Icon of the Seas - najväčšia loď na svete konečne v predaji!

Lodná spoločnosť Royal Caribbean International zaznamenala rekordný počet rezervácií v deň, keď sa otvoril predaj plavieb na netrpezlivo očakávanú Icon of the Seas. Jej prvá plavba, 7-nočná plavba z Miami po Karibiku s termínom 27. januára 2024, sa prakticky vypredala v priebehu niekoľkých hodín.Icon of the Seas - najväčšia loď na svete prichádza v 2024. Image: Royal Caribbean


250.800 t • 365 m • 20 palúb / 18 pre pasažierov • 8 štvrtí • 2.805 kajút pre hostí / 28 kategórií
• 5.610 hostí pri 2-lôžkovej / 7.600 max pri max obsadenosti • 2.350 členov posádky
• 7 bazénov • 9 víriviek • 6 toboganov

Pre porovnanie: Wonder of the Seas, aktuálne najväčia loď sveta, má objem 236.857 t, dĺžku 362 m, 18 palúb / 16 pre pasažierov, kapacitu 5.734 - 6.988 hostí, 2.300 členov posádky a 4 bazény.

Icon of the Seas je výletnou loďou novej generácie - prvou v novej triede Icon, čo znamená, že jej dizajn je novým začiatkom v porovnaní s loďami, ktoré ju predchádzali. Bude skutočnou dovolenkovou destináciou pre celú rodinu; vodopád, zmenšenina Central Parku, najväčší vodný park na šírich moriach a vybavenie luxusného plážového rezortu.

Nové úžasné prvky a aktivity

Skywalk Crown’s Edge
Lode Royal Caribbean sú vždy nabité aktivitami, ako sú tobogány, nárazníkové autíčka, simulátory surfovania, závesné lanovky a lezecké steny, ale azda žiadna aktivita nie je taká adrenalínová ako nová  atrakcia Crown's Edge
Crown’s Edge kombinuje sklenený chodník skywalk, lanovú dráhu a vzrušujúcu jazdu v jednom. Najprv vás zavedie na lanovú dráhu, keď kráčate a balansujete na rôznych tvaroch a chodníkoch. Znie to jednoducho? Tu je háčik: kráčate po vonkajšom obvode lode a pod vami je len oceán. A ak ani to neznie dosť vzrušujúco, chodník sa náhle stratí a vy zrazu zistíte, že sa hojdáte 47 m nad oceánom ...

Royal Caribbean: Icon of the Seas - Crowns Edge (image Royal Caribbean)

Vodný park Category 6 
Category 6 nájdete vo štvrti Thrill Island (Ostrov napätia). Zatiaľ čo predchádzajúce lode Royal Caribbean majú po 2-3 vodné tobogany, Icon of the Seas má rekordných 6 šmykľaviek.

  • Pressure Drop: prvá kĺzačka s voľným pádom na mori so 66-stupňovým sklonom
  • Frightening Bolt: najvyššia (14 m) padajúca kĺzačka na mori
  • Storm Surge & Hurricane Hunter: rodinná raft multi- kĺzačka pre 4 jazdcov zároveň
  • Storm Chasers: prvá pretekárska dvojica kĺzačiek v lodnom priemysle

Od odrážania sa od stien vo forme „lotosového listu“  cez okraj lode až po vzdrušujúce očakávanie keď sa pod vami prepadne „podlaha“ šmýkačky s voľným pádom – Category 6 bude určite hitom u detí aj dospelých.

Štvrť Aquadome 
Keď Royal Caribbean po prvýkrát na Oasis of the Seas predstavila AquaTheater– otvorené divadlo na originálne akrobatické predstavenia  – bola to ohromujúca udalosť v odvetví výletných lodí.

S novou triedou Icon Class, Royal Caribbean vynáša koncept AquaTheater na ďalšiu úroveň vytvorením štvrte AquaDome. Umiestnená v najvyššej časti na čele lode, v štvrti AquaDome nájdete rôzne reštaurácie, bary, salóny a predovšetkým AquaTheater v novom prevedení. Divadlo bolo presunuté do interiéru, čo umožňuje lepšiu kontrolu osvetlenia a ozvučenia. To taktiež vylučuje nepriaznivé poveternostné vplyvy a zaručuje ešte lepšiu kvalitu vystúpení.
Počas dňa si hostia môžu v pohodlných sedačkách divadla vychutnať široké, 220 stupňové výhľady na oceán. 

Royal Caribbean: Icon of the Seas - AquaDome (image Royal Caribbean)

Štvrť Surfside 
Úsilím spoločnosti Royal Caribbean vždy boli lode čo najviac atraktívne pre rodiny, a Icon of the Seas tento cieľ dozaista prekročila  s uvedením novej lodnej štvrte Surfside. Podobná štvrti Boardwalk na lodiach triedy Oasis Class, štvrť Surfside je umiestnená na korme lodi a jej zameraním je zábava pre celú rodinu.

Nachádza sa tu bazén Water’s Edge Poolvodný park Splashaway Bay, kolotoč, arkáda, ihrisko pre deti, ako aj stravovacie zariadenia vhodné pre deti, medzi ktorými samozrejme nesmie chýbať stánok s točenou zmrzlinou bez obmedzenia.
Cieľom bolo sústrediť najžiadanejšie rodinne orientované aktivity výhodne v jednej zóne a preto sú práve tu sú umiestnené aj detský klub Adventure Ocean a Social 020 pre tínedžerov. 

Rozšírená zóna vyhradená pre hostí v apartmánoch 
Po prvýkrát v rámci svojej flotily, nasledujúc úspešný koncept iných plavebných spoločností, Royal Caribbean uviedla "loď na lodi" na lodi Wonder of the Seas. Vyhradená zóna vybavená súkromnou palubou, barom, čľapkacím bazénom, salónom a reštauráciou. Na Icon of the Seas, je tento projekt ešte vylepšený.

Exkluzívna zóna pre hostí ubytovaných v apartmánoch Suites, je najväčšou na moriach vôbec. Rozkladá sa cez tri paluby a jeho súčasťou je opaľovacia zóna cez 2 paluby, so súkromným bazénom, vírivkou a otvorenou časťou lounge. Hostia si môžu vybrať z exkluzívnych reštaurácií The Grove, neformálnej Mediterranean pod otvoreným nebom na slnečnej palube a dvojpodlažnej Coastal Kitchen.

Mokrý Swim & Tonic Bar 
Swim-up bar na súkromnom ostrove Royal Caribbean - CocoCay sa stal okamžitým hitom, takže spoločnosť sa rozhodla preniesť tento prvok aj priamo na palubu Icon of the Seaspod názvom Swim & Tonic swim-up bar.

Swim & Tonic sa nachádza v štvrti Chill Island (zóna s bazénmi), a hostia sa tu môžu na slniečku príjemne čvachtať v bazéne s drinkom v ruke. Zabudnite na časy, keď ste si po nápoj museli zájsť až niekde na druhú stranu bazénovej paluby. V bare Swim & Tonic je váš drink vzdialený iba pár plaveckých temp.

Hideaway Pool 
Ďalšia nová štvrť, Hideaway, je umiestnená celkom vzadu na korme lode. Vyznačuje sa viacúrovňovou terasou s pohodlnými možnosťami sedenia, vírivkami a barom, ale hlavnou atrakciou je bazén Hideaway Pool.

The Hideaway Pool je prvým visutým infinity bazénom na šírom mori. Vysunutý vo výške 8 palúb ponad štvrť Surfside neighborhood a ponúkajúci nekonečné výhľady na horizont, je pravdepodobne dosiaľ najjedinečnejším bazénovým konceptom, ktorý dosiaľ spoločnosť Royal Caribbean uviedla.
Môžete tu na slnku relaxovať na veľkých lehátkách okolo vody a pri západe slnka sa tu potom môžete rozlúčiť s odchádzajúcim dňom s chladivým koktajlom pri rytmoch lodného diskžokeja.

Tajomná The Pearl 
V januári tohto roku vyvolal medzi pozornými fanúšikmi rozsiahle špekulácie objekt v tvare obrovskej perly, ktorý sa objavil na rozostavanej lodi.
Zatiaľ sa vie iba toľko, že The Pearl s výškou 14 metrov a diametrom 15 m bude umiestnená priamo v srdci lode, na obľúbenej Promenade. Bude sa cez ňu prechádzať, ale bude viac než iba elegantným schodiskom. 578 hliníkových vonkajších panelov bude vyrábať rôzne špeciálne efekty. 

Už známe prvky

Medzi atrakcie obľúbené už z predchádzajúcich lodí, patrí Royal Promenade; Central Park plný zelene a reštaurácií; minigolf, klzisko, lezenie po skalách a surfový simulátor FlowRider; plus obľúbené reštaurácie, ako je Giovanni's Italian Kitchen & Wine Bar a Izumi pre ázijskú kuchyňu.

Efektívnosť

Icon of the Seas bude prvou loďou spoločnosti s pohonom na na LNG a vybavenou technológiou palivových článkov. 6 motorov lode bude poháňaných tekutým prírodným plynom. Palivová nádrž na LNG má dĺžku 27,5 metrov a váži 207 ton.
Loď je tiež schopná sa pripojiť sa k pobrežnej energii, ak je v prístave k dispozícii, má najmodernejší systém odpadového hospodárstva a dokáže premeniť teplo motora na energiu. 

Plavby na Icon of the Seas

I keď momentálne sú v predaji iba termíny na inauguračnú sezónu v trvaní od januára do apríla 2024, toto nádherné futuristické plávajúce mesto by sa malo plaviť celoročne po východnom a západnom Karibiku s odchodom z Miami.

Október 2022. Zdroj (vrátane fotografií a videa): spoločnosť Royal Caribbean.

Súvisiace články

Späť na zoznam noviniek