Enviromentálne progresívna MSC Euribia úspešne ukončila skúšky na mori

MSC Euribia, druhá loď spoločnosti MSC Cruises poháňaná LNG, úspešne dokončila intenzívne testy systémov počas štvordňových skúšok v Atlantickom oceáne. Na najnovšej vlajkovej lodi spoločnosti MSC Cruises práve prebiehajú posledné dokončovacie práce v lodenici Chantiers de l'Atlantique v Saint Nazaire vo Francúzsku a oficiálne bude spoločnosti MSC Cruises doručená 31. mája 2023.
Začiatok plavieb je stanovený na jún 2023 a loď zaháji svoju činnosť sezónou v obľúbenej letnej destinácii Nórských fjordov. 

 

Pripomíname, že ešte máme k dispozícii posledné miesta na jedinečnej inauguračnej plavbe tejto úžasnej lode, v termíne 10. jún 2023, so sprievodcom a s dopravou z Bratislavy do Kielu!

MSC Euribia

MSC Euribia je sesterskou loďou plavidiel MSC Grandiosa a MSC Virtuosa, a bude v poradí už 22. loďou, ktorá sa pripojí k flotile MSC Cruises. Loď bude oficiálne pomenovaná 8. júna v Kodani v Dánsku pred prvou plavbou svojej úvodnej sezóny v severnej Európe z domovského prístavu v nemeckom Kieli. 
Výletná loď MSC Euribia je pomenovaná po starodávnej bohyni Eurybii, ktorá využívala vetry, počasie a súhvezdia na zvládanie morí, čo ilustruje víziu lode nasadiť pokročilé udržateľné riešenia. 

Inauguračná sezóna

Začiatok plavieb lode MSC Euribia je stanovený na jún 2023. Loď zaháji svoju činnosť letnou sezónou v obľúbenej destinácii Nórských fjordov, s možnosťou nalodenia sa v nemeckom Kieli alebo v dánskej Kodani.  
Na svojich 7-nočných plavbách jej cestujúci navštívia GeirangerÅlesund, Helleszlt, a Flaam.

Pripomíname, že ešte máme k dispozícii posledné miesta na jedinečnej inauguračnej plavbe tejto úžasnej lode, so sprievodcom a dopravou z Bratislavy!

Jesenná a zimná sezóna 2023 v Severozápadnej Európe

Od začiatku októbra 2023 do apríla 2024 potom MSC Euribia bude ponúkať populárne týždenné plavby v Severozápadnej Európe so zastávkami a možnosťou nalodenia sa v nemeckom Hamburgu, holandskom Rotterdame, anglickom Southamptone, belgickom Zeebrugge, a francúzskom Le Havre.

MSC Cruises - Prísľub udržateľnosti

MSC Euribia využíva inovatívnu a pokročilú námornú technológiu, ako aj palivo LNG – jedno z najčistejších dostupných svetových lodných palív – aby sa minimalizovala jej environmentálna stopa.
Taktiež nedávno dokončená umelecká maľba trupu je reprezentáciou dlhodobého záväzku chrániť a uchovávať morské prostredie. Plavebná spoločnosť MSC Cruises sa zaviazala dosiahnuť do roku 2050 čisté nulové emisie.

Vizuálne majstrovské dielo spoločnosti s názvom #SavetheSea, inšpirované oceánom, bolo navrhnuté nemeckým grafikom Alexom Flämigom v medzinárodnej súťaži, a má za cieľ podnecovať diskusiu o dôležitosti ochrany citlivého a zložitého ekosystému oceánov.

S postupne zlepšujúcou sa dostuposťou bio a syntetických paliv sa emisie MSC Euribia budú i naďalej znižovať. LNG je kľúčom k vývoju nízkouhlíkových riešení pre lodnú dopravu, pretože vznikajúce technológie, ako sú palivové články, môžu byť prevádzkované s LNG, pokým nebudú dostupné bio-LNG alebo zelený vodík s nulovými emisiami. MSC Cruises sa sama aktívne podieľa na niekoľkých projektoch na vývoj a realizáciu týchto technológií v partnerstve s regulačnými orgánmi, akademickou obcou, lodenicami a plavebným priemyslom.

Loď bude tiež vybavená zásuvnou konektivitou na pobrežné napájanie na zníženie emisií uhlíka v prístavoch, najpokročilejšími systémami čistenia odpadových vôd, komplexnou recykláciou odpadu, systémom riadenia podvodného hluku a komplexným radom palubných energeticky účinných zariadení na optimalizáciu využitia motora a energetických potrieb na ďalšie zníženie emisií.

25. apríla 2023 =  MSC Euribia Cruise Ship (Zdroj informácie, fotografie a video: spoločnosť MSC Cruises)

Súvisiace články:

Späť na zoznam noviniek