Disney Cruises

Čarovný svet Walta Disneyho na palubách lodí

Disney Cruise Line milujú hlavne deti, ale často tejto čarovnej atmosfére podľahnú aj dospeláci. Veď čo už môže byť zaujímavejšie ako magický svet rozprávok a splnených detských snov. Plavby sú zamerané prevažne na rodiny s malými deťmi, ale na svoje si prídu aj dospelí so srdcom otvoreným pre fantáziu a romantiku. Nie náhodou sú práve Disney plavby obľúbenou voľbou i pre novomanželské páry na svadobnej ceste.

Pôvodne anglická spoločnosť prevádzkuje 4 lode a v roku 1996 bola začlenená do skupiny Magical Cruise Company Limited so sídlom na Floride v USA.

Na lodiach Disney je takmer všetko prispôsobené deťom a ich požiadavkám. Animátori tu organizujú napríklad pirátske párty pre chlapcov a poobedné stretnutia v princeznovských šatách pre dievčatá.  

Destinácie: Spoločnosť Disney ponúka plavby v Amerike (Kalifornia, Bahamy, Aljaška, Kanada a Nové Anglicko, Mexico, Panamský kanál..), transatlantické plavby a plavby v Európe.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
Rok výstavbyPosledná renovácia
Disney Dream130.000 t20112015
Disney Fantasy130.000 t20122017
Disney Magic  84.000 t19982013
Disney Wonder  83.000 t19992016
Disney ??135.000 t 2021 
Disney ??135.000 t 2022 
Disney ??135.000 t 2023 

Ubytovanie: Priestranné a pohodlné kajuty sú prispôsobené aj pre 3-5 členné rodiny, s námorníckymi motívmi. Štyridsaťštyri percent vonkajších kajút má balkón. Všetky sú vybavené vaňou, televíziou, trezorom a sušičom vlasov.

Hostia a možnosti na palube:  Väčšina cestujúcich sú rodiny a členovia viacgeneračných stretávok. Vzhľadom k rozsiahlemu výberu činností a dostupných možností pre deti, dospievajúcich a dospelých. Avšak stretnúť môžete i hŕstku novomanželov na svadobnej ceste a pary bez detí - predovšetkým na trasách v na Aljašku - ktorí oceňujú nadrozmerné kajuty a málo vyžívané areály vyhradené len pre dospelých.
Všetky štyri lode ponúkajú  prepracované Walt DisneyTheatre divadlo, ktoré sa podobá  Broadway divadlám, a Buena Vista Cinema kino.
D Lounge je rodinný kútik s pódiom (a dokonca s barom otvoreným počas predstavení), ktorý podporuje rodiny, aby spolu strávili viac času, napríklad spievaním karaoke, hraním hier alebo sa zúčastňovaním sa na iných aktivitách. 
Hlavný bazén a plochy okolo neho na všetkých štyroch lodiach sú zamerané na rodiny s deťmi; je tu i bazén pre mladšie deti s Mickey tobogánom a vaňa s malými fontánkami pre batoľatá.  Na lodiach Magic a Wonder je bazén len pre dospelých, zatiaľ čo na Dream a Fantasy dospelácka oblasť zahŕňa niekoľko palúb a barov.
Dream a Fantasy zintenzívniili aspekt vodného parku na mori pridaním AquaDuck-u, vôbec prvého watercoastera (vodného tobogánu) na výletnej lodi. Jasne viditeľný je na vrchoch lodí, jeho dráha je cez transparentné, akrylové trubice, v ktorých tečie voda, ktorá poháňa jazdca na rafte hore a dole cez štyri paluby lode! Pre skutočný vodný zážitok môžete zamieriť aj do Disney AquaLab-u, vodného sveta plného hier a atrakcií (na Magic, Wonder a Fantasy).
Dospelí majú k dispozícii na oddych viac ako bazén. Palo je boutique reštaurácia na každej lodi, ktorá ponúka severnú taliansku kuchyňu. Luxusná reštaurácia Remy ponúka top francúzsku kuchyňu na Dream a Fantasy. Taktiež spa/kúpele sú tiež do značnej miery uzavreté pre mladú generáciu (hoci je k dispozícii Chill Teen Spa so špecializovanými službami); a jeden z vrcholov je parný dažďový prales. Ďalšie časti lode cestujúcich vo veku nad 21 rokov zahŕňajú bary, salóniky a nočný klub s názvom "After Hours"; taktiež tanečný klub a športový pub.

Program pre deti je organizovaný a riadený desiatkami starostlivých zamestnancov; pravidelné stretnutia s postavičkami sa vyskytujú po celý deň (a mnoho prekvapivých návštev). K dispozícii sú i škôlky pre deti do troch rokov.

Oceaneer Club je programom pre deti vo veku od 3 do 7rokov, rozdelené do vekových skupín: od 3 do 4 a od 5 do 7 rokov. Oceaneer Lab je rozdelený do skupín pre deti vo veku od 8 do 9 a od 10 do 12 rokov a ponúka high-tech interaktívne programy, vedecké experimenty a hľadania pokladu po celej lodi. Deti od 11 do 12 rokov môžu súťažiť v hernej znalostnej show o morskej biológii  a posielať digitálne pohľadnice priateľom. Dospievajúci vo veku od 11 do 13 chodia do Edge, zatiaľ čo 14 až 17-roční do Vibe (ktorej súčasťou je vonkajší priestor s vírivkami). Oba kluby sú vybavené pohodlným nábytkom a najnovšími videogaming zariadeniami. Detské centrum je otvorené od 9 hodín ráno do 13hod, aj keď časy môžu líšiť.
Po prihlásení sa na palube lode sú vaše deti automaticky zaradené do detských programov na Disney súkromnom ostrove Castaway Cay. K dispozícii sú hry pod dohľadom pre jednotlivé vekové skupiny, avšak neberú deti plávať do mora. Taktiež Disney postavičky sa tam ukazujú niekoľkokrát denne.

Dresscode: Nie je odporúčaný dresscode, jedine do reštaurácie pre dospelých Palo je vyžadované formálnejšie oblečenie (môžu byť i slušné rifle). Do ostatných reštaurácií nie sú povolené plavky a tričká na ramienka. Košele a uzavreté topánky sú vyžadované v Cabanas bufete. Väčšina večerov sú bez požiadaviek na oblečenie, no vždy počas plavby je aspoň jeden nepovinný formálny večer. Niektorí  cestujúci chodia v Disney maskách a kostýmoch aj počas dňa alebo si nechávajú na hlave počas celej plavby aspoň Mickeyho uši :) . Kostýmy a masky je možné si zakúpiť i priamo na lodiach.

Fajčenie: Fajčenie na palube nie je povolené (vrátane elektronických cigariet). Je povolené len vo vyhradených priestoroch.

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou je americký dolár.  Avšak v čase, keď ste na lodi, nebudete potrebovať hotovosť ani kreditnú kartu - všetky nákupy a služby budú účtované na vaše meno (na kartu, ktorú spoločnosti nahlásite). Hotovosť alebo kreditnú kartu si však pripravte na nákup občerstvenia a suvenírov počas pobytov v prístave.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia vrátane snackov (pochutín) a zmrzliny počas celého dňa
 • Nealkoholické nápoje počas jedál a k dispozícii počas celého dňa na špeciálnych nápojových staniciach
 • Disney stretnutia s postavičkami
 • Bohatá animácia pre deti a dospelých počas celého dňa i večer
 • Predstavení v štýle Broadway
 • Premietaní starších i úplne nových Disney filmov
 • Prístavné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

 • Doprava do a z prístavu
 • Osobné výdaje na palube (spa, beauty salón, babysitting, fotografovanie, večery pre dospelých..)
 • Prepitné ($ 12 na osobu a deň)
 • Automatických 15% sa prirátava k účtu za nápoje a procedúry zakúpené na palube
 • Fakultatívne exkurzie a kyvadlová doprava na pevnine
 • Alkoholické a ostatné nápoje
 • Telefón a internet
 • Cestovné poistenie - naceníme Vám u nás na vyžiadanie
 • Víza (ak potrebné)

Video:

Katalógy a informatívne materiály: