Ponant

Luxusné plavby a la française

Ponant Cruises je jedinou francúzskou plavebnou spoločnosťou. Je známa pre svoje elegantné jachty, ktoré ponúkajú sofistikované pohodlie a vysokohodnotený diskrétny servis.
Ponant Cruises bola založená v roku 1988 a je vlastnená CMA CGM Group, treťou najväčšou kontajnerovou plavebnou spoločnosťou, ktorá je dedičom slávnej francúzskej Compagnie Generale Transatlantique.

Na palube vládne elegantná ale neformálna "casual" atmosféra. Oficiálnym jazykom na palube lodí je francúzština no angličtina je taktiež všeobecne používaná - zamestnanci hovoria oboma jazykmi.
Medzi hosťami nájdete náročných cestovateľov so športovým duchom z Francúzska, Austrálie, Severnej Ameriky a Európy. Rodiny s deťmi nie sú medzi hosťami raritou, ale priemerný vek hostí je od 40 rokov vyššie.

Destinácie
Táto lodná spoločnosť sa orientuje na mierne dobrodružné plavby - od decembra do marca je hlavnou destináciou Antarktída. Okrem toho sa plaví po menej známych trasách po celom svete - v Stredomorí a Severnej Európe, Oceánii, Ázii, Karibiku a Strednej Amerike...

Flotila
Každá z piatich lodí má svoju jedinečnú osobnosť a predstavuje umenie "cruising a la francaise" v línii s filozofiou ich materskej spoločnosti.

Názov lodeTonážPasažieriHodnotenie kvality
Rok výstavby
L'Austral 10.700 t264 pax2010
Le Boréal 10.700 t264 pax2009
Le Lyrial 10.700 t260 pax2015
Le Ponant   1.489 t67 pax1991
Le Soléal 10.700 t264 pax2013
Le Champlain   2018 október
Le Lapérouse   2018 jún
Le Bouganville   2019
Le Kerguelen   2019


Ubytovanie
Dizajnové kajuty a apartmány sú priestranné a pohodlné, vkusne zariadené s použitím kvalitných materiálov v príjemných harmonických farbách. Vybavenie sa líši podľa lode a kategórie - väčšina kajút je ale vybavená klimatizáciou,  satelitnou televíziou s plochou obrazovkou, DVD/CD a iPod prehrávačom, mini-barom, trezorom, sušičom na vlasy, županmi a francúzskymi toaletnými produktami. Okrem plachetnice Le Ponant má väčšina kajút vlastný balkón.

Stravovanie
Pravá francúzska cuisine pripravená francúzskymi šéfkuchármi. Výhradne čerstvé ingrediencie a vysoko-odborná príprava zaručujú výnimočnú kulinárnu úroveň. Raňajky sú vo forme bufetu alebo si ich môžete dať priniesť do kajuty. Obed je vo forme bohatých bufetových stolov a večera vo francúzskom štýle sa podáva v reštaurácii. Počas celého dňa sú k dispozícii káva, čaj a malé občerstvenie.

Aktivity (na L'Austral, Le Boréal, Le Lyrial, Le Soléal)
Všetky lode okrem Le Ponant majú na palube kúpele/spa vybavené masážnymi miestnosťami, hammam, kadermíckym salónom a fitness centrom s panoramatickým výhľadom na oceán - v asociácii s francúzskou firmou SOTHYS Paris™.
Na najvyššej palube sa nachádza vyhrievaný bazén s morskou vodou a solárium.
Na palube nájdete viaceré salóny a bary: hlavný lounge, panoramatický lounge, intímny piano-bar s jedinečnýnm výhľadom a bar na vonkajšej palube pri bazéne.
Divadlo lode je počas dňa miestom podujatí a prednášok prírodovedcov, skúsených sprievodcov a špecialistov. Večer sa tu poriadajú hudobné a zábavné predstavenia a premietanie filmov.
K dispozícii je dobrý výber kníh a spoločenských hier. Knižnica na 6. palube je vybavená počítačmi s Wi-Fi. Na 5. palube nájdete destský klub s hrami a Wii™ konzolami. Všetky kajuty majú priamy vstup na On-Demand videá.
Le Ponant má slnečnú palubu s rozlohou 400 m².

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie
 • Plná penzia na palube a všetky nápoje Open Bar
 • Konzumácia z minibaru v kajute
 • Zábava a animácia na palube
 • 24 hodinový room service
 • Sprepitné pre personál
 • Na niektorých plavbách sa neplatí príplatok za single kajutu

V cene nie je zahrnuté:

 • Doprava do prístavu
 • Fakultatívne výlety na pevnine
 • Niektoré druhy prémiových alkoholických nápojov
 • Pripojenie Wifi
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch, masáže a služby v spa a beauty salóne atď)
 • Prípadné palivové a bezpečnostné poplatky

Katalógy a informatívne spoločnosti Ponant:

Informatívne materiály: