Cuba Cruises - by Celestyal

Spoznajte pravú tvár Kuby!

Spoločnosť Celestyal Cruises ponúka all-inclusive plavbu okolo Kuby v trvaní 7dní na palube Celestyal Crystal. Dva dni strávite v Havane a zastavíte sa v Cienfuegos (na nedotknutých plážach na južnom cípe Isla de Juventud a v meste svetového dedičstva UNESCO Trinidade), Santiagu (zažijete pravý kontrast Havany)  a Montego Bay na Jamajke. Pobrežné exkurzie sú navrnuté pre rôzne fyzické schopnosti a záujmy, takže si každý cestovateľ môže nájsť niečo svoje, aby sa preňho stala táto cesta nezabudnuteľnou. Môžete si zvoliť  napríklad výlet do tropických hôr, potápať sa medzi koralovými útesmi, preskúmať mangrovy a zažiť neuveriteľnú a kreatívnu kubánsku atmosféru so všetkým, čo k nej patrí: nočný život, história, kultúra a pláže. A samozrejme, cigary, rum a hudbu!

Celestyal Crystal je od roku 2013 prvou loďou, ktorá ponúkala okruh okolo Kuby prevádzkovaný najprv len sezónne (november až marec), a v lete sa plavila popri gréckych ostrovoch. Avšak od novembra 2016 je tento kubánsky okruh prevádzkovaný celoročne vzhľadom k veľkému nárastu dopytu zo strany cestujúcich, ktorí chcú vidieť ostrov pred tým, než sa zmení natrvalo.
Je to naďalej jedna z mála plavieb, ktorá je organizovaná celoročne a ktorá ponúka možnosť získať skutočný cit pre tento ostrov.

Názov lodeTonáž Hodnotenie kvality
KapacitaRok výstavbyPosledná renovácia
Celestyal Crystal 25.611 ttbd120019802015


Stravovanie: Na palube nájdete tri bary, dve hlavné reštaurácie/jedálne a samoobslužný bufet Leda Casual Dining. Odkedy má loď sídlo v Havane, na lodi sa nenachádzajú špeciálne reštaurácie.
Raňajky sú formou bufetu v reštauráciách Amalthia a Leda Casual Dining. Obed je na výber "á la carte" v reštaurácii s obsluhou Amalthia alebo formou bufetu v Leda Casual Dining. Večera je taktiež "á la carte" v reštauráciách Amalthia a Olympus alebo formou bufetu v Leda Casual Dining (s výnimkou Kapitánovej večere a Gala Night).

Ubytovanie:  loď má 480 kajút a konkrétne 12 rôznych typov: od malých kajút bez okien až po veľké apartmány s terasou a vírivkou. Každá kajuta je vybavená nasledovným: posteľ, skriňa, trezor, stôl, TV s plochou obrazovkou. V kúpeľni nájdete i šampón a sprchový gél. Kajuty vyššej kategórie ako vnútorné majú tiež nočné stolíky, konferenčný stolík a stoličku.
K dispozícii je 24-hodinový kajutový servis.

Hostia: Cestujúci sú prevažne kanadskej a švédskej národnosti, hoci aj počet Američanov sa zvyšuje v dôsledku zlepšovania medinárodných vzťahov.  Zvyšok klientely je z Veľkej Británie, Nemecka a Japonska. Priemerný vek sa pohybuje okolo 55 až 65 rokov; mladých ľudí, dospievajúcich a detí je pomenej.

Program: Na palube nájdete kasíno, detské centrum, knižnicu, spa (kúpele), posilňovňu, bazén a vírivku.
Aktivity pre deti sú k dispozícii po dobu 1-2 hodín denne v závislosti od dopytu a počtu detí na palube. Babysitting nie je k dispozícii.. Minimálny vek pre účasť v aktivitách detí sú 4 roky. Detské centrum nemusí byť vždy k dispozícii po celú dobu plavby - obráťte sa na recepciu na palube pre najnovšie a podrobnejšie informácie o programoch pre deti.

Dresscode: Dresscode je neformálny, s jedným elegantným večerom, no ani vtedy nie sú stanovené prísne pravidlá. Plavky a žabky nie sú povolené v reštauráciách. Šortky alebo bermudy môžu byť nosené pri večeri iba v neformálnej reštaurácii Leda Casual Dining.

Fajčenie: Fajčenie je povolené len v označených priestoroch na otvorených palubách

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou na palube je Americký dolár.

V cene je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Nápoje All Inclusive
 • Plná penzia, špeciálne menu/diéta na vyžiadanie (alergie, intolerancie)
 • Používanie zariadení lode: bazény a lehátka, plážové osušky, fitnesscentrum, jacuzzi
 • Vstup na diskotéky, do nočných klubov, na večerné programy a predstavenia
 • Prepitné pre personál
 • Aktivity počas celého dňa na palube
 • 24-hodinový kajutový servis
 • Prístavné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

 • Niektoré prémiové nápoje - je možné si dokúpiť prémiový nápojový balíček
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava v prístavoch
 • Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň)
 • Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
 • Telefón a internet
 • Doprava do/z prístavu nalodenia/vylodenia
 • Víza (ak sú potrebné)

Video:

Katalógy a informatívne materiály