V porovaní (0)

Celebrity Edge

Destinácia: Západné Stredomorie
Lodná spoločnosť: Celebrity Cruises
Termín: 30. 08. 2019
Dĺžka: 10 nocí
Cena od:
1 902 € vnútorné
2 402 € vonkajšie
2 602 € s balkónom
Uvedená plavba už nie je dostupná.
Informácie o lodi

Lodná spoločnosť Celebrity CruisesLodná spoločnosť: prémiová Celebrity Cruises
Loď Celebrity EdgeSM bude spustená na vodu v decembri 2018.
Kmotra: Malala Yousafzai, pakistanská bojovníčka za ľudské práva, najmä právo dievčat na vzdelanie. V roku 2014 ako 17-ročná získala Nobelovu cenu za mier a stala sa najmladším nositeľom Nobelovej ceny v dejinách.
Lodenice: Chantiers de l’Atlantique - Saint Nazaire, Francúzsko
Stavebné náklady: 875 miliónov USD
Trieda: Edge class
Sesterská loď: Celebrity Apex

Technické info:
Tonáž: 129.500 t
Dĺžka: 306 m / Šírka: 39 m / Ponor: 8,2 m
Rýchlosť: 22 uzlov
Počet kajút: 1.467
Kapacita hostia: 2.918 osôb - dvojlôžkové obsadenie / 3.373 - maximálna kapacita
Zamestnanci: 1.320 osôb
15 palúb

Video:

 
Deck plan
Vybavenie lode

Edge ako úplne prvá loď ponúka aj rýchlejšie nalodenie - vďaka kombinácii geo signálu a softvéru pre rozpoznávanie tvárí cestujúci už nemusia čakať v dlhých radoch.Celebrity Edge je prvou zo 4 lodí novej triedy Edge. Bude obsahovať niekoľko noviniek, aké dosiaľ na žiadnej inej výletnej lodi nenájdete.
Jednou z najinovatívnejších bude presklená pohyblivá paluba vo veľkosti tenisového kurtu, prezývaná “Lietajúci koberec“. "Lietajúci koberec" je zavesený na boku lode a môže sa pohybovať nahor a nadol, od 2. až po 16. palubu ako výťah. Jeho funkcia sa líši v závislosti od toho, na ktorej palube sa práve nachádza. Na 2. palube bude počas dňa slúžiť ako priamy priechod do a z člnov, bez potreby použitia rámp či schodíkov. Vďaka tomu bude nalodenie a vylodenie oveľa jednoduchšie i pre imobilných pasažierov. Na 5. palube slúži ako rozšírenie baru a reštaurácie pod holým nebom a 14. palube ako miesto pre večerné happy hours a nočné parties. Počas večere sa stáva alternatívnou reštauráciou na 16. palube, s témou, ktorá sa každý deň mení. Jeden večer je transformovaná na pečenie homárov, inokedy na barbecue gril...
Revolučný asymetrický dizajn vonkajšej 14. paluby Resort Deck s novou strešnou záhradou Eden, viac-úrovňovou bežeckou dráhou a netradične riešeným soláriom vyhradeným pre dospelých. Resort Deck bol navrhnutý architektom Tomom Wrightom, je lemovaný sklenenými tablami cez dve poschodia s množstvom lehátok s výhľadom na more. Veľký bazén je lemovaný stromami a vírívkami v tvare dvoch obrovských martini pohárov. Nachádza sa tu aj 6 privátnych plážových kabín (za príplatok).
Rooftop Garden Eden je jedinečná terasa so živou zeleňou. Cez deň  je dejiskom rôznych športových a animačných aktivít, večer sa tu budú uskutočňovať hudobné podujatia a premietanie filmov.

