BEZPEČNOSTNÝ PROTOKOL SPOLOČNOSTI MSC CRUISES NA ZIMU A LETO 2022

Ženeva, Švajčiarsko, 22. decembra 2021 – Spoločnosť MSC Cruises spustila svoju letnú kampaň 2022 v rámci programu
„Cruise with Confidence“, ktorý potvrdzuje jej špičkový protokol v oblasti zdravia a bezpečnosti týkajúci sa podmienok rezervácie, požiadaviek na očkovanie a testovanie a pohybu v prístavoch pre všetky plavby až do leta 2022.

Lodná spoločnosť MSC Cruises so svojim priekopníckym protokolom, ktorý viedol k reštartu celého odvetvia výletných plavieb, bezpečne privítala na palube svojich lodí už viac ako jeden milión hostí počas všetkých fáz pandémie.
Protokol, navrhnutý a neustále aktualizovaný na základe odporúčaní externých expertov „Blue Ribbon“, sa teraz rozšíril v spolupráci so skúseným virológom a bývalým riaditeľom CDC (Centrum pre kontrolu chorôb v USA), Dr. Robertom Redfieldom.

Všetky existujúce a aj nové rezervácie plavieb do konca letnej sezóny 2022 budú kryté programom "Cruise with Confidence", v rámci ktorého spoločnosť ponúka bezpečnú, flexibilnú a príjemnú dovolenku. 

Gianni Onorato, generálny riaditeľ spoločnosti MSC Cruises, vyhlásil: „V auguste minulého roka sme boli schopní viesť reštart nášho odvetvia vďaka komplexnému a flexibilnému protokolu o ochrane zdravia a bezpečnosti, ktorý bol navrhnutý tak, aby sa prispôsobil vývoju pandémie ... 
... je dôležité mať jasné informácie, ktoré ubezpečia našich hostí, že si môžu rezervovať plavbu s istotou a flexibilitou, aby mali úplný pokoj. Rozširujeme teda našu úspešnú záruku „Cruise with Confidence“ na všetky plavby počas leta 2022, aby sme aj naďalej ponúkali našim hosťom bezpečnú, flexibilnú a príjemnú dovolenku.
Tento program posilnený produktom Poistenie MSC Covid-19, poskytuje hosťom extra záruky pred a počas plavby. Konečne sme tiež svedkami návratu plnohodnotného zážitku z pobytu na pevnine s opätovným zavedením nezávislých pobrežných exkurzií tam, kde to miestne predpisy dovoľujú – skutočne je to najlepší čas na rezerváciu plavby.“
 Hostia si môžu vybrať bezpečnú plavbu s MSC Cruises s vedomím, že je postarané o ich zdravie, flexibilitu rezervácie a o zážitok z plavby vďaka nasledovným pravidlám:
 
• Celá posádka lode je plne zaočkovaná, pravidelne testovaná a dodržiava prísne zásady ochrany zdravia a bezpečnosti.
• Všetci hostia vo veku dovřšených 12* rokov a viac musia byť plne zaočkovaní; a okrem toho všetci hostia starší ako 2 roky musia pred nástupom na palubu predložiť negatívny test. 
• Bezplatná flexibilita rezervácie - všetky plavby je možné bezplatne zmeniť najneskôr do 15** a viac dní pred nalodením z akéhokoľvek dôvodu.
• Plavba bez obáv vďaka MSC Covid-19 poisteniu - všetci hostia a ich rezervácie sú plne chránené požadovaným poistením MSC COVID-19, ktoré pokrýva varianty, ako je pozitívny test pred nástupom na palubu alebo kedykoľvek počas dovolenky. Na konci plavby sa zabezpečí testovanie buď na palube alebo v termináli - podľa požiadaviek krajiny návratu.
• Plnohodnotný zážitok z plavby - hostia môžu voľne vystúpiť z lode a nezávisle preskúmať prístavy, kde to miestne predpisy dovoľujú.

*  Pri plavbách po Červenom mori je hranica veku očkovania posunutá na 8 rokov vrátane
** 21 dní pre balíček Fly&Cruise
 

Spoločnosť MSC Cruises spolupracuje s orgánmi vo všetkých regiónoch a krajinách, v ktorých sa lode plavia a kotvia. Jej protokol spĺňa všetky nariadenia požadované regionálnymi a národnými zdravotnými a bezpečnostnými orgánmi. 
Okrem toho spoločnosť pokračuje v monitorovaní a prispôsobovaní svojho špičkového protokolu v oblasti zdravia a bezpečnosti, ktorý minulý rok vyvinula skupina expertov Blue Ribbon COVID – zložená z vysoko kvalifikovaných a medzinárodne uznávaných odborníkov.  
Úplný protokol je k dispozícii na webovej stránke spoločnosti MSC Cruises.
 


VÝLETY V PRÍSTAVOCH

• Slobodné objavovanie na vlastnú päsť v prístavoch, kde je to  povolené nariadeniami miestnych, prístavných a zdravotných úradov
• Vysoké štandardy zdravia a bezpečnosti počas chránených výletov organizovaných spoločnosťou MSC Cruises
• Starostlivo vybrané trasy.

 

 

 

REŠTAURÁCIE, BARY A SALÓNY  

• Všetky jedlá a nápoje servírované hosťom  
• Prispôsobené rozloženie služieb a sedadiel
s dodržaním odstupov    
• Skenovanie reštauračných a barových QR kódov  

 

ZÁBAVA A AKTIVITY

• Novo navrhnuté aktivity pre menšie skupiny
• Rozšírený program zábavy, aby sa dodržali sociálne odstupy
• Všetko rekreačné a športové vybavenie, posilňovacie stroje, hry 
a vybavenie detského klubu je dezinfikované po každom použití 
• Detský klub je k dispozícii na základe rezervácie bez príplatku                  

VONKAJŠIE PLOCHY A BAZÉNY   

• Znížená obsadenosť bazénov, víriviek a aquaparku  
  s dodržiavaním sociálneho odstupu
• Lehátka rozdelené do skupín a dezinfikované po každom použití
• Hĺbková sanitácia každú noc

 

 

 

SLUŽBY A ŠPIČKOVÉ TECHNOLÓGIE

• Nové palubné informačné centrum dostupné v telefóne, aby sa obmedzili čakania v radoch
• Digitálny program MSC for Me* slúžiaci pre rezerváciu aktivít
• Používanie výletnej/kajutovej kartu alebo náramku MSC for Me** pre bezhotovostné platby
                                  
 

* MSC for Me digitálny program (mobilná aplikácia, smart TV na kajute, interaktívne plochy na palube lodi) je dostupný na MSC World Europa, MSC Seascape, MSC Virtuosa, MSC Seashore, MSC Meraviglia, MSC Bellissima, MSC Grandiosa, MSC Seaview, MSC Seaside, MSC Magnifica a MSC Splendida.
** MSC for Me náramky sú k dispozícii na MSC Meraviglia, MSC Bellissima, MSC Seaside, MSC Seaview,
MSC Grandiosa, MSC Virtuosa, MSC Seashore.

Späť na zoznam noviniek