V STARSHIP klube spoločnosti MSC Cruises obsluhuje humanoidný robot ROB

• MSC Starship Club - jedinečný, futuristický zážitok, ktorý začína na novej vlajkovej lodi MSC Virtuosa •

• Humanoidný robotický barman Rob a jeho kozmické koktaily z MSC Cruises budú hviezdou tohto jedinečného baru a zábavy •

Ženeva, Švajčiarsko - 11. februára 2021 - Spoločnosť MSC Cruises dnes odhalila podrobnosti o pohlcujúcom, futuristickom klube hviezdnych lodí MSC spolu s robotom Robom, prvým humanoidným, robotickým, barmanom na mori. Rob bude obsluhovať v klube MSC Starship Club - aktuálne na palube najnovšej vlajkovej lode MSC Virtuosa, ktorá sa bude plaviť po moriach od 16. apríla tohto roku.

Tento integrovaný zážitok z baru a zábavy inšpirovaný víziou MSC Cruises o vesmírnej lodi v budúcnosti - MSC Starliner One umožňujú najmodernejšie technológie určené na vytvorenie futuristickej atmosféry. Patria sem 3D hologramy, digitálna umelecká stena a
12-miestny digitálny interaktívny stôl, ktorý dáva hosťom možnosť preskúmať vesmír pomocou vlastnej galaktickej prehliadky.
Rob bude miešať a podávať svoje alkoholické aj nealkoholické koktaily  a veľké množstvo prispôsobených nápojov tak, ako by to robil ľudský barman. 

Robot ROB prichádza z Marsu, a rozhodol sa svoje schopnosti predniesť výlučne v službách MSC. Nie je to chladný robot, má rád vzájomnú interakciu s ľuďmi, je to humanoid ktorý dokáže komunikovať, meniť výraz tváre a ak má náladu, predvádza svoje tanečné kreácie. Pozornosť si veľmi užíva. Je vtipný, rozpráva o vesmírnych zážitkoch, dáva hádanky.  Veľmi prirodzeným spôsobom hýbe rukami, hlavou a telom. Keď sa Rob nevenuje príprave nápojov, rád sleduje okolie, rozpoznáva okoloidúcich hostí, pozdraví sa im.

Rob komunikuje v 8 rečiach – anglicky, taliansky, španielsky, francúzsky, nemecky, brazílsky, portugalsky, čínsky a japonsky – podľa toho aký jazyk si klient vybral pri objednávke.

Robotický priestor je plne automatizovaný  na kompletnú prípravu a výdaj nápojov. Taktiež je vybavený bezpečnostnými prvkami: bezpečnostné sklo a bezpečnostné laser bariéry.Všetko je nastavené v súlade s protokolom o bezpečnosti a ochrane zdravia, menu bude dostupné zo smartfónu klienta.

Potom, čo si hostia objednajú nápoj, sa Rob pustí do práce a využije všetky svoje prispôsobené robotické schopnosti na prípravu koktailov - nalievanie destilátov, džúsov a sirupov; trepanie, výroba alebo miešanie zmesí; zdobenie. Rob takto dokáže pripraviť pôsobivú škálu koktailov. Pomocou svojej LED tváre vyjadruje emócie, aby si hostia mohli vychutnať jeho vystúpenie, zatiaľ čo oni popíjajú svoj kokteil.

Stav prípravy koktailu sa bude zobrazovať na digitálnych monitorov v priestore baru zatiaľ čo LED pásky v tvare nad robotickým ostrovom, prenesú klienta k zážitku s vesmírnou tematikou. Kozmické koktaily sa podávajú vo futuristických pohároch, ktoré si hostia môžu zakúpiť ako suvenír pripomínajúci zážitok z klubu MSC Starship Club. Počas plavby sa budú môcť hostia do klubu vrátiť niekoľkokrát a zakaždým zažiť novú interakciu s Robom. Spoločnosť MSC Cruises neustálehľadá inšpiráciu, aby boli zážitky hostí jedinečné a nezabudnuteľné. Táto najnovšia inovácia vyžaduje špičkovú robotiku a digitálne technológie, aby priniesla futuristický, pohlcujúci zábavný salónik, ktorý úplne pretvára tradičný barový zážitok a doslova prenáša hostí do iného sveta. Klub MSC Starship sa pripravoval takmer šesť rokov. Počas tejto doby spolupracovala spoločnosť MSC Cruises s poprednými odborníkmi zo spoločností špecializujúcich sa na robotiku a automatizáciu, interiérový dizajn, ako aj zábavu a digitálne zážitkové riešenia, na vytvorení zábavného centra na mieru s humanoidným robotom ako hviezdou. MSC Virtuosa je najnovšia vlajková loď rady a do prevádzky príde v apríli tohto roku. Každá loď MSC Cruises je jedinečná a aj MSC Virtuosa bude plná nových zážitkov. Jedným z nich bude predstavenie Roba.

Loď bude vysoko vybavená špičkovými technológiami ohľaduplnými k životnému prostrediu. Po absolvovaní niekoľkých troj, štvor a päť nočných plavieb v Stredozemnom mori bude spoločnosť MSC Virtuosa nasadená do severnej Európy v lete 2021 s rôznymi trasami do nórskych fjordov a pobaltských hlavných miest.

Späť na zoznam noviniek