Kategórie kajút

Celebrity Edge prináša niekoľko nových kategórií.
Jedna z kategórií, Infinity Veranda, predstavuje na mori horúcu novinku: Infinty Veranda kajuty sú navrhnuté tak, aby spojili vnútorné prostredie s vonkajším - vďaka skladacím (bi-fold) dverám sa balkón stáva súčasťou kajuty. Dvere môžu byť buď úplne uzavreté alebo otvorené, čo vytvára slnečný krytý priestor, ktorý pridáva miestnosti až o 23 % viac priestoru. Balkón je vybavený oknami od podlahy k stropu, ktoré možno otvoriť, keď sú skladacie dvere zatvorené. Pri otvorení skladacích dverí sa okná zavrú a celá časť je klimatizovaná.
Na Edge sa nachádza 918 Infinite Veranda kajút, vrátane 16 jednolôžkových kajút – je to prvá kategória na lodiach Celebrity určená pre sólo cestovateľov.

Detaily o ostatných kategóriách ešte nie sú zverejnené, no spoločnosť uvádza, že všetky dvojposteľové kajuty budú vybavené manželskými posteľami veľkosti king s kašmírovou posteľnou bielizňou, zatiaľ čo sólo Infinite Veranda kajuty budú mať manželské postele veľkosti queen.
Impozantných 12 % z kajút na Celebrity Edge budú apartmány v exkluzívnej zóne The Retreat. Ten je prístupný len pre hostí v apartmánoch, je vybavený vlastným bazén a slnečnou terasou, salónom a reštauráciou.

Celebrity Edge uvedie aj 2 nové typy apartmánov. Z nich najväčšie budú 2 Iconic Suites v čele lode, každá s rozlohou vyše 460 m2. Tieto Iconic Suites majú dve spálne a balkóny s rozlohou 700m2, ktoré budú umiestnené nad krídlami mosta; balkóny budú mať vlastnú vírivku a altánky. 
Druhá nová kategória je dvojúrovňová Edge Villa, ktorá sa vyznačuje zvýšenou spálňou, veľkou obývacou izbou a dvoma kúpeľňami. Je ich 6, každá má balkón s vlastným bazénom a priamy prístup k terase The Retreat. 

Nová technológia zámkov umožní cestujúcim otváranie dverí kajuty pomocou aplikácie na svojich mobilných telefónoch

The six, two-story Edge Villas are the first of their kind in the Celebrity Cruises fleet. Each offers a spacious 88 . of split-level splendor, plus one bedroom and two bathrooms. In these private oceanfront villas, indoor and outdoor living is seamlessly blended, with two stories of windows that look out over the terrace and plunge pool to the incredible views beyond.

Positioned high above the bridge, the Iconic Suite offers panoramic views from front to back. And with over 2,500 square feet of indoor and outdoor opulence, Iconic Suites are also the most luxurious and largest in the Celebrity Cruises fleet.

Featuring a master bedroom, bathroom, and dressing room, living/dining area, guest bedroom and bathroom, terrace, and private hot tub, the Penthouse Suite on Celebrity Edge even has an attentive butler on hand to ensure guests never have to lift a finger during their vacation.

The spacious two-room Royal Suite features a large living and dining area with floor to ceiling panoramic windows that provide stunning views from every angle. The master bedroom has a king-sized bed that faces the panoramic window and overlooks the private veranda and the sea beyond.

Stravovanie

Celebrity neodhalila zatiaľ veľa o stravovacích zariadeniach, len o niekoľkých špeciálnych miestach: V rámci strešnej záhrady bude gril, alternatívna jedáleň (za príplatok), ktorá bude počas dňa ponúkať gurmánske hamburgery a večer sa zmení na nóbl grilovacie miesto.
Inou špeciálnou alternatívou bude raw bar (surový bar) na palube 5.
Pre cestujúcich ubytovaných v apartmánoch bude k dispozícii na terase Retreat reštaurácia Luminae, ktorá je oddelenou časťou hlavnej jedálne a bude slúžiť na podávanie raňajok, obedov i večerí.