Pullmantur

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

¡Viva la fiesta!

Pullmantur Cruises je španielska lodná spoločnosť, založená ako pobočka rovnomenného španielskeho tour operátora. Patrí im malá flotila lodí strednej veľkosti s kapacitou od 1400 do 2800 cestujúcich. V roku 2006 bola spoločnosť odkúpená skupinou Royal Caribbean Cruises Ltd.
Všetky lode plávajúce pod vlajkou Pullmantur patrili pôvodne do flotily materskej spoločnosti. Sú to lode strednej veľkosti postavené v 90. rokoch, ktoré v nedávnej dobe prešli kompletnou renováciou, takže ponúkajú moderný komfort v kajutách i v spoločných priestoroch.

Hoci sa Pullmantur určite nezaraďuje medzi luxusné plavebné spoločnosti, spokojnosť s ich službami je spravidla vysoká - väčšina hostí oceňuje pomer ceny a kvality ich plavieb ako výborný.  

Atmosféra na palubách je uvoľnená, priateľská a neformálna. Oficiálnym jazykom na lodiach Pullmantur je španielčina a angličtina.

Názov lodeTonážPočet
kajút
Hodnotenie kvality
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Horizon46.811 t72119902013
Monarch73.937 t1.19319912012
Sovereign73.592 t1.16219882018
exGrandeur ot.S.73.817 t997 1996 


Stravovanie: Prevláda stredomorská kuchyňa. Na sezónu 2016 budú menu zostavované v spolupráci so svetoznámym šéfkuchárom Paco Roncerom, ktorý je vyznamenaný dvomi hviezdičkami Michellin. Jeho úmyslom je ešte zvýrazniť stredomorskú a španielsku tradíciu kuchyne na lodiach Pullmantur.
K dispozícii sú špeciálne menu pre celiatikov, diabetikov, nesolené jedlá i kosher. Takúto požiadavku je nutné predložiť už pri rezervácii plavby (v prípade kosher jedál to  musí byť aspoň 6 týždňov pred začiatkom plavby).
Večera sa podáva v dvoch termínoch – o 19:30 a o 21:45, pričom Španieli preferujú neskorší termín.

Plavby Pullmantur sú All Inclusive: okrem zvyčajnej plnej penzie sú v cene plavby zahrnuté nealkoholické aj alkoholické nápoje.
Pre tých, ktorí si chcú All Inclusive vylepšiť, sú k dispozícii 2 Prémiové nápojové balíčky za výhodnú cenu
Alkoholický balíček Total Pack € 14 / US$ 17 na osobu a deň (značky ako Tanqueray, Hendricks, London Nº1, Chivas, Brugal, Absolut, Ramón Bilbao…)
Alebo balíček Refresh Pack nealko nápoje v plechovkách (v All Inclusive sú zahrnuté nealko čapované nápoje) za € 6 / USD 8 osobu a na deň.

Každý cestujúci si môže v deň nalodenia priniesť na palubu maximum 2 fľaše (750 ml) vína alebo šampanského. Za ich konzumáciu v priestoroch barov alebo reštaurácií sa platí korkovné € 9. Iné alkoholické nápoje nie sú povolené.

Hostia: Hostia sú väčšinou Španieli, no na lodiach Pullmantur vždy nájdete aj veľký podiel cestujúcich z iných krajín. Na plavbách z Marseille jto býva hlavne veľa Francúzov (tieto plavby sa všeobecne nesú skôr vo francúzskej atmosfére). 
Posádka a zamestnanci hovoria aj po anglicky a v tomto jazyku sú k dispozícii aj všetky vytlačené materiály. Oznamy sú v španielčine, angličtine, nemčine a portugalčine.

Pre hostí v Suite apartmánoch je vyhradený špeciálny program výhod a exkluzívnych služieb The Waves White alebo The Waves Black, podľa kategórie.  Bližšie informácie nájdete TU

Programy pre deti: Bezplatné programy pre deti podľa veku: Guppy Club pre deti vo veku od 3 do 6 rokov, The Guppys od 7 do 11 rokov, Teen's Club od 12 do 17 rokov. K dispozícii je babysitting aj mimo otváracích hodín detských klubov za príplatok.
Cena plavby pre deti na 3.-4. lôžku: od 6 mesiacov do nedovŕšených 2 rokov (vek v deň nalodenia) zdarma. Od 2. do 12. rokov je aplikovaná výrazná zľava. 

Zábava: Pullmantur je známa svojou aktívnou animáciou na palube. Počas celého dňa sú v ponuke tanečné kurzy, športové aktivity, spoločenské hry. Večerné predstavenia sú vizuálne. Úvod je tlmočený vo viacerých jazykoch. Na každej lodi sa nachádza kasíno, diskotéka a miestnosť na spoločenské hry.

Fitnes a oddych: Bazény, jacuzzi, ihrisko pre padel tenis, dobre vybavené fitness centrum a bežecká dráha. Kúpele Spa del Mar ponúkajú širokú ponuku služieb pre ženy i mužov.

Dresscode: Na Gala večer (jeden počas týždňovej plavby) sa pre dámy odporúčajú elegantnejšie šaty, zatiaľčo pánom sako a kravata. Okrem toho na palube prakticky nie sú obmedzenia, s výnimkou pravidla, že plavky, šľapky ani krátke nohavice nie sú vhodné do reštaurácie po 19:00.

Fajčenie: Na lodiach Pullmantur je dovolené fajčiť iba vo vyhradených a viditeľne označených verejných priestoroch na vonkajších palubách.

Oficiálna valuta: Valutou na lodiach počas plavieb v Európe je euro €, v Amerike/Karibiku americký dolár $.

Prepitné Service Charge:  € 10 na osobu (aj deti od 2 rokov) a deň. Sú povinné. Automaticky sa prirátavajú na kajutový účet a platia sa na konci plavby alebo sa dajú predplatiť vopred, pri rezervácii.
Od jesene 2018 to bude € 11 na osobu a deň a budú sa platiť automaticky vopred, pri rezervácii plavby.

Platba na palube: na lodiach Pullmantur platí bezhotovostný systém platieb, prostredníctvom plastovej karty, ktorú každý cestujúci dostane pri nalodení a ktorá slúži aj na otváranie kajuty. Hneď po nalodení je potrebné ju aktivovať v niektorom z na to určených automatov rozmiestnených na palube lode, podľa preferovaného spôsobu platby.
Možnosti platby:
Kreditnou kartou: Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptujú sa VISA Electron, Cirrus Maestro, predplatené (Prepaid), ani dobíjacie platobné karty.
V hotovosti: Na registráciu je potrebné zložiť depozit v hotovosti vo výške 200 EUR / USD na osobu.

Pullmantur Go plavby - mobilná aplikácia Pullmantur GO Aplikácia Pullmantur pre mobilný telefón https://apkpure.com/pullmantur-go/com.ShiftActive.PullmanturGO

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia (raňajky, obed a večera)
 • Nápoje All Inclusive: rozlievané víno a čapované pivo; alkoholické nápoje (vrátane niektorých prémiových značiek); koktaily; nealko, džúsy, voda, kávy (espresso, capuccino, filter, latte, grécka káva), horúca čokoláda a čaje.
 • Používanie zariadení lode: bazény a lehátka, plážové osušky, fitnesscentrum, vírivka ..
 • Aktivity počas celého dňa na palube - športové podujatia, lekcia tanca, večerné predstavenia v divadle, živá hudba ...
 • Prístavné poplatky
 • Prepitné pre personál
V cene nie je zahrnuté:
 • Fakultatívne výlety nezahrnuté v programe plavby  a kyvadlová doprava v prístavoch
 • Osobné výdaje na palube (room service, Wi-Fi, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň)
 • Čerstvé ovocné šťavy, nápoje z minibaru a niektoré prémiové nápoje - je možné si dokúpiť prémiový nápojový balíček
 • Doprava do/z prístavu nalodenia/vylodenia
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

 

Katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Pullmantur
 • Sovereign Akcia All inclusive

  Sovereign

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 20. 03. 2021
  593 € vnútorné
  673 € vonkajšie
  1 203 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 593 €
 • Sovereign All inclusive

  Sovereign

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Marseille, Francúzsko - Do prístavu: Marseille, Francúzsko
  Dátum odchodu: 26. 03. 2021
  573 € vnútorné
  683 € vonkajšie
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 573 €
 • Sovereign All inclusive

  Sovereign

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 27. 03. 2021
  723 € vnútorné
  793 € vonkajšie
  1 633 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 723 €
 • Horizon All inclusive

  Horizon

  Východné Stredomorie
  Z prístavu: Piraeus / Atény, Grécko - Do prístavu: Piraeus / Atény, Grécko
  Dátum odchodu: 28. 03. 2021
  743 € vnútorné
  833 € vonkajšie
  1 483 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 743 €
 • Sovereign All inclusive

  Sovereign

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 03. 04. 2021
  683 € vnútorné
  753 € vonkajšie
  1 323 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 683 €
 • Horizon All inclusive

  Horizon

  Východné Stredomorie
  Z prístavu: Piraeus / Atény, Grécko - Do prístavu: Piraeus / Atény, Grécko
  Dátum odchodu: 04. 04. 2021
  723 € vnútorné
  753 € vonkajšie
  1 323 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 723 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti