Paul Gauguin Cruises

Francúzska Polynézia v all-inclusive luxusnom balení

Spoločnosť Paul Gauguin Cruises pôsobila v rámci materskej Regent Seven Seas Cruises od roku 1998 do roku 2010, kým ju neprevzala spoločnosť Pacific Beachcomber Limited a v roku 2019 prešla pod spoločnosť Compagnie du Ponant. 

Paul Gauguin Cruises prevádzkuje luxusnú výletnú loď rovnakého mena, ktorá vás prevedie krásami Francúzskej Polynézie. Ponúka plavby rôznej dĺžky, ktoré vždy začínajú i končia v tahitskom Papeete.

Francúzska Polynézia je už dlho stredobodom záujmov pre romantikov, ktorí hľadajú dovolenku ďaleko od reality a tento reťazec 118 ostrovov a atolov učaruje i dobrodružným povahám.
Vydajte sa na ďalekú cestu, kde sa môžete kochať exotickým rajom,  potápať, šnorchlovať, vyraziť na túru a plávať s morskými korytnačkami, žralokmi či rajami. Vyskúšajte plavby s Paul Gauguin Cruises, ktorých vlajková  loď rovnakého mena bola vytvorená špeciálne pre tento región. Táto loď poskytuje pohodlné all-inclusive výlety plné zážitkov, na ktorých, primerane, slúži ako pozadie fantastickej scenérie.

Servis na palube patrí medzi najlepšie na celom šírom mori; vyše 200-členná posádka je nekonečne ochotná, milá a priateľská. Tieto ostrovy dôverne pozná a veľmi rada sa s vami o tieto vedomosti podelí. Dozviete sa o polynézskych ostrovoch nielen od samotných domácich obyvateľov, no aj od renomovaných archeológov a morských biológov. Na pobrežné exkurzie vykročíte v spoločnosti vysoko kvalifikovaných sprievodcov a organizátorov.

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Paul Gauguin cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Destinácie: S loďou Paul Gauguin môžete zavítať na miesta ako Tahiti, Bora Bora, Fiji, Bali, Cook ostrovy, Markézske ostrovy. "Objaviť" môžete ostrovy ako napríklad Tuamotus, Tonga, Rangiroa, Huahine, Moorea, Aitutaki, Savusavu, Vavau, Tahaa, Rarotonga a iné.

2 súkromné destinácie: odľahlá piesková pláž na ostrove Bora Bora a ostrovček Motu Mahana. 

Názov lode
Tonáž
Kajuty
hostia
Hodnotenie
https://www.luxusneplavby.sk/images/content/content/1843/berlitz_logo.jpg
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
  19.200 t
166
1997
2020


Ubytovanie: Všetky kajuty majú výhľad na oceán a takmer 70 % z nich má aj balkón. Obsahujú manželské postele a takmer majú v kúpeľni všetky vaňu a aj sprchový kút; zopár z nich majú iba sprchu. L'Occitane výrobky do kúpeľa sú štandardne vo všetkých kajutách. Taktiež sú zásobené sušičom na vlasy, županmi a papučami. Každá kajuta ponúka posedenie s malým stolom, kreslom a pohovkou, písací stôl a TV s plochou obrazovkou. Filmové kanály sú k dispozícii v angličtine a francúzštine a všetky televízory sú vybavené i DVD prehrávačmi (DVD je možné si zapožičať na recepcii). Balkóny obsahujú aspoň dve prútené stoličky a malý sklenený stôl. Väčšie balkóny sú vybavené lehátkami. Zatiaľ čo všetky kajuty majú chladničky, ktoré sú dopĺňané denne nealko nápojmi, vodou a pivom, kajuty kategórie B a vyššie majú vlastné barové zostavy a služby majordóma.
Dve Owner Suites (apartmány) ponúkajú oddelenú spálňu a jedálenský / obývací priestor.
Dve Grand Suites ponúkajú priestranný kombinovaný obývací a spálňový priestor spolu s obrovskými balkónmi, ktoré sa tiahnu okolo apartmánu.

Stravovanie: Cena za plavbu zahŕňa všetky jedlá, nealkoholické nápoje, vína a liehoviny. Môžete si tiež za príplatok vyžiadať vína z rozsiahleho archívu pivnice.
Jedlá  na palube sú veľmi nápadité a sú podávané v troch reštauráciách:
Prvou je L'Etoile - otvorená od 6:30 do 21:00 a ponúka jedlá rôznych svetových kuchýň s príchuťou Polynézie. Jedlo sa podáva v niekoľkých chodoch, obvykle s teplou a studenou možnosťou predjedla, rovnako ako polievkou, cestovinami, sorbetom a hlavným jedlom. Rezervácie nie sú nutné. Špeciálne diétne požiadavky je potrebné nahlásiť v dostatočnom predstihu.
Reštaurácia Le Grill je druhou možnosťou na raňajky (podávané formou bufetu od 7:00 do 09:30), obed (od 12:00 do 14:00) a večere (od 18:30 do 20:30). Návštevníci si tu môžu posedieť pod ochranným krytom alebo vonku na terase pri bazéne. Podáva sa tu i popoludňajší čaj, každý deň od 16:00 do 17:00. Tento zahŕňa tradičné položky ako šľahačku, koláčiky a sušienky, dokonca i zmrzlinu. Pri večeri (od 18:30 do 20:30), Le Grill sa stáva reštauráciou s tichomorskými špecialitami, čerstvými miestnymi rybami, morskými plodmi a steakmi. Rezervácia je potrebná.
V tretej reštaurácii, La Veranda, sa podávajú raňajky (od 7:00 do 9:30), obed (od 12:00 do 14:00) a večere (18:30 do 20:30). Rezervácie sú nutné len na večere. Raňajky a obed v La Veranda sú aj tu podávané formou bufetu, no atmosféra je o niečo formálnejšia. Večere sú zamerané na jedlá francúzskej kuchyne.
Kajutová služba je k dispozícii 24 hodín denne. Vybrať si môžete z položiek ako sú steakové sendviče, pizza alebo Reubens. V noci si môžete objednať položky z menu L'Etoile a nechať si ich doručiť priamo na izbu. Neexistuje žiadny poplatok no malé sprepitné za doručenie je vždy vítané.

Hostia: Priemerný vek cestujúcich je 55 až 60 rokov, ale stretnete i plno mladších. Cieľová destinácia, Francúzska Polynézia - a najmä Paul Gauguin - priťahuje aj množstvo novomanželských párov na svadobnej ceste. Cestovatelia pochádzajú predovšetkým zo Spojených štátov a Francúzska, ale stretnete sa i s ľuďmi z Austrálie, Veľkej Británie, Japonska a Číny. Cestujúci majú tendenciu byť scestovaní a sú tiež lojálni - veľký počet ľudí sa na túto loď vracia znovu a znovu.

Program: Na palube je k dispozícii malé spa (kúpele), kasíno, beauty salón a bazén. Cestujúci sa môžu zapojiť do výuky polynézskej "zumby" v dopoludňajších hodinách, učiť sa francúzske alebo polynézske hry alebo vyrábať vence.
Prakticky všetka zábava sa točí okolo Francúzskej Polynézie. Táto spoločnosť je jedinečná v tom, že na palube sa s vami plaví skupina talentovaných tahitských žien a mužov a učia cestujúcich o Francúzskej Polynézii, ale aj spievajú, tancujú a hovoria o tradíciách svojej vlasti. Dodáva to plavbe nový rozmer, ktorý inde nezažijete. Spoločnosť tiež pozýva výborných lektorov, ktorí prednášajú o miestnej kultúre a ekosystéme.

Deti: Na vybraných plavbách prináša spoločnosť na palubu dodatočnú posádku na starostlivosť o deti a sú zriadené aktivity ako pizza párty, filmové večery a večery remesiel. Väčšina týchto činností sa uskutočňuje v Captain’s Lounge, ktorá sa inak využíva pre súkromné akcie.
Okrem toho Paul Gauguin  Cruises ponúka za príplatok program Ambassadors of the Environment (Veľvyslanci pre životné prostredie), vytvorený na mieru pre rodiny s deťmi vo veku od 9 do 17 rokov v spolupráci s Jean-Michel Cousteau (synom Jacquesa Cousteaua) a Ocean Futures Society: tento program baví a vzdeláva prostredníctvom organizovaných eko-výletov.

Dresscode: na palube nie je žiadny predpísaný, no odporúčame vám okrem klasickej letnej garderóby zbaliť si aj pevnú obuv na exkurzie, repelent, veľa opaľovacieho krému a podľa sezóny i pršiplášť.

Internet: Loď je vybavená najmodernejším komunikačným systémom. Prístup na internet je pre hostí v suitách Owner's a Grand bezplatný, pre ostatných sú k dispozícii výhodné balíčky.

Jazyk na palube: Oznámenia na palube sú v anglickom a následne vo francúzskom jazyku.

Fajčenie: Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. 

Oficiálna valuta: Valutou na lodi Paul Gauguin je americký dolár ($).

V cene plavby je zahrnuté:

 • Spiatočná letenka z Los Angeles na Papeete a späť
 • Transfery do/z prístavu (s výnimkou Cruise-only plavieb)
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Všetky jedlá na palube
 • Nápoje vrátane vybraných vín a destilátov, piva, nealko, balenej vody a teplých nápojov podávaných po celej lodi
 • Kajutový minibar denne doplňovaný nealkoholickými nápojmi, pivom a balenou vodou
 • 24 hodinový kajutový servis
 • Animácia a aktivity na palube
 • Zábavné programy vrátane vystúpení súboru polynézskych umelcov a večernej živej hudby
 • Odborné prezentácie palubných a hosťujúcich odborníkov
 • Niektoré animácie pre deti (len na vybraných plavbách)
 • Vodné športy vrátane používania kajaku a paddleboardingu
 • Relax na súkromnej odľahlej pláži s bielym pieskom na ostrove Bora Bora (na vybraných plavbách)
 • Deň na súkromnom ostrovčeku Motu Mahana pri pobreží Taha’a so šnorchlovaním, vodnými športami, grilom, barom a polynézskou pohostinnosťou (na vybraných plavbách)
 • Používanie fitness centra a bazénu
 • Prepitné pre personál

* Pokiaľ nejde o plavbu označenú ako Cruise Only.
Cena letenky v Los Angeles závisí od aktuálnej obsadenosti a vzťahuje sa iba na 2 hostí v kajute.

V cene nie je zahrnuté:

 • Doprava do Los Angeles
 • Letenky na Tahiti a transfery  pri plavbách Cruise only
 • Prístavné a miestne poplatky vo výške USD $139-$285 (podľa dĺžky plavby)
 • Fakultatívne exkurzie v navštívených destináciách
 • Osobné výdaje na palube (kasíno, potápačské kurzy, služby spa, telefón atď.)
 • Internet (v suitách Owner 's a Grand je přístup Internet na bezplatný)
 • Internet (okrem kategórií Suite GS a OS)
 • Cestovné poistenie

Video:

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Paul Gaugain Cruises

Dôležité upozornenie: 
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách PG Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti PG Cruises plne zaočkovaní.
 

Ako vždy, bezpečnosť a ochrana hostí a členov posádky ostáva najvyššou prioritou spoločnosti Paul Gauguin Cruises. Spolu so svojou materskou organizáciou PONANT spolupracujú s IHU (Institute Hospitalo-Universitaire) Méditerranée Infection of Marseilles, jedným z popredných svetových centier v oblasti infekčných chorôb. Vypracovaný zdravotný protokol je založený na zdravotných štandardoch, ktoré prekračujú aj požiadavky medzinárodných predpisov. Je postavený na princípe dvojitej ochrany: stopercentné sledovanie osôb a tovaru pred nalodením a uplatňovanie prísnych zdravotných protokolov na palubu.

Protokoly na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby

Okrem prísnych čistiacich postupov odporúčaných Centrami pre kontrolu chorôb (CDC) a Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), implementácia požiadaviek na sociálny dištanc a zdokonalené školenie zamestnancov zahŕňajú nové opatrenia Paula Gauguina Cruises:

Pred nástupom na palubu:

 • Všetci hostia budú požiadaní, aby pri nástupe predložili dôkaz o negatívnom teste Covid-19 RT-PCR.
 • Všetci hostia sú povinní predložiť vyplnený formulár Vyhlásenie o zdraví Covid-19, ktorý je súčasťou ich cestovných dokladov.
 • Všetci hostia podstúpia zdravotnú kontrolu a skríning vykonaný lodným zdravotníckym personálom.
 • Všetka batožina prejde dezinfekciou rozprašovačom alebo UV lampami.
 • Cestujúcim budú poskytnuté chirurgické a látkové rúška, dezinfekčné obrúsky a hydroalkoholický gél na ruky.

Na palube:

 • 100 % čerstvý vzduch v salónoch vďaka nerecirkulačným klimatizačným systémom.
 • V spoločných priestoroch sa bude ventilovaný vzduch obnovovať najmenej päťkrát za hodinu.
 • Rozloženie reštaurácií bolo prepracované a bude ponúkať iba bezkontaktné stravovacie možnosti à la carte.
 • Kapacita verejných priestorov, ako napríklad fitnescentrum a divadlo, bude obmedzená na 50 %.
 • Každú hodinu dezinfekcia často dotýkaných miest, ako sú kľučky dverí a zábradlia, peroxidom EcoLab, ktorý eliminuje 100 % choroboplodných zárodkov, baktérií a proti biologickej kontaminácii.
 • Členovia posádky sú povinní mať pri kontakte s hosťami rúško alebo ochranný štít.
 • Hostia budú požiadaní, aby na chodbách používali rúško a toto bude odporúčané aj vo verejných priestroroch.
 • Loď je vybavená moderným nemocničným vybavením vrátane mobilných laboratórnych terminálov, ktoré umožňujú testovanie na mieste na infekčné alebo tropické choroby. K dispozícii je aj moderné diagnostické vybavenie, ako je ultrazvuk, rádiológia a biologická analýza krvi. Pri každej plavbe je prítomný jeden lekár a jedna zdravotná sestra.
 • Počas plavby sú na viacerých miestach lode rozmiestnené dezinfekčné stanice s hydroalkoholickým gélom.

Vylodenie:

 • Všetci cestujúci sú požiadaní, aby opustili svoje kajuty do 8:00.
 • Všetci cestujúci musia vystúpiť do 10:00 hod (aby mohla byť vykonaná kompletná sanitácia lode).
 • Všetci hostia dostanú transfer z prístavu do hotela (v cene plavby), kam prídu približne o 12:30 - 13:00. Tu sa môžu naobedovať, zatiaľ čo čakajú na hotelovú registráciu o 15:00.
 • Každý hosť obdrží dve rúška a hydroalkoholický gél na ruky na bezpečnú cestu späť domov.
 • Záverečné pokyny budú hosťom poskytnuté vopred v súlade s miestnymi zdravotnými pokynmi.

Opatrenia môžu podliehať zmenám podľa aktuálnych zdravotných, sanitárnych a vedeckých informácií.

Katalógy a informatívne materiály: