Regent Seven Seas

Výnimočné All Inclusive plavby s priateľskou, relaxačnou atmosférou

Regent Seven Seas Cruises (RSSC) je lodná spoločnosť, predtým známa ako Radisson Seven Seas Cruises, so sídlom v Miami na Floride. Ponúka luxusné plavby, ktoré navštevujú viac ako 300 prístavov po celom svete. Regent Seven Seas sa špecializuje na lode s malou kapacitou cestujúcich a bohatým vybavením. Loď Seven Seas Mariner bola vôbec prvá loď len s apartmánmi a len s balkónmi na svete  a bola ocenená ako "Ship of the Year" (Loď roka) v roku 2002.

Zatiaľ čo mnoho plavebných spoločností funguje do istej miery á la carte, Regent Seven Seas zahŕňa do taríf svojich plavieb okrem klasických položiek aj väčšinu alkoholických nápojov na palube lode, väčšinu pobrežných exkurzií v prístavoch a sprepitné. A niektoré tarify môžu obsahovať aj pobyt v hoteli pred nástupom do lietadla a letenky do a z prístavu. Nie nadarmo sú označované ako "najviac all-inclusive". Tento spôsob má veľmi pozitívny vplyv na cestujúcich: vzhľadom k tomu, že cestujú spoločne, či už na úsekoch pred samotnou plavbou alebo na pevninských exkurziách počas plavby, má to za následok nádherné sociálne prostredie, ktoré sa každým dňom plavby len utužuje.

Všetky lode sa tešia výnimočne vysokému pomeru počtu posádky voči hosťom, čo umožnuje skutočne výnimočný a individuálny prístup a ďalšie výhody ako napríklad žiadne čakanie pri nalodení či iných službách.

Destinácie: Spoločnosť ponúka plavby do Afriky, Indie, na Aljašku, do Ázie a Tichého oceánu, Kanady, Nového Anglicka, Karibiku, Panamského prieplavu, Stredomoria, Severnej Európy, Južnej Ameriky, dlhšie trasy ako napríklad z Barcelony do Miami či zo San Francisca do New Yorku a rôzne plavby okolo sveta.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
KapacitaRok výstavbyRenovácia
Seven Seas Navigator28.550 t490 pax19992016
Seven Seas Mariner48.075 t700 pax20012014
Seven Seas Splendor55.254 tNYR750 pax2020 
Seven Seas Voyager42.363 t700 pax20032016
Seven Seas Explorer54.000 t750 pax2016 

Ubytovanie:
Regent Seven Seas ponúka ubytovanie len v apartmánoch a tie patria medzi najpriestrannejšie v sektore luxusných lodí. Na lodiach Mariner a Voyager majú všetky apartmány vlastný balkón.
Všetky apartmány ponúkajú:  oddelené posedenie, minimálne 97% z nich je aj s vlastným balkónom, veľkú manželskú posteľ posteľou alebo dvoma oddelenými lôžkami, personalizovaný bar s alkoholickými nápojmi a mini-bar dopĺňaný denne nealkoholickými nápojmi, pivom a balenou vodou, priestrannú šatňu, mramorovú kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom, L'Occitane® mydlá, šampóny a telové mlieka, plyšové župany a papuče, sušič vlasov a súkromný trezor, interaktívnu televíziu s rozsiahlou knižnicou médií a bezplatnými filmami na vyžiadanie s plochou obrazovkou, uvítaciu fľašu šampanského a 24-hodinovú izbovú službu s večerou podávanou chod po chode.

Concierge apartmány a vyššie ponúkajú navyše: 1 noc v luxusnom hoteli pred plavbou, prednostné rezervácie on-line na pobrežné exkurzie, prioritné rezervácie stolov on-line v Prime 7 a Signatures, WiFi na celej lodi, 15 minút voľného času telefonovania z lode na pevninu, 10% zľava na prémiové vína a alcohol, 5% zľava na Regent Choice pobrežné výlety a Hotel and Land program, ďalekohľady, illy® kávovar a kašmírovú deku.

Penthouse apartmány a vyššie kategórie ponúkajú navyše: služby osobného majordóma, rôzne L'Occitane® a Hermès® mydlá, šampóny a telové mlieka, iPhone® dokovacia stanica pre uloženie všetkých modelov iPhone®, iPad® na osobné používanie, všetka vybavenosť Concierge-Levelu

Navigator, Mariner a Voyager apartmány a vyššie ponúkajú navyše: neobmedzený prístup na WiFi, garantované rezervácie každú noc v špecializovaných reštauráciách podľa vlastného výberu, prednostné on-line rezervácie pobrežných exkurzií.

Stravovanie:
Každá loď má k dispozícii niekoľko rôznych typov reštaurácií: Najväčšou býva hlavná reštaurácia Compass Rose, v ktorej sa podávajú raňajky, obedy i večere v kontinentálnom štýle, prípadne i vegánske či košer jedlá. Rezervácie tu nie sú potrebné. La Veranda taktiež ponúka raňajky a obedy formou bufetu, sedieť sa dá i na terase. Večer sa mení na Sette Mari at La Veranda a ponúka á la carte talianske jedlá. Ďalšou je steakhouse Prime 7, ktorý je otvorený len počas večerí a sú potrebné rezervácie vopred. K dispozícii je i exteriérová reštaurácie Pool Grill, kde vám ponúknu okrem burgrov i grilované morské špeciality, šaláty, mliečne koktejly, zmrzlinové poháre.. Francúzska reštaurácia Charteruse alebo Signatures (záleží od lode), ktorá býva otvorená na obedy a na večere (na večere sú potrebné rezervácie). Pacific Rim je ázijská reštaurácia otvorená počas večerí a sú potrebné rezervácie. Každá loď má i svoju kaviareň (s rôznymi názvami), kde si môžete počas celého dňa okrem kávových špecialít bezplatne vychutnať i zákusky, sendviče, koláčiky a prečítať noviny či časopisy, ktoré sú tam denne k dispozícii..

Alkoholické nápoje sú podávané iba hosťom vo veku od 21 rokov vyššie. Spoločnosť si vyhradzuje právo zamietnuť a zadržať alkoholické nápoje zakúpené mimo lode.

Program a hostia:
Čo sa veku týka, väčšinu hostí tvoria páry vo veku od 35 do 80 rokov, no RSSC predovšetkým priťahuje staršie páry vo veku nad 60 rokov, ktorí sú bohatí a skúsení cestovatelia.
Trasa lode má tendenciu riadiť úrovne veku a aktivity na jednotlivých plavbách, takže napríklad plavby v Stredomorí v trvaní 7nocí lákajú trochu mladších, aktívnejších cestovateľov než dlhšie plavby, ktoré sú príťažlivejšie pre starších cestovateľov. Na plavbách dlhších ako 14 nocí je 50 percent cestujúcich opakujúci sa hostia.

Detský klub Mariner program je určený pre vekové skupiny od 5 do 8, od 9 do 12 a od 13 do 17 rokov a je pod dohľadom špeciálne vyškolených poradcov. Klub Mariner je však k dispozícii iba na vybraných plavbách. Hostia mladší ako 16 rokov nie je povolený vstup do kúpeľov a fitness centra.
Vstup na plavbu nie je možný pre deti mladšie ako 6 mesiacov.

Všetky oznámenia sú dostupné v anglickom, nemeckom, francúzskom, španielskom a portugalskom jazyku.

Dresscode:  Oblečenie je odporúčané v rozmedzí od príležitostného po formálne. Športové oblečenie je vhodné počas dňa, avšak oblečenie pre voľný čas, vrátane šortiek a džínsov nie je vhodné po 18tej hodine (s výnimkou finálového večera plavby, vtedy je povolené i neformálne). Odporúčané oblečenie vo večerných hodinách je elegantné neformálne. Pre dámy to znamená sukňu alebo nohavice s blúzkou alebo svetrom, nohavicový oblek či šaty; a nohavice a košeľu s golierom pre pánov. Športové saká sú voliteľné. Džínsy, šortky, tričká alebo tenisky nie sú vhodné. Kravaty nie sú nutné. Na plavbách v trvaní 16 a viac nocí je formálne a semi-formálne oblečenie voliteľná počas dvoch večerov.

Fajčenie: Vo väčšine priestorov lodí, vrátane apartmánov a balkónov, nie je dovolené fajčiť. Tento zákaz zahŕňa i elektronické cigarety.  Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach. 

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou na lodiach je americký dolár ($).

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v apartmáne s balkónom
 • Plná penzia vrátane barov a prémiových reštaurácií
 • Nápoje (okrem prémiových)
 • 24 hodinový izbový servis
 • WiFi na celej lodi (jeden login na každý apartmán, ktorý môže byť využívaný naraz na jednom zariadení)
 • Vstup na vzdelávacie aj zábavné programy
 • Fitness centrum a bazén
 • Exkurzie na pevnine
 • Spa / kúpele
 • Samoobslužná práčovňa
 • Doprava do a z prístavu (Concierge a vyššie)
 • Hotel na pevnine (Concierge a vyššie)

V cene nie je zahrnuté:

 • Osobné výdaje na palube /obchody, kasíno, práčovňa a čistiareň, .. /
 • Komplexné cestovné poistenie 
 • Víza (ak sú potrebné)

Katalógy: