Katarina Line

Špecialisti na Chorvátsko

Malé lode a plachetnice pre skutočný zážitok z navigácie na mori
Spoločnosť Katarina Line bola založená v roku 1992 a dnes je jedným z popredných výletných prepravcov v Chorvátsku a najväčšou spoločnosťou s týždennými garantovanými odjazdami na malých lodiach od konca apríla do polovice októbra z hlavných turistických centier ako Opatija, Split a Dubrovník. Hlavé sídlo má v Opatiji a pobočky v mestách Opatija, Split a Dubrovník.

S flotilou viac než 50 lodí rôznych kategórií táto spoločnosť  dokáže zaujať všetky vekové kategórie a finančné rozpočty.  Jej trasy umožňujú cestujúcim spoznať úžasné prírodné prostredie a malebné, zaujímavé stredomorské mestá, zatiaľ čo sa presúvajú z jedného ostrova na druhý. Tento jedinečný spôsob cestovania a objavovania pobrežných miest je jedným z najpopulárnejších a najjednoduchších spôsobov, ako zažiť skutočné Chorvátsko.

Destinácie: Katarina Line ponúka rôzne typy plavieb po Jadranskom mori - Adriatiku; doslova do všetkých (pobrežných) kútov Chorvátska. Nalodenie je možné v prístavoch Dubrovnik, Opatija, Split, Zadar alebo Zagreb. V ponuke sú i krátke repozičné plavby (v trvaní od dvoch nocí). Súčasťou väčšiny plavieb sú aj exkurzie na pevnine (niektoré aj do Čiernej Hory či Bosny a Hercegoviny).
Destinácie na lodiach a plachetniciach Katarina Line v Jadranskom mori

Katarina Line ponúka široký výber špeciálnych záujmových programov na palube aj na pevnine. Veľkému záujmu sa tešia hlavne plavby kategórie Deluxe, ktoré sú uskutočňované na nových luxusných štýlových lodiach pre väčšie pohodlie, pričom obsahujú rôzne ďalšie služby, okružné jazdy, ochutnávky vín a exkurzie, všetky starostlivo vybrané pre jedinečný zážitok z Chorvátska z mora.

Kategórie lodí:

  • Deluxe Superior - Plavidlá Deluxe Superior sú tie najlepšie vo flotile spoločnosti a v Chorvátsku vôbec. Ponúkajú vynikajúci komfort a špeciálne služby. Ich dĺžka je 47 až 50 metrov a šírka 8 až 9 metrov,  s minimálnou cestovnou rýchlosťou približne 9 námorných míľ. Plavidlá s najmodernejším technickým zariadením a vybavou zvyčajne ponúkajú kapacitu 36 - 38 cestujúcich v 18 - 19 dvojlôžkových kajutách, čo zaručuje intímne prostredie pre cestujúcich.
  • Deluxe - lode majú dĺžku 42 až 47 metrov a šírku 8 až 9 metrov, s minimálnou cestovnou rýchlosťou 9 námorných míľ. Tieto luxusné lode, s najmodernejším technickým zariadením a vybavou, bežne ponúkajú kapacitu 38 cestujúcich v 19 dvojlôžkových kajutách.
  • Premium Superior - sú moderné plavidlá s oceľovým trupom, o niečo menšie než Deluxe. Plne klimatizované priestranné súkromné ​​kajuty (s s vlastní koupelnou, sušičom vlasov, bezpečnostnou schránkou)
  • Prémium - prvá generácia lodí s oceľovým trupom, väčšinou s 18 alebo 19 dvojlôžkovými plne klimatizovanými priestrannými kajutami s vlastnou kúpeľňou (10 alebo 11 na hornej a 8 na dolnej palube).
  • Traditional Ensuite - Drevené lode, klimatizované kajuty (z roku 2020) s vlastnou sprchou / WC, väčšinou poschodové postele.
  • Traditional - Klasické drevené plachetnice, kajuty s poschodovými posteľami a umývadlom, spoločné sociálne zariadenia.
  • Gullets - Pre charterové rezervácie sú k dispozícii exkluzívne menšie luxusné lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou kúpeľňou.
  • Plachetnice a katamarány

Bližšie informácie o plavbách Katarina line, ako aj aktuálne programy, obsadenosť a ceny Vám radi poskytneme na požiadanie.


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Katarina Line

Dôležité upozornenie:
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Katarina Line v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Zatiaľčo sa úsilie o udržanie nákazy COVID-19 naďalej vyvíja, spoločnosť Katarina Line podnikla proaktívne kroky, aby svojim zákazníkom pomohla prežiť zdravé a bezpečné plavby.
Táto pandemická situácia prinútila spoločnosť prehodnotiť a zvýšiť úroveň hygieny a tiež zmeniť niektoré z bežných postupov nielen z hľadiska hygieny, ale aj služieb na palube.

Protokoly na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby

1. Sanitácia na palube - Na lodiach Katarina Line sa zvýši frekvenciu pravidelného programu čistenia a všetky spoločné priestory sa budú čistiť najmenej dvakrát denne čistiacimi prostriedkami, ktoré preukázateľne eliminujú vírusy a baktérie. Čistiace roztoky so zriedeným bielidlom, ako aj s najmenej 70% alkoholom, sa považujú za účinné v boji proti koronavírusom. Zábradlia, toalety, kľučky dverí, diaľkové ovládače, vypínače svetiel, atď. budú dezinfikované viackrát denne. Osobitná pozornosť sa bude venovať lodným salónom, kde sa po každom použití vyčistia stoly, stoličky a iné povrchy.
Kajuty sa budú čistiť každý deň, čo znamená, že všetky povrchy budú ošetrené účinnými dezinfekčnými prostriedkami, ako je uvedené vyššie. Počas upratovania budú hostia požiadaní, aby opustili svoje kajuty, aby sa tak vyhli blízkym kontaktom a dodržali zásady sociálneho dištancovania. Extra deky a vankúše budú odstránené zo skriniek v kabíne a budú poskytnuté na požiadanie. 
2. Osobná hygiena  - Časté umývanie rúk a nedotýkanie sa očí, nosa alebo úst sú nevyhnutné na minimalizáciu šírenia vírusu COVID-19 a iných vírusov. Tieto odporúčania sú veľmi dôležité a budú sa hosťom často opakovať.
Dezinfekčné prostriedky na ruky budú k dispozícii pri vchode na každú lode, ako aj pri vchode do salónov. Mydlo a papierové uteráky - budú hosťom v ich kajutách poskytované pre osobné použitie.
3. Klimatizácia na lodiach - Všetky lode Katarina majú regulovateľnú klimatizáciu (okrem tradičných lodí, ktoré nie sú úplne klimatizované). Salón a spoločné haly sú tiež klimatizované. Systém AC sa každoročne udržiava a filtre sa podľa potreby čistia a vymieňajú. Kvôli situácii s koronavírusmi sa zavádzajú ešte prísnejšie opatrenia pri čistení a dezinfekcii klimatizačných jednotiek. Ak si hostia neželajú používať vo svojich kajutách klimatizáciu, môžu ju vypnúť.
Lodný salón bude usporiadaný tak, aby sa rešpektovalo sociálne dištancovanie, a dvere a okná salónu budú otvorené počas raňajok a obeda, aby sa zvýšila cirkulácia vzduchu. Taktiež hostia budú počas pobytu na lodi upozornení, aby nezabudli, pokiaľ je to možné, na otvorenie okien kajuty niekoľkokrát denne kvôli ventilácii. Ionizátory vzduchu budú umiestnené v reštaurácii na všetkých plavidlách Katarina Line. Ionizátory úspešne eliminujú všetky mikroorganizmy a zabraňujú možnosti infekcie.
4. Sociálne odstupy - Lode Katarina Line sú malé výletné lode, čo znamená, že skupiny cetujúcich nie sú väčšie ako 36 osôb. Toto je veľmi dôležité zdôrazniť, pretože práca s malými skupinami umožňuje vyhovieť všetkým požiadavkám na spoločenské odstupy.
Nábytok na verejných priestranstvách (salón) bude usporiadaný tak, aby poskytoval viac priestoru. Jedálenské stoly poskytnú miesto pre 4 osoby namiesto doterajších 8, čo znamená, že v salóne bude naraz až 24 osôb. Ďalšie stoly budú umiestnené na vonkajšej časti paluby.
Väčšina lodí má veľmi priestranné terasy na opaľovanie, ktoré umožňujú ľahké rozmiestnenie ležadiel a stoličiek na odporúčané 1,5 m vzdialenosti. Tieto budú označené číslami kajút a hostia budú požiadaní, aby používali iba stoličku označenú číslom svojej kabíny.
Na lodiach Deluxe a Superior s vírivkou bude obmedzený počet ľudí, ktorí ju môžu používať súčasne na maximálne dve osoby, ak ide o pár alebo spolucestujúcich.
Jedným z veľkých zážitkov pre hostí Katariba Line je používanie člnov na dopravu z lode na najbližšiupláž. V súčasnej situácii sa obmedzí počet osôb v člne z 8 na maximálne 4 osoby naraz.
5. Lodné služby - Všetky jedlá sa budú podávať, vrátane raňajok a obeda. V závislosti od veľkosti skupiny a rozloženia lode sa jedlá budú podávať buď v dvoch sedeniach alebo zároveň v salóne a na vonkajšej palube. Jedlo bude pripravované a podávané v rukavičkách.
Budú vyradené finger food a ďalšie občerstvenia, ktoré sa hosťom zvyčajne podávajú v salónoch počas dňa, Rovnako nebudú voľne k dispozícii ani časopisy, noviny, knihy, spoločenské hry atď.
6. Ďalšie pokyny - Zastávky na plávanie budú regulované posádkou a vedúcim zájazdu - s cieľom rešpektovať politiku sociálneho dištancovania bude obmedzený počet ľudí používajúcich plaveckú platformu naraz, ako počet aj ľudí používajúcich hornú palubu.  Zakaždým, keď loď dorazí do nového miesta určenia / prístavu, organizuje riaditeľ plavby postup, ako hostia opustia loď, aby sa dostali na breh. 
Uvítacia recepcia v deň nalodenia sa bude konať na otvorenej palube alebo v menších skupinách v salóne, v závislosti od podmienok lode.
Chorvátsky inštitút pre verejné zdravie navrhuje, aby si hostia batožinu nosili na loď sami, aby sa zabránilo nadmernému kontaktu. Ak však potrebujete pomoc člena posádky, rád vám pomôže. Na záver odporúčame, aby ste so sebou prevážali iba jeden kus batožiny na osobu a tiež jeden kus príručnej batožiny.
7. Posádka - Všetci členovia posádky sú informovaní a vyškolení o nových postupoch a je im odporúčané dodržiavať najvyššie hygienické štandardy a spoločenské odstupy v interakcii hostí. Odporúča sa im používať rúška a rukavice a pravidelne používať dezinfekčné prostriedky na ruky. Taktiež sa každý deň pred začatím zmeny podrobia kontrole telesnej teploty. 
8. Cestujúci:
Dbajte na minimálnu vzdialenosť 1,50 m na palube aj na pobreží a vyhýbajte sa zhlukom ľudí.
Každý hosť musí používať na palube rúšku. Prineste si ich v dostatočnom množstve. V prípade potreby si ich môžete zakúpiť u posádky.
Pri nalodení vám bude zmeraná telesná teplota.
Ak u seba počas plavby pocítite niektorý z možných symptómov ochorenia COVID, okamžite to oznámte kapitánovi a posádka lode vám pomôže podľa prijatých postupov týkajúcich sa vírusu.

Tieto pravidlá sú vypracované v súlade s pokynmi a odporúčaniami chorvátskeho inštitútu verejného zdravia a ministerstva cestovného ruchu. V prípade akýchkoľvek ďalších zmien a v nadväznosti na budúci vývoj situácie v COVID 19, ich lodná spoločnosť bude zodpovedajúcim spôsobom aktualizovať a načas oznamovať svojim zákazníkom.

Informácie o vstupe do Chorvátskej republiky (chorvátsky, anglicky a nemecky): Ministerstvo vnútra - LINK

 

Katalógy a informatívne materiály: