné)
 • Osobné cestovné poistenie

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Seabourn

Dôležité upozornenie: 
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Seabourn v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).
Aktuálne informácie o začiatkoch plavieb na webovej stránke spoločnosti: LINK

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci plne zaočkovaní na nasledujúcich plavbách:
- plavby Seabourn Ovation v Grécku s odchodmi od 3.júla. do 16. októbra 2021
- plavby lode Seabourn Odyssey v Karibiku s odchodmi od 18. júla do 31. októbra 2021. 

 

Pre Seabourn sú najvyššími prioritami ochrana zdravia, bezpečnosti a pohodlia svojich hostí, posádky a navštevovaných komunít, ako aj ochrana životného prostredia.
Spoločnosť konzultovala skupinu popredných virológov, epidemiológov, technikov a odborníkov na verejné zdravie a poverila ich posúdením fyzických zariadení a postupov spoločnosti a navrhnutím akýchkoľvek vylepšení alebo zmien s účelom neustále znižovať riziko nákazy. Ich návrhy boli začlenené do školení, prevádzky a dohľadu nad palubnými sanitačnými a bezpečnostnými protokolmi.

Lode Seabourn ponúkajú výhody malých lodí s nízkou kapacitou hostí na palube, vrátane:

 • Jeden z najvýhodnejších pomerov priestor / hosť na mori
 • Väčšina apartmánov má aj súkromnú ​​zariadenú verandy
 • Výber z viacerých možností stravovania s vonkajším a vnútorným posedením
 • Možnosť organizovania súkromných výletov na pobreží, dopravy automobilom, rezervácií v reštauráciách a ďalšie

Na palube:

Vylepšená sanitácia životného prostredia
Verejné priestory a kajuty budú dôkladne a častejšie čistené pomocou bezpečného dezinfekčného prostriedku, ktorý preukázateľne ničí koronavírusy.

Zdravotná starostlivosť
Vysoko vyškolený lodný zdravotnícky personál zahŕňa lekárov a zdravotné sestry schopných postarať sa o široké spektrum zdravotných stavov, vrátane liečby pacientov s COVID-19. Lekárske centrá budú vybavené príslušnými testovacími a liečebnými kapacitami COVID. Všetci členovia tímu budú povinní nosiť tvárovú ochranu schválenú spoločnosťou Seabourn.

Vetranie
Lode budú vybavené vylepšenou filtráciou vzduchu s inovovanými systémami HVAC. Tieto systémy budú navrhnuté tak, aby každých päť až šesť minút nahrádzali vzduch na verejných priestranstvách a v salónoch. Ako ďalšie zabezpečenie sa v kľúčových oblastiach, ako sú lekárske strediská a špeciálne izolačné miestnosti, budú používať filtre HEPA.

Protokoly na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby

1. Pred odchodom z domu
Stiahnite si aplikáciu Seabourn Source, ktorá ponúka užitočné nástroje na plánovanie cesty, ako aj aktuálne informácie.
Dôrazne sa odporúča zakúpenie komplexného cestovného poistenia, ktoré poskytuje aj ochranu pred stratami zo zrušenia / oneskorenia cesty, pohotovostnej lekárskej starostlivosti, a vzťahuje sa aj na riziká vyplývajúce z ochorenia COVID-19.
Minimálne týždeň pred plavbou dodržujte odporúčané opatrenia v oblasti verejného zdravia.
Vyplňte zdravotný dotazník pred nalodení
Podrobte sa PCR testu na COVID-19 najviac 72 hodín pred začiatkom plavby.

2. Nalodenie
Priamo pri nalodení každý hosť prejde ďalším testom na COVID-19.
Dynamické rozloženie naloďovania - hostia sa nalodia podľa svojho príchodu a podľa plánovaných transferov z letiska do prístavného terminálu.
Budú sa uplatňovať fyzické odstupy.

3. Na palube
Nosenie ochranných rúšok na tvár je povinné pre všetkých hostí a posádku na palube a počas výletov tam, kde nie je možné dodržať fyzický dištanc. Rúška musia vyhovovať aktuálnym štandardom CDC. Pre vaše pohodlie sú k dispozícii takéto rúška pre všetkých hostí na palube.
V prístavných termináloch, na palube a pri výletoch na pobreží je nutné udržiavať primeranú fyzickú vzdialenosť.
Na zlepšenie prívodu čerstvého vzduchu a na zníženie rizika ochorenia sa používajú zlepšené stratégie riadenia a vetrania vzduchu, silnejšie filtre a ďalšie technológie.
Vylepšené sanitačné postupy na palube budú zahŕňať určité zmeny v štýle služieb pre podávanie potravín a nápojov. Na nepretržitú dezinfekciu povrchov sa budú používať dezinfekčné prostriedky uvedené na zozname EPA, ktoré zabíjajú nové koronavírusy
Na palubách budú rozmiestnené početnejšie stanice na dezinfekciu rúk.
Celý palubný personál sa podrobí denným kontrolám teploty, zdravotným kontrolám na COVID-19 a pravidelným testom.
Na riadenie lekárskej starostlivosti je zavedený plán reakcie na základe rizika, vrátane vyhradených apartmánov určených na izoláciu a ďalších prevádzkových opatrení na palube.
So súkromnými poskytovateľmi na pobreží sú vopred dohodnuté podmienky na karanténne ubytovanie, lekársku starostlivosť a dopravu.
Bol pripravený prísny plán reakcie na núdzové situácie, aby v prípade potreby bol vykonaný skríning a izolácia chorých alevo rizikových osôb; sledovať, informovať a izolovať ich kontakty a v prípade potreby zabezpečiť lekársku evakuáciu.

4. Vylodenie
Pred ukončením plavby bude vykonaný ďalší zdravotný skríning.
V prípade potenciálneho alebo potvrdeného prípadu budú osoby, ktoré boli s postihnutým v bližšom kontakte, kontaktované.

Katalógy a informačné materiály: