Aranui Cruises

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti AIDA Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19

Exotická plavba po Markézskych ostrovoch - World's Best Adventure Cruise

Spoločnosť Aranui ponúka počas celého roka okružné plavby vo Francúzskej Polynézii - po nádherných Markézskych ostrovoch. Tieto ostrovy sa vyznačujú bohatou exotickou prírodou, lákavými možnosťami potápania a výborným slnečným počasím.

V roku 1959, rodina čínskych obchodníkov Wong spustila pravidelnú nákladnú lodnú dopravu medzi hlavným mestom Tahiti, Pape’ete, a vzdialenými ostrovmi súostrovia Francúzska Polynézia. Príležitostne brali na palubu lode Aranui 1 aj miestnych obyvateľov, ktorí spali na hlavnej palube len tak pod hviezdami a vo dne sa ukrývali pred horúcim slnkom pod palubnými plachtami. Avšak dopyt po osobnej preprave rástol a preto bola nová loď Aranui 2 z roku 1984 vybavená aj 12 kajutami, kuchyňou a jedálňou. 
Najnovšia inkarnácia slávnych lodí Aranui, Aranui 5, bola spustená na vodu v zime roku 2015 a predstavuje veľkolepý výsledok 30-ročnej snahy o ultimátny dopravný prostriedok: hybrid nákladnej a výletnej lode.

Pripravte sa na objaviteľskú cestu po stopách velikánov ako Thor Heyerdahl, Paul Gauguin, Herman Melville, Robert Louis Stevenson a Jacques Brel. Posádka na lodi je polynézskej národnosti a na týchto exotických, podmanivých ostrovoch, ktoré nazýva svojím domovom, vás privíta hrou na ukulele a typickými tahitskými kvetmi za ucho. Polynézska legenda hovorí, že bohovia stvorili Markézy ako strechu Francúzskej Polynézie. Na tejto plavbe preniknete až do samotného srdca polynézskej kultúry a tradícií, na ostrovy, ktoré zostali nedotknuté a kde akoby sa čas zastavil.

Atmosféra na lodi je veľmi uvoľnená a priateľská. Posádka sa počas jedál pripája k hosťom a kapitán lode sa bežne nenápadne prechádza medzi hosťami. Väčšina hostí pochádza z Francúzska a Nemecka, nájdete tu i Austrálčanov, Kanaďanov a Američanov. Ide najmä o staršie páry, no vyskytne sa i zopár rodín, mladší dospelí i sólo cestovatelia.

Spoločnosť Aranui ponúka 14-dňové All Inclusive plavby po Markézach. Po Tahiti (Papeete) zakotví napríklad na Marquesas, Takapoto a Rangiroa v Tuamotu (najväčšie zoskupenie atolov na svete) a na slávnom ostrove Bora Bora. Cestujúci majú na výber celý rad výletov vrátane náročnejších trekkingových túr, 4WD výletov (na džípoch), výletu v helikoptére, kŕmenia žralokov či rají, návštevy múzea Paul Gauguin či pikniku na odľahlej pláži..

Názov lodeTonážHodnotenie kvality
KapacitaRok výstavbyPosledná renovácia
MV Aranui 5  7.500 tnehodnotená254 pax2015 

Stravovanie: V cene plavby je zahrnutá plná penzia. Jedlá sú podávané v reštaurácii Aranui v neformálnom prostredí. V závislosti od počtu cestujúcich býva jedno alebo dve sedenia. Raňajky sú podávané formou bufetu. V cene je i víno počas obedov a večerí. Počas exkurzií mimo lode je zabezpečený piknik na pobreží alebo špeciality v niektorej miestnej reštaurácii. Špeciálne požiadavky (diétu) je treba nahlásiť minimálne 3 týždne pred dátumom odjazdu. Hostia si môžu priniesť na palubu vlastné alkoholické nápoje bez obmedzenia.

Ubytovanie: Loď je navrhnutá podľa princípov feng-šuej (majiteľmi lodnej spoločnosti sú aj dnes čínski Tahiťania). Má 108 útulných a vkusných kajút. Od prezidentského apartmánu až po kajuty zdieľané ôsmimi osobami umožňuje ubytovanie hosťom s naozaj rôznym finančným rozpočtom. Môžete si vybrať z ôsmich kategórií ubytovania: Class C (4-lôžkové vnútorné alebo až 8-lôžkové s oblô), vonkajšie kajuty Stateroom (2- až 4-lôžkové s obló), Deluxe (pre 2 osoby s balkónom), Superior Deluxe (väčšia verzia Deluxe), až po apartmány: Junior, Premium, Royal a a Presidential.
Všetky kajuty majú klimatizáciu, skrine, nočné stolíky, sprchový kút, sušič na vlasy a set produktov: Aranui sprchový gél, telové mlieko, pleťové mydlo a sprchovú čiapku. Od kategórie Deluxe vyššie, majú všetky kajuty tiež malú chladničku, elektronický trezor a TV s plochou obrazovkou.

Program: Počas piatich večerov vás bude v bare zabávať kapela Aranui lokálnou a polynézskou hudbou. Kapela sa skladá z členov posádky, ktorí radi zdieľajú skladby a zvuky ostrovov. V niektoré dni sa animácia premiestni priamo na otvorenú palubu okolo bazéna. Ostatné dni sú venované filmom a prednáškam vzťahujúcim sa k miestam, ktoré budú počas plavby navštívené.

Dresscode: je neformálny, formálne večery sa vôbec nekonajú. Teploty bývajú i počas nocí veľmi príjemné až horúce, avšak odporúčame zabaliť si aj pršiplášť, ľahký sveter na večer a pevnú obuv (napríklad pre výlety na koralové útesy).

Fajčenie: je povolené len na balkónoch alebo vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách lode.

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou na lodi je oficiálna mena Francúzskej Polynézie - French Pacific Franc (XPF). Eurá a americké doláre sú taktiež akceptované, avšak s províziou vo výške XPF 500 za každú transakciu.

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia vrátane jedál počas exkurzií
 • Niektoré nápoje: čaj a káva počas celého dňa, voda a víno počas obedov a večerí
 • Plánované exkurzie na pevnine
 • Pranie oblečenia trikrát počas dvojtýždňovej plavby

V cene plavby nie je zahrnuté:

 • Doprava do/z prístavu
 • Ostatné nealkoholické a alkoholické nápoje
 • Prepitné (je dobrovoľné na konci plavby, nie je stanovené)
 • Telefón a internet (možnosť zakúpenia balíčkov)
 • Osobné výdaje (nákupy v butikoch na palube, herňa...)
 • Niektoré exkurzie / aktivity na pevnine (scuba diving, jazda na koni, rybolov atď)
 • Prístavné poplatky
 • Cestovné poistenie
 • Víza (ak potrebné)

Po niekoľkomesačnom prerušení Aranui Cruises obnovili svoju normálnu prevádzku od augusta 2020 so všetkými potrebnými bezpečnostnými opatreniami.
Nové vylepšené zdravotné protokoly, ktoré boli schválené štátnymi sanitárnymi orgánmi ako účinné prostriedky na ochranu obyvateľov ostrova a hostí, teraz umožňujú spoločnosti ARANUI CRUISES počítať sa medzi vôbec prvé spoločnosti na svete, ktoré obnovia plavby, pri zníženom počte hostí.
1. Okrem individuálnych zdravotných štandardov potrebných pre vstup do Francúzskej Polynézie, deň pred nalodením sa všetci hostia ako aj členovia posádky podrobia novému test PCR. V prípade, že sa na test nedostavia, alebo v prípade pozitívneho výsledku, bude prístup na palubu odmietnutý.
2. Počas nalodenia prejde každý cestujúci a ako aj každý člen posádky sprísnenou zdravotnou kontrolou, za účelom preverenia, že nevykazuje žiadne príznaky infekčnej choroby.  Všetky batožiny a technické vybavenie, ako aj zásobovanie lode v obaloch, prechádzajú virucidnou a bakteriálnou netoxickou sprejovou dezinfekciou, ešte predtým než sa dostanú na verejné priestranstvá na palube.
3. Ochranné opatrenia sú implementované na palube počas plavby a odporúčané aj počas pobytu na pevnine, ako napríklad dodržiavanie fyzických odstupov, samoobslužné bufety a nápojové stanice, rozstupy medzi stolmi a sedením, 2x denne čistenie a dezinfekcia kajút, priebežná dezinfekcia verejných priestorov, výťahov a ostatných frekventovaných miest na lodi, ako aj používanie ochranných masiek, kedykoľvek nie je možné dodržiavať odstupy (v dopravných  člnoch a taxíkoch / pri predvádzaní umeleckých remesiel / v obchodoch  a butikoch a pod.).
4. Náš palubný tím zdravotníkov vykonáva denne bezdotykové kontroly teploty a všeobecné sledovanie zdravotného stavu u všetkých hostí a členov posádky pred vylodením v prístavoch počas plavby.
5. Virologické testy a okamžitá karanténa vo vyhradených kajutách pre cestujúceho, v prípade, že ho palubný zdravotný označí za potenciálneho nositeľa infekčnej choroby.
6.  Plná spolupráca vysoko efektívneho SAMU 987 (National Medical Response and Paramedics) pri asistovaní nášmu palubnému zdravotnému tímu v prípade, že je počas plavby potrebná starostlivosť v nemocniciach Medivac a Central Hospital.
7. Monitorovanie celkového zdravotného stavu hosťa zdravotníckou službou lodnej spoločnosti na pobreží po dobu siedmych dní po jeho vylodení.

I napriek prípadným obmedzeniam, ktoré si tieto prísne protokoly vyžadujú, všetci hostia si môžu byť istí, že naši členovia posádky budú počas celej plavby dodržiavať nielen čo najbezpečnejšie možné prostredie, ale aj priateľskú a rodinnú atmosféru, ktorá je pre spoločnosř ARANUI CRUISES príznačná už niekoľko desaťročí.

Zo správy generálneho prezidenta spoločnosti (k 18. septembru 2020)

Brožúra na rok 2021: TU

 

Katalógy: