Velenie novej EXPLORA I prevezme kapitánka Serena Melani

8. jún 2022 - Luxusná spoločnosť Explora Journeys oznámila, že velenie ich prvej lode EXPLORA I, ktorá bude uvedená už o rok, prevezme kapitánka Serena Melaniová

Pierfrancesco Vago, výkonný predseda divízie výletných plavieb MSC Group, sa pri tejto príležitosti vyjadril:
„Je potešujúce vidieť kapitánku Melaniovú pripojiť sa k našej Explora Journeys v tejto dôležitej chvíli, keď sa pripravujeme vyslať na moria loď Explora I. (Melaniová) znamená všetko, čo sme si ja a zakladajúca rodina predstavovali pre našu novú značku v znamení luxusného životného štýlu, ako rušivú silu v našom sektore, vďaka ktorej sa tento stane rozmanitejší a inkluzívnejší. Teší nás, že v značke a našej celkovej divízii výletných plavieb bude pribúdať počet skúsených dôstojníčok, pretože neustále rastieme a postupujeme dopredu.“

Kapitánka lode EXPLORA I, Serena Melani. Source: Explora Journeys
"So svojimi neuveriteľnými skúsenosťami, vášňou pre objavovanie a rešpektom k oceánu a prírode nasmeruje túto loď do najpozoruhodnejších  destinácií po celom svete."

Michael Ungerer, generálny riaditeľ, Explora Journeys, dodal: „Vítame v Explora Journeys kapitánku Melaniovú, ktorá povedie loď Explora I smerom, štýlom a myslením, ktoré sme si pre našu prvú loď predstavovali. Explora Journeys bude poskytovať obohacujúce skúsenosti pri objavovaní sveta a dosiahnutie „oceánskeho stavu mysle“. Kapitánka Melani nasmeruje našu prvú loď do najpozoruhodnejších, známych i nevychodených destinácií po celom svete; so svojimi neuveriteľnými zážitkami, ako aj s jej vášňou pre objavovanie a rešpektom k oceánu a prírode, ktoré odrážajú naše vlastné. Prajem jej veľa úspechov."

Podľa tlačovej správy Melaniovú prvýkrát zaujala značka Explora Journeys, pretože rezonovala s jej osobnou vášňou pre oceán, prieskum a objavovanie; základné prvky étosu „Ocean State of Mind“ značky, ktoré umožňujú cestujúcim po celom svete znovu sa spojiť s tým, čo je v ich živote najdôležitejšie.

Kapitán Melaniová sa vyjadrila: „Veľmi na mňa zapôsobila láska, rešpekt a znalosti, ktoré majú majitelia, rodina Aponte Vago, o oceáne a k oceánu. Ich osobná zaangažovanosť a starostlivosť o každý detail projektu, s cieľom dodať niečo skutočne jedinečné, sú inšpiratívne. Vyrastala som na toskánskom pobreží v Taliansku a som nadšená, že som súčasťou európskej luxusnej lifestylovej značky a že môžem prevziať kormidlo Explora I a plaviť sa do úžasných destinácií, z ktorých niektoré ešte nikdy neboli dosiahnuté výletnými loďami.“

Kto je kapitánka Serena Melani

Serena sa narodila a vyrástla v talianskom Livorne, prístavnom meste na pobreží Toskánska. Tu aj vyštudovala na Námornej Technickej škole. Po jej ukončení, v 1993, sa pridala k malého počtu žien, ktoré zastupovali stále dôležitejšie pozície na olejových tankeroch, nákladných a kontajnerových plavidlách.

V roku 2010 sa Serena stala palubnou dôstojníčkou luxusnej spoločnosti Regent Seven Seas. Na ich lodiach slúžila v rôznych funkciách ako navigačná dôstojníčka, bezpečnostná dôstojníčka a štábna kapitánka na lodi Seven Seas Voyager. V roku 2016 bola povýšená na hodnosť Kapitána pre ich najnovšiu loď Seven Seas Splendor. Stala sa nielen prvou ženskou kapitánkou v histórii Regent, ale zároveň aj prvou Taliankou na čele výletnej lode.

Moria a oceány sú jej živlom a svoj čas mimo lode trávi medzi Talianskom a svojim domovom v Chorvátsku, kde žije so svojim manželom.

Nová luxusná spoločnosť Explora Journeys

EXPLORA JOURNEYS je samostatnou obchodnou značkou obľúbenej talianskej plavebnej spoločnosti MSC Cruises a plavby na jej luxusných lodiach budú určené pre náročnú klientelu.

Ich loď EXPLORA I, prvá zo štyroch butikových lodí, vypláva na šíre moria už v roku 2023.

Ženy na kapitánskom mostíku

Vo svetovom merítku sa stala úplne prvou lodnou kapitánkou Švédka Karin Stahre-Jansonová na lodiach flotily Royal Caribbean v roku 2007. Nasledovali Inger Klein Thorhaugeová pre Cunard Line (2010), Sarah Bretonová pre P&O Cruises (2010), Lis Lauritzenová pre Royal Caribbean, a Margrith Ettlinová pre Silversea (2013). Asi najznámejšou kapitánkou je američanka Kate McCueová, ktorá momentálne velí najnovšej lodi Celebrity Beyond.

Súvisiace články:

Zdroj fotografie a video: oficiálne stránky a Explora Journeys

Späť na zoznam noviniek